ГОЛОВНА ДЕРЖАВНА IНСПЕКЦIЯ З КАРАНТИНУ РОСЛИН УКРАЇНИ

НАКАЗ

вiд 25 вересня 1996 року N 72


Про затвердження Правил фiтосанiтарного контролю на державному кордонi України

Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
27 грудня 1996 р. за N 754/1779


     На виконання Закону України "Про карантин рослин" наказую:

     1. Затвердити Правила фiтосанiтарного контролю на державному кордонi України (додаються).

     2. Заступникам Головного державного iнспектора України, головним державним iнспекторам Автономної Республiки Крим, областей, м.Києва прийняти Правила до керiвництва та виконання.

     3. У зв'язку з прийняттям чинних Правил:

     а) скасовуються тимчасовi Правила фiтосанiтарного контролю пiдкарантинних i пiдконтрольних матерiалiв на державному кордонi України, що затвердженi наказом Укрголовдержкарантина N 69 вiд 01.11.1995 року;

     б) Правила по внешнему карантину СССР, затвердженi наказом Державної iнспекцiї з карантину рослин СРСР вiд 07.04.1989 року N 5, не застосовуються на територiї України.

     4. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Начальник Головної державної iнспекцiї з карантину рослин України

О. М. Мовчан

 

Затверджено
наказом Головної державної iнспекцiї з карантину рослин Мiнсiльгосппроду України
вiд 25 вересня 1996 р. N 72

Правила
фiтосанiтарного контролю на державному кордонi України

1. Загальнi положення

     Цi Правила визначають загальнi правовi, органiзацiйнi та фiнансово-економiчнi основи фiтосанiтарного контролю на державному кордонi України, спрямованi на охорону територiї України вiд проникнення з-за кордону карантинних та iнших небезпечних шкiдникiв, хвороб рослин i бур'янiв (карантиннi об'єкти), що можуть завдати значних збиткiв народному господарству України.

     Фахiвцi фiтосанiтарної служби України керуються:

     - Законом України "Про карантин рослин", прийнятим Верховною Радою 30.06.1993 року;

     - Статутом Державної служби з карантину рослин затвердженим постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28.10.1993 року N 892;

     - Постановою Кабiнету Мiнiстрiв вiд 24.11.93 р. N 953 "Про розцiнки на iнспектування пiдкарантинних матерiалiв, платних послуг пiдприємствам, органiзацiям та громадянам";

     - Документами, що розробляє для країн Європейської Спiвдружностi, Європейська та Середземноморська Органiзацiя Карантину i Захисту Рослин, членом якої Україна є з 1 березня 1994 року.

Визначення термiнiв

     У цих Правилах нижченаведенi термiни вживаються у такому значеннi:

     Фiтосанiтарний контроль на державному кордонi (зовнiшнiй карантин рослин) - система заходiв, спрямована на охорону територiї України вiд проникнення з-за кордону карантинних та iнших небезпечних шкiдникiв, хвороб рослин i бур'янiв (карантиннi об'єкти), що можуть завдавати значнi збитки народному господарству України. Фiтосанiтарний контроль поширюється на всi пiдкарантиннi матерiали та об'єкти, транспортнi засоби, що надходять в Україну.

     Пiдконтрольнi об'єкти - об'єкти, якi входять до категорiї пiдкарантинних матерiалiв та об'єктiв i контролюються спецiалiстами державної служби з карантину рослин.

     Пiдконтрольнi матерiали - матерiали, якi входять до категорiї пiдкарантинних матерiалiв та об'єктiв i пiдлягають карантинному догляду без супроводжування фiтосанiтарними документами.

     Пiдкарантиннi матерiали - об'єкти i матерiали, якi входять до категорiї пiдкарантинних матерiалiв та об'єктiв, пiдлягають фiтосанiтарному контролю на державному кордонi та супроводжуються фiтосанiтарними документами.

     Прикордонний пункт з карантину рослин - це пункт з карантину рослин, що розмiщений при морських, рiчкових портах (на пристанях), на залiзничних станцiях i в аеропортах (на аеродромах), на пiдприємствах поштового зв'язку, автомобiльних дорогах (автовокзалах, автостанцiях), пунктах пропуску на державному кордонi України.

     1.1. Пiдконтрольнi об'єкти, це:

     1.1.2. Транспортнi засоби (вiтчизнянi та закордоннi), якi прибувають в Україну з iнших країн.

     1.1.3. Сiльськогосподарськi та лiсовi угiддя, якi межують з державним кордоном України i прикордонним пунктом ввезення (3-кiлометрова зона).

     1.1.4. Примiщення, де складуються iмпортнi пiдконтрольнi i пiдкарантиннi матерiали.

     1.2. Пiдконтрольнi матерiали, це:

     1.2.1. Тара, контейнери, промисловi товари, вироби з шкiри, вовни, деревини, гофрокартону, пакувальний матерiал, вироби з рослинних матерiалiв, якi можуть бути носiями карантинних i небезпечних шкiдникiв, хвороб рослин i бур'янiв, продукти рослинного походження, якi пройшли технiчну переробку (в оригiнальнiй упаковцi), а також цукор, багаж, поштовi вiдправлення.

     1.2.2. Сiльськогосподарськi знаряддя.

     1.3. Пiдкарантиннi матерiали, це:

     1.3.1. Насiння i садивний матерiал сiльськогосподарських, лiсових, декоративних квiткових i дикорослих культур.

     1.3.2. Рослини та їх частки (живцi, цибулиння, бульби, кореневища, щепи i т.п.).

     1.3.3. Свiжi овочi, фрукти, картопля, плоди i бахчевi.

     1.3.4. Продовольче, фуражне, технiчне зерно, солод, шрот, комбiкорми, макуха.

     1.3.5. Копра, тапiока, тютюн.

     1.3.6. Волокно бавовни, льону та iнших прядильно-волокнистих культур, вовни немитої i нечесаної, шкiрсировини, що не пройшла хiмiчну обробку.

     1.3.7. Лiкарська рослинна сировина.

     1.3.8. Рис, крупи, горiхи, арахiс, борошно та вироби з нього.

     1.3.9. Кава-зерно, какао-боби, кондитерськi вироби, чай, прянощi, спецiї, лавровий лист, якi можуть бути носiями шкiдникiв, хвороб рослин i бур'янiв.

     1.3.10. Сушенi овочi, фрукти, гриби.

     1.3.11. Культури живих грибiв, бактерiй, вiрусiв, нематод, клiщiв, якi є збудниками i носiями хвороб рослин, а також комах, що завдають шкоди живим рослинам i продукцiї рослинного походження.

     1.3.12. Колекцiї комах, збудникiв хвороб рослин, гербарiї i колекцiї насiння.

     1.3.13. Рослиннi вкладення у поштовi вiдправлення, багаж пасажирiв.

     1.3.14. Деревина та хiмiчно необробленi вироби з неї, пиломатерiали.

     1.3.15. Тара i контейнери, що надходять iз країн розповсюдження роду Трогодерма (Trogoderma).

     1.3.16. Монолiти i зразки грунтiв.

     1.3.17. Фураж (сiно, комбiкорм, пiдстилка та iн.), що використовується при ввезеннi худоби з-за кордону.

     1.3.18. Зрiз живих квiтiв.

     1.4. Заборонено ввезення в Україну з iнших країн:

     1.4.1. Вантажних засобiв, насiння рослин, рослинної продукцiї, промислових товарiв, тари, пакувального матерiалу та iнших пiдконтрольних i пiдкарантинних матерiалiв, якi зараженi карантинними об'єктами (згiдно з нацiональним Перелiком карантинних шкiдникiв, хвороб рослин i бур'янiв, що затверджується Мiнiстерством сiльського господарства i продовольства України).

     1.4.2. Збудникiв хвороб рослин, культур живих грибiв, бактерiй, вiрусiв, комах, клiщiв, нематод, якi ушкоджують рослини, за винятком зразкiв для наукових дослiдiв.

     1.4.3. Грунту, живих рослин з корiнням та пiдземних часток рослин з грунтом.

     1.4.4. Насiннєвого матерiалу сiльськогосподарських культур, картоплi, садивного матерiалу i щеп плодових, лiсових i декоративних культур з країн, де розповсюдженi шкiдники, хвороби рослин i бур'яни, що є карантинними для України, з метою використання для виробничих посiвiв i посадок.

     1.4.5. Насiння i садивного матерiалу всiх рослин, картоплi в ручнiй поклажi та багажi пасажирiв, членiв команд пароплавiв, екiпажiв лiтакiв, гелiкоптерiв та iнших видiв транспортних засобiв.

     1.4.6. Приватним особам насiння i садивного матерiалу всiх рослин, картоплi.

     1.4.7. Зрiзу квiтiв з країн розповсюдження захiдного квiткового трипсу (Frankliniella occidentalis), пальмового трипсу (Trips palmi), шерстистої бiлокрилки (Aleurothrixus floccosus), чорної цитрусової бiлокрилки (Aleurocanthus woglum), цитрусової бiлокрилки (Dialeuroides citri), пiвденно-американської мiнуючої мухи (Liriomyza huidobrensis), американського конюшинного мiнера (Liriomyza trifolii), пiвденно-африканської гвоздичної листовiйки (Epichoristodes acerbella).

     1.5. Дозволено ввезення в Україну з iнших країн:

     1.5.1. Зразкiв насiння i садивного матерiалу для науково-дослiдних i селекцiйних робiт з обов'язковою експертизою в карантиннiй лабораторiї i за умови розмiщення на перевiрку в iнтродукцiйно-карантинний розсадник або оранжерею незалежно вiд карантинного стану територiї країни-експортера.

     1.5.2. Насiння сiльськогосподарських культур, яке є вiльним вiд карантинних та iнших небезпечних шкiдникiв, хвороб рослин i бур'янiв, для сортовипробування i виробничих посiвiв, з попереднiм погодженням з Укрголовдержкарантином мiсць вирощування.

     1.5.3. Товарних партiй зерна та зернопродуктiв, свiжих фруктiв, овочiв i плодiв, що є вiльними вiд карантинних об'єктiв, з метою використання для продовольчих потреб або на переробку.

     1.5.4. Поштовi вiдправлення, що мiстять деякi види пiдкарантинної продукцiї рослинного походження (крупи, борошно, сушенi овочi, фрукти, мелену каву, какао, чай, прянощi, спецiї, горiхи, цукор, кондитерськi вироби, свiжi овочi i фрукти у кiлькостi до 5 кг i є вiльними вiд карантинних об'єктiв, а також насiння овочевих i квiткових культур в оригiнальнiй упаковцi (крiм бобових, соняшникових i мальвових).

     1.6. Пiдкарантиннi матерiали дозволяється ввозити в Україну при наявностi:

     1.6.1. Карантинного дозволу на iмпорт (транзит), який дає Головна державна iнспекцiя з карантину рослин Мiнсiльгосппроду України (додаток N 1).

     1.6.2. Фiтосанiтарного сертифiката, який видається державними органами з карантину i захисту рослин країни-експортера. Фiтосанiтарний сертифiкат повинен бути при транспортних документах, що супроводжують пiдкарантинний вантаж. Ввезення пiдкарантинних матерiалiв iз країн, що не мають державних органiв з карантину i захисту рослин, дозволяється без фiтосанiтарного сертифiката з попереднiм оформленням карантинного дозволу на iмпорт Укрголовдержкарантину.

     1.6.3. В окремих випадках, за узгодженням з Укрголовдержкарантином, дозволено ввезення без карантинного дозволу, але з умовою проведення фiтосанiтарного контролю у пунктi перетинання державного кордону i при наявностi фiтосанiтарного сертифiката країни-експортера:

     1.6.3.1. Зразкiв насiння i садивного матерiалу рослин, якi надходять як науковий обмiн для Нацiонального центру генетичних ресурсiв рослин.

     1.6.3.2. Товарних зразкiв сiльськогосподарської продукцiї i сировини, яка надходить для зовнiшньоторговельних установ України (розмiр зразкiв не повинен перевищувати 5 кг).

     1.7. Без узгодження з Укрголовдержкарантином i без карантинного дозволу на iмпорт, але з проведенням фiтосанiтарного контролю у пунктi перетинання державного кордону дозволяється ввезення в Україну:

     1.7.1. Переробленої рисової соломки, ворсувальних шишок, хни, басми, художньо-декоративних та технiчних виробiв з деревини (ДВП, ДСП, паркетної фрези, заготовок для ящикової тари), мiшкотари i контейнерiв з країн, вiльних вiд розповсюдження роду Трогодерма.

     1.7.2. Свiжих овочiв та фруктiв (крiм картоплi):

     1.7.2.1. Приватним особам з прикордонних областей - до 100 кг по кожному найменуванню.

     1.7.2.2. Iншим приватним особам - до 10 кг по кожному найменуванню.

     1.7.3. Макухи, борошна та виробiв з нього до 1000 одиниць, кави меленої у вакуумнiй упаковцi, кави розчинної, чаю в оригiнальнiй упаковцi, какао-порошку, тютюнових виробiв, кондитерських виробiв.

     1.7.4. Продукцiї рослинного походження, вiльної вiд карантинних об'єктiв, що передбачена для харчування команд суден, екiпажiв лiтакiв i персоналу iнших видiв транспорту, у кiлькостi згiдно з митними нормами.

     1.7.5. Зрiзу живих квiтiв у обмеженiй кiлькостi для приватних осiб з країн, вiльних вiд захiдного квiткового трипсу (Frankliniella occidentalis), пальмового трипсу (Trips palmi), шерстистої бiлокрилки (Aleurothrixus floccosus), чорної цитрусової бiлокрилки (Aleurocanthus woglum), цитрусової бiлокрилки (Dialeuroides citri), пiвденно-американської мiнуючої мухи (Liriomyza huidobrensis), американського конюшинного мiнера (Liriomyza trifolii), пiвденно-африканської гвоздичної листовiйки (Epichoristodes acerbella) (крiм хризантем).

     1.8. Пiдкарантиннi матерiали, якi надходять для мiжнародних виставок, пiдлягають фiтосанiтарному контролю i експертизi за мiсцем проведення виставок. Пiсля закiнчення виставок такi експонати пiдлягають поверненню в країну, з якої вони були завезенi, передачi в iнтродукцiйно-карантинний розсадник або знищенню. При виявленнi пiдкарантинної продукцiї, яка заборонена до ввезення або заражена карантинними об'єктами, вона пiдлягає поверненню, знезараженню або знищенню. У випадках проведення виставок-продажiв, кожен окремий випадок погоджується з Укрголовдержкарантином.

     1.9. Установи, якi здiйснюють iмпорт, при укладаннi торгових угод та контрактiв на ввезення пiдкарантинних матерiалiв повиннi передбачати фiтосанiтарнi вимоги, що встановлює Укрголовдержкарантин, а також забезпечувати суворе дотримання експортерами чинних умов.

     1.10. Пiдкарантиннi та пiдконтрольнi матерiали, що ввозяться в Україну, а також транзитнi вантажнi засоби i тара у пунктах перетинання державного кордону України (морськi, рiчковi порти, аеропорти, залiзницi, автостанцiї, головпоштампти) пiдлягають фiтосанiтарному контролю державними iнспекторами з карантину рослин. У пунктах призначення пiдкарантиннi i пiдконтрольнi матерiали пiдлягають вторинному карантинному догляду, а митне оформлення - при наявностi погодження державного iнспектора фiтосанiтарної служби.

     1.11. Транзитнi пiдкарантиннi i пiдконтрольнi матерiали перевозяться по територiї України тiльки в критих iзотермiчних i опломбованих транспортних засобах (вагонах, автофургонах, контейнерах, авторефрижераторах, суднах).

     1.12. Державному iнспектору для здiйснення фiтосанiтарного контролю надається право:

     1.12.1. Безперешкодно входити на територiї морських i рiчкових портiв (пристаней), залiзниць i автовокзалiв, аеропортiв, поштамптiв, сховищ, елеваторiв, на судна морського i рiчкового флоту, у вантажнi та пасажирськi вагони, цивiльнi лiтаки, автобуси, вантажнi автомобiлi, на територiї пiдприємств, що займаються реалiзацiєю, переробкою, зберiганням i транспортуванням пiдкарантинних i пiдконтрольних матерiалiв, а також на режимну територiю контрольно-перепускних прикордонних пунктiв, де згiдно з дiючим законодавством встановлено додатковi режимнi правила - по узгодженню з начальником контрольно-перепускного пункту прикордонних вiйськ.

     1.12.2. Вiдбирати зразки насiння рослин, пiдкарантинних i пiдконтрольних матерiалiв для проведення лабораторної експертизи з обов'язковим оформленням вiдповiдних документiв (актiв i т.п.).

     1.12.3. Вимагати вiд адмiнiстрацiй митниць та iнших установ:

     1.12.3.1. Документи i iнформацiю про транспортнi засоби, що прибувають з-за кордону або вiдправляються, а також про пiдконтрольнi i пiдкарантиннi матерiали.

     1.12.3.2. У разi необхiдностi надання допомоги у видiленнi транспортних засобiв, робочої сили, складських та iнших примiщень i допомiжних матерiалiв для проведення перевiрки i знезараження транспортних засобiв, пiдконтрольних i пiдкарантинних матерiалiв.

     1.12.4. Затримувати iмпортнi пiдкарантиннi матерiали, що надходять на державний кордон України без карантинного дозволу на iмпорт або без карантинного дозволу на транзит з перевантаженням (крiм перелiчених у п.8.1, 8.2, 8.3, 8.4, 8.5), а також тi, що зараженi карантинними шкiдниками, хворобами рослин i бур'янами.

     1.12.5. Витрати, пов'язанi з проведенням догляду транспортних засобiв, пiдконтрольних i пiдкарантинних матерiалiв, проведенням карантинної експертизи, оформленням i видачею необхiдних карантинних документiв, фумiгацiєю, дегазацiєю, рефрижерацiєю та iншими методами знезараження або знищення пiдконтрольних i пiдкарантинних матерiалiв, а також з вiдкриттям i опломбуванням вантажiв, багажу, довезення їх до мiсць знезараження i назад оплачуються власником згiдно з розцiнками на iнспектування, затвердженими постановою Кабiнету Мiнiстрiв вiд 24.11.93 р. N 953 "Про розцiнки на iнспектування пiдкарантинних матерiалiв, платних послуг пiдприємствам, органiзацiям та громадянам" або на договiрнiй основi.

     1.13. Всi вказiвки Державної служби з карантину рослин, у межах її компетенцiї i наданих прав, обов'язковi до виконання всiма мiнiстерствами, вiдомствами, пiдприємствами, установами, фiрмами, приватними особами (iноземцями та громадянами України), особами, що користуються дипломатичним iмунiтетом, органiзацiями (незалежно вiд їх вiдомчого пiдпорядкування) i комерцiйними структурами, якi займаються ввезенням, реалiзацiєю, зберiганням, переробкою i перевезенням пiдконтрольних i пiдкарантинних матерiалiв.

     1.14. Працiвники митниць проводять митне оформлення вантажiв лише пiсля проведення фiтосанiтарного контролю i сприяють його проведенню, повiдомляючи про необхiднiсть проведення фiтосанiтарного догляду пiдконтрольних i пiдкарантинних матерiалiв державним карантинним iнспектором.

2. Порядок ввезення i фiтосанiтарного контролю транспортних засобiв, пiдконтрольних об'єктiв i пiдкарантинних матерiалiв, що прибувають в Україну

     2.1. Фiтосанiтарний контроль транспортних засобiв, пiдконтрольних об'єктiв i пiдкарантинних матерiалiв у прикордонно-перепускних пунктах здiйснюється одночасно з митним доглядом до проведення розвантажувальних операцiй, а також в процесi перевантаження i пiсля його завершення.

     2.2. Державний iнспектор з карантину рослин входить до складу комiсiї по прийманню суден, поїздiв, лiтакiв, автотранспорту, контейнерiв, багажу i поштових вiдправлень, що надходять в Україну з iнших країн.

     2.3. Фiтосанiтарним контролем встановлюється наявнiсть або вiдсутнiсть карантинних i небезпечних шкiдникiв, хвороб рослин i бур'янiв у транспортi та в пiдконтрольних об'єктах i пiдкарантинних матерiалах.

     2.4. При виявленнi на поверхнi транспортного засобу, контейнера або в пiдконтрольному i пiдкарантинному матерiалi карантинних i небезпечних шкiдникiв у живому станi заражений транспорт разом з вантажем пiдлягає знезараженню. При вiдсутностi карантинних i небезпечних шкiдникiв на поверхнi транспортного засобу, державний iнспектор прикордонного пункту з карантину рослин проводить вiдбiр зразкiв вiд партiї пiдкарантинного матерiалу i аналiзує їх.

     2.5. Зразки вiдбираються згiдно з дiючими методиками по проведенню карантинної експертизи. У разi необхiдностi зразки вiд деяких партiй можуть бути вiдiбранi додатково. Якщо було встановлено зараження, вантаж i транспортний засiб пiдлягають знезараженню. При неможливостi провести знезараження вантаж повертають експортеру, направляють на технiчну переробку або вилучають i знищують. Знищення проводиться пiсля фiтосанiтарного догляду за межами пункту пропуску через державний кордон України шляхом спалювання в спецiально вiдведених мiсцях у пристосованих для цього печах.

     2.6. Державний iнспектор прикордонного пункту з карантину рослин з метою визначення фiтосанiтарного стану (крiм здiйснення фiтосанiтарного контролю) повинен:

     2.6.1. Перiодично обстежувати на територiї прикордонного пункту складськi примiщення та мiсця зберiгання iмпортних пiдконтрольних i пiдкарантинних матерiалiв (про що ставить до вiдома начальникiв КПП Прикордонних вiйськ України та митницi). Обстеження проводять згiдно з методиками.

     2.6.2. Здiйснювати догляд за посiвами та насадженнями, якi знаходяться на територiї прикордонного пункту та у 3-кiлометровiй зонi (згiдно з дiючими методиками), про що ставить до вiдома начальникiв КПП Прикордонних вiйськ України та митницю.

     2.6.3. При виявленнi, внаслiдок обстежень, шкiдникiв, хвороб рослин i бур'янiв подавати їх на пiдтвердження в зональну карантинну лабораторiю, вжити заходiв по локалiзацiї та лiквiдацiї виявленого вогнища.

     2.7. Пасажири, члени судових команд, екiпажiв лiтакiв, поїздних бригад водiї автотранспорту, що прибувають в Україну, при заповненнi митної декларацiї повиннi подавати пiдкарантиннi матерiали до фiтосанiтарного контролю.

     2.8. Вiдкриття транспортних засобiв, контейнерiв i багажу проводиться представниками транспортуючих установ, водiями або особами, що супроводжують вантаж, отримувачами багажу, за запитом iнспектора прикордонного пункту з карантину рослин вони також допомагають при проведеннi догляду i вiдбору зразкiв.

     Вантажнi роботи з пiдконтрольними i пiдкарантинними матерiалами в морських i рiчкових портах, аеропортах, на залiзницях й iнших прикордонних пунктах проводяться тiльки з дозволу державного iнспектора з карантину рослин пiсля проведення фiтосанiтарного контролю.

     2.9. При розвантаженнi або перевантаженнi пiдконтрольних i пiдкарантинних матерiалiв проводиться додатковий фiтосанiтарний контроль для з'ясування їх фiтосанiтарного стану.

     2.10. Державний iнспектор з карантину рослин контролює зачистку всiх транспортних засобiв, що прибувають в Україну, i у разi необхiдностi дає рекомендацiї для проведення знезараження.

     2.11. Продовольчi запаси на вiтчизняних та закордонних суднах, що зараженi карантинними i небезпечними шкiдниками, на перiод перебування судна в порту згiдно з вимогами державного iнспектора з карантину рослин пiдлягають знезараженню або знищенню. Якщо це зробити неможливо - запаси опломбовуються до виведення судна на рейд або в нейтральнi води.

     2.12. Пiсля проведення фiтосанiтарного контролю державний iнспектор прикордонного пункту з карантину рослин повинен повiдомити про вантаж, надсилаючи дублiкат карантинного сертифiката або карантинне донесення (додаток N 2) у карантиннi iнспекцiї областей, куди надходить вантаж.

     2.13. Всi пiдконтрольнi та пiдкарантиннi матерiали, що поступають з-за кордону i якi пройшли фiтосанiтарний контроль на прикордонно-перепускному пунктi, пiдлягають вторинному карантинному догляду, а при необхiдностi - лабораторнiй експертизi в мiсцi призначення. При виявленнi карантинних об'єктiв вантажi пiдлягають очистцi або знезараженню, в разi необхiдностi - знищенню.

     2.14. Пiдкарантиннi матерiали, якi надходять з країн, де є вогнища карантинних i небезпечних для України шкiдникiв, зараженi цими шкiдниками, пiдлягають поверненню країнi-експортеру або знищенню, якщо неможливо провести їх знезараження у пунктi ввезення.

     2.15. Поштовi вiдправлення iз вкладенням пiдкарантинних матерiалiв вiдправляються адресату у супроводi фiтосанiтарного сертифiката тiльки пiсля проведення фiтосанiтарного контролю i експертизи, якi засвiдчують, що матерiал є вiльним вiд карантинних об'єктiв. Насiння овочевих i квiткових культур в оригiнальнiй упаковцi, що пересилаються на адресу приватних осiб, пiдлягає обов'язковiй перевiрцi на поштових пiдприємствах фахiвцями фiтосанiтарної служби. Заборонено пересилати в Україну на адресу приватних осiб насiння соняшникових, льону, зернобобових, мальвових культур, садивного матерiалу, щеп.

     На перевiрених поштових вiдправленнях iнспектор прикордонного пункту з карантину рослин проставляє штамп встановленого зразка (додаток N 3).

     2.16. Насiння i садивний матерiал сiльськогосподарських, декоративних, квiткових культур, що пересилаються у поштових вiдправленнях на адресу спiвробiтникiв науково-дослiдних установ, направляються для проведення карантинної перевiрки в iнтродукцiйно-карантиннi розсадники або оранжереї.

     2.17. Товарнi зразки пiдкарантинних матерiалiв, що надходять для зовнiшньоторгових установ, спiльних пiдприємств, приватних осiб, мiнiстерств, вiдомств, пiдлягають фiтосанiтарному контролю на загальних умовах. При виявленнi в таких матерiалах карантинних i небезпечних шкiдникiв, хвороб рослин i бур'янiв вони пiдлягають знезараженню, поверненню або знищенню.

     2.18. Коли фiтосанiтарний контроль великих партiй пiдкарантинних матерiалiв проводиться фахiвцем фiтосанiтарної служби України в країнi-експортерi, на супровiдних документах проставляється штамп з пiдписом iнспектора i карантинний догляд проводиться тiльки за мiсцем надходження таких матерiалiв.

3. Порядок ввезення пiдкарантинних i пiдконтрольних матерiалiв дипломатичними, консульськими, торговими представництвами, мiжнародними та мiжурядовими установами

     3.1. Ввезення з iнших країн пiдкарантинних матерiалiв дипломатичними, консульськими, торговими представництвами, мiжнародними i мiжурядовими установами, а також особами, що користуються привiлеями та iмунiтетом, проводиться згiдно з Законом України "Про карантин рослин" i цими Правилами.

     3.2. При перетинаннi державного кордону України дипломатичними, консульськими, торговими представниками та членами персоналу мiжнародних i мiжурядових установ, що знаходяться на територiї України, а також особами, якi користуються привiлеями та iмунiтетом, державний iнспектор прикордонного пункту з карантину рослин роз'яснює їм дiюче в Українi законодавство з карантину рослин i просить подати пiдкарантиннi матерiали до фiтосанiтарного догляду.

     3.3. Пiдкарантиннi матерiали для дипломатичних, консульських, торгових представництв, мiжнародних i мiжурядових установ, а також особам, що користуються привiлеями та iмунiтетом, пiдлягають фiтосанiтарному контролю з вiдбором зразкiв в присутностi власника вантажу або його юридичного представника i спiвробiтника митницi - за мiсцем надходження вантажу. Вказанi пiдкарантиннi матерiали повиннi супроводжуватись фiтосанiтарним сертифiкатом країни-експортера.

     У випадку виявлення карантинних та iнших небезпечних шкiдникiв, хвороб рослин i бур'янiв та при неможливостi провести знезараження або очистку пiдкарантинний матерiал пiдлягає поверненню або знищенню. Плоди насiннєвих, кiсточкових i цитрусових, що надходять для дипломатичних, консульських, торгових представництв, мiжнародних i мiжурядових установ, а також особам, що користуються привiлеями та iмунiтетом, пiсля фiтосанiтарного контролю i поштучного перебирання на прикордонному пунктi або за мiсцем призначення та при вiдсутностi карантинних об'єктiв, допускаються до ввезення i використання без карантинних обмежень.

     3.4. Якщо дипломатичнi, консульськi, торговi представники та члени персоналу мiжнародних i мiжурядових установ, а також особи, якi користуються привiлеями та iмунiтетом, вiдмовляються пред'явити до фiтосанiтарного контролю пiдкарантиннi матерiали, державний iнспектор прикордонного пункту з карантину рослин дiє згiдно з чинним законодавством України, про що ставить до вiдома начальника КПП Прикордонних вiйськ України та митницi.

4. Порядок транзиту пiдконтрольних i пiдкарантинних матерiалiв

     4.1. Пiдкарантиннi матерiали, що перевозяться по територiї України транзитом, повиннi супроводжуватись фiтосанiтарним сертифiкатом країни-експортера i карантинним дозволом на транзит, що видає Укрголовдержкарантин (додаток N 1). Вони пiдлягають фiтосанiтарному контролю в прикордонному пунктi ввезення тiльки у тих випадках, коли виникає пiдозра щодо зараження або транспортний засiб мiстить пiдкарантинний матерiал, який не вiдповiдає вимогам фiтосанiтарної служби України.

     4.2. Пiдкарантиннi матерiали, що перевозяться в iзольованих транспортних засобах, пiд пломбою iнофiрми, без перевантаження, карантинним дозволом на транзит не супроводжуються. Якщо пiдкарантиннi вантажi проходять транзитом по територiї України, без вiдкриття, то на товарно-транспортнiй накладнiй або на провiзнiй вiдомостi проставляється штамп встановленого зразка (додаток N 4).

     4.3. У випадку вiдсутностi фiтосанiтарного сертифiката країни-експортера або наявностi невiрно оформленого, пiдкарантиннi матерiали затримують на кордонi доти, поки не буде оформлено вiдповiдний документ. Таке оформлення здiйснює державний iнспектор прикордонного пункту з карантину рослин лише пiсля проведення фiтосанiтарного догляду, коли є нагода пересвiдчитись, що вантаж вiдповiдає вимогам щодо транзиту з боку фiтосанiтарної служби України.

     4.4. Протягом всього року в iзольованих та iзотермiчних транспортних засобах дозволено транзит:

     4.4.1. Насiння.

     4.4.2. Садивного матерiалу.

     4.4.3. Товарних партiй зерна.

     4.4.4. Свiжої плодоовочевої продукцiї.

     4.4.5. Деревини та виробiв з неї.

     4.4.6. Iншої пiдконтрольної продукцiї, що вiдповiдає фiтосанiтарним вимогам транзиту.

     4.5. Заборонено транзит по територiї України з перевантаженням або в негерметичних транспортних засобах:

     4.5.1. Цитрусових (апельсини, клемантини, цитрини, мандарини, грейпфрути) з країн розповсюдження середземноморської плодової мухи (Ceratitis capitata) - з 15 квiтня по 1 листопада.

     4.5.2. Пасльонових (помiдори, баклажани, перець солодкий, картопля) з країн розповсюдження картопляної молi (Fhthorimaea operculella) - з 15 квiтня по 1 листопада.

     4.5.3. Плодiв насiннячкових та кiсточкових (яблука, грушi, айва, кiвi, папайя, манго, сливи, черешнi, вишнi, абрикоси, персики, алича, нектарини) з країн розповсюдження середземноморської плодової мухи (Ceratitis capitata), яблуневої плодової мухи (Rhagoletis pomonella), схiдної плодової мухи (Dacus dorsalis), персикової плодожерки (Carposina niponensis), грушевої вогнiвки (Numonia pyrivorella) - з 15 квiтня по 1 листопада.

     4.5.4. Насiннєвого матерiалу без карантинного дозволу на iмпорт країни-iмпортера i карантинного дозволу на транзит Укрголовдержкарантину.

     4.5.5. Садивного матерiалу з країн розповсюдження бактерiального опiку плодових (збудн. Erwinia amylovora), жовтої хвороби гiацинтiв (збудн. Xanthomonas campestris), раку цитрусових (збудн. Xanthomonas citri).

     4.5.6. Зрiзу квiтiв з країн розповсюдження захiдного квiткового трипсу (Frankliniella occidentalis), пальмового трипсу (Trips palmi), шерстистої бiлокрилки (Aleurothrixus floccosus), чорної цитрусової бiлокрилки (Aleurocanthus woglum), цитрусової бiлокрилки (Dialeuroides citri), пiвденно-американської мiнуючої мухи (Liriomyza huidobrensis), американського конюшинного мiнера (Liriomyza trifolii), пiвденно-африканської гвоздичної листовiйки (Epichoristodes acerbella).

     4.6. Пiдкарантиннi i пiдконтрольнi матерiали, що зараженi карантинними або iншими небезпечними шкiдниками, хворобами рослин i бур'янами та щодо яких неможливе вжиття ефективних заходiв по знезараженню, пiдлягають поверненню країнi-експортеру.

5. Знезараження та очищення пiдкарантинних, пiдконтрольних матерiалiв i транспортних засобiв

     5. Знезараженню в прикордонному пунктi ввезення в Україну обов'язково пiдлягають:

     5.1. Насiння бавовни, бавовняне волокно, волокно джуту, кенафу, сизалi, апельсини, хурма i гранати, що ввозяться в Україну.

     5.2. Всi пiдкарантиннi i пiдконтрольнi матерiали, що зараженi карантинними об'єктами.

     5.3. Всi види транспортних засобiв пiсля перевезення iмпортних пiдконтрольних i пiдкарантинних матерiалiв, а також тi, що повиннi перевозити пiдкарантиннi вантажi на експорт, пiдлягають обов'язковiй очистцi iз знищенням решток, а у разi необхiдностi - знезараженню згiдно з дiючим порядком.

     5.4. Робота по знезараженню заражених пiдкарантинних i пiдконтрольних матерiалiв проводиться в прикордонному пунктi ввезення або в пунктi реалiзацiї фумiгацiйними загонами державних iнспекцiй з карантину рослин згiдно з спецiальними методиками, з дотриманням правил технiки безпеки працi за поданням державного iнспектора з карантину рослин. На пiдставi цього подання вантажоотримувач або транспортуюча установа дають заявку фумiгацiйному загону на проведення знезараження. За ефективнiсть знезараження вiдповiдають фахiвцi фумiгацiйних загонiв. Використання матерiалу дозволяється тiльки пiсля того, як державний iнспектор з карантину рослин перевiрить ефективнiсть проведення знезараження.

     5.5. У випадках проведення знезараження пiдкарантинних вантажiв у закордонних портах (що повинно бути вiдзначено у вiдповiдних документах) перед вiдвантаженням в Україну при надходженнi суден з такими вантажами в українськi порти до початку фiтосанiтарного догляду карантинним iнспектором, фахiвцi фумiгацiйних загонiв проводять ретельний аналiз на наявнiсть фумiгантiв у повiтрi i контролюють проведення дегазацiї та безпеку розвантаження.

     5.6. Рефрижерацiя плодiв цитрусових проводиться вантажоотримувачем в холодильних камерах з дотриманням умов, що встановленi iнструкцiями по проведенню знезараження шляхом рефрижерацiї i пiд контролем державного iнспектора з карантину рослин.

6. Порядок оформлення документiв на iмпорт i транзит пiдкарантинних та пiдконтрольних матерiалiв

     6.1. Для отримання карантинного дозволу на iмпорт (транзит), iмпортуючi установи повиннi не пiзнiше нiж за 5 дiб до початку ввезення або здiйснення транзиту подати до Головної державної iнспекцiї з карантину рослин України заявку на оформлення карантинного дозволу на iмпорт чи транзит (додаток N 5):

     6.1.1. Критерiї, за якими може бути вiдмовлено в наданнi карантинного дозволу:

     - порушення карантинних вимог при здiйсненнi попереднiх ввезень;

     - матерiал надходить з країни поширення об'єктiв, що є карантинними для України;

     - ввезення не збiгається iз термiнами, коли це можна робити, та географiчним розташуванням мiсць використання, що узагальнено в карантинному дозволi;

     - неможливо провести знезараження або переробку матерiалу, що заражений;

     - вiдсутня можливiсть розмiщення насiннєвого або садивного матерiалу на карантинну перевiрку;

     - сорти або гiбриди насiннєвого та садивного матерiалу не пройшли випробування Державної комiсiї України по випробуванню та охоронi сортiв рослин;

     - вiдсутня згода Мiнсiльгосппроду України.

     6.1.2. До заявки додається пiдтвердження про оплату (платiжне доручення, квитанцiя поштового переказу, ордер Ощадбанку України), копiя контракту.

     6.1.3. При ввезеннi насiннєвого i садивного матерiалу необхiдно мати згоду Мiнсiльгосппроду i погодження Державної комiсiї України по випробуванню та охоронi сортiв рослин (згiдно з Положенням про порядок ввезення в Україну i вивезення з України насiння i садивного матерiалу культурних та природних рослин).

     6.2. Фiтосанiтарний контроль всiх транспортних засобiв, пiдкарантинних i пiдконтрольних матерiалiв, рослинних вкладень у багаж пасажирiв, членiв екiпажiв, команд, а також поштових вiдправлень, що надходять з-за кордону реєструється державним iнспектором прикордонного пункту з карантину рослин у журналi реєстрацiї фiтосанiтарного контролю пiдкарантинних i пiдконтрольних матерiалiв i транспортних засобiв, що прибувають в Україну з-за кордону через прикордонний пункт (додаток N 6), а вся iнформацiя про проведенi роботи пiд час чергування i що повинен зробити змiнний iнспектор, фiксується в журналi чергувань державних iнспекторiв на прикордонному пунктi з карантину рослин (додаток N 7).

     6.3. Пiсля того, як державний iнспектор з карантину рослин пересвiдчиться, що пiдкарантинний вантаж супроводжується карантинним дозволом на iмпорт (транзит), є фiтосанiтарний сертифiкат країни-експортера, фiтосанiтарний контроль пiдкарантинних i пiдконтрольних матерiалiв, що надходять з-за кордону, оформляється актом фiтосанiтарного контролю пiдкарантинних i пiдконтрольних матерiалiв, транспортних засобiв, а також вiдбору зразкiв для карантинної експертизи (додаток N 8) з одночасним вiдбором зразкiв, якi реєструються в журналi реєстрацiї лабораторних експертиз (додаток N 9), що пiдтверджують виявлення на прикордонному пунктi з карантину рослин карантинних та iнших шкiдникiв, хвороб рослин та бур'янiв i зразки забезпечуються етикеткою до зразка пiдкарантинного матерiалу, який вiдiбрано на карантинну експертизу (додаток N 10).

     6.3.1. Попереднiй фiтосанiтарний контроль пiдкарантинних i пiдконтрольних матерiалiв, що надходять з-за кордону, проводиться до розвантаження, реєструється у журналi реєстрацiї фiтосанiтарного контролю пiдкарантинних та пiдконтрольних матерiалiв i транспортних засобiв, що прибувають в Україну з-за кордону через прикордонний пункт i оформляється актом фiтосанiтарного контролю пiдкарантинних i пiдконтрольних матерiалiв, транспортних засобiв, а також вiдбору зразкiв для карантинної експертизи з одночасним вiдбором зразкiв у двох примiрниках: один - для вантажоотримувача, а другий - залишається на прикордонному пунктi з карантину рослин.

     6.4. При виявленнi у багажi пасажирiв, членiв екiпажiв, команд, а також в поштових вiдправленнях, якi надходять з-за кордону, пiдкарантинних матерiалiв, що забороненi до ввезення, державний iнспектор прикордонного пункту з карантину рослин має право вилучити їх i знищити. На вилучений матерiал державний iнспектор прикордонного пункту з карантину рослин оформляє акт вилучення i знищення в двох примiрниках (додаток N 11), один з яких залишається на прикордонному пунктi з карантину рослин, а другий вiддається або надсилається власнику пiдкарантинного матерiалу. Iнформацiя про вилучення вноситься у вiдомiсть про вилученi пiдконтрольнi i пiдкарантиннi матерiали при доглядi багажу i ручної поклажi на прикордонному пунктi з карантину рослин (додаток N 12).

     6.5. Вивезення пiдкарантинних матерiалiв (за винятком тих, якi пiдлягають знищенню) за межi територiй прикордонних пунктiв всередину країни дозволено тiльки при наявностi карантинного дозволу i карантинного сертифiката, який видається на кожну транспортну одиницю (додаток N 13) у чотирьох примiрниках: перший i другий - вiддаються вантажовласнику, третiй - надсилається в держiнспекцiю з карантину рослин за мiсцем використання вантажу, четвертий - зберiгається на пунктi як документ суворої звiтностi.

     Вивезення пiдконтрольних матерiалiв здiйснюється пiсля фiтосанiтарного контролю i проставлення штампу встановленого зразка (додаток N 3, N 14) на провiзнiй вiдомостi або на товарно-транспортнiй накладнiй.

     6.6. При випуску пiдкарантинних i пiдконтрольних матерiалiв за межi територiй прикордонних пунктiв, коли вони первинно не доглядаються на державному кордонi, у держiнспекцiю з карантину рослин за мiсцем використання вантажу надсилається карантинне донесення, а на провiзнiй вiдомостi або на товарно-транспортнiй накладнiй проставляється штамп встановленого зразка (додаток N 14).

     6.7. Поштовi вiдправлення iз вкладенням пiдкарантинних матерiалiв надсилаються адресату тiльки пiсля проведення фiтосанiтарного контролю та експертизи. Насiння овочевих i квiткових культур в оригiнальнiй упаковцi, що пересилається на адресу приватних осiб, пiдлягає обов'язковiй перевiрцi на прикордонних пунктах поштових пiдприємств фахiвцями фiтосанiтарної служби. На перевiрених поштових вiдправленнях iнспектор прикордонного пункту з карантину рослин проставляє штамп встановленого зразка.

     Насiння, садивний матерiал сiльськогосподарських, декоративних, квiткових культур, що пересилаються у поштових вiдправленнях на адресу спiвробiтникiв науково-дослiдних установ, проходять фiтосанiтарний контроль i лабораторну експертизу та направляються для проведення карантинної перевiрки в iнтродукцiйно-карантиннi розсадники або оранжереї, супроводжуючись карантинними сертифiкатами.

     6.8. У випадках надходження з-за кордону пiдкарантинних матерiалiв, якi пiдлягають переадресуванню, кожний окремий випадок переадресування здiйснюється за узгодженням з Укрголовдержкарантином згiдно з рекомендацiями державного iнспектора прикордонного пункту з карантину рослин.

     6.9. В разi виявлення у поштових вiдправленнях карантинних об'єктiв або заборонених до ввезення вкладень проводиться їх вилучення та знищення з оформленням акта вилучення i знищення.

7. Порядок оформлення документiв на експорт пiдкарантинних i пiдконтрольних матерiалiв

     7.1. Пiдкарантиннi матерiали, якi вивозяться за межi України, повиннi вiдповiдати умовам, що передбаченi вiдповiдними мiжнародними договорами, учасниками яких є Україна, контрактами i карантинними дозволами iмпортуючої сторони.

     7.2. Вивезення пiдкарантинних матерiалiв за межi України проводиться на основi фiтосанiтарного догляду у супроводi фiтосанiтарного сертифiката на експорт, форма якого встановлена мiжнародною Конвенцiєю ЄОЗРу, що завiряється трикутним штампом i видається на кожну транспортну одиницю.

     Поштовi вiдправлення з насiннєвим i садивним матерiалом, якi вiдправляють за межi України науково-дослiднi установи, ботанiчнi сади, Державною комiсiєю України по випробуванню та охоронi сортiв рослин, пiдлягають карантиннiй перевiрцi i лабораторнiй експертизi в мiсцях вирощування насiннєвого i садивного матерiалу, а також повиннi супроводжуватись фiтосанiтарним сертифiкатом на експорт.

     Поштовi вiдправлення приватних осiб з пiдкарантинними матерiалами, що перелiченi у п.1.5.4. цих Правил, дозволяється вiдправляти без фiтосанiтарного сертифiката на експорт.

     7.3. На пiдкарантиннi матерiали, що вiдвантажуються за кордон без концентрацiї на прикордонному пунктi, вiдправнику видається фiтосанiтарний сертифiкат на експорт на основi iнформацiї, яка мiститься в карантинному сертифiкатi держiнспекцiї з карантину рослин за мiсцем вирощування або вiдвантаження матерiалiв.

     7.4. Для одержання фiтосанiтарного сертифiката на експорт вантажовласник повинен пiдготувати партiю вантажу згiдно з умовами, якi виставляє iмпортер, i не пiзнiше нiж за 30 дiб до вiдправлення пiдкарантинного матерiалу подати до держiнспекцiї з карантину рослин за мiсцем вирощування або вiдвантаження матерiалiв заяву на оформлення карантинного (фiтосанiтарного) сертифiката (додаток N 15) i копiю контракту.

     Вантаж доглядати не ранiше нiж за 5 днiв до вiдвантаження на експорт.

     7.5. Фiтосанiтарний сертифiкат на експорт повинен засвiдчувати, що пiдкарантиннi матерiали є вiльними вiд карантинних об'єктiв, передбачених вiдповiдними мiжнародними договорами, учасником яких є Україна i додатковими вимогами iмпортера.

     7.6. Фiтосанiтарний контроль експортованих пiдкарантинних матерiалiв проводиться у мiсцi попереднього вiдвантаження i додатково в прикордонних пунктах при перевантаженнi, коли формується товарна партiя з видачею фiтосанiтарного сертифiката. При експортi без перевантаження в прикордонних пунктах здiйснюється тiльки контроль за правильним оформленням фiтосанiтарного сертифiката на експорт, який видано з мiсця вiдвантаження. Якщо фiтосанiтарний сертифiкат за мiсцем вiдвантаження оформлено невiрно, в пунктi вивезення оформляється новий згiдно iз замовленням-нарядом. Облiк пiдкарантинних матерiалiв, що призначенi для експорту, ведеться в журналi (додаток N 16).

     7.7. При реекспортi пiдкарантинних матерiалiв на них розповсюджуються всi карантиннi обмеження, якi стосуються експортних пiдкарантинних матерiалiв, а у прикордонному пунктi реекспорту оформляється фiтосанiтарний сертифiкат на реекспорт (додаток N 17).

     7.8. На вимогу вiдправника на пiдконтрольнi матерiали може бути виданий фiтосанiтарний сертифiкат.

8. Порядок догляду iмпортних та транзитних пiдконтрольних i пiдкарантинних матерiалiв, що перевозяться контейнерами

     8.1. Контейнери, що мiстять товарнi партiї пiдкарантинних матерiалiв, повиннi супроводжуватись фiтосанiтарним сертифiкатом країни-експортера та вiдповiдати вимогам, що передбаченi карантинними дозволами на iмпорт i транзит. Кожен такий контейнер повинен супроводжуватись специфiкацiєю з повним перелiком матерiалiв.

     8.2. Контейнери, що мiстять товарнi партiї пiдконтрольних матерiалiв, дозволено до ввезення в Україну без карантинних дозволiв на iмпорт i транзит.

     8.3. Контейнери з пiдкарантинними i пiдконтрольними матерiалами, що перевозяться транзитом по територiї України, повиннi бути герметичними i в первинному пунктi ввезення пiдлягають зовнiшньому огляду без вiдкриття i без карантинного дозволу.

     8.4. Заборонено перевезення контейнерами садивного матерiалу.

     8.5. Ввезення насiннєвого матерiалу в контейнерах дозволяється тiльки з країн, вiльних вiд карантинних та небезпечних для України об'єктiв. Кожен окремий випадок такого типу транспортування повинен бути погоджений з Укрголовдержкарантином.

     8.6. При проведеннi карантинного огляду фахiвцi фiтосанiтарної служби прикордонного пункту ввезення пересвiдчуються, що контейнер знаходиться у технiчно справному станi, на пiдкарантиннi вантажi є карантинний дозвiл, фiтосанiтарний сертифiкат країни-експортера. При цьому контейнери оглядаються тiльки зовнi, без вiдкриття та вiдбору зразкiв. Пiсля огляду на супровiдних документах проставляються штампи. Одночасно повiдомляють у держiнспекцiю з карантину рослин за мiсцем призначення. Догляд i карантинна лабораторна експертиза матерiалiв, що транспортуються контейнерами, здiйснюються за мiсцем призначення.

     8.7. Коли при зовнiшньому оглядi контейнерiв держiнспектор прикордонного пункту з карантину рослин виявляє карантинних шкiдникiв, такий транспортний засiб пiдлягає вiдкриттю в пунктi ввезення для визначення фiтосанiтарного стану матерiалу. При неможливостi вiдкриття такi контейнери пiдлягають поверненню країнi-експортеру за узгодженням з Укрголовдержкарантином.

9. Поквартальна звiтнiсть прикордонних пунктiв з карантину рослин

     9.1. Прикордоннi пункти з карантину рослин подають поквартально у мiсцевi держiнспекцiї звiти про здiйснення фiтосанiтарного контролю iмпортних, експортних i транзитних пiдкарантинних i пiдконтрольних матерiалiв i транспортних засобiв (додаток N 18).

     9.2. Прикордоннi держiнспекцiї централiзовано разом iз загальним звiтом по iнспекцiї подають звiти прикордонних пунктiв з карантину рослин у Головну державну iнспекцiю з карантину рослин Мiнсiльгосппроду України.

     9.3. До звiту необхiдно додавати iнформацiю для ЄОЗРу про поверненi пiдкарантиннi матерiали (додаток N 19) i довiдку про вилученi пiдкарантиннi матерiали (додаток N 20).

     9.4. Звiти повиннi надходити у Головну державну iнспекцiю з карантину рослин Мiнсiльгосппроду України не пiзнiше п'ятого числа першого мiсяця наступного кварталу.

10. Обов'язки керiвникiв установ, закладiв, фiрм, пiдприємств, посадових i приватних осiб

     10.1. Адмiнiстрацiї морських i рiчкових портiв, пристаней, залiзниць i автостанцiй, аеродромiв, аеропортiв, пiдприємств зв'язку, а також вантажоотримувачi i вантажовiдправники повиннi:

     10.1.1. Негайно повiдомляти державному iнспектору прикордонного пункту з карантину рослин про прибуття з-за кордону пiдкарантинних i пiдконтрольних матерiалiв, транспорту, багажу або поштових вiдправлень.

     10.1.2. Не допускати вiдкриття вагонiв, суден, автомобiлiв, контейнерiв та iнших транспортних засобiв, що прибувають з-за кордону, без фiтосанiтарного контролю, який здiйснює державний iнспектор прикордонного пункту з карантину рослин.

     10.1.3. Подавати державному iнспектору прикордонного пункту з карантину рослин всi документи, що супроводжують пiдкарантиннi i пiдконтрольнi матерiали.

     10.1.4. Створювати всi умови для своєчасного проведення фiтосанiтарного контролю, вiдкриття вагонiв, автомобiлiв, трюмiв суден, ручної поклажi, поштових вiдправлень, контейнерiв та iн., що надходять з-за кордону.

     10.1.5. Видiляти примiщення, якi вiдповiдають карантинним вимогам для зберiгання iмпортних пiдкарантинних i пiдконтрольних матерiалiв.

     10.1.6. Згiдно з чинним законодавством забезпечувати очищення транспорту, а також мiсць розвантаження i зберiгання пiдкарантинних i пiдконтрольних матерiалiв.

     10.1.7. Не допускати скидання бруду i рослинних залишкiв з транспорту на залiзничне полотно, шосейнi дороги або у воду поблизу мiсць швартування.

     10.1.8. Погоджувати з державним iнспектором прикордонного пункту з карантину рослин мiсця i порядок знищення заражених пiдкарантинних матерiалiв, для чого видiляти мiсця пiд спецiальнi смiттєзбiрники залишкiв смiття вiд iмпортних пiдкарантинних матерiалiв.

     10.1.9. Видiляти, у разi необхiдностi, робiтникiв, транспортнi засоби, складськi примiщення для проведення знезараження iмпортних пiдкарантинних i пiдконтрольних матерiалiв на договiрних умовах за рахунок вантажовiдправникiв (вантажоотримувачiв), якi можуть мати там, де це необхiдно, фумiгацiйнi камери, рефрижераторнi установки, обладнання i засоби для проведення знезараження.

     10.1.10. Надавати державнiй службi з карантину рослин необхiднi для роботи i вiдпочинку службовi примiщення згiдно з чинним законодавством.

     10.2. Керiвники пiдприємств, установ, закладiв, фiрм, представництв, посадовi та приватнi особи, що здiйснюють iмпорт, експорт, транзит пiдкарантинних i пiдконтрольних матерiалiв, зобов'язанi виконувати всi карантиннi вимоги i здiйснювати карантиннi заходи, що зазначенi в Законi України "Про карантин рослин", Статутi державної служби з карантину рослин та цих Правилах:

     10.2.1. При отриманнi або вiдправцi пiдкарантинних i пiдконтрольних матерiалiв негайно сповiщати про це працiвникiв мiсцевої служби з карантину рослин.

     10.2.2. Забезпечувати перевезення i зберiгання iмпортних пiдкарантинних i пiдконтрольних матерiалiв в умовах, що виключають можливiсть зараження територiї України карантинними i особливо небезпечними шкiдниками, хворобами рослин i бур'янами.

     10.2.3. В усiх випадках виявлення в пiдкарантинних i пiдконтрольних матерiалах карантинних i особливо небезпечних шкiдникiв, хвороб рослин i бур'янiв негайно повiдомляти про це державну службу з карантину рослин.

     10.2.4. Дотримуватись суворого виконання карантинних вимог, що передбаченi в карантинних дозволах на iмпорт (транзит) та у карантинних сертифiкатах.

11. Вiдповiдальнiсть за порушення карантинних правил

     11.1. Особи, виннi в порушеннi чинних Правил та законодавства з карантину рослин, притягуються до адмiнiстративної, кримiнальної або iншої вiдповiдальностi згiдно з Законом України "Про карантин рослин".

     11.2. Штрафи стягуються згiдно з Законом України "Про внесення змiн i доповнень до деяких законодавчих актiв у зв'язку з прийняттям Закону України "Про карантин рослин", i оформлюватись згiдно з Положенням про порядок накладання штрафiв на громадян i посадових осiб за порушення правил щодо боротьби з карантинними шкiдниками, хворобами рослин та бур'янами, а також при ввезеннi матерiалiв, що не пройшли карантинну перевiрку або вiдповiдну обробку, затвердженого наказом Головної державної iнспекцiї з карантину рослин Мiнсiльгосппроду України вiд 15.05.1996 року N 36 i зареєстрованого у Мiнюстi 25.05.1996 року N 249/1274.

 

Додаток N 1
до Правил фiтосанiтарного контролю на державному кордонi України

УКРАЇНА

Мiнiстерство сiльського господарства i продовольства
Головна державна iнспекцiя з карантину рослин
УКРГОЛОВДЕРЖКАРАНТИН

Карантинний дозвiл на iмпорт (транзит) N _______

Цим
Дозволено: _______________________________________________________
                (реквiзити власника пiдкарантинного матерiалу)
експорт з ____________________________ транзит в _________________
                (назва країни)                    (назва країни)
таких пiдкарантинних матерiалiв: _________________________________
матерiали,   що   ввозяться,  повиннi бути  вiльнi вiд карантинних
об'єктiв: ________________________________________________________
2. В пунктi ввезення вiдповiдати умовам: _________________________
3. Кожна партiя пiдкарантинного матерiалу повинна супроводжуватись
фiтосанiтарним  сертифiкатом,   який   засвiдчує,   що   матерiали
вiдповiдають вимогам, вказаним у пунктах 1, 2 цього дозволу.
4. Ввезення дозволено через прикордоннi пункти: __________________
областей, з  обов'язковим  карантинним  контролем  i  експертизою.
Пiдкарантиннi матерiали повиннi перевозитись з пункту ввезення  до
мiсця  призначення  без  розкриття  транспортного  засобу  пiд час
транспортування.
5. За  мiсцем  призначення  повиннi бути проведенi такi карантиннi
заходи: __________________________________________________________
 
Згiдно  з Законом  України "Про  карантин рослин",  пiд заяву  вiд
"__" __________199_ р.
 
Видано "__" ___________ 199_ р. строком до "__" __________ 199_ р.
 
     М.П.
 Начальник Головної державної iнспекцiї
 з карантину рослин України               ________________________
 
 Начальник вiддiлу зовнiшнього
 карантину рослин                         ________________________
 
Примiтка. Заяву   на  отримання  карантинного  дозволу  на  iмпорт
          (транзит)   замовник   матерiалу   повинен   подати    в
          Укрголовдержкарантин не пiзнiше нiж за 5 дiб до прибуття
          матерiалу на державний кордон України.
          Карантинний дозвiл   направляється  для  керiвництва  та
          виконання замовнику пiдкарантинного матерiалу  або  його
          юридичному представнику в Українi,  прикордонному пункту
          з карантину рослин та обласнiй держiнспекцiї з карантину
          рослин, куди прибуває пiдкарантинний матерiал.
          Державний iнспектор з  карантину  рослин  повинен  вести
          ретельний  облiк  всiх отриманих карантинних дозволiв на
          iмпорт (транзит).

 

Додаток N 2
до Правил фiтосанiтарного контролю на державному кордонi України

Карантинне донесення

УКРАЇНА
Мiнiстерство сiльського господарства i продовольства
Державна iнспекцiя з карантину рослин по ___________
____________________________________________________
(адреса пiдроздiлу iнспекцiї)

     "__" _________________ 199_ р.
 
     Мною, державним iнспектором з карантину рослин ______________
__________________________________________________________________
                      (прiзвище iнспектора)
проведено догляд пiдкарантинного, пiдконтрольного матерiалу:
__________________________________________________________________
         (назва i кiлькiсть по кожному матерiалу окремо)
походженням з: ___________________________________________________
i дозволеного до ввезення згiдно з карантинним дозволом на  iмпорт
N _________________________________ вiд "__" _____________ 199_ р.
при наявностi фiтосанiтарного сертифiката країни-експортера ______
_______________________________________________ N ________________
               (назва країни)
__________________________________________________________________
            (реквiзити i адреса отримувача матерiалу)
Засвiдчується, що наданий матерiал має фiтосанiтарний стан: ______
__________________________________________________________________
                    (вказати карантинний стан)
Встановлено такi умови використання матерiалу: ___________________
 
 Державний iнспектор                            __________________
 з карантину рослин                             (пiдпис, прiзвище)

 

Додаток N 3
до Правил фiтосанiтарного контролю на державному кордонi України

Штампи, що проставляються на документах при здiйсненнi
фiтосанiтарного контролю

 ******************************* *********************************
 *        ДЕРЖКАРАНТИН         * *          ДЕРЖКАРАНТИН         *
 *  Перевiрено, карантинних    * *       Вантаж затримано.       *
 *   об'єктiв не виявлено.     * *     Вiдсутнi фiтосанiтарнi    *
 *Ввезення в Україну дозволено.* *           документи:          *
 *Карантинний дозвiл N _______ * *_______________________________*
 *вiд "__" ___________ 19__ р. * *(назва документiв, що вiдсутнi)*
 *Держiнспектор ______________ * *"__" _________________ 19__ р. *
 *____________________________ * *Держiнспектор _________________*
 *____________________________ * *_______________________________*
 * (прiзвище держiнспектора)   * *   (прiзвище держiнспектора)   *
 *   прикордонного пункту з    * *     прикордонного пункту з    *
 *карантину рослин ___________ * *карантину рослин ______________*
 *____________________________ * *_______________________________*
 *       (назва пункту)        * *         (назва пункту)        *
 ******************************* *********************************

 

Додаток N 4
до Правил фiтосанiтарного контролю на державному кордонi України

Штампи, що проставляються на документах при здiйсненнi
фiтосанiтарного контролю

 ******************************* *********************************
 *         ДЕРЖКАРАНТИН        * *          ДЕРЖКАРАНТИН         *
 *   Перевiрено, карантинних   * *Перевiрено, виявленi карантиннi*
 *    об'єктiв не виявлено.    * *            об'єкти            *
 *Транзит по Українi дозволено.* *_______________________________*
 *"__" ________________ 19__ р.* *       Вантаж повернуто.       *
 *Держiнспектор _______________* *"__" __________________ 19__ р.*
 *_____________________________* *Держiнспектор _________________*
 *  (прiзвище держiнспектора)  * *_______________________________*
 *    прикордонного пункту з   * *   (прiзвище держiнспектора)   *
 *карантину рослин ____________* *     прикордонного пункту з    *
 *_____________________________* *карантину рослин ______________*
 *_____________________________* *_______________________________*
 *        (назва пункту)       * *         (назва пункту)        *
 ******************************* *********************************
 

 

Додаток N 5
до Правил фiтосанiтарного контролю на державному кордонi України
Погоджено
Начальник держiнспекцiї

Заява на оформлення карантинного дозволу на iмпорт (транзит)

Установа-iмпортер                     ____________________________
пiдкарантинного                       ____________________________
матерiалу (отримувач):                ____________________________
 
Юридична адреса                       ____________________________
отримувача:                           ____________________________
 
Мiсця використання                    ____________________________
пiдкарантинного                       ____________________________
матерiалу:                            ____________________________
 
Найменування                          ____________________________
пiдкарантинного                       ____________________________
матерiалу та його                     ____________________________
кiлькiсть (по кожному                 ____________________________
виду окремо):                         ____________________________
 
Країна походження,                    ____________________________
звiдки здiйснено                      ____________________________
реекспорт:                            ____________________________
 
Прикордонний пункт                    ____________________________
ввезення пiдкарантинного              ____________________________
матерiалу:                            ____________________________
 
Термiн здiйснення                     ____________________________
ввезення:                             ____________________________
 
 Пiдпис власника пiдкарантинного
 вантажу                                   _______________________
 
 дата подання заяви "___" ______________ 199_ р.
     М.П.
 
Примiтка. До заяви додаються:
          1. Копiя контракту.
          2. Документ про проведену оплату.
          3. Погодження Державної комiсiї по охоронi сортiв рослин
             (для насiннєвого i садивного матерiалiв).

 

Додаток N 6
до Правил фiтосанiтарного контролю на державному кордонi України

Журнал реєстрацiї фiтосанiтарного контролю пiдкарантинних
та пiдконтрольних матерiалiв i транспортних засобiв, що прибувають з-за кордону в Україну через прикордонний пункт

******************************************************************
* N *дата  *назва пiдка-*одиниця ви- *країна похо-*N карантинного*
*ак-*здiйс-*рантинного i*мiру (тонн, *дження пiд- *дозволу, дата *
*та *нення *пiдконтрольн*одиниць, мi-*карантинного*оформлення, те*
*до-*фiток-*ого матерiал*сць, м.куб.,*i пiдконтро-*рмiн дiї, N фi*
*гля*онтро-*у та тип тра*транспортн- *льного мате-*тосанiтарного *
*ду *лю    *нспортування*их засобiв  *рiалу       *сертифiката   *
******************************************************************
 
продовження таблицi
 
******************************************************************
*фiтосанiтарний стан пiдконтрольного *вжитi заходи*пiдпис черго- *
*i пiдкарантинного матерiалу (виявле-*            *вого iнспекто-*
*но при карантинному доглядi)        *            *ра            *
**************************************            *              *
* бур'яни * фiтооб'єкти *ентооб'єкти *            *              *
*         *             *            *            *              *
******************************************************************

 

Додаток N 7
до Правил фiтосанiтарного контролю на державному кордонi України

Журнал чергувань державних iнспекторiв прикордонного пункту
з карантину рослин

******************************************************************
*N *дата i*дата i *прiзвище,   *перелiк заходiв, якi не*пiдпис   *
*пп*час по*час за-*iм'я та по  *закiнченi держiнспекто-*чергового*
*  *чатку *кiнчен-*батьковi че-*ром пiд час чергування *держiнс- *
*  *чергу-*ня чер-*ргового дер-*i, що необхiдно зробити*пектора  *
*  *вання *гування*жiнспектора *змiнному держiнспектору*         *
******************************************************************

 

Додаток N 8
до Правил фiтосанiтарного контролю на державному кордонi України

МIНСIЛЬГОСППРОД
УКРАЇНИ

Державна iнспекцiя з
карантину рослин
по _________________

Акт N ___________
фiтосанiтарного контролю пiдкарантинних та пiдконтрольних матерiалiв, транспортних засобiв, а також вiдбору зразкiв для карантинної експертизи

вiд "__" ____________ 19__ р.

     Мною, державним iнспектором з карантину рослин _____________,
згiдно з  Законом  України  "Про карантин рослин" проведено догляд
пiдкарантинних i    пiдконтрольних    матерiалiв    та     засобiв
транспортування з вiдбором зразкiв для карантинної експертизи:
назва матерiалу __________________________________________________
кiлькiсть (вага, кiлькiсть мiсць, одиниць, м.куб.) _______________
тип транспортування (назва транспортного засобу) _________________
у супроводi транспортних документiв N ___ вiд "__" _______ 19__ р.
Країна походження ________________________________________________
Карантинний дозвiл на iмпорт, транзит N ___ вiд ______ по ________
Фiтосанiтарний сертифiкат N _____ вiд _________, виданий _________
на адресу ________________________________________________________
Мiсце зберiгання _________________________________________________
Для карантинної експертизи вiдiбранi зразки ______________________
у кiлькостi _________ одиниць, вагою ____________ кiлограмiв.

Заповнюється держiнспектором з карантину рослин
Вжитi заходи _____________________________________________________
__________________________________________________________________
Строк вжиття заходiв "__" _________________ 19__ р.

Акт складено в присутностi: ______________________________________
Держiнспектор з карантину рослин _________________________________
Представник власника вантажу _____________________________________

 

Додаток N 9
до Правил фiтосанiтарного контролю на державному кордонi України

Журнал реєстрацiї лабораторних експертиз, що пiдтверджують
виявленi на прикордонному пунктi з карантину рослин ______ _____ карантиннi та iншi шкiдники, хвороби рослин, бур'яни

*****************************************************************
*N ак-*дата про*назва пiдкаранти-*кiль-*країна*пункт  *N зразка,*
*та до*ведення *нного i пiдконтр-*кiсть*похо- *призна-*який збе-*
*гляду*догляду *ольного матерiалу*     *дження*чення  *рiгається*
*     *        *                 *     *      *       *         *
*     *        *                 *     *      *       *         *
*****************************************************************
 
продовження таблицi
 
*****************************************************************
*об'єкти, що визначенi iнспектором*пiдтвердження карантинної    *
*при доглядi                      *лабораторiї                  *
*****************************************************************
*ентооб'єкти*фiтооб'єкти* бур'яни *дата вiд-*дата от-*результати*
*           *           *         *правлення*римання *експертизи*
*****************************************************************

 

Додаток N 10
до Правил фiтосанiтарного контролю на державному кордонi України

Етикетка до зразка пiдкарантинного матерiалу,
який вiдiбрано на карантинну експертизу

******************************************************************
*Країна походження пiдкарантинного матерiалу:*___________________*
*Кiлькiсть пiдкарантинного матерiалу:        *___________________*
*Назва пiдкарантинного матерiалу:            *___________________*
*Вага зразка (чиста):                        *___________________*
*Мiсце вiдбору зразка:                       *___________________*
*N зразка, який направлено в карантинну лабо-*                   *
*раторiю, i N акта догляду:                  *___________________*
*Прiзвище iнспектора, що вiдiбрав зразок:    *                   *
******************************************************************

 

Додаток N 11
до Правил фiтосанiтарного контролю на державному кордонi України

Акт вилучення i знищення

МIНСIЛЬГОСППРОД
УКРАЇНИ

Державна iнспекцiя з
карантину рослин
по _________________

Акт N ___________
вилучення i знищення вiд "___" ______________ 19__ р.

__________________________________________________________________
               (назва порту, аеропорту, залiзницi)
     Мною, держiнспектором з карантину рослин ____________________
в присутностi ____________________________________________________
                     (власника вантажу, iнспектора митницi,
__________________________________________________________________
         представника адмiнiстрацiї прикордонного пункту)
на пiдставi   Закону   України   "Про   карантин  рослин"  i  акта
фiтосанiтарного контролю N ______ вiд "___" __________ 19__ р.
проведено вилучення i знищення ___________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
                (назва пiдкарантинного матерiалу)
який надiйшов з __________________________________________________
на адресу ________________________________________________________
Про що складено цей акт у __________________ примiрниках
Держiнспектор з карантину рослин _________________________________
Власник вантажу __________________________________________________
Iнспектор митницi ________________________________________________
Штамп

 

Додаток N 12
до Правил фiтосанiтарного контролю на державному кордонi України

Вiдомiсть про вилученi пiдконтрольнi матерiали при доглядi
багажу i ручної поклажi на прикордонному пунктi з карантину рослин _________________ держiнспекцiї по _________________

******************************************************************
*NN *N рейсу, *назва*кiлькiсть*країна*iнiцiали*пiдпис  *примiтка *
*пп *N поїзда,*мате-***********поход-*i реквi-*власника*         *
*   *назва    *рiалу*кг *один.*ження *зити    *        *         *
*   *судна    *     *   *     *      *власника*        *         *
******************************************************************
   "___" ______________ 19__ р.
 
     Держiнспектор прикордонного пункту
     з карантину рослин          ________________________________
     Держiнспектор митної служби ________________________________

 

Додаток N 13
до Правил фiтосанiтарного контролю на державному кордонi України

МIНСIЛЬГОСППРОД
УКРАЇНИ

 Державна iнспекцiя з карантину          Карантинний
 рослин по ________________________      сертифiкат N ____________
 "___"__________ 199_ р.
 дiйсний по "___"__________ 199_ р.
 Видано:
__________________________________________________________________
       (якiй установi, пiдприємству, органiзацiї, закладу)
__________________________________________________________________
      (реквiзити власника пiдконтрольного i пiдкарантинного
__________________________________________________________________
                            матерiалу)
в тому, що йому (їй) дозволено вивезення _________________________
__________________________________________________________________
              (точна адреса i реквiзити отримувача)
такого пiдкарантинного (пiдконтрольного) матерiалу: ______________
Загальна кiлькiсть мiсць (одиниць):                 ______________
Загальна вага (тонн, кг, г):                        ______________
Пункт вiдвантаження (станцiя, аеропорт):            ______________
Пункт призначення   (станцiя, аеропорт):            ______________
Засвiдчується на    пiдставi    польового   обстеження,   догляду,
лабораторної карантинної експертизи, що __________________________
__________________________________________________________________
     (вiдмiтка про карантинний стан матерiалу i вжитi заходи)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Встановленi такi    умови    при   вiдвантаженнi,   отриманнi   та
використаннi пiдкарантинного i пiдконтрольного матерiалу: ________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Видано на пiдставi Закону України "Про карантин рослин" i ________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
  М.П.
 Державний iнспектор з карантину рослин __________________________
                                           (пiдпис, прiзвище)
 
Примiтки: 1. Карантинний  сертифiкат  оформляється  i  дiйсний  на
             кожну окрему партiю матерiалу.
          2. Переадресування матерiалу пiд час транспортування без
             дозволу держiнспекцiї  з карантину рослин категорично
             заборонено.
          3. Видача   карантинних   сертифiкатiв   проводиться  не
             пiзнiше, нiж за 15 дiб до вiдвантаження.
          4. Термiн  дiї карантинного сертифiката встановлюється в
             залежностi вiд строку перебування матерiалу в дорозi.

 

Додаток N 14
до Правил фiтосанiтарного контролю на державному кордонi України

Штампи, що проставляються на документах при здiйсненнi
фiтосанiтарного контролю

  *******************************   ******************************
  *        ДЕРЖКАРАНТИН         *   *          ДЕРЖКАРАНТИН      *
  *                             *   *                            *
  *   Вантаж пiдкарантинний     *   *      Перевiрено, виявленi  *
  *     (пiдконтрольний)        *   *      карантиннi об'єкти:   *
  *Проведення митного догляду в *   *____________________________*
  *присутностi держiнспектора з *   *____________________________*
  *карантину рослин за мiсцем   *   *____________________________*
  *призначення:                 *   *____________________________*
  *____________________________ *   *____________________________*
  *                             *   *       Вантаж затримано.    *
  *Держiнспектор ______________ *   *Держiнспектор ______________*
  *____________________________ *   *____________________________*
  * (прiзвище держiнспектора)   *   * (прiзвище держiнспектора)  *
  *  прикордонного пункту з     *   *  прикордонного пункту з    *
  *     карантину рослин        *   *     карантину рослин       *
  *____________________________ *   *____________________________*
  *     (назва пункту)          *   *     (назва пункту)         *
  *******************************   ******************************
 

 

Додаток N 15
до Правил фiтосанiтарного контролю на державному кордонi України

Печатка
"___" ___________ 199_ р.

Заява
на оформлення карантинного (фiтосанiтарного) сертифiката

1. Назва  пiдприємства,  установи,  органiзацiї  або  прiзвище  та
   iнiцiали особи,  яка  передбачає  вiдправлення  пiдкарантинного
   матерiалу, реквiзити:
   _______________________________________________________________
2. Назва   пiдприємства,   установи,   органiзацiї,   яка  одержує
   пiдкарантинний матерiал, їх реквiзити:
   _______________________________________________________________
3. Назва   пiдкарантинного   матерiалу,   що   передбачається   до
   вивезення:
   _______________________________________________________________
4. Кiлькiсть мiсць _______________________________________________
                            (мiшкiв, ящикiв, вагонiв)
   Загальна вага _____________________________
                      ( тонн, кiлограмiв)
5. Пункт вiдправлення: ___________________________________________
6. Пункт призначення: ____________________________________________
Ця частина заяви заповнюється держiнспектором з карантину рослин
7. Пiдкарантинний матерiал заготовлено: __________________________
__________________________________________________________________
         (карантинний стан дiлянки, господарства, району)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
8. Результати обстежень, догляду: ________________________________
                                    (виявленi карантиннi об'єкти)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
 
     М.П.                  Вiдправник ____________________________
                                          (прiзвище i пiдпис)
                           Державний iнспектор з карантину рослин
                           _______________________________________
                                      (прiзвище, пiдпис)

 

Додаток N 16
до Правил фiтосанiтарного контролю на державному кордонi України

Журнал реєстрацiї експортних пiдкарантинних матерiалiв на
прикордонному пунктi з карантину рослин _________________
_________________________________________________________

********************************************************************
*NN *N i дата *експортер*назва *кiль- *iмпортер*результати*пiдпис  *
*пп *оформлен-*та його  *пiдка-*кiсть *та його *фiтосанi- *чергово-*
*   *ня фiто- *реквiзити*ранти-*пiдка-*реквiзи-*тарного   *го держ-*
*   *санiтар- *         *нного *ранти-*ти      *контролю  *iнспек- *
*   *ного     *         *мате- *нного *        *          *тора    *
*   *сертифi- *         *рiалу *мате- *        *          *        *
*   *кату     *         *      *рiалу *        *          *        *
********************************************************************

 

Додаток N 17
до Правил фiтосанiтарного контролю на державному кордонi України

Зразок фiтосанiтарного сертифiката на реекспорт

******************************************************************
*1. Реекспортер та його адреса   *2. ФIТОСАНIТАРНИЙ СЕРТИФIКАТ   *
* Name and adress of re-exporter *   PHYTOSANITARY CERTIFICATE   *
*                                *   N                           *
******************************************************************
*3. Iмпортер та його адреса      *4. В органiзацiю карантину i   *
* Name and adress of consignee   *   захисту рослин _____________*
*                                *   (назва країни)              *
*                                *  To Quarantine and Plant      *
*                                *  Protection Organization      *
*                                *  _________________ (country)  *
*                                *********************************
*                                *5. Мiсце походження            *
*                                *  Plase of origin              *
******************************************************************
*6. Пункт ввезення               *          УКРАЇНА              *
*  Means point of entry          *          UKRAINE              *
**********************************                               *
*7. Спосiб транспортування       *      PLANT QUARANTINE         *
*  Means of conveyance           *        DEPARTMENT             *
******************************************************************
*8. Маркiрування, назва пiдкарантинного матерiалу,*9. Кiлькiсть  *
*   ботанiчна назва рослин                        *   Quantity   *
*  Marks, number and description of packages, name*              *
*  of produce, botanical name of plants           *              *
******************************************************************
*10. Цей документ засвiдчує, що зазначенi вище пiдкарантиннi     *
*    матерiали:                                                  *
*- були перевiренi у вiдповiдностi з необхiдними процедурами;    *
*- вважаються вiльними вiд карантинних об'єктiв i вiдповiдають   *
*  вимогам по фiтосанiтарiї країни-експортера                    *
*   This it to certify thet the plant or plant products described*
*  abov:                                                         *
*- have been inscrepted according to appropriate procedures, and *
*- are  considered  to  been   free  from  quarantine  pests  and*
*  practically free  from  other injuring pests,  and they are to*
*  conform  the  current phytosanitary  regulations  of importing*
*  cjuntry                                                       *
******************************************************************
*11. Додаткова декларацiя                                        *
*    Additional declaration                                      *
******************************************************************
*      ЗНЕЗАРАЖЕННЯ                *18. Мiсце оформлення         *
*Disinfestation and/or disinfection*Plase of issue               *
*treatment                         *Дата                         *
************************************Date                         *
*12. Обробка  Treatment            *Прiзвище держiнспектора      *
************************************Name of autorized officer    *
*13. Хiмiчна     *14. Експозицiя   *                             *
*(дiюча речовина)*та температура   *                             *
*Chemical        *Duration and     *                             *
*(active         *temperature      *                             *
*ingradient)     *                 *Пiдпис iнспектора            *
************************************Signature of autorized       *
*15. Концентрацiя*16. Дата         *officer                      *
*Concentration   *Date             *                             *
******************************************************************
*17. Додаткова iнформацiя          * Штамп                       *
*Additional information            * Stamp                       *
******************************************************************

 

Додаток N 18
до Правил фiтосанiтарного контролю на державному кордонi України

Звiт про здiйснення фiтосанiтарного контролю iмпортних,
експортних i транзитних пiдкарантинних та пiдконтрольних матерiалiв i транспортних засобiв. Держiнспекцiя по: _________________________________________________________ прикордонний пункт з карантину рослин _______________________

******************************************************************
назва пiдкара-*кра-*оди- *кiлькiсть пiд-*виявлення шкi-*в яку*вжи-
нтинних i пiд-*їна *ниця *карантинного i*дникiв, хвороб*обла-*тi
контрольних   *по- *вимi-*пiдконтрольно-*рослин i бу-  *сть  *ка-
матерiалiв    *ход-*ру   *го матерiалiв,*р'янiв (зага- *Укра-*ран-
              *жен-*     *що доглянуто  *льна кiлькiсть*їни  *тин-
              *ня  *     *              *матерiалу     *доз- *нi
              *    *     *******************************воле-*за-
              *    *     *iм- *екс-*тра-*iм- *екс-*тра-*но   *ходи
              *    *     *порт*порт*нзит*порт*порт*нзит*вве- *
              *    *     *    *    *    *    *    *    *зення*
******************************************************************
      А       *  Б *  В  *  1 *  2 *  3 *  4 *  5 *  6 *  7  *  8
******************************************************************
Пiдкарантиннi       тонн,
вантажi             зраз-
(всього до-         кiв,
глянуто)            оди-
                    ниць
1.Насiннєвий
матерiал             -"-
(загальна
кiлькiсть):
1.1.зерновi
(всього)             -"-
1.1.2.пшениця        -"-
1.1.3.кукурудза      -"-
1.1.4.жито           -"-
1.1.5.ячмiнь         -"-
1.1.6.овес           -"-
1.1.7.сорго          -"-
1.1.8.трiтiкале      -"-
1.2. бобовi
     (всього):       -"-
1.2.1.горох          -"-
1.2.2.квасоля        -"-
1.2.3.нут            -"-
1.2.4.чина           -"-
1.2.5.боби           -"-
1.2.6.сочевиця       -"-
1.2.7.соя            -"-
1.2.8.чечевиця       -"-
1.3. олiйнi та
лiкарськi            -"-
(всього):
1.3.1.рiпак          -"-
1.3.2.соняшник       -"-
1.3.3.рицина         -"-
1.3.4.перила         -"-
1.3.5.ганiс          -"-
1.3.6.корiандр       -"-
1.3.7.нагiдки        -"-
1.3.8.алтей          -"-
1.3.9.шавлiя         -"-
1.3.10.козлятник     -"-
1.3.11.ромашка       -"-
1.4. технiчнi
    (всього):        -"-
1.4.1.льон           -"-
1.4.2.бавовник       -"-
1.4.3.коноплi        -"-
1.4.4.цукровi
      буряки         -"-
1.4.5.кормовi
      буряки         -"-
1.4.6.кенаф          -"-
1.4.7.цикорiй        -"-
1.5.картопля         -"-
1.6.овочевi i
    баштаннi
    (всього):        -"-
1.6.1.столовi
      буряки         -"-
1.6.2.капуста        -"-
1.6.3.рiпа           -"-
1.6.4.брюква         -"-
1.6.5.редька         -"-
1.6.6.редис          -"-
1.6.7.спаржа         -"-
1.6.8.огiрки         -"-
1.6.9.патисони       -"-
1.6.10.динi          -"-
1.6.11.пастернак     -"-
1.6.12.шпинат        -"-
1.6.13.ревiнь        -"-
1.6.14.петрушка      -"-
1.6.15.морква        -"-
1.6.16.салат         -"-
1.6.17.щавель        -"-
1.6.18.крiп          -"-
1.6.19.селера        -"-
1.6.20.цибуля        -"-
1.6.21.томати        -"-
1.6.22.перець        -"-
1.6.23.баклажани     -"-
1.6.24.кабачки       -"-
1.6.25.кавуни        -"-
1.6.26.гарбузи       -"-
1.6.27.та iн.        -"-
1.7.трави
    (всього):        -"-
1.7.1.люпин          -"-
1.7.2.чумиза         -"-
1.7.3.пайза          -"-
1.7.3.могар          -"-
1.7.4.конюшина       -"-
1.7.5.житняк         -"-
1.7.6.тимофiївка     -"-
1.7.7.вiвсяниця      -"-
1.7.8.та iн.         -"-
1.8.квiтковi         -"-
1.9.декоративнi      -"-
    та iн.
 
2. Садивний ма-
терiал (загаль-
на кiлькiсть):       -"-
2.1.плодовi
    (всього):        -"-
2.1.1.саджанцi       -"-
2.1.2.живцi          -"-
2.2.ягiднi
    (всього):        -"-
2.2.1.живцi          -"-
2.2.2.саджанцi       -"-
2.3.виноград
    (всього):        -"-
2.3.1.живцi          -"-
2.3.2.чубуки         -"-
2.4.квiтково-
декоративнi
(всього):            -"-
2.4.1.саджанцi       -"-
2.4.2.живцi          -"-
2.4.3.цибулиння      -"-
2.4.4.кущi           -"-
 
3. Продовольчi,
фуражнi i тех-
нiчнi матерiали
(загальна кiль-
кiсть):             тонн
3.1.свiжi фрук-
ти (всього):         -"-
3.1.1.насiнняч-
ковi                 -"-
3.1.2.кiсточковi     -"-
3.1.3.апельсини      -"-
3.1.4.цитрусовi      -"-
3.2.свiжi овочi
(всього):            -"-
3.2.1.картопля       -"-
3.2.2.томати,
баклажани,
перець               -"-
3.3.зерно
продовольче          -"-
3.4.зерно фураж-
не                   -"-
3.5.тютюн            -"-
3.6.прядильно-
волокнистi           -"-
3.7.продукти
харчування           -"-
 
4. Iншi пiдка-
рантиннi мате-
рiали (загальна
кiлькiсть):
4.1.зрiз квiтiв:    тис.
                    оди-
                    ниць
 
5. деревина:        м.куб.
 
Пiдконтрольнi       мiсць,
матерiали           тонн,
(всього догля-      один.
нуто):
 
6. промисловi       мiсць,
товари              тонн,
(всього):           один.
 
7. транспортнi      оди-
засоби (всього):    ницi
7.1.контейнери       -"-
7.2.вагони           -"-
7.3.лiтаки           -"-
7.4.автомобiлi       -"-
7.5.баржi,
судна                -"-
 
8. поштовi вiд-     тис.
правлення           оди-
                    ниць
 
9. багаж i ручна    оди-
поклажа             ниць
 
10. пакувальний     мiсць
матерiал
 
Кiлькiсть випа-     оди-
дкiв виявлення      ниць
карантинних
об'єктiв
(всього):
а) вiдсутнi в
Українi (види)       -"-
б) обмежено по-
ширенi (види)        -"-
в) потенцiйно-
небезпечнi (види)    -"-
 
Кiлькiсть мате-     тонн,
рiалу, що зара-     мiсць,
жений (всього):     один.,
                    м.куб,
                    зраз-
                    кiв
а) шкiдниками        -"-
б) хворобами         -"-
в) бур'янами         -"-
 
Всього догляну-     тонн,
то пiдкарантин-     мiсць,
них i пiдконт-      один.,
рольних матерi-     м.куб,
алiв                зраз-
                    кiв
 
З країн
 
     Дата ________________ звiт складено в _________ примiрниках
     _____________________ посада, прiзвище, iм'я та по батьковi
     ______________________________________ телефон.

 

Додаток N 19
до Правил фiтосанiтарного контролю на державному кордонi України

Iнформацiя для ЄОЗРу про поверненi пiдконтрольнi та
пiдкарантиннi матерiали з прикордонних пунктiв з карантину рослин держiнспекцiї з карантину рослин по _________________ за ________________ квартал

******************************************************************
NN *назва прикор-*кiлькiсть ма-*одиниця*кiлькiсть*країна   *причи-
пп *донного пунк-*терiалу, що  *вимiру *матерiа- *походжен-*на по-
   *ту з каранти-*надiйшов на  *       *лу, що   *ня мате- *верне-
   *ну рослин    *прикордонний *       *повернуто*рiалу    *ня
   *             *пункт        *       *         *         *
******************************************************************

 

Додаток N 20
до Правил фiтосанiтарного контролю на державному кордонi України

Довiдка про вилученi та знищенi пiдкарантиннi i
пiдконтрольнi матерiали за ____________ квартал _______ р. на прикордонних пунктах з карантину рослин держiнспекцiї по
_____________________________________________________________

******************************************************************
NN *назва прикор-*країна   *одиниця*кiлькiсть *пiдстава для вилу-
пп *донного пунк-*походжен-*вимiру *вилученого*чення
   *ту з каранти-*ня мате- *       *матерiалу *
   *ну рослин    *рiалу    *       *          *
******************************************************************
Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.