УГОДА

про процедуру митного оформлення транзитних вантажiв i взаємодiю митних органiв України i Республiки Грузiя при такому оформленнi

     Ставлячи за мету забезпечення дiї Угоди мiж Державним митним комiтетом України i Митним комiтетом Республiки Грузiя про митне оформлення транзитних вантажiв i багажу громадян, пiдписаний 13 квiтня 1993 року, виходячи iз статтi 9 цiєї Угоди Державний митний комiтет України i Митний комiтет Республiки Грузiя, далi Договiрнi Сторони,

     домовились про таке:

Стаття 1 ВИЗНАЧЕННЯ

     1. В цiй Угодi розумiється пiд:

     - КРАЇНОЮ ВIДПРАВЛЕННЯ - країна однiєї з Договiрних Сторiн, з територiї якої вантажi вивозяться до третiх країн транзитом через територiю країни iншої Договiрної Сторони;

     - КРАЇНОЮ ПРИЗНАЧЕННЯ - країна однiєю з Договiрних Сторiн, яка є мiсцем кiнцевого призначення вантажiв, що ввозяться з третiх країн транзитом через територiю країни iншої Договiрної Сторони;

     - КРАЇНОЮ ТРАНЗИТУ - країна однiєї з Договiрних Сторiн, через територiю якої вантажi транзитом перевозяться з третiх країн до країн призначення або з країни вiдправлення в третi країни;

     - ПРОЦЕДУРОЮ МИТНОГО ТУРИЗМУ - встановлений Договiрною Стороною порядок транзитного перевезення пiд митним контролем вантажiв, що находять з третiх країн, а також направлених в третi країни через митну територiю однiєї iз Договiрних Сторiн;

     - МИТНИЦЕЮ МIСЦЯ ВIДПРАВЛЕННЯ - будь-яка митниця країни вiдправлення, в зонi дiяльностi якої знаходиться вiдправник;

     - МИТНИЦЕЮ МIСЦЯ ПРИЗНАЧЕННЯ - будь-яка митниця країни призначення, в зонi дiяльностi якої знаходиться отримувач;

     - ВПУСКНОЮ МИТНИЦЕЮ - митниця країни туризму, через яку вантажi вивозяться з територiї країни туризму;

     - ПРОМIЖНОЮ МИТНИЦЕЮ - митниця країни туризму, де здiйснюється часткове довантаження чи розвантаження транзитних засобiв або контейнерiв, якi прямують згiдно процедури митного туризму;

     - ВЕЛИКОВАГОВИМИ чи ГРОМIЗДКИМИ ВАНТАЖАМИ - будь-який важкий чи громiздкий предмет, якi через свою вагу, розмiр чи характер, як правило, не перевозиться у закритому транспортному засобi чи у закритому контейнерi.

Стаття 2 ЗАГАЛЬНI ПОЛОЖЕННЯ

     1. Митнi вантажi можуть перевозитися згiдно процедури митного транзиту до митницi мiсця призначення через одну або кiлька промiжних митниць пiд вiдповiдальнiстю пiдприємств, органiзацiй та громадян, що прийняли такi вантажi до перевезення.

     2. Митнi вантажi перевозяться пiд митним забезпеченням в упаковцi, на транспортних засобах чи в контейнерах, виготовлених i обладнаних таким чином, щоб предмети не могли бути вилученi з опечатаного вантажного мiсця, транспортного засобу чи контейнеру або вмiщенi туди так, щоб не залишилися видимi слiди порушення митних забезпечень, забезпечень вантажовiдправника або перевiзника.

     3. Допускається перевезення митних вантажiв з третiх країн за забезпеченням митниць третiх країн, вантажовiдправникiв або транспортних органiзацiй, що прийняли такi вантажi до перевезення. Такi забезпечення визнаються митницями Договiрних Сторiн.

     4. Транзитнi вантажi, якi прибули до впускної митницi країни транзиту з країни Договiрної Сторони, не оформленi в митному вiдношеннi, або з пошкодженнями забезпечення митницi, вантажовiдправника чи перевiзника, або якi не мають таких забезпечень, коли вони обов'язковi, затримуються впускною митницею, про що випускна митниця країни вiдправлення iнформується протягом двох дiб. За згодою випускної митницi країни вiдправлення такi вантажi повертаються в країну вiдправлення для належного митного оформлення. Витрати, пов'язанi з затриманням та поверненням таких вантажiв, митницею не вiдшкодовуються.

     5. Строк доставки вантажiв до митницi мiсця призначення встановлюється вiдповiдно до звичайних строкiв доставки, виходячи з можливостей виду транзиту, транзитного маршруту та iнших умов перевезення.

     6. Пiд час перевезення вантажiв через одну або кiлька промiжних митниць на територiї країни транзиту, промiжнi митницi в товаросупровiдних та транзитних документах роблять вiдмiтки про накладання нових митних забезпечень, а також про вантажi, частково довантаженi в транспортнi засоби чи контейнери або вивантаженi з них.

     7. Митницi країн транзиту не повiдомляють митницi країни вiдправлення про закiнчення вантажiв за процедурою транзиту.

     8. Вiдповiдальнiсть за невивезення транзитного вантажу з територiї країни транзиту наступає згiдно з нацiональним законодавством країни транзиту.

     9. Справляння митних зборiв впускною митницею країни транзиту здiйснюється на пiдставi законодавства країни транзиту.

Стаття 3 ПОРЯДОК ОФОРМЛЕННЯ МИТНИХ ВАНТАЖIВ, ЩО ВВОЗЯТЬСЯ З ТРЕТIХ КРАЇН В КРАЇНУ ПРИЗНАЧЕННЯ ЧЕРЕЗ ТЕРИТОРIЇ КРАЇНИ ТРАНЗИТУ

     1. Вантажi, що ввозяться з третiх країн в країну призначення через територiю країни транзиту, направляються за процедурою митного транзиту вiд впускної митницi до випускної митницi країни транзиту, встановленого країною транзиту.

     2. Пiд час перевезення вантажiв вiд впускної митницi до випускної митницi країни транзиту складається транзитний документ.

     Транзитний документ складається транспортною органiзацiєю, яка здiйснює контроль за перемiщенням транзитних вантажiв чи здiйснює таке перемiщення або декларантом (митним брокером).

     3. Транзитний документ складається на бланку грузової митної декларацiї та, в разi необхiдностi, на додаткових аркушах (Додаток 1 до цiєї Угоди).

     Транзитний документ заповнюється в двох примiрниках згiдно з правилами, викладеними в Додатку 2 до цiєї Угоди.

Стаття 4 ПОРЯДОК ОФОРМЛЕННЯ МИТНИХ ВАНТАЖIВ, ЯКI ВИВОЗЯТЬСЯ З КРАЇНИ ВIДПРАВЛЕННЯ В ТРЕТI КРАЇНИ ЧЕРЕЗ КРАЇНУ ТРАНЗИТУ

     1. Вантажi, якi вивозяться з країни вiдправлення в третi країни через країну транзиту, оформляються в митному вiдношеннi згiдно нацiонального законодавства країни вiдправлення.

     2. Пiд час направлення вантажiв для пропуску до третiх країн митниця мiсця вiдправлення вiдповiдної Договiрної Сторони в товаросупроводжувальних документах проставляє вiдмiтки про:

     - митницю мiсця вiдправлення;

     - номер митної декларацiї;

     - можливiсть випуску в третi країни (затверджується вiдповiдним штампом),

     а також робить вiдмiтку про накладене забезпечення.

     Товаросупроводжувальнi документи з вищевказаними вiдмiтками митницi мiсця вiдправлення вiдповiдної Договiрної Сторони, дозволи на транзит встановленого зразку, виданi компетентними органами країни транзиту, являються пiдставою для пропуску вантажу в третi країни через територiю iншої Договiрної Сторони за умови збереження митних забезпечень транспортних засобiв, контейнерiв чи упаковки окремих мiсць, а також внесення плати за транзит.

     3. Пiд час перевезення вантажiв з країни вiдправлення в третi країни впускнiй митницi країни транзиту надається транзитний документ, згiдно ст. 3 (п. 2) цiєї Угоди.

Стаття 5 ОСОБЛИВОСТI МИТНОГО КОНТРОЛЮ ТРАНЗИТНИХ ВАНТАЖIВ

     1. Великоваговi та громiздкi вантажi, а також вантажi, якi перевозяться навалом (пiсок, щебiнь та iнше), можуть перевозитись на вiдкритих транзитних засобах.

     В цьому разi необхiдно вживати заходи, якi не дозволять пiдмiну таких вантажiв (докладний опис вантажiв в товаросупроводжувальних та транзитних документах, нанесення на вантажi розпiзнавальних знакiв та iнше).

     2. В разi пошкодження транзитних вантажiв або їх забезпечень на територiї країни транзиту, митниця країни транзиту бере участь у складаннi перевiзником актiв про пошкодження.

     3. В разi встановлення фактiв порушення митних правил пiд час перевезення транзитних вантажiв предметiв, заборонених до транзиту через територiю країни транзиту, митниця країни транзиту дiє згiдно з законодавством країни транзиту, про що iнформує митнi органи iншої Договiрної Сторони.

Стаття 6 ЗБЕРЕЖЕННЯ ТРАНЗИТНИХ ВАНТАЖIВ

     Збереження транзитних вантажiв на територiї країни транзиту здiйснюється згiдно з законодавством країни транзиту.

Стаття 7 ЗАКЛЮЧНI ПОЛОЖЕННЯ

     Ця Угода набуває чинностi з дня її пiдписання.

     Кожна з Договiрних Сторiн може вiдмовитися вiд участi в цiй Угодi через 6 мiсяцiв пiсля письмового повiдомлення про це iншої Договiрної Сторони.

     Здiйснено в м. Києвi 13 квiтня 1993 року в двох примiрниках, кожний українською та грузинською мовами, причому обидва тексти мають однакову силу.

За Державний митний комiтет України За Митний комiтет Республiки Грузiя
(пiдпис) (пiдпис)
Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.