УКАЗ
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про порядок встановлення (скасування) обмежень на експорт товарiв вiдповiдно до мiжнародних зобов'язань України

Iз змiнами i доповненнями, внесеними
Указом Президента України
вiд 29 жовтня 2003 року N 1227/2003

     1. Затвердити Положення про порядок забезпечення виконання рiшень Ради Безпеки ООН щодо встановлення (скасування) ембарго на експорт товарiв та Порядок вирiшення питань, пов'язаних iз встановленням (скасуванням) обмежень на експорт товарiв, мiжнароднi передачi яких пiдлягають державному експортному контролю (додаються).

     2. Кабiнету Мiнiстрiв України привести свої рiшення у вiдповiднiсть iз цим Указом.

Президент України Л. КУЧМА

м. Київ
15 липня 1999 року
N 861/99

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
вiд 15 липня 1999 р. N 861/99

ПОЛОЖЕННЯ
про порядок забезпечення виконання рiшень Ради Безпеки ООН щодо встановлення (скасування) ембарго на експорт товарiв

     1. Це Положення визначає порядок забезпечення Україною виконання рiшень Ради Безпеки ООН щодо встановлення (скасування) ембарго на експорт товарiв.

     2. У цьому Положеннi термiн "ембарго" (повне або часткове) розумiється як заборона (обмеження) експорту товарiв до держав, визначених вiдповiдними резолюцiями Ради Безпеки ООН.

     3. У разi прийняття Радою Безпеки ООН рiшення про встановлення ембарго Кабiнет Мiнiстрiв України, мiнiстерства та iншi центральнi органи виконавчої влади здiйснюють вiдповiднi заходи щодо його виконання Україною, додержуючись визначених цим рiшенням строкiв.

     4. Мiнiстерство закордонних справ України у триденний строк пiсля прийняття Радою Безпеки ООН рiшення щодо встановлення (скасування) ембарго iнформує про нього Кабiнет Мiнiстрiв України i Державну службу експортного контролю України та/або Мiнiстерство економiки та з питань європейської iнтеграцiї України, а також Секретаря Ради нацiональної безпеки i оборони України.

(абзац перший пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з Указом Президента України вiд 29.10.2003 р. N 1227/2003)

     У разi встановлення ембарго на експорт товарiв, мiжнароднi передачi яких пiдлягають державному експортному контролю, Державна служба експортного контролю України у п'ятиденний строк пiсля одержання iнформацiї розробляє проект номенклатури товарiв, експорт яких пiдпадає пiд ембарго за вiдповiдними позицiями Спискiв товарiв, мiжнароднi передачi яких пiдлягають державному експортному контролю, та надсилає його до Мiнiстерства закордонних справ України.

     Якщо ембарго встановлено на експорт iнших товарiв, проект їх номенклатури розробляє у п'ятиденний строк Мiнiстерство економiки та з питань європейської iнтеграцiї України.

(абзац третiй пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з Указом Президента України вiд 29.10.2003 р. N 1227/2003)

     5. Мiнiстерство закордонних справ України пiсля одержання вiд Державної служби експортного контролю України та/або Мiнiстерства зовнiшнiх економiчних зв'язкiв i торгiвлi України проекту(iв) номенклатури товарiв готує у п'ятиденний строк проект постанови Кабiнету Мiнiстрiв України про виконання Україною рiшення Ради Безпеки ООН про встановлення ембарго i затвердження номенклатури товарiв, експорт яких пiдпадає пiд ембарго, та погоджує його з Мiнiстерством економiки та з питань європейської iнтеграцiї України, Мiнiстерством оборони України, Мiнiстерством промислової полiтики України, Мiнiстерством внутрiшнiх справ України, Мiнiстерством транспорту України, Мiнiстерством фiнансiв України, Мiнiстерством юстицiї України, Державною службою експортного контролю України, Службою безпеки України, Державною митною службою України, Адмiнiстрацiєю Державної прикордонної служби України та у разi потреби з iншими заiнтересованими центральними органами виконавчої влади.

(пункт 5 iз змiнами, внесеними згiдно з Указом Президента України вiд 29.10.2003 р. N 1227/2003)

     6. Мiнiстерства та iншi центральнi органи виконавчої влади, зазначенi у пунктi 5 цього Положення, висловлюють у п'ятиденний строк пропозицiї щодо проекту постанови Кабiнету Мiнiстрiв України i надсилають їх до Мiнiстерства закордонних справ України, а якщо вони стосуються номенклатури товарiв - також до Державної служби експортного контролю України та/або Мiнiстерства економiки та з питань європейської iнтеграцiї України.

(абзац перший пункту 6 iз змiнами, внесеними згiдно з Указом Президента України вiд 29.10.2003 р. N 1227/2003)

     Державна служба експортного контролю України та/або Мiнiстерство економiки та з питань європейської iнтеграцiї України розглядає у стислi строки поданi пропозицiї i надсилає через Мiнiстерство закордонних справ України до Кабiнету Мiнiстрiв України погодженi проекти номенклатури товарiв, експорт яких пiдпадає пiд ембарго, та постанови про їх затвердження.

абзац другий пункту 6 iз змiнами, внесеними згiдно з Указом Президента України вiд 29.10.2003 р. N 1227/2003)

     7. Постанову щодо встановлення (скасування) ембарго Кабiнет Мiнiстрiв України видає не пiзнiше одного мiсяця з дня прийняття Радою Безпеки ООН рiшення з цього питання.

     8. Мiнiстерство закордонних справ України у разi потреби у триденний строк повiдомляє ООН про заходи, якi здiйснюються в Українi на виконання вiдповiдного рiшення Ради Безпеки ООН.

     9. Якщо Рада Безпеки ООН ухвалить рiшення про встановлення ембарго на додатковi види товарiв, порядок забезпечення додержання Україною ембарго на них здiйснюється вiдповiдно до пунктiв 4 - 8 цього Положення.

     10. Мiнiстерства, iншi центральнi органи виконавчої влади у разi потреби вносять до Кабiнету Мiнiстрiв України пропозицiї щодо можливостi вiдшкодування суб'єктам пiдприємницької дiяльностi шкоди, завданої зупиненням дiї зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв) iз суб'єктами господарської дiяльностi держав, стосовно до яких встановлено ембарго.

     11. Якщо Рада Безпеки ООН скасує повнiстю чи частково рiшення про встановлення ембарго, Мiнiстерство закордонних справ України вносить у десятиденний строк погоджений проект постанови, який видає Кабiнет Мiнiстрiв України в установленому порядку.

     12. Суб'єкти зовнiшньоекономiчної дiяльностi та посадовi особи, якi порушують ембарго, несуть вiдповiдальнiсть згiдно iз законодавством України.

Глава Адмiнiстрацiї
Президента України
М. БIЛОБЛОЦЬКИЙ

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
вiд 15 липня 1999 р. N 861/99

ПОРЯДОК
вирiшення питань, пов'язаних iз встановленням (скасуванням) обмежень на експорт товарiв, мiжнароднi передачi яких пiдлягають державному експортному контролю

     1. Питання щодо встановлення (скасування) обмежень на експорт товарiв, мiжнароднi передачi яких пiдлягають державному експортному контролю (далi - товари), виходячи з iнтересiв нацiональної безпеки (далi - обмеження), вирiшуються з додержанням визначених цим Порядком вимог.

     2. Пропозицiї щодо встановлення (скасування) обмежень за поданням Мiнiстерства закордонних справ України розглядаються Комiсiєю з полiтики експортного контролю та вiйськово-технiчного спiвробiтництва з iноземними державами та вносяться нею на розгляд Президентовi України.

     3. У тижневий строк пiсля прийняття Президентом України акта про встановлення (скасування) обмежень та розроблення номенклатури товарiв, експорт яких пiдпадає пiд цi обмеження, Кабiнет Мiнiстрiв України доручає Мiнiстерству закордонних справ України, Мiнiстерству економiки та з питань європейської iнтеграцiї України, Мiнiстерству оборони України, Мiнiстерству внутрiшнiх справ України, Мiнiстерству промислової полiтики України, Мiнiстерству фiнансiв України, Мiнiстерству юстицiї України, Службi безпеки України, Державнiй службi експортного контролю України, Державнiй митнiй службi України та Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України, у разi потреби - iншим центральним органам виконавчої влади пiдготувати вiдповiдний проект постанови.

(пункт 3 iз змiнами, внесеними згiдно з Указом Президента України вiд 29.10.2003 р. N 1227/2003)

     4. Державна служба експортного контролю України разом з Мiнiстерством закордонних справ України в десятиденний строк розробляє i надсилає на погодження до перелiчених у дорученнi мiнiстерств та iнших центральних органiв виконавчої влади проект постанови Кабiнету Мiнiстрiв України про затвердження номенклатури товарiв, експорт яких пiдпадає пiд обмеження за вiдповiдними позицiями Спискiв товарiв, мiжнароднi передачi яких пiдлягають державному експортному контролю.

     5. Мiнiстерства та iншi центральнi органи виконавчої влади, зазначенi у пунктi 3 цього Порядку, у двадцятиденний строк погоджують його, а за наявностi пропозицiй до проекту надсилають їх до Державної служби експортного контролю України та Мiнiстерства закордонних справ України.

     6. Державна служба експортного контролю України разом iз Мiнiстерством закордонних справ України узагальнює у стислi строки одержанi пропозицiї i надсилає до Кабiнету Мiнiстрiв України погоджений проект постанови.

     7. Кабiнет Мiнiстрiв України не пiзнiш як через два мiсяцi пiсля прийняття Президентом України акта щодо встановлення (скасування) обмежень видає постанову про затвердження номенклатури товарiв, експорт яких пiдпадає пiд обмеження.

     8. У разi прийняття Президентом України акта про встановлення обмежень на додатковi види товарiв забезпечення додержання обмежень на цi види товарiв здiйснюється вiдповiдно до пунктiв 3 - 7 цього Порядку.

     9. У разi скасування Президентом України повнiстю або частково акта про встановлення обмежень Кабiнет Мiнiстрiв України за поданням Мiнiстерства закордонних справ України у стислi строки скасовує в установленому порядку повнiстю або частково попередню постанову про затвердження номенклатури товарiв, експорт яких пiдпадає пiд обмеження.

     10. Додержання обмежень забезпечується вiдповiдно до порядку здiйснення державного експортного контролю в Українi.

     11. Дiя обмежень, як правило, не передбачає припинення виконання зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв) щодо експорту товарiв, укладених до прийняття Президентом України акта про встановлення обмежень.

     12. У разi потреби мiнiстерства та iншi центральнi органи виконавчої влади вносять до Кабiнету Мiнiстрiв України пропозицiї щодо можливостi вiдшкодування суб'єктам пiдприємницької дiяльностi шкоди, завданої зупиненням дiї вiдповiдних зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв) iз суб'єктами господарської дiяльностi держав, стосовно до яких встановлено обмеження.

     13. Суб'єкти зовнiшньоекономiчної дiяльностi та посадовi особи, якi порушують встановленi обмеження, несуть вiдповiдальнiсть згiдно iз законодавством України.

Глава Адмiнiстрацiї Президента України М. БIЛОБЛОЦЬКИЙ
Copyright © 2025 НТФ «Интес»
Все права сохранены.