НАЦIОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

вiд 06.07.92 р. N 19040-527

 

Кримському республiканському, обласним та по м. Києву i областi i управлiння Нацiонального банку України
Комерцiйним банкам
Кабiнету Мiнiстрiв України
Мiнiстерствам i вiдомствам
(за списком)

  ПОЛОЖЕННЯ
Про порядок переказу за кордон доходiв, прибуткiв та iнших коштiв, одержаних iноземними iнвесторами

Iз змiнами i доповненнями, внесеними
постановою Правлiння Нацiонального банку України
вiд 27 травня 1996 року N 121,

(З введенням в дiю нової редакцiї Iнструкцiї N 3 "Про вiдкриття банками рахункiв в нацiональнiй та iноземнiй валютi" лист втрачає силу в частинi порядку вiдкриття i закриття рахункiв та їх загального призначення.)

(згiдно з постановою Правлiння НБУ вiд 27.05.96 р. N 121)

     Верховна Рада України 13 березня 1992 року прийняла Закон "Про iноземнi iнвестицiї", введений в дiю з 31 березня 1992 року.

     Вiдповiдно до Закону iноземним iнвесторам пiсля сплати податкiв та обов'язкових зборiв гарантується безперешкодний i без затримки переказ за кордон їх доходiв, прибуткiв та iнших коштiв в iноземнiй валютi, одержаних на законнiй пiдставi у зв'язку з iнвестицiями. При цьому переказ за кордон частини прибутку, що належить iноземному iнвестору, повинен забезпечуватися за рахунок його власної валютної виручки вiд такої дiяльностi, а також за рахунок iнших дозволених законодавством джерел одержання iноземної валюти.

     При переказi (вивезенi) за кордон частини прибутку, що належить iноземному iнвестору в результатi дiяльностi пiдприємств з iноземними iнвестицiями, сплачується податок за ставкою 15 вiдсоткiв вiд суми, що переказується або вивозиться.

     Iноземний iнвестор може вiдкривати в уповноважених банках рахунки як в iноземнiй валютi, так i у валютi, дiючiй на територiї України. Кожен iноземний iнвестор може мати один рахунок в iноземнiй валютi i один рахунок у валютi України.

     На поточний рахунок, вiдкритий в iноземнiй валютi, (умовно поiменований - типу "А") зараховуються валютнi кошти для iнвестицiй в економiку України, а також дивiденди в iноземнiй валютi, одержанi вiд iнвестицiй на територiї України.

     Iноземна валюта з цього рахунку може вiльно переказуватися за кордон, або продаватися уповноваженому банку з додержанням вимог законодавства.

     При вивезеннi за кордон iноземної валюти, одержаної вiд iнвестицiй на територiї України в формi готiвки, iноземному iнвестору необхiдно одержати дозвiл уповноваженого банку, де вiдкритий валютний рахунок iнвестора, незалежно вiд розмiру валютних коштiв.

     Iноземна валюта з вказаного рахунку може реiнвестуватися на територiї України без обмежень.

     Для вiдкриття поточного рахунку в iноземнiй валютi iноземний iнвестор повинен надати уповноваженому банку такi документи:

     а) заяву на вiдкриття рахунку, завiрену в посольствi (консульствi) України за кордоном чи в посольствi (консульствi) вiдповiдної iноземної держави в Українi;

     б) нотарiально завiрену копiю установчого документу;

     в) картку iз зразками пiдписiв осiб, уповноважених розпоряджатися рахунком;

     г) виписку iз торгового реєстру країни перебування про реєстрацiю фiрми, як юридичної особи;

     д) копiю свiдоцтва про реєстрацiю в Мiнiстерствi зовнiшньо-економiчної дiяльностi i торгiвлi України;

     є) копiю iнвестицiйного свiдоцтва Мiнiстерства фiнансiв України;

     Рахунки, як правило, вiдкриваються i ведуться в однiй iноземнiй валютi.

     У випадку, коли iноземним iнвестором виступає фiзична особа, в банк для вiдкриття рахунку надаються вказанi вище документи, крiм вказаних в п. б) i г), а також пiдтвердження iноземного банку, про вiдкритий в ньому рахунок фiзичної особи iнвестора.

     валюта, що дiє в Українi, одержана iноземним iнвестором у виглядi частини доходiв, прибуткiв та iнших коштiв вiд дiяльностi спiльних пiдприємств, а також пiдприємств iз 100 % iноземною участю, зараховується на поточнi рахунки i вклади типу "Л". На вказаний рахунок надходять також дивiденди по цiнних паперах у валютi, що дiє на територiї України, а також кошти вiд їх реалiзацiї нерезидентом в Українi.

     Кошти з рахунку типу "Л" по розпорядженню власникiв можуть використовуватись:

  • для здiйснення любих платежiв на територiї України, включаючи витрати на цiлi приватизацiї (ст.41 Закону);

  • для купiвлi iноземної валюти в уповноважених банках i в Нацiональному банку України (по курсу, встановленому банком) i переказу її за кордон з додержанням законодавства;

  • для купiвлi товарно-матерiальних цiнностей i їх вивозу за кордон з додержанням вимог ст. 29 Закону "Про iноземнi iнвестицiї".

     Рахунки типу "Л" вiдкриваються уповноваженими банками, незалежно вiд розмiру надходжень, при наданнi iноземним iнвестором таких документiв:

     а) заяви про вiдкриття рахунку з вказiвкою його виду, передбачаємих джерел надходження валюти, що дiє на територiї України, i можливих направлень її використання. Заява повинна бути завiрена в посольствi (консульствi) України за кордоном, чи в посольствi (консульствi) вiдповiдної iноземної держави в Українi;

     б) нотарiально завiреної копiї статуту;

     в) картки iз зразками пiдписiв осiб, уповноважених розпоряджатися рахунком;

     г) виписки iз торговельного реєстру країни перебування про реєстрацiю фiрми як юридичної особи;

     д) копiю свiдоцтва про реєстрацiю фiрми в Мiнiстерствi зовнiшнiх економiчних зв'язкiв i торгiвлi України;

     є) копiя iнвестицiйного повiдомлення (свiдоцтва) Мiнiстерства фiнансiв України;

     Iноземними учасниками спiльних пiдприємств i акцiонерних товариств при зарахуваннi дивiдендiв надаються також (для пiдтвердження належної їм частини):

  • копiя завiреного аудитором рiчного звiту i рахунку прибуткiв i збиткiв;

  • рiшення зборiв вищого органу спiльного пiдприємства чи пiдприємства iз 100 % iноземною участю про розподiл i перерахунок дивiдендiв учасникам спiльних пiдприємств i акцiонерам.

     В разi надходження коштiв вiд продажi цiнних паперiв, емiтованих в Українi, необхiдна справка органiв Мiнфiну України, яка пiдтверджує факт продажi нерезидентом цiнних паперiв у валютi, що дiє на територiї України (акцiй, облiгацiй) i їх вартiсть.

     якщо рахунок типу "Л" вiдкриває iнвестор - фiзична особа, в банк надаються всi вказанi вище документи, крiм тих, що передбаченi в п. б) i г), а також лист iноземного банку про вiдкритий в ньому рахунок фiзичної особи.

     Платежi по рахунках типу "Л" здiйснюється в межах залишкiв коштiв на рахунку.

     Уповноваженi банки зобов'язанi надавати в Нацiональний банк України звiтнiсть про вiдкритi нерезидентами рахунки у валютi, що дiє на територiї України та iноземнiй валютi. Форму i строки звiтностi визначає Нацiональний банк України.

Заступник Голови О.М.ШАРОВ
Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.