УГОДА

мiж Україною i Росiйською Федерацiєю про спiвробiтництво i взаємодiю з прикордонних питань

3 серпня 1994 року

     Україна i Росiйська Федерацiя,

     пiдтверджуючи свою прихильнiсть до Договору мiж Українською Радянською Соцiалiстичною Республiкою i Росiйською Радянською Федеративною Соцiалiстичною Республiкою вiд 19 листопада 1990 року та Угоди мiж Україною i Росiйською Федерацiєю про подальший розвиток мiждержавних вiдносин вiд 23 червня 1992 року,

     вважаючи, що подальший розвиток i змiцнення вiдносин дружби, добросусiдства i спiвробiтництва мiж Сторонами вiдповiдають корiнним нацiональним iнтересам їх народiв i служать справi миру i безпеки,

     висловлюючи зацiкавленiсть у здiйсненнi ефективного спiвробiтництва у вирiшеннi практичних питань охорони своїх державних кордонiв i виключних економiчних зон,

     прагнучи реалiзувати положення Меморандуму про спiвробiтництво в охоронi державних кордонiв, пiдписаного Главами держав Республiки Бiлорусь, Росiйської Федерацiї i України 15 квiтня 1994 року,

     погодились про таке:

Стаття 1

     Сторони будуть здiйснювати спiвробiтництво з метою ефективного i взаємовигiдного використання сил та засобiв в iнтересах охорони державних кордонiв i виключних економiчних зон України i Росiйської Федерацiї.

Стаття 2

     Для конкретної реалiзацiї заходiв щодо виконання цiєї Угоди Сторони доручають Командуючому Прикордонними вiйськами України i Головнокомандуючому Прикордонними вiйськами Росiйської Федерацiї за взаємною згодою укладати вiдповiднi протоколи, що сприятимуть розширенню взаємодiї та спiвробiтництва прикордонних вiдомств Сторiн.

Стаття 3

     Для оперативного врегулювання питань, що виникають на державному кордонi, Сторони призначають прикордонних представникiв (уповноважених) i органiзують їх роботу.

Стаття 4

     Сторони забезпечать своєчасний обмiн iнформацiєю, що становить взаємний iнтерес, про обстановку на державних кордонах.

     Порядок обмiну iнформацiєю визначається окремим протоколом.

     Використання матерiалiв архiвiв прикордонних вiйськ Сторiн здiйснюється за погодженням на договiрнiй основi.

Стаття 5

     Сторони будуть пiдтримувати в робочому станi iснуючi канали зв'язку i в разi необхiдностi вживуть спiльних заходiв до створення нових каналiв зв'язку мiж прикордонними вiйськами Сторiн.

     Кожна Сторона фiнансує експлуатацiю каналiв зв'язку на своїй територiї.

Стаття 6

     Сторони спiвпрацюють у забезпеченнi захисту вiдомостей про дiяльнiсть своїх прикордонних вiйськ.

     Сторони беруть на себе зобов'язання не передавати будь-кому одержанi одна вiд одної матерiали та iнформацiю службового i таємного характеру без письмової згоди Сторони, вiд якої цi матерiали та iнформацiя одержанi.

Стаття 7

     Сторони в iнтересах забезпечення охорони своїх державних кордонiв спiвпрацюють у оперативно-розшуковiй дiяльностi.

Стаття 8

     Сторони вживуть заходiв до того, щоб їх прикордоннi вiйська, у взаємодiї з компетентними органами України i Росiйської Федерацiї, здiйснювали узгодженi заходи на державних кордонах для припинення тероризму, незаконного перемiщення зброї, наркотичних засобiв та iнших предметiв контрабанди, незаконного в'їзду на територiї сторiн i виїзду за їх межi, а також iнших видiв злочинiв, боротьба з якими є компетенцiєю їх прикордонних вiйськ.

Стаття 9

     Сторони будуть координувати дiї своїх прикордонних вiйськ щодо контролю акваторiї Азовського моря i Керченської протоки.

Стаття 10

     Порядок ведення господарської та iншої дiяльностi на державному кордонi мiж Україною i Росiйською Федерацiєю, пункти i порядок пропуску через українсько-росiйський кордон осiб, транспортних засобiв та вантажiв Сторони будуть визначати окремими Угодами.

Стаття 11

     Прикордоннi вiйська Сторiн у разi необхiдностi на договiрних засадах будуть сприяти одна однiй у пiдготовцi офiцерських кадрiв i молодших спецiалiстiв, виходячи з можливостей навчальних закладiв, учбових центрiв i частин прикордонних вiйськ Сторiн.

Стаття 12

     Сторони взаємно визнають дiйснiсть присвоєних вiйськових звань, освiти, пiдтвердженої вiдповiдними документами, документiв щодо проходження вiйськової служби i посадового положення в прикордонних вiйськах колишнього Союзу РСР, України i Росiйської Федерацiї.

Стаття 13

     Сторони на договiрних засадах будуть подавати одна однiй допомогу в матерiально-технiчному забезпеченнi їх прикордонних вiйськ, у розмiщеннi замовлень, у розробленнi, виготовленнi, впровадженнi та ремонтi технiчних засобiв охорони державних кордонiв i зброї.

Стаття 14

     Сторони забезпечать на договiрних умовах приймання до своїх лiкувально-профiлактичних установ на обстеження, лiкування (госпiталiзацiю) вiйськовослужбовцiв i пенсiонерiв прикордонних вiйськ України i Росiйської Федерацiї та членiв їх сiмей, а також видiлення путiвок до вiдомчих санаторiїв i будинкiв вiдпочинку за рахунок Сторони, яка направляє.

Стаття 15

     Для забезпечення виконання взаємних зобов'язань, передбачених цiєю Угодою, а також вирiшення питань, що виникають у процесi спiвробiтництва i взаємодiї, Сторони будуть у разi необхiдностi проводити консультацiї або створювати спiльнi робочi групи.

Стаття 16

     Ця Угода не зачiпає ранiше прийнятих зобов'язань Сторiн вiдносно iнших держав i не спрямована проти третiх країн та їх iнтересiв.

Стаття 17

     Ця Угода набуває чинностi з дня її пiдписання i дiятиме протягом п'яти рокiв, а потiм автоматично буде продовжуватись кожного разу на наступний п'ятирiчний перiод, якщо жодна iз Сторiн не заявить про своє бажання припинити дiю Угоди, про що вона повинна письмово повiдомити другу Сторону не пiзнiше як за шiсть мiсяцiв до закiнчення чергового п'ятирiчного перiоду.

     Складено у м. Одесi 3 серпня 1994 р. у двох примiрниках, кожний українською i росiйською мовами, причому обидва тексти мають однакову чиннiсть.

За Україну За Росiйську Федерацiю
В. ГУБЕНКО А. НIКОЛАЄВ
Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.