ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
15.03.2006 р. | N 29/1-11.2/1728-ЕП |
---|
Начальникам регiональних митниць, митниць |
Щодо класифiкацiї згiдно з УКТЗЕД апаратiв
електромеханiчних побутових з вмонтованими
електродвигунами - "блендерiв"
Для використання в роботi та з метою недопущення невiрної класифiкацiї згiдно з Українською класифiкацiєю товарiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi (далi - УКТЗЕД) товару ДАпарати електромеханiчнi побутовi з вмонтованими електродвигунами - блендериФ, повiдомляємо про наступне.
Слово "blend" з англiйської мови перекладається як "змiшувати" (дiєслово) або "змiшувач" (iменник). Згiдно технiчних характеристик блендери дiляться на стацiонарнi (настiльний варiант), ручнi та заглибнi.
Стацiонарнi блендери придатнi для:
- збивання коктейлiв;
- приготування будь-яких пюре, соусiв, супiв-пюре;
- наколювання льоду;
- збивання кремiв з бiлка яєць;
- перемiшування рiдкого тiста.
Ручнi блендери розрахованi для:
- подрiбнення невеликих кiлькостей продуктiв, а також цибулi, часнику, зеленi, горiхiв. Пiд час подрiбнювання овочiв утворюється однорiдна сумiш або пюре;
- змiшування пюре та соусiв.
Заглибнi блендери за рахунок додаткових насадок мають наступнi назви - "блендер-мiксер", "вертикальний мiксер", "мультинабiр", "мiнi-комбайн". В набiр цих блендерiв входять: сам заглибний блендер, вiнчик для збивання, насадки ножа в закритiй посудинi, мiрний стакан. Функцiї мультинабору:
- збереження функцiй заглибного блендера;
- насадка-вiнчик дозволяє збивати креми, бiлки, коктейлi, напiврiдке тiсто;
- при наявностi в комплектi великого посуду заглибний блендер перетворюється в стацiонарний блендер;
- потужнi заглибнi блендери здатнi колоти лiд спецiальним ножем.
Таким чином:
- блендери не придатнi для перемiшування густого тiста;
- мiксери не можуть подрiбнювати м'ясо, овочi та фрукти;
- iншi функцiї спiвпадають.
Згiдно з вимогами Правила 1 Основних правил iнтерпретацiї класифiкацiї товарiв для юридичних цiлей класифiкацiя товарiв проводиться виходячи з найменувань товарних позицiй i вiдповiдних примiток до роздiлiв чи груп та означає, що в першу чергу враховуються тексти назв товарних позицiй.
Примiтки до роздiлiв та груп товарної номенклатури регулюють спiрнi ситуацiї i дозволяють провести чiткий розподiл мiж рiзними товарними позицiями та визначити їх прiоритети при класифiкацiї певних видiв товарiв. Певнi примiтки виключають конкретнi товари з конкретних роздiлiв, груп i товарних позицiй. На пiдставi вимог примiтки 3 до Роздiлу XVI УКТЗЕД багатофункцiональнi машини, якi призначенi виконувати двi або декiлька доповнюючих або не повТязаних мiж собою рiзних функцiй, повиннi класифiкуватися за основною функцiєю, яка є головною у цьому виробi.
Класифiкацiю блендерiв необхiдно здiйснювати в залежностi вiд їх призначення, яке визначається заводом-виробником чи у висновках зарубiжних або вiтчизняних органах, уповноважених здiйснювати сертифiкацiю товарiв.
Враховуючи вищевикладене та вимоги Гармонiзованої системи опису та кодування товарiв, на основi якої побудована УКТЗЕД, блендери повиннi класифiкуватися в товарнiй пiдпозицiї 8509 40.
Вiдповiдно до Правила 6 для юридичних цiлей класифiкацiя товарiв у пiдпозицiях будь-якої товарної позицiї проводиться вiдповiдно до назви пiдпозицiї i примiток, якi стосуються пiдпозицiї за умови, що порiвнювати можна лише пiдпозицiї одного рiвня.
В залежностi вiд функцiонального призначення блендери можуть класифiкуватися наступним чином:
- блендери призначенi змiшувати продукти класифiкуються, як мiксери, у товарнiй пiдкатегорiї 8509 40 00 10 згiдно з УКТЗЕД;
- блендери, якi мають призначення подрiбнювати продукти класифiкуються у товарнiй пiдкатегорiї 8509 40 00 90 згiдно з УКТЗЕД.
Блендери, якi одночасно виконують двi функцiї (змiшування та подрiбнювання) класифiкуються за основною функцiєю.
Начальник Управлiння | I.П.Рамусь |
Copyright © 2024 НТФ «Интес» Все права сохранены. |