КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
Київ

вiд 24 листопада 1997 р. N 1303


Про затвердження Порядку оформлення векселями сплати податкiв з продукцiї, що поставляється  за виробничою кооперацiєю, та їх погашення

     На виконання статтi 2 Закону України "Про ратифiкацiю Угоди мiж Урядом України та Урядом Азербайджанської Республiки про виробничу кооперацiю" Кабiнет Мiнiстрiв України ПОСТАНОВЛЯЄ:

     Затвердити Порядок оформлення векселями сплати податкiв з продукцiї, що поставляється за виробничою кооперацiєю, та їх погашення (додається).

Прем'єр-мiнiстр України В. ПУСТОВОЙТЕНКО

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24 листопада 1997 р. N1303

ПОРЯДОК
оформлення векселями сплати податкiв з продукцiї, що поставляється за виробничою кооперацiєю, та їх погашення

     1. Цей Порядок визначає єдинi правила видачi, облiку i погашення векселiв, що видаються суб'єктами господарської дiяльностi на суму податкiв, у тому числi мита та акцизного збору, з продукцiї, яка поставляється за виробничою кооперацiєю, вiдповiдно до угод про виробничу кооперацiю мiж Кабiнетом Мiнiстрiв України i урядами держав-учасниць СНД, а також сплати зазначених податкiв за умови використання цiєї продукцiї не за призначенням чи у разi невивезення її за межi митної територiї України.

2. Термiни, що використовуються в цьому Порядку, мають таке значення:

  • векселедавець - суб'єкт господарської дiяльностi, що видає вексель у разi ввезення в Україну продукцiї, що поставляється за виробничою кооперацiєю згiдно з перелiками до мiжвiдомчих договорiв, укладених вiдповiдно до Положення про порядок поставок i митного оформлення продукцiї за виробничою кооперацiєю пiдприємств i галузей держав-учасниць СНД, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18 травня 1994 р. N 323;

  • векселедержатель - державна податкова адмiнiстрацiя за мiсцезнаходженням векселедавця.

     3. Векседавець видає на суму податкiв, що справляються пiд час ввезення в Україну товарiв, простий вексель, який оформлюється на вексельному бланку вiдповiдно до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України i Нацiонального банку України вiд 10 вересня 1992 р. N 528 "Про затвердження Правил виготовлення i використання вексельних бланкiв", з обов'язковим видiленням окремими рядками найменування та суми за кожним податком.

     Вексель виписується в iноземнiй валютi, визнанiй Нацiональним банком конвертованою, з вiдстроченням платежу до повного використання ввезеної продукцiї за призначенням або до вивезення продукцiї за межi митної територiї України згiдно з умовами договорiв (контрактiв), але на термiн не бiльш як 180 календарних днiв з дати складання векселя, якою є день оформлення ввiзної вантажної митної декларацiї.

     Рядок щодо суми платежу за векселем обов'язково заповнюється цифрами та словами, а вексель скрiпляється пiдписом i печаткою векселедавця.

     4. Виходячи з технологiчних особливостей виробництва, Кабiнет Мiнiстрiв України може встановлювати iншi термiни, на якi видається вексель, пiд час виконання окремих видiв операцiй за виробничою кооперацiєю.

     5. При заповненнi рядка щодо мiсця складання векселя зазначається мiсцезнаходження уповноваженого банку України, в якому вiдкрито розрахунковий рахунок векселедавця.

     6. Вексель не пiдлягає передачi шляхом iндосаменту.

     7. Вексель оформлюється у трьох примiрниках.

     8. Векселедержатель веде облiк векселя в журналi. Журнал повинен бути пронумерованим, прошнурованим та скрiпленим печаткою векселедержателя.

     9. На: зворотi векселя та його копiї векселедержатель робить напис "ВЗЯТО НА ОБЛIК" iз зазначенням дати взяття на облiк i облiкового номера, якi скрiпляються його пiдписом i печаткою.

     Перший примiрник векселя залишається у векселедержателя. Другий та третiй примiрники векселя, взятi на облiк (авiзоранi) векселедержателем, повертаються векселедавцю для пред'явлення митним органам i власного облiку.

     10. Пiд час митного оформлення продукцiї, що ввозиться за виробничою кооперацiєю згiдно з договорами (контрактами) пiдприємств, на зворотi векселя зазначається дата i номер в антажної митної декларацiї, вiдповiдно до якої ввезено продукцiю, iз засвiдченням пiдписом та особистою печаткою iнспектора митницi, що оформив декларацiю.

     11. У разi повного використання ввезеної за виробничою кооперацiєю продукцiї або вивезення її за межi митної територiї України до настання граничного термiну, визначеного абцазом другим пункту 3 цього Порядку, сума податкiв не сплачується, а вексель погашається.

     З метою погашення векселя векселедавець подає векселедержателю за своїм мiсцезнаходженням заяву у письмовiй формi iз зазначенням дати взяття на облiк та облiкового номера векселя.

     До заяви додаються:

  • договiр (контракт) з позначкою вiдповiдного мiнiстерства чи iншого центрального органу виконавчої влади про участь векселедавця у виробничiй кооперацiї;

  • копiя ввiзної вантажної декларацiї на продукцiю, що поставляється за виробничою кооперацiєю;

  • акт про повне використання продукцiї, що ввозиться за виробничою кооперацiєю, за призначенням та iнвентаризацiйний опис чи акт про наявнiсть залишкiв продукцiї, ввезеної за виробничою кооперацiєю у разi її неповного використання;

  • копiя вивiзної вантажної митної декларацiї на продукцiю, що вивозиться за межi митних кордонiв України.

     12. Погашення векселя здiйснюється шляхом проставлення на його лицьовому боцi напису "ПОГАШЕНО", засвiдченого пiдписом голови (заступника голови) державної податкової адмiнiстрацiї та печаткою цього органу.

     1З. Якщо продукцiя, ввезена за вирооничою кооперацiєю, частково використовується або вивозиться за межi митної територiї України, то погашення векселя на цю частку здiйснюється у порядку, передбаченому пунктами 11 та 12.

     У заявi про часткове погашення векселя мають видiлятися окремими рядками суми податкiв, якi пiдлягають погашенню.

     14. У разi непогашення векселя (його частки) у. термiни, визначенi абцазом другим пункту 3 цього Порядку, векселедавець зобов'язаний його оплатити протягом п'яти календарних днiв. При цьому за кожним видом платежу виписується окреме платiжне доручення.

     У текстi платiжного доручення додатково зазначається: "За векселем в оплату (вид платежу, що справляється за векселем) вiд " " 199 року N ".

     Пiсля оплати векселя вiн подається векселедержателю для погашення.

     15. Вексель оплачується у валютi України, перерахованiй за офiцiйним курсом Нацiонального банку на день оплати. Зазначенi платежi пiдлягають зарахуванню до бюджету.

     16. Якщо протягом п'яти календарних днiв пiсля настання термiну платежу за векселем, векселедавець не звернувся до векседержателя iз заявою про його погашення, останнiй подає до вiдповiдного банку вексель та розпорядження про безспiрне стягнення з векселедавця непогашених вексельних сум.

     Пiсля списання коштiв банк повертає вексель векселедержателю для погашення.

     17. Якщо оплата векселя векселедавцем або безспiрне стягнення з нього непогашених вексельних сум провадиться пiсля настання термiну оплати векселя, векселедержатель нараховує на нестягнутi суми пеню у розмiрах, передбачених законодавством для вiдповiдних платежiв. Пеня нараховується з дня, що настає за днем закiнчення термiну оплати векселя.

     18. Якщо вексель погашено вiдповiдно до пунктiв 11-13 цього Порядку, а пiд час документальних перевiрок векселедавцiв державними податковими адмiнiстрацiями встановлено, що продукцiя, ввезена за виробничою кооперацiєю, використана не за призначенням, то стягуються до бюджету належнi податки i застосовуються фiнансовi санкцiї вiдповiдно до законодавства.

Copyright © 2025 НТФ «Интес»
Все права сохранены.