ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ IНСПЕКТОР ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
вiд 27 грудня 1999 року | N 49 |
---|
Про затвердження Порядку пропуску вантажiв,
пiдконтрольних службi державної ветеринарної
медицини, через державний кордон України
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 10 сiчня 2000 р. за N 9/4230 |
Iз змiнами i доповненнями, внесеними
наказом Державного комiтету ветеринарної
медицини України
вiд 10 серпня 2009 року N 268
На виконання статей 3,
12 та 22 Закону України
"Про ветеринарну медицину" та Положення про
регiональну службу державного ветеринарного
контролю на державному кордонi та транспортi,
затвердженого постановою Кабiнету
Мiнiстрiв України вiд 3 березня 1998 року N 264, i з
метою посилення контролю за охороною територiї
України вiд занесення з територiї iнших держав або
з карантинної зони збудникiв карантинних хвороб
тварин, у тому числi спiльних для тварин i людей,
наказую:
1. Затвердити Порядок пропуску вантажiв, пiдконтрольних службi державної ветеринарної медицини, через державний кордон України (додається).
2. Управлiнню державної iнспекцiї ветеринарної медицини Державного департаменту ветеринарної медицини Мiнiстерства агропромислового комплексу України (Пацюк М. В.):
2.1. Подати в п'ятиденний термiн цей наказ на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї України.
2.2. Начальникам управлiнь ветеринарної медицини Автономної Республiки Крим, облдержадмiнiстрацiй, мiст Києва та Севастополя, регiональних служб державного ветеринарного контролю на державному кордонi та транспортi - суворо дотримуватися вимог Порядку пропуску вантажiв, пiдконтрольних службi державної ветеринарної медицини, через державний кордон України.
3. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Головний державний iнспектор ветеринарної медицини України | П. I. Вербицький |
ПОГОДЖЕНО: | |
Мiнiстерство агропромислового комплексу України | В. Д. Привалов |
Державний комiтет у справах охорони державного кордону України | П. А. Шишолiн |
Державна митна служба України | I. М. Соболь |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Головного державного iнспектора ветеринарної медицини України вiд 27 грудня 1999 р. N 49 |
|
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 10 сiчня 2000 р. за N 9/4230 |
Порядок пропуску вантажiв, пiдконтрольних Службi державної ветеринарної медицини, через державний кордон України
1. Увезення, вивезення чи транзит через територiю України тварин, продуктiв i сировини тваринного походження та iнших вантажiв, в'їзд транспортних засобiв, що пiдлягають обов'язковому ветеринарному контролю, дозволяються за наявностi документiв, передбачених мiждержавними угодами (ветеринарних свiдоцтв, сертифiкатiв), та в разi додержання ветеринарних вимог з урахуванням епiзоотичного стану країн-експортерiв.
2. Пропуск через митний кордон України вантажiв, пiдконтрольних службi державної ветеринарної медицини, дозволяється тiльки з країн, благополучних в епiзоотичному вiдношеннi, за наявностi оригiналу ветеринарного сертифiката країни походження з обов'язковим зазначенням конкретного одержувача та при виконаннi ветеринарних вимог щодо iмпорту в Україну вантажiв, пiдконтрольних службi державної ветеринарної медицини, пiсля проходження обов'язкового ветеринарного контролю.
В особливих випадках Державним департаментом ветеринарної медицини може бути визначений iнший порядок увезення.
3. З країн, з якими центральними державними ветеринарними службами погодженi форми ветеринарних сертифiкатiв на окремi види вантажiв, пiдконтрольних службi державної ветеринарної медицини, увезення їх дозволяється тiльки за наявностi зазначених ветеринарних сертифiкатiв.
Увезення пiдконтрольних вантажiв з країн, з якими немає погоджених форм ветеринарних сертифiкатiв, здiйснюється вiдповiдно до ветеринарних вимог щодо iмпорту в Україну вантажiв, пiдконтрольних службi державної ветеринарної медицини.
4. Забороняється увезення всiх видiв вантажiв, пiдконтрольних службi державної ветеринарної медицини, через третi країни у порядку реекспортування, в тому числi i країни СНД.
5. Оформлення вантажiв, пiдконтрольних службi державної ветеринарної медицини, в пунктi пропуску на державному кордонi при ввезеннi можливе лише за умови наявностi оригiналу ветеринарного сертифiката, санiтарного сертифiката країни-виробника, при виконаннi ветеринарних вимог щодо iмпорту в Україну вантажiв, пiдконтрольних службi державної ветеринарної медицини.
При цьому спецiалiст пункту державного ветеринарного контролю на державному кордонi та транспортi ставить штамп "Вивантаження та митне оформлення пiд прикордонним держветконтролем", номерну гербову печатку, пiдпис та дату (на ветеринарному сертифiкатi, санiтарному сертифiкатi, митних декларацiях, товарно-транспортних накладних).
Пiсля цього транспортний засiб з вантажем може рухатись по територiї України до митницi призначення.
6. У митницi призначення оформлення вантажiв проводиться лише при наявностi свiдоцтва за формою Ф-2, яке видається спецiалiстами структурних пiдроздiлiв регiональних служб державного ветеринарного контролю на державному кордонi та транспортi пiсля проведення ветеринарно-санiтарної експертизи у державнiй лабораторiї ветеринарної медицини за мiсцем одержання вантажу.
При ввезеннi тварин ветеринарне свiдоцтво за формою Ф-1 видається органами державної ветеринарної медицини за мiсцем акредитацiї отримувача у митницi призначення.
7. Вiдбiр проб для проведення аналiзу в державних лабораторiях ветеринарної медицини проводиться спецiалiстами регiональних служб державного ветеринарного контролю на державному кордонi та транспортi за участю представникiв державної ветеринарної медицини, митницi i власника товару, про що складається вiдповiдний акт.
8. Пункт державного ветеринарного контролю має право в установленому порядку припиняти або тимчасово забороняти перевезення (перемiщення) вантажiв, пiдконтрольних службi державної ветеринарної медицини, в разi небезпечної епiзоотичної ситуацiї в країнi-експортерi, встановлення порушень ветеринарних вимог, неправильного оформлення ветеринарних документiв, розбiжностей у них чи в разi вiдсутностi таких документiв; про це складається вiдповiдний акт у трьох примiрниках, якi подаються, вiдповiдно, старшим змiн прикордонного наряду та митних органiв.
9. При здiйсненнi ветеринарного контролю в разi виявлення невiдповiдностi назви вантажу, вказаного в iноземному ветеринарному сертифiкатi та санiтарному сертифiкатi, до фактичної, а також невiдповiдностi характеристик якостi продукцiї до вказаних, митному органу видається вiдповiдний акт, на пiдставi якого вантаж пiдлягає поверненню вiдправнику.
10. Митному органу для митного оформлення товарiв, пiдконтрольних державнiй службi ветеринарної медицини, якi вивозяться за межi держави, надаються мiжнароднi ветеринарнi сертифiкати, якi виданi державними iнспекторами ветеринарної медицини або уповноваженими (офiцiйними) лiкарями ветеринарної медицини.
Спецiалiсти пункту державного ветеринарного контролю на державному кордонi та транспортi завiряють данi мiжнародних ветеринарних сертифiкатiв номерною печаткою, особистим пiдписом та штампом "Експорт дозволено".
У разi вивезення пiдконтрольних вантажiв до країн СНД митне оформлення здiйснюється на пiдставi ветеринарного свiдоцтва (мiжнародного ветеринарного сертифiката) та обов'язкової вiдмiтки лiкаря ветеринарної медицини пункту державного ветеринарного контролю на державному кордонi та транспортi у виглядi штампа "Експорт дозволено", номерної печатки та особистого пiдпису.
(пункт 10 у редакцiї наказу Державного комiтету ветеринарної медицини України вiд 10.08.2009р. N 268) |
11. Транзит через територiю України здiйснюється з урахуванням епiзоотичного стану країн-експортерiв за наявностi ветеринарних сертифiкатiв державної ветеринарної служби країни-експортера.
В разi транзиту вантажiв, пiдконтрольних службi державної ветеринарної медицини, лiкар ветеринарної медицини пункту держветконтролю пiсля проведення держветконтролю в пунктах пропуску через державний кордон України на ветеринарних сертифiкатах ставить штамп "Транзит дозволено".
Заступник начальника управлiння державної iнспекцiї ветеринарної медицини | М. В. Пацюк |
Copyright © 2024 НТФ «Интес» Все права сохранены. |