Наказ Головного державного iнспектора ветеринарної медицини України

вiд 07 серпня 1997 р. N 27


Про затвердження Правил видачi ветеринарних документiв на вантажi, що пiдлягають обов'язковому ветеринарному контролю

Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
20 серпня 1997 р. за N 326/2130


     На виконання статтi 2 Закону України "Про ветеринарну медицину" та з метою чiткої органiзацiї ветеринарного контролю за вантажами, що пiдлягають обов'язковому ветеринарному контролю, НАКАЗУЮ:

     1. Затвердити Правила видачi ветеринарних документiв на вантажi, що пiдлягають обов'язковому ветеринарному контролю, що додаються.

     2. Головним державним iнспекторам ветеринарної медицини Автономної Республiки Крим, областей, мiст Києва та Севастополя, районiв, регiональних служб державного ветеринарного контролю на кордонi i транспортi встановити контроль за достовiрнiстю оформлення ветеринарних документiв вiдповiдно до чинного законодавства та цих Правил.

     3. Зареєструвати даний наказ в Мiнiстерствi юстицiї.

     4. Управлiнню державної ветеринарної iнспекцiї забезпечити тиражування та розсилання наказу до установ ветеринарної медицини.

П.П. Достоєвський

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Головного державного iнспектора ветеринарної медицини України вiд 07.08.97 р. N 27
Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
20 серпня 1997 р. за N 326/2130

ПРАВИЛА
видачi ветеринарних документiв на вантажi, що пiдлягають обов'язковому ветеринарному контролю

     1. Цi Правила розробленi вiдповiдно до Закону України "Про ветеринарну медицину" i є обов'язковими для виконання всiма пiдприємствами, установами, органiзацiями незалежно вiд вiдомчої пiдпорядкованостi i форм власностi, посадовими особами та громадянами.

     2. З метою охорони територiї України вiд занесення з територiї iнших держав або карантинної зони збудникiв карантинних хвороб тварин, птицi та з метою захисту населення вiд хвороб, спiльних для тварин i людей, обов'язковому ветеринарному контролю пiдлягають перевезення тварин i птицi всiх видiв, продуктiв i сировини тваринного походження, риби, бджiл, шовкопрядiв, кормiв, кормових добавок, бiопрепаратiв, ветеринарних лiкарських засобiв, штамiв мiкробiв, вiрусiв та грибiв, токсинiв тощо.

     3. Цi вантажi супроводжуються ветеринарними документами (ветеринарними свiдоцтвами, ветеринарними сертифiкатами, довiдками) встановленого зразка, що видаються установами ветеринарної медицини на мiсцях.

     Ветеринарнi свiдоцтва чиннi на територiї всiєї країни i є разовi. При експортуваннi вантажiв до iнших країн на прикордонних пунктах державного ветеринарного контролю ветеринарнi свiдоцтва обмiнюються на ветеринарнi сертифiкати.

     4. Довiдкою супроводжується переганяння або перевезення тварин, транспортування продукцiї або сировини тваринного походження у межах адмiнiстративного району. Довiдка не може бути документом, що дає право вивозити (переганяти) тварин i випускати продукти та сировину тваринного походження за межi адмiнiстративного району.

     5. Право видачi ветеринарних свiдоцтв надається керiвникам (начальникам, завiдувачам), головним (провiдним) лiкарям ветеринарної медицини таких органiзацiйних структур державної ветеринарної медицини:

     районних пiдприємств (лiкарень) державної ветеринарної медицини, дiльничних лiкарень ветеринарної медицини, дiльниць ветеринарної медицини;

     мiських пiдприємств (лiкарень) державної ветеринарної медицини, мiських районних лiкарень ветеринарної медицини, прикордонних i транспортних пунктiв державного ветеринарного контролю.

     6. Право видачi ветеринарних сертифiкатiв надається органiзацiйним структурам регiональних служб державного ветеринарного контролю на кордонi i транспортi.

     7. Дозвiл на вивезення пiдконтрольних вантажiв за межi Автономної Республiки Крим, областей погоджується з управлiннями ветеринарної медицини, за межi держави - з Державним департаментом ветеринарної медицини Мiнiстерства агропромислового комплексу України.

     8. Довiдки видаються лiкарями та фельдшерами ветеринарної медицини установ державної ветеринарної медицини, господарств, пiдприємств.

     9. Ветеринарнi свiдоцтва дiйснi для пред'явлення до вiдправлення: тварин i харчових тваринницьких продуктiв - протягом 3 днiв, а сировини тваринного походження - протягом 5 днiв вiд дня їх видачi. Ксерокопiї бланкiв ветсвiдоцтв та ветсертифiкатiв вважаються недiйсними.

     10. За виникнення захворювання тварин на ящур або iншу карантинну хворобу, що входить до списку "А" МЕБ, ветеринарнi свiдоцтва на перевезення (переганяння) тварин, продуктiв та сировини тваринного походження iз однiєї територiї в iншу видаються головними лiкарями ветеринарної медицини за дозволом ветеринарного органу вiдповiдної областi або Автономної Республiки Крим, на мiжобласнi (мiждержавнi) перевезення у зазначених випадках - за дозволом Державного департаменту ветеринарної медицини Мiнiстерства агропромислового комплексу України. За цих умов у ветеринарному свiдоцтвi проставляються данi про те, хто i коли дав дозвiл на перевезення, що засвiдчується пiдписом i круглою печаткою установи державної ветеринарної медицини.

     11. За порушення цих Правил службовi особи несуть вiдповiдальнiсть вiдповiдно з чинним законодавством.

"Офiцiйний вiсник України" 1997, число 34

Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.