Втратив чиннiсть згiдно НСРМ вiд 24.11.99 р. N 714

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
СХIДНА РЕГIОНАЛЬНА МИТНИЦЯ

Н А К А З
м.Харкiв

1 березня 1999 року N 119


Про затвердження "Технологiчної схеми щодо проведення митного контролю i оформлення громадян, товарiв та iнших предметiв на мп "Харкiв-Аеропорт" в окремих службових примiщеннях".

З метою пiдвищення контролю за перемiщенням через митний кордон України громадян, предметiв, товарiв, валюти та цiнностей на мп "Харкiв-Аеропорт",

НАКАЗУЮ:

Затвердити та ввести в дiю з " 10" 03 1999р. "Технологiчну схему проведення митного контролю i оформлення громадян, товарiв та iнших предметiв на мп "Харкiв-Аеропорт" в окремих службових примiщеннях в межах зон митного контролю".

Вiдповiдальнiсть за дотриманням вимог цiєї технологiчної схеми покласти на начальника мп "Харкiв-Аеропорт" Михайлов В.С.

Контроль за виконанням наказу покласти на заступника начальника Схiдної РМ Даниленко О.Г.     

 

 

Начальник Схiдної регiональної митницi П.В.Пашко

 Узгоджено:

Даниленко О.Г.
Михайлов В.С.
Лад В.Б.
Полiщук Л.Є.
Сушко В.Т.

 

Розсилка:

Даниленко О.Г.

мп "Харкiв-Аеропорт"

ВОМК СРМ


ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом СРМ N 119
вiд " 01" 03 1999р.

ТЕХНОЛОГIЧНА СХЕМА
проведення митного контролю i оформлення громадян, товарiв та iнших предметiв на митному посту "Харкiв-Аеропорт" в окремих службових примiщеннях в межах зон митного контролю

1. Загальнi положення

 Проведення митного контролю в окремих службових примiщеннях в межах зон митного контролю, (окремi службовi примiщення в залах "прилiт" та "вiдлiт") з використанням технiчних та спецiальних засобiв митного контролю (Додаток 1), або без їх використання, може проводитись iнспектором митного поста в цiлях установлення законностi перемiщення через митний кордон України товарiв та iнших предметiв, облiку, обкладання їх митом i митними зборами (ст. 29 та 30 Митного кодексу України).

 В окремих службових примiщеннях митний контроль може проводитись за особистим бажанням пасажирiв з метою запобiгання спостерiгання стороннiми особами за перелiком валюти, оглядом виробiв з дорогоцiнних металiв та каменiв, якi знаходяться в ручнiй поклажi, багажi, одягу i на тiлi.

 Окремi службовi примiщення в межах зон митного контролю також являються робочими мiсцями iнспекторiв-касирiв.

 У кожному конкретному випадку митний контроль та митне оформлення в окремих службових примiщеннях здiйснюється з дозволу старшого змiни.

2. Порядок проведення митного контролю в окремих службових примiщеннях

2.1. До початку митного оформлення авiарейсу старший змiни особисто перевiряє вiдсутнiсть в службовiй кiмнатi будь яких предметiв, крiм зазначених в "описi матерiальних засобiв, якi знаходяться в службовiй кiмнатi", а також будь-яких стороннiх вкладень в столах та iнших мiсцях службової кiмнати.

2.2. Iнспектор митного поста, який отримав дозвiл у старшого змiни на проведення митного контролю в службовiй кiмнатi повторно запитує у пасажира про достовiрнiсть вiдомостей занесених у митну декларацiю.

 У разi усного пiдтвердження пасажиром достовiрностi вiдомостей, iнспектор митного поста вiдбирає декларацiю i пропонує йому зайти до службової кiмнати з усiма речами.

2.2.1 В службовiй кiмнатi iнспектор митного поста пропонує пасажиру добровiльно надати предмети, якi пiдлягають митному контролю, у разi їх приховування, та попереджає про можливiсть застосування технiчних засобiв контролю.

2.2.2 У разi згоди пасажира надати прихованi в одязi, нижнiй бiлизнi, або на тiлi предмети, iнспектор, який проводить митний контроль повiдомляє про це старшого змiни.

2.2.3 У випадку, зазначеному у пунктi 2.2., старший змiни повинен забезпечити проведення подальшого митного контролю iнспектором митного поста однiєї статi з пасажиром, а при необхiдностi забезпечити присутнiсть понятих тiєї ж статi та приймає рiшення про доцiльнiсть складання протоколу про ПМП.

2.2.4 У разi вiдмови пасажира надати прихованi вiд митного контролю предмети iнспектор може провести переогляд багажу, ручної поклажi та в залежностi вiд необхiдностi обрати i застосувати технiчнi засоби контролю (згiдно ст. 27 МК України). При цьому спiвробiтникам митницi забороняється власноручно вилучати з одягу або зi схованки на тiлi будь якi предмети.

2.2.5 При наявностi достатнiх пiдстав припускати, що громадянин, який прямує через митний кордон України, приховує на собi i не надає предмети контрабанди, або предмети що є безпосередньо об'єктами ПМП, iнспектор iнформує про це старшого змiни та рапортом на iм'я начальника митного поста, або особи, яка його замiщує, письмово доповiдає про обгрунтованiсть та доцiльнiсть здiйснення особистого огляду.

2.2.6 Начальник митного поста, або особа яка його замiщує, отримавши рапорт дiє у вiдповiдностi зi ст. 32 МКУ та з "Iнструкцiєю по зберiганню, облiку, використанню бланкiв дозволiв на проведення особистого огляду громадян, що перетинають митний кордон в мiжнародному пунктi пропуску "Харкiв-Аеропорт"", затвердженої начальником Схiдної регiональної митницi 31.10.97р..

2.2.7 В разi потреби проведення митного контролю осiб, якi не досягли 16-ти рiчного вiку, митний контроль здiйснюється у вищезазначеному порядку, але за участю батькiв, або осiб, якi супроводжують неповнолiтнього при перетинi митного кордону України.

3. Митний контроль та митне оформлення в окремому службовому примiщеннi, що проводиться за бажанням пасажирiв, здiйснюється з дозволу старшого змiни в загальному порядку.

4. Про результати митного контролю робляться записи в журналi де зазначаються:

- дата;
- мiсце;
- час проведення митного контролю (початок та закiнчення);
- прiзвище, iм'я та по батьковi спiвробiтника митного поста, який здiйснював митний контроль;
- прiзвище, iм'я та по батьковi пасажира;
- напрям прямування, номер авiарейсу;
- пiдстава, що стала приводом для митного контролю;
- результати митного контролю;
- претензiї про хiд митного контролю (або вiдсутностi таких з боку пасажира), записанi власноручно пасажиром за його пiдписом.

5. Спiлкування з пасажиром повинно проводитись в коректнiй формi, не посягаючи на честь i гiднiсть громадянина.

6. При необхiдностi нарахування митних платежiв в окремому службовому примiщеннi разом з iнспектором-касиром повинно знаходитись не бiльше одного пасажира, а також можуть знаходитись спiвробiтники митного поста, якi здiйснювали митний контроль саме того пасажира, митне оформлення якого здiйснює iнспектор-касир.

7. Забороняється залишати в службовiй кiмнатi на збереженнi валюту, цiнностi, товари та iншi предмети, якi належать особовому складу митного поста та пасажирам, крiм тих що належать пасажирам до яких приймається рiшення про складання протоколу про ПМП, або до сплати митних платежiв. При цьому кiмната закривається на ключ, який зберiгається у старшого змiни.

8. В службовiй кiмнатi забороняється залишати навiть на короткий час пасажирiв та iнших осiб без нагляду митникiв чергової змiни.

9. Пiсля закiнчення митного оформлення авiарейсу, про випадки проведення митного контролю в окремому службовому примiщеннi старший змiни, iнформує начальника митного поста, або особу яка його замiщує, а в разi виникнення конфлiктних ситуацiй - негайно.

10. Вiдповiдальнiсть за дотриманням вимог цiєї технологiчної схеми покладається на старших змiн.

 

 

Начальник митного поста "Харкiв-Аеропорт" В.С.Михайлов

Узгоджено: 

Заступник начальника Схiдної
регiональної митницi О.Г. Даниленко

Начальник вiддiлу ОМК В.Б. Лад


Додаток 1

ПЕРЕЛIК ТЕХНIЧНИХ ТА СПЕЦIАЛЬНИХ ЗАСОБIВ КОНТРОЛЮ, ЩО ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ НА МИТНОМУ ПОСТУ "ХАРКIВ-АЕРОПОРТ" В ОКРЕМИХ СЛУЖБОВИХ ПРИМIЩЕННЯХ

 NN п/п

НАЙМЕНУВАННЯ

1

Iндикатор IМ-1 (металошукач)

2

Тестери драгметалiв

3

Терези ВСМ-100

4

Ендоскопи

5

Тести для виявлення наркотичних речовин

6

Детектор валют "Спектр"

7

Лупа "Експерт"

8

Дозиметр РМ-1202

9

Лампа ультрафiолетова HELLING

Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.