ЗАКАРПАТСЬКЕ ОБЛАСНЕ КОМУНАЛЬНЕ ПIДПРИЄМСТВО "МIЖНАРОДНИЙ АЕРОПОРТ "УЖГОРОД"
КАРПАТСЬКА РЕГIОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
ЧОПСЬКИЙ ПРИКОРДОННИЙ ЗАГIН

НАКАЗ

вiд 8 липня 2004 року N 42/400/548


Про затвердження Технологiчної схеми пропуску через державний кордон України осiб, повiтряних суден, товарiв та предметiв, що перемiщуються через митний кордон України з використанням повiтряних суден, у мiжнародному повiтряному пунктi пропуску "Ужгород-аеропорт"

Зареєстровано
в Закарпатському обласному управлiннi юстицiї
5 серпня 2004 р. за N 023/627


     На виконання вимог Положення про пункти пропуску через державний кордон, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 03.08.2000 року N 1203, постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2003 року N 1989 "Питання пропуску через державний кордон автомобiльних, водних, залiзничних та повiтряних транспортних засобiв перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються ними", Типової технологiчної схеми пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна, затвердженої наказом Державного комiтету у справах охорони державного кордону України, Державної митної служби України, Мiнiстерства транспорту України вiд 05.03.2001 р. N 152/165/130, зареєстрованим в Мiнiстерствi юстицiї України 19.03.2001 року за N 248/5439, з метою встановлення єдиних пiдходiв до порядку функцiонування пунктiв пропуску через державний кордон, визначення часу та послiдовностi виконання кожною службою своїх безпосереднiх обов'язкiв, вiдповiдних умов для роботи в пунктi пропуску контрольних органiв та служб, а також перебування в них осiб i транспортних засобiв закордонного прямування наказуємо:

     1. Затвердити Технологiчну схему пропуску через державний кордон України осiб, повiтряних суден, товарiв та предметiв, що перемiщуються через митний кордон України з використанням повiтряних суден, у мiжнародному повiтряному пунктi пропуску "Ужгород-аеропорт", що додається.

     2. Директору ЗОКП "Мiжнародний аеропорт "Ужгород", начальнику митного поста "Ужгород", начальнику вiддiлення прикордонного контролю "Ужгород" забезпечити виконання Технологiчної схеми пропуску через державний кордон України осiб, повiтряних суден, товарiв та предметiв, що перемiщуються через митний кордон України з використанням повiтряних суден, у мiжнародному повiтряному пунктi пропуску "Ужгород-аеропорт".

     3. Старшому офiцеру вiддiлу прикордонного контролю Чопського прикордонного загону капiтану Хома Л. Д., начальнику юридичного вiддiлу Карпатської регiональної митницi Дорофеєвiй Л. М. забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацiю до Закарпатського обласного управлiння юстицiї.

     4. Установити, що цей наказ набирає чинностi через 10 днiв пiсля його державної реєстрацiї.

     5. Наказ довести до особового складу ЗОКП "Мiжнародний аеропорт "Ужгород", митного поста "Ужгород" та вiддiлення прикордонного контролю "Ужгород" пiд розпис.

     6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на директора ЗОКП "Мiжнародний аеропорт "Ужгород", першого заступника начальника Карпатської регiональної митницi та першого заступника начальника Чопського прикордонного загону - начальника штабу.

Директор ЗОКП "Мiжнародний аеропорт "Ужгород" О. М. Чеборак
Т. в. о. начальника Карпатської регiональної митницi М. С. Ботош
Начальник Чопського прикордонного загону полковник О. Л. Луцький

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Закарпатського обласного комунального пiдприємства "Мiжнародний аеропорт "Ужгород", Карпатської регiональної митницi, Чопського прикордонного загону
вiд 8 липня 2004 р. N 42/400/548
Зареєстровано
в Закарпатському обласному управлiннi юстицiї
5 серпня 2004 р. за N 023/627

ТЕХНОЛОГIЧНА СХЕМА
пропуску через державний кордон осiб, повiтряних суден, товарiв та предметiв, що перемiщуються через митний кордон України з використанням повiтряних суден, у мiжнародному повiтряному пунктi пропуску "Ужгород-аеропорт"

     Вид сполучення та характер руху - мiжнародний, повiтряний, вантажно-пасажирський;

     Категорiя осiб - громадяни України, iноземнi громадяни та особи без громадянства;

     Режим роботи - щоденний, з 08.00 до 20.00.

     Пропускна спроможнiсть пункту пропуску за (добу) -

     а) повiтряних суден - до 5,

     б) пасажирiв - до 100 осiб.

1. Загальнi положення

     1.1. Технологiчна схема пропуску через державний кордон осiб, повiтряних суден, товарiв та предметiв, що перемiщуються через митний кордон України з використанням повiтряних суден у мiжнародному повiтряному пунктi пропуску "Ужгород-аеропорт" (далi - Технологiчна схема), визначає правовi основи органiзацiї та здiйснення всiх видiв контролю, орiєнтована на створення сприятливих умов для прискорення прикордонного i митного контролю та оформлення пасажирiв i вантажiв, а також направлена на дотримання службовими особами контрольних служб та громадянами, що прямують через державний кордон України, вимог, передбачених законодавством України та нормативними актами.

     1.2. Технологiчну схему запроваджено на виконання вимог спiльного наказу Державного комiтету у справах охорони державного кордону України, Державної митної служби України, Мiнiстерства транспорту України вiд 5 березня 2001 р. N 152/165/130 "Про затвердження Типової технологiчної схеми пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 19 березня 2001 року за 248/5439, та розроблено на пiдставi Положення про пункти пропуску через державний кордон, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 3 серпня 2000 р. N 1203, постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24 грудня 2003 року N 1989 "Питання пропуску через державний кордон автомобiльних, водних, залiзничних та повiтряних транспортних засобiв перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються ними" та Мiжнародних стандартiв та рекомендованої практики "Спрощення формальностей" (додаток 9 до Конвенцiї про мiжнародну цивiльну авiацiю).

     1.3. Термiни i поняття, що використовуються в цiй Технологiчнiй схемi, вживаються у значеннi, наведеному в Митному кодексi України та iнших нормативно-правових актах.

2. Мiсця проведення контролю осiб, повiтряних суден, товарiв та предметiв, що перемiщуються через митний кордон України з використанням повiтряних суден у мiжнародному повiтряному пунктi пропуску через державний кордон України "Ужгород-аеропорт"

     2.1. Особи, повiтрянi судна, товари та предмети, що перемiщуються через державний кордон України в межах пункту пропуску через державний кордон України "Ужгород-аеропорт", пiдлягають прикордонному, митному та iншим видам контролю, проведення яких у пунктах пропуску передбачено нормативно-правовими актами.

     2.2. Посадовi особи прикордонної, митної та iнших контрольних служб здiйснюють свої контрольнi функцiї у межах пункту пропуску через державний кордон України "Ужгород-аеропорт" у зонах прикордонного та митного контролю.

     2.3. Межi зони прикордонного контролю у мiжнародному повiтряному пунктi пропуску "Ужгород-аеропорт" визначаються наказом Чопського прикордонного загону. Включають територiю в пунктi пропуску, необхiдну для здiйснення прикордонного контролю осiб, повiтряних суден, товарiв та предметiв i запобiгання незаконному перетинанню державного кордону. Встановлюються вiд лiнiї паспортного контролю до мiсць стоянки повiтряних суден, якi проходять прикордонний контроль.

     2.4. Межi зони митного контролю в мiжнародному повiтряному пунктi пропуску "Ужгород-аеропорт" визначаються наказом Карпатської регiональної митницi за погодженням iз Чопським прикордонним загоном та адмiнiстрацiєю ЗОКП "Мiжнародний аеропорт "Ужгород" з метою забезпечення здiйснення митними органами митного контролю за товарами та транспортними засобами, що перемiщуються через митний кордон України, проведення заходiв, пов'язаних з виявленням, попередженням та припиненням контрабанди та порушень митних правил. Встановлюються в залах митного огляду, на стоянках, в повiтряних суднах на час здiйснення митних процедур та iнших мiсцях, визначених митними органами в мiжнародних аеропортах.

3. Види контролю, якi здiйснюються в мiжнародному повiтряному пунктi пропуску "Ужгород-аеропорт", та послiдовнiсть їх здiйснення

     3.1. Повiтрянi судна, товари та предмети пропускаються через державний кордон в пунктi пропуску "Ужгород-аеропорт" пiсля здiйснення вiдповiдно до вимог нормативно-правових актiв прикордонного, митного контролю, а у вiдповiдних випадках - контролю на безпеку, також санiтарно-епiдемiологiчного, ветеринарного, фiтосанiтарного, радiологiчного, екологiчного контролю, контролю за перемiщенням культурних цiнностей, iнших передбачених законодавством видiв контролю.

     У ходi здiйснення контролю на безпеку посадовi особи служби авiацiйної безпеки аеропорту (аеродрому), органу внутрiшнiх справ i пiдроздiлу органу охорони державного кордону проводять комплекс заходiв, пов'язаних iз захистом авiацiї вiд актiв незаконного втручання у її дiяльнiсть (протиправнi дiї, посягання на безпечне функцiонування авiацiйних об'єктiв, унаслiдок якого можуть статися нещаснi випадки з людьми, завдаватися майновi збитки, вчинятися захоплення чи викрадення повiтряного судна або випадки, що створюють умови для настання подiбних наслiдкiв). 

     3.2. Посадовi особи органу охорони державного кордону i митного органу визначають вiдповiдно до законодавства обов'язковi види контролю транспортного засобу i товарiв, а також мiсце його здiйснення в пунктi пропуску.

     3.3. У разi прибуття повiтряних суден, що виконують мiжнароднi рейси, i ввезення товарiв та предметiв в Україну здiйснення їх контролю розпочинається прикордонним контролем i закiнчується митним контролем, у разi вибуття i вивезення товарiв та предметiв з України - розпочинається митним контролем i закiнчується прикордонним контролем.

     У разi нетривалої стоянки повiтряного судна вiдповiдно до затвердженого розкладу руху митний контроль здiйснюється одночасно з прикордонним контролем.

     3.4. Прикордонний контроль.

     Проведення прикордонного контролю посадовою особою пiдроздiлу прикордонного контролю в пунктi пропуску здiйснюється у формах перевiрки правових пiдстав для перетинання державного кордону України особами, повiтряними суднами, товарами та предметами.

     Прикордонний контроль включає:

     - паспортний контроль;

     - огляд повiтряних суден, вантажiв та iншого майна, спостереження за повiтряними суднами;

     - виконання доручень правоохоронних органiв;

     - контроль за особами, яким у встановленому порядку заборонено в'їзд в Україну;

     - адмiнiстративно-правовi та кримiнально-процесуальнi дiї в поєднаннi з оперативно-розшуковими заходами;

     - iншi дiї, якi визначенi нормативно-правовими актами України.

     3.5. Митний контроль.

     Митний контроль здiйснюється у формах перевiрки документiв, потрiбних для здiйснення митного контролю, митного огляду повiтряних суден i товарiв, що перемiщуються через митний кордон України з їх використанням, а також в iнших формах, передбачених законодавством України з питань митної справи.

     Пiд час перемiщення повiтряних суден, товарiв та предметiв через митний кордон України уповноваженими посадовими особами митного органу здiйснюються:

     - перевiрка, аналiз та реєстрацiя у передбачених випадках товаросупровiдних, товаротранспортних та iнших необхiдних документiв;

     - прийняття рiшення щодо здiйснення митного огляду повiтряних суден, товарiв та предметiв;

     - у передбачених законодавством випадках проведення митного оформлення товарiв та предметiв;

     - прийняття рiшення щодо вибуття (прибуття) повiтряних суден, товарiв та предметiв за межi митної територiї України (на митну територiю України);

     - надання дозволу на вибуття (прибуття) повiтряних суден, товарiв та предметiв за межi митної територiї України (на митну територiю України).

     3.6. Контроль транспортного засобу i товарiв уважається закiнченим, якщо в товаросупровiдних (товаротранспортних) документах на транспортний засiб i товари проставлено вiдповiднi вiдмiтки митних органiв та iнших контролюючих органiв стосовно пiдконтрольних вантажiв або якщо у передбачених законодавством випадках (зокрема, проходження через "зелений коридор") надано посадовими особами органу охорони державного кордону i митного органу усний дозвiл на пропуск через державний кордон.

     3.7. Вибуття повiтряного судна з територiї України дозволяється адмiнiстрацiєю мiжнародного аеропорту тiльки пiсля здiйснення на цьому повiтряному суднi всiх передбачених законодавством видiв контролю з дозволу митного органу i органу охорони державного кордону.

     3.8. У разi вiдмови в пропуску через державний кордон України осiб, повiтряних суден, товарiв та предметiв будь-якою контрольною службою, яка здiйснює державнi види контролю в пунктах пропуску, iнiцiатором прийняття рiшення щодо вiдмови у пропуску через державний кордон товарiв та предметiв складається акт довiльної форми iз визначенням причини повернення транспортного засобу.

     Про це обов'язково iнформуються iншi контрольнi органи i служби, контроль якими на час вiдмови було здiйснено.

     При цьому обов'язково iнформуються посадовi особи пiдроздiлу прикордонного контролю.

     3.9. У разi, коли митний i прикордонний контроль повiтряного судна здiйснювались одночасно, складається акт за формою, встановленою Держмитслужбою разом з Адмiнiстрацiєю Держприкордонслужби та Мiнтрансом.

     3.10. У разi виявлення порушень законодавства на будь-якому етапi здiйснення прикордонного i митного контролю громадян, автомобiльних транспортних засобiв i товарiв посадовi особи прикордонного i митного органу зобов'язанi вжити заходiв, передбачених законодавством.

4. Особливостi здiйснення контролю в мiжнародному повiтряному пунктi пропуску "Ужгород-аеропорт"

     4.1. Мiсце стоянки повiтряного судна для проведення прикордонного та митного контролю, вивантаження або навантаження товарiв, а також посадки й висадки пасажирiв визначається адмiнiстрацiєю аеропорту за погодженням з органом охорони державного кордону та митним органом.

     Змiна такого мiсця проводиться з вiдома митного органу й органу охорони державного кордону, за винятком випадкiв аварiї та стихiйного лиха, при цьому адмiнiстрацiя мiжнародного аеропорту невiдкладно повiдомляє про це митний орган i орган охорони державного кордону.

     4.2. З метою спрощення порядку здiйснення митного контролю предметiв, що перемiщуються громадянами авiацiйним транспортом як при в'їздi громадян на митну територiю України, так i при виїздi за її межi, в зонах митного контролю застосовується двоканальна система митного оформлення з використанням смуги руху громадян по "зеленому" та "червоному" коридорах, межi яких та порядок перемiщення в них визначається вiдповiдними нормативно-правовыми актами.

5. Тривалiсть здiйснення контрольних операцiй в мiжнародному повiтряному пунктi пропуску "Ужгород-аеропорт"

     5.1. Загальний час здiйснення контролю транспортних засобiв i товарiв не повинен перевищувати часу стоянки транспортних засобiв у пунктах пропуску, передбаченого розкладом або графiком руху.

     5.2. Час початку здiйснення контролю повiтряного судна, що прибуває на митну територiю України (вибуває з митної територiї України), встановлюється з урахуванням розкладу руху повiтряного судна.

     5.3. Рекомендована тривалiсть здiйснення контролю - 1,5 год.

     Контрольнi служби вживають заходiв до вдосконалення механiзму проведення контролю та скорочення тривалостi його здiйснення у пунктi пропуску "Ужгород-аеропорт".

6. Порядок установлення та пiдтримання режиму в мiжнародному повiтряному пунктi пропуску "Ужгород-аеропорт"

     6.1. Режим у пунктi пропуску "Ужгород-аеропорт" установлюється наказом начальника Чопського прикордонного загону за погодженням з Карпатською регiональною митницею.

     6.2. У зонах митного та прикордонного контролю пункту пропуску "Ужгород-аеропорт" керiвниками Карпатської регiональної митницi та Чопського прикордонного загону можуть встановлюватися додатковi режимнi правила.

     6.3. На представникiв прикордонної служби покладається контроль за дотриманням громадянами режимних правил у пунктi пропуску "Ужгород-аеропорт" та забезпечення громадського порядку. У разi необхiдностi для наведення громадського порядку можуть залучатися спiвробiтники органiв внутрiшнiх справ.

     6.4. Вiдповiдальнiсть за органiзацiю та здiйснення заходiв по забезпеченню встановленого порядку в режимних примiщеннях аеровокзалу покладено на керiвництво аеропорту.

     6.5. На територiю пункту пропуску допускаються:

     - особи, що прямують через державний кордон України, при наявностi дiйсних для в'їзду (виїзду) документiв;

     - посадовi особи митних органiв, контрольних служб, а також працiвники пiдприємств обслуговування пасажирiв закордонного прямування для виконання службових обов'язкiв за службовими посвiдченнями, згiдно з графiками виходу на роботу, якi надаються до 25 числа кожного мiсяця начальнику вiддiлення прикордонного контролю "Ужгород".

     6.6. Працiвники правоохоронних органiв для виконання службових обов'язкiв у зони прикордонного i митного контролю пропускаються у встановленому законодавством порядку.

     6.7. Перед початком роботи всi посадовi особи контрольних служб отримують представницькi картки, виготовленi Чопським прикордонним загоном.

     6.8. В зонах прикордонного i митного контролю посадовi особи контрольних служб пересуваються в межах, необхiдних для виконання своїх прямих службових обов'язкiв.

     6.9. Пiд час виконання службових обов'язкiв посадовим особам контрольних служб у пунктi пропуску "Ужгород-аеропорт" не дозволяється мати при собi грошi в розмiрi понад три неоподатковуваних мiнiмуми доходiв громадян, а також засоби мобiльного зв'язку.

     6.10. Пропуск у зони прикордонного i митного контролю, в непередбачених випадках, може здiйснюватись виключно з дозволу начальникiв Чопського прикордонного загону, Карпатської регiональної митницi або осiб, якi їх замiщують.

     6.11. Особи, виннi у порушеннi режиму пункту пропуску або встановлених режимних правил в зонi прикордонного i митного контролю, а також у незаконному перемiщеннi товарiв, транспортних засобiв та предметiв, несуть вiдповiдальнiсть згiдно iз законодавством України.

     6.12. Спецiальнi транспортнi засоби МВС, медичної допомоги, пожежної охорони, аварiйно-рятувальних служб у пункт пропуску пiд час виникнення надзвичайних обставин i подання екстреної допомоги пропускаються безперешкодно.

7. Взаємодiя мiж контрольними органами, службами та iншими органiзацiями й установами в мiжнародному повiтряному пунктi пропуску "Ужгород-аеропорт"

     7.1. Для максимального досягнення мети прикордонного та митного контролю щоденно о 9 год. за київським часом адмiнiстрацiя аеропорту iнформує орган охорони державного кордону та митний орган про план польотiв пасажирських суден на добу й протягом доби - про поточне його виконання та змiни в ньому.

     Завчасно, не менш нiж за двi години до злету пасажирського судна та не менш нiж за одну годину до посадки уповноваженi адмiнiстрацiєю аеропорту служби iнформують про номер рейсу, маршрут руху, час посадки (злету) пасажирського судна, його тип, данi авiакомпанiї-перевiзника, кiлькiсть членiв екiпажу, пасажирiв та вантажу, наявнiсть пошти, запасiв споживання тощо.

     7.2. При виникненнi в пунктах пропуску ситуацiй, якi ускладнюють або унеможливлюють пропуск через державний кордон України чи функцiонування пункту пропуску, контрольнi органи i служби вживають спiльних скоординованих заходiв щодо їх лiквiдацiї в межах своєї компетенцiї.

8. Заключнi положення

     8.1. При виникненнi ситуацiй, не передбачених Технологiчною схемою, рiшення щодо порядку пропуску повiтряних суден, товарiв та предметiв приймаються спiльно посадовими особами митної i прикордонної служб у вiдповiдностi до законодавства.

     8.2. У разi змiн у законодавствi щодо порядку здiйснення контролю товарiв, транспортних засобiв та предметiв керiвниками митних i прикордонних органiв вносяться змiни та доповнення до Технологiчної схеми.

     8.3. Працiвники контрольних служб несуть вiдповiдальнiсть за невиконання положень Технологiчної схеми згiдно з вимогами законодавства.

Начальник служби органiзацiї перевезень Закарпатського обласного комунального пiдприємства "Мiжнародний аеропорт "Ужгород" С. С. Нєфьодова
Начальник вiддiлу органiзацiї митного контролю Карпатської регiональної митницi О. В. Чабан
Перший заступник начальника Чопського прикордонного загону - начальник штабу майор В. П. Музика
Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.