УГОДА

мiж Державним митним комiтетом України i Державним митним комiтетом Азербайджанської Республiки про спiвробiтництво в боротьбi з контрабандою та порушеннями митних правил

     Державний митний комiтет України i Державний митний комiтет Азербайджанської Республiки, далi Договiрнi Сторони, маючи на увазi, що порушення митного законодавства завдають шкоди економiчним iнтересам обох країн, переконанi в тому, що дотримання законiв i правил та боротьба з митними правопорушеннями можуть бiльш успiшно здiйснюватись за умови спiвробiтництва митних служб обох країн, домовились про таке:

Стаття 1

     Стосовно цiєї Угоди:

     1) "митне законодавство" означає сукупнiсть правових норм, що стосуються порядку ввезення, вивезення i транзиту товарiв, ручної поклажi i багажу пасажирiв, мiжнародних поштових вiдправлень, валютних i iнших цiнностей; справляння мита та iнших податкiв i зборiв; пiльг, заборон, обмежень i дозволiв; контролю за перемiщенням товарiв та iнших предметiв через державний кордон;

     2) "особа" означає будь-яку фiзичну чи юридичну особу;

     3) "культурнi цiнностi" означають цiнностi релiгiйного або мирського характеру, що вважаються Сторонами як такi, що мають значення для археологiї, iсторiї, лiтератури, мистецтва i науки.

Стаття 2

     Договiрнi Сторони вживають усiх необхiдних заходiв, спрямованих на прискорення митного контролю у вантажному та пасажирському сполученнi i в поштовому обмiнi, а також для запобiгання протизаконному ввезенню, вивезенню i транзиту транспортних засобiв, вантажiв, багажу, поштових вiдправлень, валюти, iнших платiжних засобiв i валютних цiнностей, з метою уникнення можливої шкоди економiчним та iншим iнтересам держав - учасниць цiєї Угоди.

Стаття 3

     Договiрнi Сторони за умови дотримання законiв та правил, чинних у їхнiх державах, взаємодiють з метою запобiгання, розслiдування та припинення контрабанди та порушень митних правил.

Стаття 4

     Договiрнi Сторони обмiнюються:

     а) iнформацiєю про чинне митне законодавство;

     б) iнформацiєю про методи боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил, а також даними, якi сприятимуть розкриттю, припиненню чи запобiганню контрабанди та порушень митних правил;

     в) досвiдом використання технiчних засобiв контролю, спецiально тренованих собак;

     г) публiкацiями, науковими, професiйними та навчальними роботами з питань боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил;

     д) iнформацiєю про види i маршрути контрабанди;

     е) iнформацiєю про новi види i мiсця виробництва наркотикiв та психотропних речовин, маршрути їх протизаконного перемiщення, результати їх iдентифiкацiї i лабораторного аналiзу.

Стаття 5

     Договiрнi Сторони за власною iнiцiативою або за запитом надають одна однiй оперативнi данi:

     а) про осiб, про якi вiдомо, що вони займаються контрабандою чи нелегальною торгiвлею наркотиками або пiдозрюються в тому;

     б) про транспортнi засоби, вантажi i поштовi вiдправлення, що використовуються для перемiщення контрабанди;

     в) про факти виявлення контрабанди.

Стаття 6

     Договiрнi Сторони можуть сповiщати одна одну про можливi порушення митного законодавства, у боротьбi з якими є спiльна зацiкавленiсть. Це, в першу чергу, стосується порушень законодавства в галузi перемiщення:

     - товарiв i вантажiв, якi становлять загрозу навколишньому середовищу чи здоров'ю населення;

     - зброї та боєприпасiв, вибухових та отруйних речовин;

     - предметiв, що мають визначену iсторичну, художню та культурну цiннiсть;

     - товарiв, що пiдлягають вiдповiдно до законодавства Договiрних Сторiн обкладенню високим митом;

     - товарiв, що мають особливо важливе значення i пiдлягають нетарифним обмеженням вiдповiдно до перелiкiв, узгоджених Сторонами.

Стаття 7

     Iнформацiя, надана Договiрними Сторонами, як в усному, так i в письмовому виглядi, вважається за конфiденцiйну i використовується суто з метою виконання цiєї Угоди.

     Договiрнi Сторони не надають iншим вiдомствам i засобам масової iнформацiї вiдомостi, що були отриманi вiдповiдно до цiєї Угоди, без згоди другої Договiрної Сторони.

Стаття 8

     Якщо звернення iз запитом про надання сприяння згiдно зi статтями 4, 5 i 6 може завдати шкоди суверенiтету, безпецi, полiтицi або iншим життєво важливим iнтересам Сторони, яка запитується, то таке звернення може бути вiдхилено iз зазначенням пiдстав i мотивiв.

Стаття 9

     Культурнi цiнностi у випадках, передбачених законодавством держав Договiрних Сторiн, можуть вивозитися з цих держав з дозволом на вивезення, наданим уповноваженими на те органами держави вивезення.

     Договiрнi Сторони iнформують одна одну про факти затримання культурних цiнностей, що були протизаконно вивезенi з їхнiх держав.

     Ця Угода не регулює питань про повернення культурних цiнностей, що були незаконно вивезенi з держав Договiрних Сторiн, оскiльки зазначенi питання виходять за межi компетенцiї Договiрних Сторiн.

Стаття 10

     Якщо одна з Договiрних Сторiн зацiкавлена в участi посадової особи митних органiв другої Договiрної Сторони у ролi свiдка чи експерта за фактом контрабанди, вона має право звернутися до другої Договiрної Сторони з вiдповiдним запитом.

     Задоволення такого запиту регламентується статтями 3 i 7 цiєї Угоди.

Стаття 11

     Посадовi особи Договiрних Сторiн пiд час перебування на територiї iншої держави - учасницi цiєї Угоди повиннi мати документальне посвiдчення своїх офiцiйних повноважень, не носити форменного одягу та зброї.

     Безпека перебування посадових осiб однiєї Договiрної Сторони на територiї держави другої Договiрної Сторони забезпечується приймаючою Стороною.

Стаття 12

     Всi спiрнi питання, пов'язанi з тлумаченням i виконанням цiєї Угоди, вирiшуються на основi взаємної домовленостi Сторiн.

Стаття 13

     Ця Угода набуває чинностi з дня пiдписання i дiє до 31 грудня 1993 року, пiсля чого вона автоматично продовжується на рiчний строк, якщо жодна з Договiрних Сторiн не сповiстить письмово про своє бажання зупинити її дiю.

     Здiйснено в м. Києвi 20 травня 1993 року в двох примiрниках, кожний українською, азербайджанською та росiйською мовами, причому всi тексти мають однакову силу.

За Державний митний комiтет Азербайджанської Республiки За Державний митний комiтет України
(пiдпис) (пiдпис)
Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.