Втратив чиннiсть згiдно НСРМ вiд 25.05.2000 р. N 312

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
СХIДНА РЕГIОНАЛЬНА МИТНИЦЯ

Н А К А З
м.Харкiв

2 квiтня 1998 року N 216


Про введення в дiю тимчасової технологiї здiйснення митного контролю вантажiв i транспортних засобiв на територiї митного термiналу

З метою пiдвищення якостi митного контролю вантажiв суб'єктiв ЗЕД, розташованих в зонi дiяльностi вантажного вiддiлу N3 Схiдної регiональної митницi та у зв'язку з переїздом вiддiлу до нового примiщення,

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити i ввести в дiю з 01.04.98 р. тимчасову технологiю здiйснення митного контролю вантажiв i транспортних засобiв на територiї митного термiналу та Тимчасове положення про зону митного контролю митного термiналу.

2. Начальнику вантажного вiддiлу N 3 Трифонову О.О. :

2.1. Провести експериментальне вiдпрацювання зазначеної тимчасової технологiї з 01.04.98 р. по 01.05.98 р.

2.2. В термiн до 01.05.98 р. надати до вiддiлу органiзацiї митного контролю пропозицiї щодо внесення змiн та доповнень до тимчасової технологiї.

3. Начальнику вiддiлу ОМК Ладу В .Б., начальнику вантажного вiддiлу N 3 Трифонову О.О. в термiн до 20.05.98 р. пiдготувати технологiчну схему митного контролю вантажiв i транспортних засобiв на територiї термiналу.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника начальника Схiдної регiональної митницi Даниленка О. Г.

 

Начальник Схiдної РМ П.В.Пашко

Узгоджено:

ДаниленкоО.Г
СпiваковВ.В.
Лад В.Б.
ТрифоновО.О.
Дмiтрiєв В.М.
Полiщук Л.Є


Затверджено
наказом по Схiднiй РМ
вiд 02.04.98 р. N 216

 

Тимчасова технологiя
здiйснення митного контролю вантажiв i транспортних засобiв на територiї
митного термiналу.

 

1. Загальнi положення.

Дiйсна технологiя розроблена у вiдповiдностi до вимог чинного законодавства України, Митного кодексу України та дiючої в Схiднiй РМ технологiчної схеми митного оформлення вантажiв суб'єктiв ЗЕД iз застосуванням ВМД.

Юридичнi особи та фiзичнi особи-пiдприємцi, розташованi в зонi дiяльностi вантажного вiддiлу N3 (далi - ВВ-З) Схiдної регiональної митницi пiд час проведення експортно-iмпортних операцiй з товарами та iншими предметами, що перевозяться автомобiльним транспортом, зобов'язанi проходити митний догляд виключно на митному термiналi (далi - термiнал). Рiшення про проведення догляду поза межами термiналу (у виключних випадках) приймає начальник ВВ-З.

Митне оформлення вантажiв спiвробiтниками ВВ-З здiйснюється у вiдповiдностi до вимог дiючих технологiчних схем з урахуванням особливостей митного термiналу.

На територiї складських примiщень термiналу для знаходження пiд митним контролем, у вiдповiдностi до вимог ст. ст. 85, 86 Митного кодексу України, розмiщуються товари та iншi предмети (в тому числi тi, що надходять до України залiзничним транспортом), якi належать юридичним особам та фiзичним особам-пiдприємцям - суб'єктам ЗЕД, що не мають належних умов для проведення митного контролю i догляду, а також власних складських примiщень з належними умовами зберiгання в зонi дiяльностi Схiдної регiональної митницi.

Власник термiналу зобов'язаний за свiй рахунок пiдтримувати в належному станi територiю, споруди i матерiально-технiчне забезпечення (завантажувально - розвантажувальну технiку, складське обладнання, засоби зв'язку, меблi) термiналу.

Власник термiналу зобов'язаний:

• виключити можливiсть виїзду без проведення митного контролю ТЗ i вантажiв, якi знаходяться на територiї термiналу;

• не створювати перешкод при здiйсненнi митного контролю. Власник несе вiдповiдальнiсть за невиконання своїх обов'язкiв згiдно дiючого законодавства.

Технологiю проведення митного контролю i iншi заходи, необхiднi для митного контролю вантажiв, визначаються митними органами.

Вимоги по забезпеченню технологiчного процесу i iншi заходи по органiзацiї митного контролю, є обов'язковими для власника термiналу.

Послуги по розвантаженню, навантаженню, перевантаженню, упаковцi, переупаковцi, а також зберiганню вантажiв у складських примiщеннях термiналу, здiйснюються на сплатнiй основi у порядку, визначеному власником термiналу.

2. Порядок проходження транспортних засобiв i вантажiв через митний термiнал.

При прибуттi транспортних засобiв з вантажами, що знаходяться пiд митним контролем, власник вантажу або його представник (декларант, перевiзник, експедитор), повинен надати черговому iнспектору пакет документiв на вантаж. Iнспектор проставляє на першому примiрнику одного з товаросупровiдних документiв на вантаж (СМК, ТТН, рахунок-фактура) штамп "В'їзд в ЗМК дозволено (пiдпис)".

Для в'їзду транспортного засобу (ТЗ) на територiю термiналу, власник вантажу або його представник (декларант, перевiзник, експедитор), повинен оформити пропуск у диспетчера. Форму та порядок оформлення пропуску визначає власник термiналу.

Пiсля оформлення пропуска, диспетчер повiдомляє черговому iнспектору ВВ-З про в'їзд ТЗ на територiю термiналу i реєструє його в своєму журналi у пунктi в'їзду. Пiсля чого диспетчер визначає мiсце стоянки ТЗ до зони митного контролю

Транспортнi засоби з вантажами, що можуть завдати шкоди iншим вантажам, на територiю термiналу не допускаються.

Пiдставою для випуску транспортного засобу iз зони митного контролю термiналу є вiдмiтка начальника ВВ-З, або особи, що його замiщує з проставленням штампу (додаток 1) на примiрниках товаросупровiдних документiв, що залишаються у справах митницi та

видаються власнику чи перевiзнику та на пропуску на в'їзд до термiналу. Вiдповiдальнiсть за в'їзд до зони митного контролю та виїзд за її межi транспортних засобiв, що перевозять вантажi пiд митним контролем несе черговий iнспектор. Перебування на територiї термiналу в зонах митного контролю iнших транспортних засобiв, категорично забороняється

Для виїзду ТЗ з територiї термiналу, диспетчеру надається пропуск з вiдтиском штампу "Виїзд дозволяю" (додаток 2).

3. Порядок роботи спiвробiтника митницi з вантажем
в зонi митного контролю термiналу.

Догляд та митне оформлення вантажiв i транспортних засобiв суб'єктiв ЗЕД здiйснюються згiдно вимог типової технологiчної схеми (ТТС), затвердженої наказом по митницi.

Пiдакцизнi вантажi, що надiйшли автомобiльним транспортом, проходять митне оформлення, огляд та контроль тiльки в межах зони митного контролю на територiї термiналу. Догляд товарiв, якi потребують спецiального режиму зберiгання, здiйснюється пiд час їх вивантаження в примiщення з належними умовами зберiгання.

Вантажi, визначенi ст.85 Митного кодексу України пiдлягають розмiщенню на склади термiналу у разi, якщо вони належать юридичним особам та фiзичним особам-пiдприємцям - суб'єктам ЗЕД, що не мають належних умов для проведення митного контролю i догляду, а також власних складських примiщень.

Мiсце огляду ТЗ з вантажем, мiсце стоянки ТЗ, а також мiсце розмiщення вантажу в зонi митного контролю, у разi необхiдностi його повного або часткового вивантаження визначає спiвробiтник митницi.

4. Порядок догляду.

Митне оформлення вантажу здiйснюється у вiдповiдностi до дiючої технологiчної схеми. Митний догляд вантажу, що знаходиться на територiї термiналу здiйснюється спiвробiтником вiддiлу за письмовою вказiвкою начальника вiддiлу або особи, що його замiщує, з обов'язковим зазначенням прiзвища конкретної посадової особи, яка здiйснюватиме огляд. За результатами огляду складається акт (додат. 2) в 2 примiрниках, один з яких надається власниковi вантажу (декларанту), а iнший зберiгається разом з пакетом документiв на вантаж у справах митницi.

У разi виявлення ознак порушень митних правил, спiвробiтник митницi складає протокол про ПМП, а вантаж у разi необхiдностi затримується i розмiщується на територiї примiщення складу.

У вiдповiдностi до вимог ст.ЗЗ Митного кодексу України навантажувально-розвантажувальнi роботи здiйснюються власником вантажу (перевiзником), або власником термiналу за рахунок власника вантажу (перевiзника).

 

5. Порядок здiйснення складських операцiй.

Весь облiк складських операцiй на територiї Термiналу, де встановлено зони митного контролю покладається на власника Термiналу. Облiк повинен здiйснюватись у вiдповiдностi до вимог чинного законодавства України. Власник Термiналу несе вiдповiдальнiсть перед власником товарiв та iнших предметiв, що зберiгаються у складських примiщеннях пiд митним контролем. Межi вiдповiдальностi власника термiналу перед власником товару визначаються договорами на зберiгання.

Вiдшкодування витрат власника термiналу за зберiгання товарiв та iнших предметiв пiд митним контролем здiйснюється в порядку, передбаченому чинним законодавством України, а вiдшкодування витрат митницi - в порядку, встановленому Митним кодексом України.

Розмiщення на складi товарiв та iнших предметiв, що зберiгаються пiд митним контролем , а також їх видача можуть здiйснюватись тiльки з дозволу та пiд контролем митницi.

За дотримання умов зберiгання товарiв та iнших предметiв пiд митним контролем, їх збереження власник термiналу несе повну вiдповiдальнiсть перед Схiдною регiональною митницею у вiдповiдностi до вимог чинного законодавства України.

Начальник вiддiлу ОМК

В.Б. Лад

УЗГОДЖЕНО:

Даниленко О.Г.
Спiваков В. В.
Трифонов О.О.
Лашин В.Ф.


Додаток 1

 

Форма штампу

Схiдна регiональна митниця

ВИЇЗД ДОЗВОЛЯЮ

"__________" 199_ р.

Начальник ВВ-З

(пiдпис)


Додаток 2

 

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
СХIДНА РЕГIОНАЛЬНА МИТНИЦЯ

 

АКТ МИТНОГО ДОГЛЯДУ N

вiд "___'' ___________ 199___р.

Мною,

(прiзвище, iнiцiали та посада особи, яка здiйснює догляд вантажу, вiддiл)

Схiдної регiональної митницi здiйснено догляд вантажу, який вiдправлений

(назва та повна юридична адреса вiдправника)

на адресу

(код ЄДРПОУ назва та повна юридична адреса одержувача)

по товаросупровiдним документам

(ДКД, САRNЕТ ТIR, ТТН, СМR, вiдвантажувальна специфiкацiя, рахунок-фактура, тощо)

згiдно контракту (договору ) вiд N
При доглядi були присутнi:

1.

(посада, П I Б присутнiх осiб)

2.

Мiсце здiйснення догляду

(назва та адреса органiзацiї на територiї якої здiйснюється догляд)

Найменування товару

(комерцiйна та фiрмова назва товару, характеристики товару, що включає в себе асортимент типи та iнше)

КIЛЬКIСТЬ МIСЦЬ.
Причина здiйснення догляду
РЕЗУЛЬТАТИ ДОГЛЯДУ:

Iнспектор митницi: ______________________________

(пiдпис прiзвище та iнiцiали особи, що здiйснювала догляд)

Присутнi:

1._________________________________________

2._________________________________________

(пiдпис прiзвище та iнiцiали присутнiх осiб)


Затверджено
наказом по Схiднiй РМ
вiд 02.04.98 N 216

 

Тимчасове положення
про зону митного контролю митного термiналу.

 

1. Термiни i поняття.

У цьому положеннi розумiється:

"Зона митного контролю" - територiя в межах митного термiналу, визначена митницею як мiсце тимчасового або постiйного проведення митного контролю та зберiгання товарiв пiд митним контролем.

"Режим зони митного контролю" - порядок доступу та перебування в таких зонах, включаючи осiб, якi безпосередньо забезпечують процес митного контролю, осiб-декларантiв, уповноважених пред'явити для контролю товари та iншi предмети, а також порядок перемiщення транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв за (в) межi зони митного контролю.

"Забезпечення режиму зони митного контролю" - сукупнiсть органiзацiйних заходiв, iнженерно-технiчних споруд i засобiв, що запобiгають доступу у зону митного контролю стороннiх осiб та самовiльному вилученню з неї товарiв i предметiв та транспортних засобiв.

2. Загальнi положення.

У вiдповiдностi до вимог п. 3 ст.23 Митного кодексу України, на територiї митного термiналу встановлюється зона митного контролю.

Зона митного контролю митного складського термiналу являє собою огороджену та охороняєму територiю, яка недоступна для самовiльного проникнення до неї та самовiльного вилучення з неї товарiв та транспортних засобiв (план термiналу та зон митного контролю -Додаток N 1). Зона митного контролю митного складського термiналу обладнана:

• системою охорони та охоронної сигналiзацiї, огорожею

• системою протипожежної охорони

• системою телефонного зв'язку

• системою освiтлення територiї та споруд. Перемiщення товарiв та iнших предметiв на територiї зон митного контролю або за їх межi контролюється митницею i здiйснюється виключно за її дозволом.

3. Технологiя оформлення в зонi митного контролю.

Технологiю митного контролю та iншi заходи, необхiднi для здiйснення митного контролю визначає Схiдна регiональна митниця. Контроль за виконанням технологiї покладається на начальника вантажного вiддiлу N 3, особистий склад якого безпосередньо здiйснює митний контроль.

Вимоги щодо забезпечення технологiчного процесу та iнших заходiв органiзацiї митного контролю Схiдна РМ доводить до вiдома власника термiналу. Цi вимоги є обов'язковими для виконання останнiм. Власник термiналу має права та обов'язки в межах, визначених чинним законодавством України та цим положенням.

4. Межi зон митного контролю.

Схiдною регiональною митницею постiйнi зони митного контролю визначено на:

• вiдкритому майданчику для зберiгання автомобiльного автотранспорту та негабаритних вантажiв, що знаходиться пiд митним контролем

• критому складському майданчику (пiд дахом) зберiгання товарiв пiд митним забезпеченням

• примiщеннях для оформлення вантажiв у митному вiдношеннi

• складських примiщеннях, де зберiгаються товари та iншi предмети пiд митним контролем або товари та iншi предмети, що пiдлягають обов'язковiй передачi митницi на зберiгання;

• вiдкритому майданчику для догляду автотранспорту, що не потребує розвантаження;

• напiвкритому майданчику для догляду транспортних засобiв та вантажiв з частковим розвантаженням;

Межi зон митного контролю за вказiвкою митницi позначаються на територiї та примiщеннях Термiналу його власником шляхом вiдповiдних позначок та встановлення табличок з написом: "Зона митного контролю. Стороннiм вхiд заборонено."

Режим зони митного контролю доводиться до осiб, якi безпосередньо присутнi пiд час проведення контролю.

5. Право доступу у зону митного контролю.

Право доступу у зону митного контролю мають спiвробiтники митницi, якi безпосередньо приймають участь у митному оформленнi, а також чергова змiна охорони, керiвництво та спiвробiтники власника термiналу, список яких затверджується начальником вантажного вiддiлу митницi, що здiйснює контроль. Представники вантажоотримувача (вантажовiдправника) допускаються у супроводi працiвника митницi.

У випадку виробничої або iншої необхiдностi у зонi митного контролю можуть перебувати iншi особи за умови обов'язкового узгодження з начальником вантажного вiддiлу митницi, який здiйснює контроль.

При необхiдностi начальником вантажного вiддiлу митницi, який здiйснює контроль, до зони митного контролю можуть бути допущенi представники iнших державних контрольних служб.

Доступ у зону митного контролю спiвробiтникiв спецiалiзованих пiдроздiлiв правоохоронних та податкових органiв здiйснюється тiльки з дозволу керiвництва митницi в порядку, передбаченому чинним законодавством України.

Технiчне обслуговування примiщень: прибирання, плановi ремонтнi роботи та iнше здiйснюється тiльки за дозволом начальника вантажного вiддiлу N3 у присутностi працiвника вiддiлу.

В iнших, непередбачених випадках, режим зони митного контролю корегує керiвник вантажного вiддiлу митницi, який здiйснює контроль.

6. Вiдповiдальнiсть за порушення режиму зони митного контролю.

Особи, виннi в порушеннi режиму зон митного контролю несуть адмiнiстративну, кримiнальну або iншу вiдповiдальнiсть у вiдповiдностi до чинного законодавства України

Начальник ВВ-З

О.О.Трифонов

УЗГОДЖЕНО:

Даниленко О. Г.
Лад В. Б.
Лашин В.Ф.

Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.