ЧЕРНIГIВСЬКИЙ ПРИКОРДОННИЙ ЗАГIН

НАКАЗ

вiд 1 лютого 2005 року N 85


Про затвердження Iнструкцiї про встановлення режиму в пунктах пропуску (пунктах контролю, пунктах мiсцевого пропуску) через державний кордон на дiлянцi Чернiгiвського прикордонного загону та контроль за його додержанням

Зареєстровано
в Чернiгiвському обласному управлiннi юстицiї
11 травня 2005 р. за N 20/550


     У вiдповiдностi до п. Закону України "Про Державну прикордонну службу України", на виконання п. 27 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 03.08.2000 року N 1203 "Про затвердження Положення про пункти пропуску через державний кордон", з метою пiдтримання належного режиму в пунктах пропуску (пунктах контролю, пунктах мiсцевого пропуску) через державний кордон на дiлянцi Чернiгiвського прикордонного загону наказую:

     1. Затвердити Iнструкцiю про встановлення режиму в пунктах пропуску (пунктах контролю, пунктах мiсцевого пропуску) через державний кордон на дiлянцi Чернiгiвського прикордонного загону та контроль за його додержанням (далi - Iнструкцiя) (додається).

     2. Старшому офiцеру - прес-секретарю загону органiзувати висвiтлення вимог Iнструкцiї в засобах масової iнформацiї Чернiгiвської областi.

     3. Штабу, комендантам прикордонних комендатур, начальникам вiддiлень прикордонного контролю, начальникам прикордонних застав вжити вiдповiдних заходiв щодо виконання вимог Iнструкцiї.

     Iнструкцiю вивчити з iнспекторським складом пiдроздiлiв прикордонного контролю та ознайомити керiвникiв контрольних органiв, пiдприємств, установ i органiзацiй, що функцiонують в пунктах пропуску (пунктах контролю), керiвникiв органiв державної виконавчої влади та органiв мiсцевого самоврядування.

     Органiзувати висвiтлення правил дотримання режиму в пунктах пропуску (пунктах контролю, пунктах мiсцевого пропуску) через державний кордон на iнформацiйних стендах.

     4. Наказ начальника Чернiгiвського прикордонного загону вiд 10 квiтня 2004 року N 280 "Про затвердження Положення про режим у пунктах пропуску через державний кордон на дiлянцi Чернiгiвського прикордонного загону та порядку здiйснення контролю за його дотриманням" вважати таким, що втратив чиннiсть.

     5. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника начальника прикордонного загону - начальника штабу.

     6. Наказ довести до заiнтересованих осiб.

Начальник Чернiгiвського прикордонного загону пiдполковник Ю. О. Самбор

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Чернiгiвського прикордонного загону
вiд 1 лютого 2005 р. N 85
Зареєстровано
в Чернiгiвському обласному управлiннi юстицiї
11 травня 2005 р. за N 20/550

IНСТРУКЦIЯ
про встановлення режиму в пунктах пропуску (пунктах контролю, пунктах мiсцевого пропуску) через державний кордон на дiлянцi Чернiгiвського прикордонного загону та контроль за його додержанням

     Iнструкцiя про встановлення режиму в пунктах пропуску (пунктах контролю, пунктах мiсцевого пропуску) через державний кордон на дiлянцi Чернiгiвського прикордонного загону та контроль за його додержанням (далi - Iнструкцiя) розроблена на пiдставi Законiв України "Про державний кордон України", "Про Державну прикордонну службу України", Митного кодексу України, постанов Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 03.08.2000 року N 1203 "Про затвердження Положення про пункти пропуску через державний кордон", вiд 18.01.99 року N 48 "Про затвердження Порядку здiйснення координацiї дiяльностi органiв виконавчої влади та органiв мiсцевого самоврядування з питань додержання режимiв на державному кордонi", iнших законодавчих та нормативно-правових актiв.

1. Загальнi положення

     1.1. Режим у пунктах пропуску, пунктах контролю, пунктах мiсцевого пропуску (далi - пункт пропуску) через державний кордон - це порядок перебування i пересування осiб i транспортних засобiв у межах територiї залiзничних станцiй, автомобiльних пунктiв пропуску, рiчкових причалiв, аеродрому на дiлянцi Чернiгiвського прикордонного контролю, вiдкритих для мiжнародного, мiждержавного та мiсцевого сполучення, а також здiйснення господарської та iнших видiв дiяльностi, пов'язаної з пропуском через державний кордон України осiб, транспортних засобiв, товарiв та предметiв.

     1.2. Режим в пунктах пропуску встановлюється та пiдтримується для здiйснення оперативно-службової дiяльностi Держприкордонслужби, Держмитслужби, iнших контрольних служб i повинен виключати доступ стороннiх осiб до мiсць прикордонного, митного та iнших видiв контролю.

     1.3. У зонах прикордонного i митного контролю прикордонним загоном та Новгород-Сiверською i Чернiгiвською митницями, за взаємним погодженням, можуть встановлюватися додатковi режимнi правила, що регламентують порядок пропуску й перебування в цих зонах посадових осiб, якi здiйснюють контроль або забезпечують здiйснення контролю осiб, транспортних засобiв, товарiв i предметiв, що перемiщуються через державний кордон України, а також iншi обмеження для запобiгання незаконному перетинанню державного кордону України.

     1.4. Межi зон прикордонного контролю визначаються окремим наказом начальника прикордонного загону за погодженням з начальниками Новгород-Сiверської та Чернiгiвської митниць.

     Межi зон митного контролю визначаються наказами начальникiв Новгород-Сiверської та Чернiгiвської митниць за погодженням за начальником прикордонного загону.

2. Порядок пропуску осiб i транспортних засобiв в режимну зону пунктiв пропуску

     2.1. Особа закордонного прямування в'їжджає (прибуває) в пункт пропуску за наявностi належних паспортних документiв на право перетинання державного кордону України.

     2.2. Транспортний засiб закордонного прямування (з будь-яким видом товару чи без товару) в'їжджає (прибуває) в пункт пропуску через державний кордон за наявностi у водiя транспортного засобу, залiзничної бригади поїзду, обслуговуючого персоналу транспортного засобу належних паспортних документiв на право перетинання державного кордону України.

     2.3. Наявнiсть належних паспортних документiв у особи перевiряється посадовою особою пiдроздiлу прикордонного загону при в'їздi (прибуттi) в:

     пункт пропуску для автомобiльного сполучення - прикордонним нарядом "Вартовий бiля шлагбауму" чи "Перевiрка документiв";

     в пункт пропуску для залiзничного сполучення - прикордонними нарядами "Перевiрка документiв";

     за необхiдностi - в межах територiї будь-якого пункту пропуску прикордонними нарядами "Дозор", "Контроль за режимом".

     2.4. Особи i транспортнi засоби прямують через територiю пунктiв пропуску, здiйснюють зупинки (стоянки) за визначеними в технологiчних схемах напрямами руху (залiзничним колiям) i вибувають з територiї пунктiв пропуску з дозволу старшого змiни прикордонних нарядiв пiсля закiнчення прикордонного, митного та iнших видiв контролю.

     2.5. Тимчасове перебування в пунктах пропуску представникiв юридичних та фiзичних осiб, якi не прямують через державний кордон, дозволяється тiльки з дозволу начальника прикордонного загону (в окремих випадках - за рiшенням (дорученням) начальника прикордонного загону з дозволу командира пiдроздiлу прикордонного контролю) для виконання ними службових обов'язкiв, пов'язаних iз забезпеченням пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, товарiв та предметiв, обслуговуванням пасажирiв (транспортних засобiв, товарiв) чи забезпеченням функцiонування пунктiв пропуску, а також для вирiшення iнших службових питань.

     2.6. У разi потреби отримання дозволу на тимчасове перебування в пунктах пропуску за службовою необхiднiстю представника юридичної особи керiвник цiєї органiзацiї (пiдприємства, установи) офiцiйно звертається до начальника прикордонного загону шляхом подання письмової заяви не пiзнiше нiж за 1 добу до запланованого тимчасового перебування в пунктах пропуску через державний кордон.

     Фiзична особа в разi потреби тимчасового перебування в пунктах пропуску не пiзнiше як за 1 добу до запланованого тимчасового перебування звертається до начальника прикордонного загону iз письмовою заявою довiльної форми, у якiй зазначаються установчi данi особи, назва пункту пропуску, мета i термiн перебування в ньому.

     2.7. Пiсля надання дозволу на тимчасове перебування в пунктi пропуску представнику юридичної особи або фiзичнiй особi видається перепустка - номерний документ прикордонного загону з установчими даними власника, який надає йому право на тимчасове перебування в конкретному пунктi пропуску (пунктах пропуску) через державний кордон протягом визначеного термiну.

     Перепустки можуть видаватись командиром вiдповiдного пiдроздiлу прикордонного контролю за рiшенням (дорученням) начальника прикордонного загону.

     Пiд час тимчасового перебування в пунктi пропуску представнику юридичної або фiзичнiй особi старшим змiни прикордонних нарядiв з дозволу командира пiдроздiлу прикордонного контролю видається представницька картка загального користування для короткотермiнового тимчасового перебування в пунктi пропуску у службових справах.

     Пiсля вiдвiдування представником юридичної або фiзичною особою пункту пропуску представницька картка повертається старшому змiни прикордонних нарядiв.

     2.8. Спiвробiтники контрольних служб, iнших установ, якi функцiонують у пунктах пропуску, перебувають в них за своїми службовими посвiдченнями вiдповiдно до затверджених начальником прикордонного загону спискiв i графiкiв роботи.

     Керiвники контрольних служб, iнших установ, якi функцiонують в пунктах пропуску через державний кордон, до 25 числа щомiсяця надають до штабу прикордонного загону графiки роботи спiвробiтникiв контрольних служб на наступний мiсяць.

     Пiд час перебування в пунктах пропуску всi вищезазначенi особи повиннi мати представницькi картки встановленого зразка.

     Керiвники контрольних служб, iнших установ, якi функцiонують в пунктах пропуску, один раз на пiвроку, до 25 червня та до 25 грудня, подають на iм'я начальника прикордонного загону для затвердження списки працiвникiв, що виконують у ньому службовi обов'язки.

     За потреби протягом року до затверджених начальником прикордонного загону спискiв за поданням вiдповiдних керiвникiв можуть вноситися змiни i доповнення, якi обов'язково засвiдчуються пiдписом начальника прикордонного загону та печаткою загону.

     Працiвники контрольних служб, iнших установ пропускаються на територiю пунктiв пропуску тiльки на час виконання ними службових обов'язкiв.

     Перебування в пунктах пропуску посадових осiб контрольних служб та iнших установ поза службовим часом дозволяється начальником прикордонного загону пiсля письмовою (усного) звернення до нього керiвника вiдповiдної служби, установи.

     2.9. Спiвробiтники Чернiгiвської та Новгород-Сiверської митниць мають право знаходитись в межах пунктiв пропуску з метою виконання службових обов'язкiв на пiдставi штатного розпису, щоденних зведених спискiв, затверджених начальниками вiдповiдних митниць.

     Пiд час перебування в пунктах пропуску спiвробiтники митниць повиннi мати представницькi картки зразка, встановленого наказом Голови Держмитслужби України.

     Щорiчно до 25 грудня керiвники Чернiгiвської та Новгород-Сiверської митниць подають на iм'я начальника прикордонного загону списки посадових осiб, якi за своїми функцiональними обов'язками мають право перебувати у пунктах пропуску. Форма таких спискiв погоджується з прикордонним загоном.

     2.10. Керiвники правоохоронних органiв, на територiї вiдповiдальностi яких розташованi пункти пропуску, один раз на рiк подають на iм'я начальника прикордонного загону списки працiвникiв, якi мають право в службових справах перебувати в пунктах пропуску. За потреби протягом року до затверджених спискiв вносяться змiни i доповнення.

     Спiвробiтники правоохоронних органiв, на територiї вiдповiдальностi яких розташованi пункти пропуску, пропускаються на територiю пунктiв пропуску за службовими посвiдченнями та письмовими приписами (розпорядженнями) вiдповiдних керiвникiв органiв з попереднiм сповiщенням начальника прикордонного загону згiдно iз зазначеними витягами iз спискiв.

     2.11. У разi виникнення необхiдностi в проведеннi термiнових заходiв у пунктах пропуску спiвробiтниками правоохоронних органiв, яких не включено до цих спискiв, начальник прикордонного загону може прийняти рiшення на пропуск на територiю пункту пропуску цих спiвробiтникiв за усною iнформацiєю керiвника вiдповiдного правоохоронного органу за службовими посвiдченнями та письмовим приписом вiдповiдних органiв. У пунктах пропуску спiвробiтникiв правоохоронних органiв супроводжує представник оперативно-розшукового пiдроздiлу прикордонного загону (прикордонної комендатури) для надання практичної допомоги в рамках законодавства. Пiсля проведення заходiв, але не пiзнiше нiж через 3 доби, керiвник вiдповiдного правоохоронного органу надає начальнику прикордонного загону письмове звернення.

     2.12. Правом безперешкодного перебування в пунктах пропуску у службових справах без попереднього iнформування начальника прикордонного загону користуються згiдно iз законодавством за наявностi службового посвiдчення, що пiдтверджує займану посаду:

     народнi депутати України, депутати мiсцевих рад - пiд час вирiшення питань своєї депутатської дiяльностi;

     Генеральний прокурор України, його заступники, прокурор Чернiгiвської областi та його заступники, прокурор мiста Чернiгова та його заступники, прокурори мiських, районних прокуратур прикордонних районiв Чернiгiвської областi;

     слiдчi Генеральної прокуратури, Чернiгiвської обласної прокуратури, прокуратури мiста Чернiгова, мiських, районних прокуратур прикордонних районiв Чернiгiвської областi - за письмовим розпорядженням прокурора вiдповiдної прокуратури;

     спiвробiтники спецiальних пiдроздiлiв по боротьбi з органiзованою злочиннiстю органiв внутрiшнiх справ i Служби безпеки України - за письмовим розпорядженням керiвника вiдповiдного спецiального пiдроздiлу;

     спiвробiтники Служби безпеки України - у разi проведення заходiв щодо боротьби з тероризмом i фiнансуванням терористичної дiяльностi за письмовим розпорядженням керiвника органу або оперативного пiдроздiлу Служби безпеки України;

     слiдчi Служби безпеки України - пiд час розслiдування злочинiв, вiднесених до їх пiдслiдностi, за письмовим розпорядженням начальника слiдчого пiдроздiлу Служби безпеки України;

     спiвробiтники органiв внутрiшнiх справ України з метою припинення злочинiв, переслiдування осiб, пiдозрюваних у вчиненнi злочину, в разi стихiйного лиха та iнших надзвичайних обставин при виконаннi покладених на них обов'язкiв;

     спiвробiтники Державної митної служби України, якi не виконують безпосередньо службових обов'язкiв у пунктах пропуску, за письмовим розпорядженням Голови Держмитслужби, начальникiв Новгород-Сiверської та Чернiгiвської митниць та при наявностi представницької картки "Вiдвiдувач";

     спiвробiтники служби мiжнародних автомобiльних перевезень (СМАП) Мiнiстерства транспорту та зв'язку України, якi не виконують безпосередньо службових обов'язкiв в пунктах пропуску, за письмовим розпорядженням керiвництва Мiнiстерства транспорту та зв'язку України.

     2.13. Транспортнi засоби службового призначення, якi належать контрольним службам та iншим установам, що беруть участь у пропуску осiб, транспортних засобiв, товарiв та предметiв, пропускаються в пункти пропуску тiльки з дозволу начальника прикордонного загону за вiдповiдними списками.

     Списки таких транспортних засобiв один раз на рiк до 25 грудня подаються керiвниками контрольних служб та установ на iм'я начальника прикордонного загону. За потреби протягом року до затверджених спискiв вносяться змiни i доповнення у такому ж порядку.

     Транспортнi засоби керiвникiв контрольних служб та установ пропускаються на територiю пунктiв пропуску через державний кордон за узгодженням з начальником прикордонного загону.

     2.14. Забороняється знаходження в пунктах пропуску приватних транспортних засобiв, якi не перетинають державний кордон чи належать працiвникам контрольних служб та iнших установ.

     2.15. Пiд час перебування у пунктах пропуску через державний кордон всiм особам забороняється:

     самостiйно, без дозволу обслуговуючого персоналу транспортних засобiв та представника прикордонного загону, залишати транспортнi засоби чи здiйснювати у них посадку;

     без дозволу представника прикордонного загону залишати зону прикордонного контролю та територiю пункту пропуску, а без дозволу спiвробiтника митницi - залишати зону митного контролю;

     пiд час проходження визначених законодавством видiв контролю в пунктi пропуску вживати алкогольнi напої (наркотичнi речовини), а також палити в не вiдведених для цього мiсцях;

     своїми дiями та розмiщенням транспортних засобiв, багажу створювати перешкоди для виконання службових обов'язкiв працiвниками контрольних служб, обслуговуючого персоналу транспортних засобiв, проходження пасажирами визначених видiв контролю;

     пошкоджувати чи виводити з ладу елементи огорожi, технiчнi пристрої i обладнання, iнформацiйнi щити та iнше майно пунктiв пропуску;

     порушувати ряднiсть руху, встановлену дорожньою розмiткою, змiнювати напрям руху, перевищувати швидкiсть руху, здiйснювати проїзд без зупинки лiнiї прикордонного контролю, зупиняти транспортнi засоби в мiсцях, не визначених технологiєю прикордонного та митного контролю;

     знаходитися в пунктах пропуску без дiйсних документiв;

     вiдкривати дверi вагонiв до закiнчення прикордонного, митного та iнших видiв контролю;

     починати рух транспортного засобу до закiнчення прикордонного контролю i без дозволу посадової особи прикордонного загону.

3. Здiйснення контролю за додержанням режиму в пунктах пропуску

     Контроль за додержанням режиму в пунктах пропуску здiйснюється вiдповiдним пiдроздiлом прикордонного контролю щодо:

     правомiрностi в'їзду (прибуття), тимчасового перебування, пересування, виїзду (вибуття) з пункту пропуску усiх категорiй осiб, типiв транспортних засобiв, товарiв та предметiв;

     пiдстав для службового перебування та виконання завдань у пунктах пропуску спiвробiтниками правоохоронних, контрольних служб та робiтниками адмiнiстративно-господарських пiдприємств, органiзацiй, установ, розташованих у пунктах пропуску або дiяльнiсть яких пов'язана з необхiднiстю перебування цих робiтникiв та виконання ними функцiональних обов'язкiв у пунктах пропуску;

     порядку здiйснення в пунктах пропуску будь-якого виду господарської та iншої дiяльностi, будiвництва, розвитку комунiкацiй та iнфраструктури, пасажирських i вантажно-транспортних операцiй, iнших дiй (заходiв), якi можуть вплинути на розвиток обстановки в пунктах пропуску;

     виконання фiзичними та представниками юридичних осiб встановлених вимог Iнструкцiї в пунктах пропуску з метою виявлення та припинення фактiв їх порушення, усунення передумов до здiйснення будь-яких видiв протиправної дiяльностi в пунктах пропуску;

     у пунктi пропуску для рiчкового сполучення - несення вахтової служби (знаходження) на суднах (плавзасобах) закордонного прямування.

     З цiєю метою пiдроздiлом прикордонного контролю разом з контрольними службами, якi здiйснюють державнi види контролю, адмiнiстрацiями залiзничних станцiй, у межах територiї яких розташованi пункти пропуску, щокварталу органiзовується та здiйснюється комiсiйна комплексна перевiрка (обстеження) стану додержання режиму на територiї пунктiв пропуску.

     За результатами комплексної комiсiйної перевiрки складається акт, який пiдписується членами комiсiї i затверджується начальником прикордонного загону та начальниками Новгород-Сiверської i Чернiгiвської митниць.

     Про виявленi комплексною комiсiйною перевiркою недолiки (порушення) прикордонний загiн iнформує органи прокуратури, Служби безпеки України (за потреби - iншi територiальнi правоохороннi органи).

4. Обов'язки та права прикордонних нарядiв, представникiв iнших контрольних служб щодо додержання режиму в пунктах пропуску

     4.1. З метою додержання режиму в пунктах пропуску прикордоннi наряди зобов'язанi:

     здiйснювати у встановленому порядку за наявностi належним чином оформлених документiв пропуск в пункти пропуску осiб, транспортних засобiв, товарiв та предметiв закордонного прямування;

     забезпечувати та контролювати додержання режиму в пунктах пропуску;

     контролювати наявнiсть представницьких карток у представникiв контрольних служб, iнших установ, що виконують свої службовi обов'язки в пунктах пропуску;

     забезпечувати безпеку осiб, що перебувають в пунктах пропуску;

     у взаємодiї з митними та правоохоронними органами вживати заходiв щодо припинення протиправних дiй в пунктах пропуску;

     подавати необхiдну допомогу спецiальним пiдроздiлам у боротьбi з органiзованою злочиннiстю пiд час проведення ними оперативно-розшукових заходiв у пунктах пропуску.

     4.2. З метою додержання режиму в пунктах пропуску прикордоннi наряди мають право:

     перевiряти у осiб документи на право пропуску в режимну зону пунктiв пропуску;

     не пропускати в режимну зону пунктiв пропуску осiб та транспортнi засоби, якi не мають вiдповiдних документiв;

     вимагати вiд посадових осiб контрольних служб та осiб, якi беруть участь в обслуговуваннi пасажирiв та транспортних засобiв закордонного прямування, додержання режиму в пунктах пропуску;

     затримувати осiб за порушення режиму в пунктах пропуску.

     притягувати осiб, затриманих за порушення режиму в пунктах пропуску, до адмiнiстративної вiдповiдальностi за ст. 202 Кодексу України про адмiнiстративнi правопорушення.

     4.3. Представники контрольних служб, посадовi особи митниць та особи, якi беруть участь в обслуговуваннi пасажирiв та транспортних засобiв закордонного прямування в пунктах пропуску, зобов'язанi виконувати вимоги Iнструкцiї, вимагати їх дотримання особами, якi перетинають державний кордон, та негайно iнформувати прикордоннi наряди про порушення встановленого режиму в пунктах пропуску.

5. Прикiнцевi положення

     5.1. З метою забезпечення пiдтримання належного режиму пункти пропуску мають бути облаштованi по периметру надiйною та достатньою мережею освiтлення мiсць здiйснення всiх контрольних операцiй.

     Вiдповiдальнiсть за належний технiчний стан мережi освiтлення несе керiвництво установи, на балансi якої знаходиться пункт пропуску.

     5.2. Вимоги Iнструкцiї обов'язковi для виконання всiма особами, якi перебувають у пунктах пропуску.

     5.3. Особи, якi допустили порушення вимог Iнструкцiї, несуть вiдповiдальнiсть згiдно з чинним законодавством.

Перший заступник начальника Чернiгiвського прикордонного загону - начальник штабу пiдполковник К. П. Колган
Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.