УКАЗ
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про гуманiтарну допомогу, що надходить в Україну

     З метою вдосконалення механiзму здiйснення гуманiтарної допомоги та вiдповiдно до пункту 4 роздiлу XV "Перехiднi положення" Конституцiї України ПОСТАНОВЛЯЮ:

     1. Установити, що гуманiтарна допомога, яка надходить в Україну, є однiєю з форм благодiйництва, що здiйснюється у напрямах, визначених статтею 4 Закону України "Про благодiйництво та благодiйнi органiзацiї". Гуманiтарна допомога може здiйснюватись у виглядi коштiв, матерiальних i нематерiальних активiв, цiнних паперiв, що передаються (пересилаються), виконання робiт, надання послуг iноземними юридичними i фiзичними особами оезоплатно або як безповоротна фiнансова допомога чи добровiльнi пожертвування:

     а) пiдприємствам, установам та органiзацiям, що утримуються за рахунок бюджетiв;

     б) благодiйним органiзацiям, створеним вiдповiдно до Закону України "Про благодiйництво та благодiйнi органiзацiї";

     в) громадським органiзацiям, створеним з метою провадження екологiчної, оздоровчої, аматорської спортивної, культурної, освiтньої та наукової дiяльностi, а також творчим спiлкам;

     г) релiгiйним органiзацiям, зареєстрованим у порядку, передбаченому законом.

     Пiд безоплатною передачею (пересилкою, виконанням робiт, наданням послуг) слiд розумiти надання гуманiтарної допомоги набувачам, заначеним у частинi першiй цiєї статтi, без будь-якої грошової, матерiальної або iнших видiв компенсацiй iноземним юридичним i фiзичним особам.

     Порядок надання та розподiлу гуманiтарної допомоги встановлюється Кабiнетом Мiнiстрiв України.

     2. Гуманiтарна допомога, що ввозиться (надається, пересилається) на митну територiю України, крiм пiдакцизних товарiв (предметiв), звiльняється вiд оподаткування згiдно з законами України про оподаткування.

     3. Визнання гуманiтарною допомогою виконання робiт, наданих послуг, товарiв (предметiв), крiм пiдакцизних товарiв (предметiв), що надходять вiд iноземних юридичних i фiзичних осiб безоплатно або як безповоротна фiнансова допомога чи добровiльнi пожертвування, а також контроль за отриманням, збереженням, розподiлом, використанням та облiком гуманiтарної допомоги здiйснюється Комiсiєю з питань координацiї, приймання, транспортування, охорони та розподiлу гуманiтарної допомоги, що надходить iз зарубiжних країн, при Кабiнетi Мiнiстрiв України.

     Контроль за облiком, збереженням, розподiлом i використанням гуманiтарної допомоги здiйснюють вiдповiднi комiсiї при радi мiнiстрiв Автономної Республiки Крим, обласних, Київськiй та Севастопольськiй мiських державних адмiнiстрацiях.

     Якщо кошти або товари (послуги), звiльненi вiд оподаткування як гуманiтарна допомога, були використанi не за цiльовим призначенням або в будь-якiй дiяльностi з метою отримання доходу в грошовiй, матерiальнiй або нематерiальнiй формах, вони вважаються доходом i оподатковуються згiдно iз законодавством України.

     4. Митне оформлення товарiв (предметiв) без сплати митних зборiв здiйснюється митними органами України за наявностi рiшення Комiсiї з питань координацiї, приймання, транспортування, охорони та розподiлу гуманiтарної допомоги, що надходить iз зарубiжних країн, при Кабiнетi Мiнiстрiв України про визнання таких товарiв (предметiв) гуманiтарною допомогою.

     Товари (предмети), що ввозяться (пересилаються) як гуманiтарна допомога, пiдлягають декларуванню митним органам України з обовязковим проставленням у товаросупровiдних документах, вантажних митних декларацiях штампу "Гуманiтарна допомога. Продаж заборонено".

     Строк перебування вантажiв гуманiтарної допомоги пiд митним контролем без справляння митних зборiв установлюється Кабiнетом Мiнiстрiв України.

     5. Бухгалтерський облiк гуманiтарної допомоги здiйснюється юридичними особами - набувачами цiєї допомога в установленому порядку. У разi вiдсутнiстi облiку щодо отримання та використання гуманiтарної допомоги вона вважається використаною не за цiльовим призначенням.

     6. Вантажi гуманiтарної допомоги, що ввозяться (пересилаються) на митну територiю України, крiм митного, можуть пiдлягати також санiтарному, ветеринарному, фiтосанiтарному, радiологiчному, екологiчному та iншим видам контролю. Митне оформлення може бути закiнчено тiльки пiсля здiйснення вiдповiдних видiв контролю.

     7. Митнi органи України щомiсяця подають Комiсiї з питань координацiї, приймання, транспортування, охорони та розподiлу гуманiтарної допомоги з питань гуманiтарної допомоги, що надходить iз зарубiжних країн, при Кабiнетi Мiнiстрiв України, вiдповiдним комiсiям при радi Мiнiстрiв Автономної Республiки Крим, обласних, Київськiй та Севастопольськiй мiських державних адмiнiстрацiях, органам державної податкової служби в Автономнiй Республiцi Крим, областях, мiстах Києвi та Севастополi звiт (за встановленою формою) про здiйснення митного оформлення вантажiв гуманiтарної допомоги.

     8. Посадовi особи, виннi у порушеннi вимог цього Указу, притягаються до вiдповiдальностi згiдно iз законодавством України.

     9. Кабiнету Мiнiстрiв України у тримiсячний строк:

     подати на розгляд Верховної Ради України пропозицiї про внесення до законодавчих актiв України змiн щодо здiйснення гуманiтарної допомоги;

     привести свої нормативно-правовi акти у вiдповiднiсть iз цим Указом;

     забезпечити перегляд i скасування органами виконавчої влади нормативно-правових актiв, що суперечать цьому Указу,

     10. Цей Указ набирає чинностi в порядку, передбаченому пунктом 4 роздiлу XV "Перехiднi положення" Конституцiї України.

Президент України Л. КУЧМА

м. Київ
4 липня 1998 року
N738/98

Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.