КОНВЕНЦIЯ

про охорону дикої флори та фауни i природних середовищ iснування в Європi

Преамбула

     Держави - члени Ради Європи та iншi держави, що пiдписали дану Конвенцiю;

     вважаючи, що метою Ради Європи є досягнення ще бiльшої єдностi мiж її членами;

     враховуючи прагнення Ради Європи до спiвробiтництва з iншими державами в галузi охорони природи;

     визнаючи, що дика флора та фауна є природною спадщиною вiчних естетичної, наукової, культурної, рекреацiйної та екологiчної цiнностей, якi необхiдно зберегти i передати наступним поколiнням;

     визначаючи важливу роль, яку вiдiграють флора та фауна у збереженнi бiологiчної рiвноваги;

     враховуючи, що численнi види флори та фауни зазнають серйозного виснаження i що деяким з них загрожує зникнення;

     усвiдомлюючи, що збереження природного середовища є важливим елементом захисту i охорони дикої флори та фауни;

     визначаючи, що проблема збереження дикої флори та фауни повинна враховуватися урядами в їх нацiональних цiлях i програмах i що необхiдно розвивати мiжнародне спiвробiтництво для захисту, зокрема, мiгруючих видiв;

     враховуючи численнi заклики урядiв та мiжнародних органiзацiй до спiльних дiй, в тому числi заклики, що надходять вiд Конференцiї Органiзацiї Об'єднаних Нацiй з охорони оточуючого людину середовища 1972 року та Консультативної Асамблеї Ради Європи;

     прагнучи, особливо в галузi збереження тваринного свiту, дотримуватися рекомендацiй резолюцiї N 2 другої Європейської конференцiї Мiнiстрiв у справах охорони навколишнього середовища,

     згодились на нижченаведене.

Роздiл I
Загальнi положення

Стаття 1

     1. Цiлi цiєї Конвенцiї полягають у збереженнi дикої флори та фауни в їх природних середовищах iснування, особливо тих видiв i середовищ iснування, збереження яких потребує спiвробiтництва декiлькох держав, а також сприяння такому спiвробiтництву.

     2. Особлива увага придiляється зникаючим та вразливим видам, включаючи зникаючi та вразливi мiгруючi види.

Стаття 2

     Договiрнi сторони вживають необхiдних заходiв для збереження популяцiй дикої флори та фауни або їх адаптацiї на рiвнi, який вiдповiдає, зокрема, екологiчним, науковим та культурним вимогам, враховуючи при цьому економiчнi та рекреацiйнi вимоги, а також потреби пiдвидiв, рiзновидiв чи форм, що перебувають пiд загрозою в певнiй мiсцевостi.

Стаття 3

     1. Кожна з Договiрних сторiн вживає заходiв щодо сприяння виробленню нацiональної полiтики з метою збереження дикої флори, фауни та природних середовищ iснування з придiленням особливої уваги зникаючим та вразливим видам, перш за все ендемiчним, та середовищам iснування, якi перебувають пiд загрозою у вiдповiдностi з положеннями даної Конвенцiї.

     2. Кожна з Договiрних сторiн зобов'язується в своїй полiтицi в галузi планування i розвитку та в своїх заходах, у боротьбi з забрудненням враховувати питання збереження дикої флори та фауни.

     3. Кожна з Договiрних сторiн сприяє висвiтленню та розповсюдженню загальної iнформацiї про необхiднiсть збереження дикої флори та фауни i їх природних середовищ iснування.

Роздiл II
Охорона середовищ iснування

Стаття 4

     1. Кожна з Договiрних сторiн вживає вiдповiдних i необхiдних законодавчих та адмiнiстративних заходiв для забезпечення збереження середовищ iснування видiв дикої флори i фауни, особливо тих, якi вказанi в Додатках I i II, а також середовищ iснування, що перебувають пiд загрозою.

     2. Договiрнi сторони у своїй полiтицi в галузi планування розвитку i враховують потреби в планi збереження середовищ, що перебувають пiд захистом у вiдповiдностi з положеннями попереднього пункту, з тим, щоб уникнути будь-якої деградацiї таких середовищ, або, наскiльки це можливо, звести її до мiнiмуму.

     3. Договiрнi сторони зобов'язуються надiляти особливою увагою охорону середовищ, що мають значення для мiгруючих видiв, вказаних у Додатках II i III та якi вiдповiдно прилягають до мiграцiйних шляхiв як мiсця зимiвлi, скупчення, годiвлi, виведення потомства чи линяння.

     4. Договiрнi сторони зобов'язуються координувати, в мiру необхiдностi, свої зусилля з метою охорони природних середовищ iснування, що згадуються в данiй статтi, коли такi розташованi в прикордонних областях.

Роздiл III
Охорона видiв

Стаття 5

     Кожна з Договiрних сторiн вживає вiдповiдних i необхiдних законодавчих та адмiнiстративних заходiв для забезпечення особливої охорони видiв дикої флори, вказаних у Додатку I. Забороняється навмисно зривати, збирати, зрiзати чи виривати з землi такi рослини. Кожна з Договiрних сторiн, при необхiдностi, забороняє володiння такими видами чи їх продаж.

Стаття 6

     Кожна з Договiрних сторiн вживає вiдповiдних i необхiдних законодавчих та адмiнiстративних заходiв для забезпечення особливої охорони видiв дикої фауни, вказаних у Додатку II. У вiдношеннi до цих видiв, зокрема, забороняється:

     а) всi форми навмисного вiдлову та утримання i навмисного вбивства;

     б) навмиснi збитки мiсцям виведення потомства, вiдпочинку чи їх знищення;

     с) навмисне порушення спокою дикої фауни, особливо у перiод виведення i вирощування потомства та зимової сплячки, тою мiрою, в якiй це порушення має iстотне значення щодо цiлей даної Конвенцiї;

     д) навмисне знищення або вилучення яєць з середовищ iснування диких тварин чи зберiгання цих яєць, навiть якщо вони порожнi;

     е) володiння цими тваринами чи торгiвля ними, живими чи мертвими, включаючи чучела тварин i будь-яку частину чи похiднi вiд них, якi можна визначити, в тих випадках, коли це допомагає ефективностi виконання положень даної статтi.

Стаття 7

     1. Кожна з Договiрних сторiн вживає вiдповiдних i необхiдних законодавчих та адмiнiстративних заходiв забезпечення охорони видiв дикої фауни, вказаних в Додатку III.

     2. Будь-яка експлуатацiя видiв дикої фауни, вказаних в Додатку III, регулюється з метою забезпечення безпеки популяцiй iз урахуванням вимог статтi 2.

     3. До числа передбачених заходiв входять:

     а) перiоди заборони на полювання та/чи iншi процедури, що регулюють експлуатацiю;

     б) тимчасова чи мiсцева заборона експлуатацiї, за необхiднiстю, для вiдновлення належних чисельностей популяцiї;

     с) регулювання, за необхiднiстю, продажу, зберiгання з метою продажу, транспортування з метою продажу або пропозицiї на продаж живих або мертвих диких тварин.

Стаття 8

     Стосовно вiдлову чи вбивства видiв дикої фауни, вказаних в Додатку III i у випадках, коли у вiдповiдностi до статтi 9 до видiв, вказаних в Додатку II, застосовуються виключення, Договiрнi сторони забороняють використання таких невибiркових засобiв вiдлову чи вбивства та використання будь-яких засобiв, якi здатнi призвести до зникнення з певної територiї або завдати значного клопоту популяцiям окремого виду, зокрема, засобiв, вказаних в Додатку IV.

Стаття 9

     1. Кожна з Договiрних сторiн може встановити виключення з положень статей 4, 5, 6, 7 i з заборони на використання засобiв, згаданих у ст.8, при вiдсутностi будь-якого iншого задовiльного рiшення й за умови, що таке виключення не буде спричиняти шкоди виживанню вiдповiдних популяцiй:

     - для охорони флори та фауни;

     - для попередження нанесення серйозних збиткiв посiвам, худобi, лiсам, рибальству, водним ресурсам та iншим формам власностi;

     - в iнтересах суспiльної охорони здоров'я та гiгiєни, збереження якостi повiтря та в iнших важливих суспiльних iнтересах;

     - з метою наукових дослiджень та освiти, вiдтворення популяцiй, вiдновлення видiв та необхiдного вирощування;

     - дозволити в умовах суворого контролю на вiдбiрковiй основi та в обмеженiй кiлькостi вилов, утримання, добування, зберiгання та iншi розумнi способи експлуатацiї деяких видiв диких тварин та рослин у невеликих кiлькостях.

     2. Договiрнi сторони кожнi два роки повiдомляють Постiйному комiтету про виключення, що встановлюються у вiдповiдностi з попереднiм пунктом. У цих повiдомленнях необхiдно вказувати:

     - популяцiї, на якi розповсюджуються виключення, та, коли це практично можливо, кiлькiсть вiдповiдних видiв;

     - дозволенi засоби вбивства чи вiдлову;

     - умови ризику та обставини часу й мiсця, при яких надаються такi виключення;

     - органи, уповноваженi оголошувати, що такi умови були виконанi та приймати рiшення стосовно засобiв, дозволених для використання, обмежень на них i осiб, яким доручено їх виконання;

     - вiдповiднi заходи контролю.

Роздiл IV
Спецiальнi положення для мiгруючих видiв

Стаття 10

     1. В доповнення до заходiв, вказаних у статтях 4, 6, 7 та 8, Договiрнi сторони зобов'язуються координувати свої зусилля по охоронi мiгруючих видiв, вказаних в Додатках II i III, ареал яких розповсюджується на їх територiї.

     2. Договiрнi сторони вживають заходiв з метою забезпечення того, щоб перiод заборони на полювання i/або iншi процедури, що регулюють експлуатацiю, та встановленi в пунктi 3а) статтi 7, вiдповiдали й належним чином задовольняли вимоги мiгруючих видiв, вказаних в Додатку III.

Роздiл V
Додатковi положення

Стаття 11

     1. При здiйсненнi положень даної Конвенцiї Договiрнi сторони зобов'язуються:

     а) спiвпрацювати, коли це доцiльно i, зокрема, коли це буде сприяти пiдвищенню ефективностi заходiв, що застосовуються у вiдповiдностi з iншими статтями даної Конвенцiї;

     б) заохочувати й координувати дослiдження, що стосуються цiлей даної Конвенцiї.

     2. Кожна з Договiрних сторiн зобов'язується:

     а) заохочувати вiдновлення природних видiв дикої флори та фауни, коли це сприятиме збереженню зникаючих видiв, за умови попереднього проведення дослiдження iз врахуванням досвiду iнших Договiрних сторiн для визначення того, що таке вiдновлення буде ефективним i прийнятним;

     б) суворо контролювати введення не мiсцевих видiв.

     3. Кожна з Договiрних сторiн iнформує Постiйний комiтет про види, якi забезпеченi повною охороною на її територiї i не включенi в Додатки I i II.

Стаття 12

     Договiрнi сторони, що домовляються, можуть вживати бiльш суворих заходiв для збереження дикої флори й фауни та їх природних середовищ iснування, нiж тi, якi передбаченi цiєю Конвенцiєю.

Роздiл VI
Постiйний комiтет

Стаття 13

     1. Для цiлей цiєї Конвенцiї створюється Постiйний комiтет.

     2. Будь-яка Договiрна сторона може бути представлена у Постiйному комiтетi одним чи кiлькома делегатами. Кожна делегацiя має один голос. У рамках своєї компетенцiї Європейське економiчне спiвтовариство здiйснює своє право голосу при наявностi кiлькостi голосiв, що дорiвнює кiлькостi його держав-учасникiв, якi є Договiрними сторонами даної Конвенцiї; Європейське економiчне спiвтовариство не здiйснює свого права голосу, коли вiдповiднi держави-учасницi здiйснюють свої права, i навпаки.

     3. Будь-яка держава-член Ради Європи, яка не є Договiрною стороною Конвенцiї, може бути представлена у Постiйному комiтетi в ранзi спостерiгача.

     Постiйний комiтет може на основi одноголосно прийнятого рiшення запросити будь-яку державу, що не є членом Ради Європи та Договiрною стороною Конвенцiї, бути представленою в якостi спостерiгача на одному з своїх засiдань.

     Будь-який орган чи установа, якi мають технiчнi можливостi у сферi охорони, збереження чи рацiонального використання дикої флори й фауни та їх середовищ iснування i якi належать до однiєї з наступних категорiй:

     а) мiжнароднi установи чи органи, як урядовi так i неурядовi, та нацiональнi урядовi установи чи органи;

     б) нацiональнi неурядовi установи чи органи, якi були затвердженi з цiєю метою своєю державою, можуть iнформувати Генерального секретаря Ради Європи, не пiзнiше нiж за три мiсяцi до засiдання Комiтету про своє бажання бути представленими на цьому засiданнi спостерiгачами. Вони беруть участь у засiданнi, якщо не пiзнiше нiж за мiсяць до нього одна третина Договiрних сторiн не iнформує Генерального секретаря про свої заперечення.

     4. Постiйний комiтет скликається Генеральним секретарем Ради Європи. Його перше засiдання проводиться протягом одного року з часу вступу Конвенцiї в силу. Потiм вiн збирається щонайменше один раз у два роки та коли бiльшiсть Договiрних сторiн попросить про це.

     5. Бiльшiсть Договiрних сторiн складає кворум для проведення засiдання Постiйного комiтету.

     6. У вiдповiдностi з положеннями даної Конвенцiї Постiйний комiтет встановлює свої власнi правила процедури.

Стаття 14

     1. Постiйний комiтет повинен слiдкувати за виконанням даної Конвенцiї.

     Вiн, зокрема, може:

     - здiйснювати перегляд положень даної Конвенцiї, включаючи додатки до неї, та вивчати будь-якi необхiднi змiни;

     - вносити рекомендацiї Договiрним сторонам стосовно заходiв, якi можуть бути прийнятi для досягнення цiлей даної Конвенцiї;

     - рекомендувати вiдповiднi заходи з метою iнформування громадськостi щодо дiяльностi, яка здiйснюється в рамках даної Конвенцiї;

     - вносити рекомендацiї Комiтету Мiнiстрiв стосовно держав, що не є членами Ради Європи, яких можна запросити приєднатись до даної Конвенцiї;

     - вносити будь-якi пропозицiї для пiдвищення ефективностi даної Конвенцiї, включаючи пропозицiї про укладання з державами, якi не є Договiрними сторонами Конвенцiї, домовленостей, якi б сприяли бiльш ефективному збереженню видiв чи груп видiв.

     2. В цiлях здiйснення своїх функцiй Постiйний комiтет за власною iнiцiативою може органiзувати засiдання груп експертiв.

Стаття 15

     Пiсля кожного засiдання Постiйний комiтет направляє Комiтету Мiнiстрiв Ради Європи доповiдь про свою роботу та про функцiонування Конвенцiї.

Роздiл VII
Поправки

Стаття 16

     1. Будь-якi поправки до статей даної Конвенцiї, що запропонованi Договiрними сторонами чи Комiтетом Мiнiстрiв, направляються Генеральному секретаревi Ради Європи i перепроваджуються ним не менш як за два мiсяцi до засiдання Постiйного комiтету державам-членам Ради Європи, будь-якiй державi, що пiдписала Конвенцiю, будь-якiй Договiрнiй сторонi, будь-якiй Державi, запрошенiй пiдписати дану Конвенцiю вiдповiдно до положень статтi 19 та будь-якiй державi, запрошенiй приєднатися до неї вiдповiдно до положень статтi 20.

     2. Будь-яка поправка, запропонована вiдповiдно до положень попереднього пункту, вивчається Постiйним комiтетом, який:

     а) стосовно поправок до статей 1 - 12 представляє текст, пiдтриманий бiльшiстю в три чвертi голосiв, Договiрним сторонам для прийняття ними;

     б) стосовно поправок до статей 13 - 24 представляє текст, пiдтриманий бiльшiстю в три чвертi голосiв, Комiтету Мiнiстрiв для затвердження ним. Пiсля його затвердження цей текст перепроваджується Договiрним сторонам для прийняття ними.

     3. Будь-яка поправка вступає в силу на тридцятий день пiсля того, як всi Договiрнi сторони iнформували Генерального секретаря про її прийняття.

     4. Положення пунктiв 1, 2а) та 3 даної статтi застосовуються при прийняттi нових додаткiв до даної Конвенцiї.

Стаття 17

     1. Будь-яка поправка до додаткiв цiєї Конвенцiї, що запропонована однiєю з Договiрних сторiн або Комiтетом Мiнiстрiв, направляється Генеральному секретаревi Ради Європи i перепроваджується ним не пiзнiше як за 2 мiсяцi до засiдання Постiйного комiтету державам-членам Ради Європи, кожнiй державi, що пiдписала Конвенцiю, кожнiй Договiрнiй сторонi вiдповiдно до положень статтi 19 та будь-якiй державi, запрошенiй приєднатися до неї вiдповiдно до положень статтi 20.

     2. Будь-яка поправка, запропонована у вiдповiдностi з положеннями попереднього пункту, розглядається Постiйним комiтетом, який може прийняти її бiльшiстю в двi третини голосiв Договiрних сторiн. Прийнятий текст передається Договiрним сторонам.

     3. Через три мiсяцi пiсля її прийняття Постiйним комiтетом та за умови, що одна третина Договiрних сторiн не заявить про заперечення, будь-яка поправка вступає в силу для тих Договiрних сторiн, якi не заявили про заперечення.

Роздiл VIII
Урегулювання суперечок

Стаття 18

     1. Постiйний комiтет всiма можливими засобами сприяє дружньому врегулюванню будь-яких суперечок, якi можуть виникнути у зв'язку з здiйсненням даної Конвенцiї.

     2. Будь-яка суперечка мiж Договiрними сторонами стосовно тлумачення чи застосування даної Конвенцiї, яка не була урегульована на основi положення попереднього пункту чи шляхом переговорiв мiж вiдповiдними Сторонами, передається за проханням однiєї з Сторiн в арбiтраж, якщо вказанi Сторони не домовляться про iнше. Кожна Сторона призначає арбiтра, а два арбiтри призначають третього арбiтра. Вiдповiдно до положень пункту 3 цiєї статтi, якщо одна iз Сторiн не призначила свого арбiтра протягом трьох мiсяцiв пiсля позову до арбiтражу, вiн призначається за проханням iншої Сторони Головою Європейського суду з прав людини протягом наступних трьох мiсяцiв. Аналогiчної процедури дотримуються i у тому випадку, якщо арбiтри не можуть вирiшити питання про вибiр третього арбiтра протягом трьох мiсяцiв пiсля призначення перших двох арбiтрiв.

     3. У випадку суперечки мiж двома Договiрними сторонами, одна з яких є державою-членом Європейського економiчного спiвтовариства, яке саме є Договiрною стороною, iнша Договiрна сторона звертається з проханням про арбiтражний розгляд як до держави-члена, так i до Спiвтовариства, якi спiльно, протягом двох мiсяцiв пiсля отримання прохання, повiдомляють їй про те, чи є держава-член, чи Спiвтовариство, чи член i Спiвтовариство спiльно Стороною у суперечцi.

     При вiдсутностi такого повiдомлення протягом вказаного промiжку часу держава-член i Спiвтовариство вважаються одною Стороною в суперечцi для цiлей застосування положень, що визначають склад i процедуру арбiтражу. Те ж саме застосовується i в тому випадку, якщо держава-член i Спiвтовариство спiльно виступають в якостi Сторони в суперечцi.

     4. Арбiтраж встановлює власнi правила процедури. Його постанови приймаються бiльшiстю голосiв. Прийняте ним рiшення є остаточним i має обов'язкову силу.

     5. Кожна з Сторiн, що сперечаються, покриває витрати арбiтра, призначеного нею, Сторони порiвну дiлять витрати третього арбiтра, а також трати, пов'язанi з арбiтражним розглядом.

Роздiл IX
Заключнi положення

Стаття 19

     1. Ця Конвенцiя вiдкрита для пiдписання державами-членами Ради Європи й державами, якi не є його членами, але брали участь в її розробцi, а також Європейським економiчним спiвтовариством.

     До дати вступу Конвенцiї в силу вона також вiдкрита для пiдписання будь-якою iншою державою, запрошеною для цього Комiтетом Мiнiстрiв.

     Конвенцiя має бути ратифiкована, прийнята або затверджена. Документи про ратифiкацiю, прийняття або затвердження здаються на зберiгання Генеральному секретаревi Ради Європи.

     2. Конвенцiя вступає в силу у перший день мiсяця пiсля закiнчення тримiсячного термiну вiд дня, коли п'ять держав, у тому числi не менше чотирьох держав-членiв Ради Європи дали свою згоду на обов'язкову силу Конвенцiї у вiдповiдностi з положеннями попереднього пункту.

     3. У вiдношеннi до будь-якої держави, що пiдписала Конвенцiю чи Європейського економiчного спiвтовариства, якi надалi дадуть свою згоду на її обов'язковий характер. Конвенцiя вступає в силу в перший день мiсяця пiсля закiнчення тримiсячного термiну вiд дня здачi на зберiгання документа про ратифiкацiю, прийняття чи затвердження.

Стаття 20

     1. Пiсля вступу в силу цiєї Конвенцiї Комiтет Мiнiстрiв Ради Європи пiсля консультацiй з Договiрними сторонами може запросити приєднатися до Конвенцiї будь-яку державу, що не є членом Ради Європи, яка, будучи запрошеною пiдписати її у вiдповiдностi з положенням статтi 19, ще не зробила цього, а також будь-яку iншу державу, що не є членом Ради Європи.

     2. Щодо будь-якої держави, що приєдналася до Конвенцiї, Конвенцiя вступає в силу в перший день мiсяця пiсля закiнчення тримiсячного термiну вiд дня здачi на зберiгання документа про приєднання Генеральному секретаревi Ради Європи.

Стаття 21

     1. Будь-яка держава в момент пiдписання або здачi на зберiгання свого документа про ратифiкацiю, прийняття, затвердження чи приєднання може уточнити територiю або територiї, на якi поширюється ця Конвенцiя.

     2. Кожна з Договiрних сторiн при здачi на зберiгання свого документа про ратифiкацiю, прийняття, затвердження чи приєднання або пiзнiше, може шляхом заяви на iм'я Генерального секретаря Ради Європи поширити сферу застосування даної Конвенцiї на будь-яку iншу територiю, визначену у заявi, за мiжнароднi стосунки якої вона несе вiдповiдальнiсть або вiд iменi якої вона уповноважена дiяти.

     3. Будь-яка заява, зроблена у вiдповiдностi з попереднiм пунктом щодо будь-якої територiї, згаданої у такiй заявi, може бути вiдкликана шляхом направлення повiдомлення Генеральному секретаревi. Таке вiдкликання вступає в силу в перший день мiсяця пiсля закiнчення шестимiсячного перiоду вiд дня отримання повiдомлення Генеральним секретарем.

Стаття 22

     1. Будь-яка держава в момент пiдписання чи здачi на зберiгання свого документа про ратифiкацiю, прийняття, затвердження чи приєднання може зробити одне або декiлька застережень стосовно деяких видiв, вказаних в Додатках I - III та/або до деяких видiв, згаданих у застереженнi або застереженнях, що торкаються певних засобiв чи методiв вбивства, вiдлову та iнших способiв експлуатацiї, перерахованих у Додатку IV. Нiякi застереження загального характеру не допускаються.

     2. Будь-яка Договiрна сторона поширює сферу застосування Конвенцiї на територiю, вказану в заявi, передбаченiй в пунктi 2 статтi 21, може зробити одне або кiлька застережень щодо цiєї територiї у вiдповiдностi з положеннями попереднього пункту.

     3. Нiякi iншi застереження не допускаються.

     4. Будь-яка Договiрна сторона, що зробила застереження вiдповiдно до пунктiв 1 i 2 цiєї статтi, може цiлком або частково зняти його шляхом повiдомлення, направленого Генеральному секретаревi Ради Європи. Такий вiдзив вступає в силу з моменту отримання повiдомлення Генеральним секретарем.

Стаття 23

     1. Кожна Договiрна сторона може в будь-який момент денонсувати дану Конвенцiю шляхом повiдомлення, направленого Генеральному секретаревi Ради Європи.

     2. Така денонсацiя вступає в силу в перший день мiсяця пiсля закiнчення шестимiсячного термiну вiд дня отримання повiдомлення Генеральним секретарем.

Стаття 24

     Генеральний секретар Ради Європи повiдомляє державам-членам Ради Європи будь-якiй державi, що пiдписала Конвенцiю, Європейському економiчному спiвтовариству, якщо воно пiдписало дану Конвенцiю, та будь-якiй Договiрнiй сторонi:

     а) про будь-яке пiдписання;

     б) про здачу на зберiгання будь-якого документа про ратифiкацiю, прийняття, затвердження чи приєднання;

     в) про будь-яку дату вступу в силу цiєї Конвенцiї згiдно iз статтями 19 i 20;

     г) про будь-яку iнформацiю, що перепроваджується згiдно з положеннями п.3 статтi 13;

     д) про будь-яке повiдомлення, пiдготовлене на виконання положень статтi 15;

     е) про будь-якi поправки чи будь-який новий Додаток, прийнятий у вiдповiдностi з статтями 16 i 17 та про дату вступу в силу даної поправки чи нового Додатку;

     є) про будь-яку заяву, зроблену згiдно з пунктами 2 i 3 статтi 21;

     ж) про будь-яке застереження, зроблене вiдповiдно до пунктiв 1 i 2 статтi 22;

     з) про зняття будь-якого застереження, зробленого вiдповiдно до положень пункту 4 статтi 22;

     и) про будь-яке повiдомлення, зроблене у вiдповiдностi з положеннями статтi 23 та про дату вступу в силу денонсацiї.

     Для засвiдчення цього нижчепiдписанi, належним чином на те уповноваженi, пiдписали дану Конвенцiю.

     Здiйснено в Бернi дев'ятнадцятого вересня одна тисяча дев'ятсот сiмдесят дев'ятого року англiйською та французькою мовами, причому обидва тексти мають однакову силу, в одному екземплярi, який буде зберiгатися в архiвах Ради Європи. Генеральний секретар Ради Європи перепроваджує завiренi копiї кожнiй державi-члену Ради Європи, кожнiй державi, що пiдписала Конвенцiю, Європейському економiчному спiвтовариству, якщо воно пiдписало Конвенцiю, i будь-якiй державi, запрошенiй пiдписати дану Конвенцiю чи приєднатися до неї.

 

Додаток I*

____________
     * Станом на 1 квiтня 1998 року. Постiйний комiтет на регулярнiй основi здiйснює перегляд додаткiв.

Види флори, що пiдлягають особливiй охоронi

(Med.) = у Середземномор'ї

PTERIDOPHYTA
ASPLENIACEAE
Asplenium hemionitis L.
Asplenium jahandiezii (Litard.) Rouy
BLECHNACEAE
Woodwardia radicans (L.) Sm.
DICKSONIACEAE
Culcita macrocarpa C. Presl
DRYOPTERIDACEAE
Dryopteris corleyi Fraser-Jenk.
HYMENOPHYLLACEAE
Trichomanes speciosum Willd.
ISOETACEAE
Isoetes boryana Durieu
Isoetes malinverniana Ces. & De Not.
MARSILEACEAE
Marsilea batardae
Launert
Marsilea quadrifolia L.
Marsilea strigosa Willd.
Pilularia minuta Durieu ex. Braun
OPHIOGLOSSACEAE
Botrychium matricariifolium A. Braun ex Koch
Botrychium multifidum (S. G. Gmelin) Rupr.
Botrychium simplex Hitchc.
Ophioglossum polyphyllum A. Braun
SALVINIACEAE
Salvinia natans (L.) All.
GYMNOSPINACEAE
Abies nebrodensis (Lojac.) Mattei
ANGIOSPERMAE
ALISMATACEAE
Alisma wahlenbergii (O. R. Holmb.) Juz.
Caldesia parnassifolia (L.) Parl.
Luronium natans (L.) Raf.
AMARYLLIDACEAE
Leucojum nicaeense Ard.
Narcissus angustifolius Curt.
Narcissus longispathus Pugsley
Narcissus nevadensis Pugsley
Narcissus scaberulus Henriq.
Narcissus triandrus L.
Narcissus viridiflorus Schousboe
Sternbergia candida B. Mathew & Baytop
APOCYNACEAE
Rhazya orientalis (Decaisne) A. DC.
ARACEAE
Arum purpureospathum Boyce
ARISTOLOCHIACEAE
Aristolochia samsunensis Davis
ASCLEPIADACEAE
Vincetoxicum pannonicum (Borhidi) Holub
BORAGINACEAE
Alkanna pinardii Boiss.
Anchusa crispa Viv. (inclu. A. litoreae)
Lithodora nitida (H. Ern) R. Fernandes
Myosotis praecox Hulphers
Myosotis rehsteineri Wartm.
Omphalodes kuzinskyana Willk.
Omphalodes littoralis Lehm.
Onosma halophilum Boiss. & Heldr.
Onosma polyphylla Lebed.
Onosma proponticum Aznav.
Onosma tornensis Javorka
Onosma troodi Kotschy
Solenanthus albanicus (Degen et al.) Degen & Baldacci
Symphytum cycladense Pawl.
CAMPANULACEAE
Asyneuma giganteum (Boiss.) Bornm.
Campanula abietina Griseb. et Schenk.
Campanula damboldtiana Davis
Campanula gelida Kovanda
Campanula lanata Friv.
Campanula lycica Sorger & Kit Tan
Campanula morettiana Reichenb.
Campanula romanica Savul.
Campanula sabatia De Not.
Jasione lusitanica A. DC.
Physoplexis comosa (L.) Schur
Trachelium asperuloides Boiss. & Orph.
CARYOPHYLLACEAE
Arenaria nevadensis Boiss. & Reuter
Arenaria provincialis Chater & Halliday
Cerastium alsinifolium Tausch
Dianthus hypanicus Andrz.
Dianthus nitidus Waldst. et Kit.
Dianthus rupicola Biv.
Dianthus serotinus Waldst. et Kit.
Dianthus urumoffii Stoj. et Acht.
Gypsophila papillosa P. Porta
Herniaria algarvica Chaudri
Herniaria maritima Link
Minuatria smejkalii Dvorakova
Moehringia fontqueri Pau
Moehringia hypanica Grynj. et Klok.
Moehringia jankae Griseb. ex Janka
Moehringia tommasinii Marches.
Petrocoptis grandiflora Rothm.
Petrocoptis montsicciana O. Bolos Rivas Mart.
Petrocoptis pseudoviscosa Fernandez Casas
Saponaria halophila Hedge & Hub.-Mor.
Lilene cretacea Fisch. ex Spreng.
Silene furcata Raf. subsp. angustiflora (Rupr.) Walters
Silene haussknechtii Heldr. ex Hausskn.
Silene hifacensis Rouy ex Willk.
Silene holzmannii Heldr. ex Boiss.
Silene mariana Pau
Silene orphanidis Boiss.
Silene pompeiopolitana Gay ex Boiss.
Silene rothmaleri Pinto da Silva
Silene salsuginea Hub.-Mor.
Silene sangaria Coode & Cullen
Silene velutina Pourret ex Loisel.
CHENOPODIACEAE
Beta adanensis Pamuk. apud Aellen
Beta trojana Pamuk. apud Aellen
Kalidiopsis wagenitzii Aellen
Kochia saxicola Guss.
Microcnemum coralloides (Loscos & Pardo) subsp.
anatolicum Wagenitz
Salicornia veneta Pignatti & Lausi
Salsola anatolica Aellen
Suaeda cucullata Aellen
CISTACEAE
Helianthemum alypoides Losa & Rivas Goday
Helianthemum arcticum (Grosser) Janch.
Helianthemum caput-felis Boiss.
Tuberaria major (Willk.) Pinto da Silva & Roseira
COMPOSITAE
Achillea glaberrima Klok.
Achillea thracica Velen.
Anacyclus latealatus Hub.-Mor.
Andryala levitomentosa (E. I. Nayardy) P. D. Sell
Anthemis glaberrima (Rech. f.) Greuter
Anthemis halophila Boiss. & Bal.
Anthemis trotzkiana Claus ex Bunge.
Artemisia granatensis Boiss.
Artemisia insipida Vill.
Artemisia laciniata Willd.
Artemisia pancicii (Janka) Ronn.
Aster pyrenaeus Desf. ex DC. France,
Aster sibiricus L.
Carduus myriacanthus Salzm. ex DC.
Carlina diae (Rech. f.) Meusel & Kastener
Carlina onopordifolia Besser
Centaurea alba L. subsp. heidreichii (Halacsy) Dostal
(Centaurea heldreichii Halacsy)
Centaurea alba L. subsp. princeps (Boiss. & Heldr.)
Gugler (Centaurea princeps Boiss. & Heldr.)
Centaurea akamatis Centaurea attica Nyman subsp. Megarensis
(Halacsy & Hayek) Dostal (Centaurea megarensis Halacsy & Hayek)
Centaurea balearica J. D. Rodriguez
Centaurea borjae Valdes-Berm. & Rivas Goday
Centaurea citricolor Font Quer
Centaurea corymbosa Pourret
Centaurea dubjanskyi lljin.
Centaurea hermannii F. Hermann
Centaurea horrida Badaro
Centaurea jankae Brandza
Centaurea kalambakensis Freyn & Sint.
Centaurea kartschiana Scop.
Centaurea lactiflora Halacsy
Centaurea niederi Heldr.
Centaurea peucedanifolia Boiss. & Orph.
Centaurea pineticola lljin.
Centaurea pinnata Pau
Centaurea pontica prodan & E. I. Nayardy
Centaurea pseudoleucolepis Kleop
Centaurea pulvinata (G. Blanca) G. Blanca
Centaurea tchihatcheffii Fich. & Mey.
Crepis crocifolia Boiss. & Heldr.
Crepis granatensis (Willk.) G. BIanca & M. Cueto
Crepis purpurea Willd. Bieb.
Dendranthema zawadskyi (Herb.) Tzvel.
Erigeron frigidus Boiss. ex DC.
Helichrysum sibthorpii Rouy
Hymenostemma pseudanthemis (Kunze) Willd.
Jurinea cyanoides (L.) Reichenb.
Jurinea fontqueri Cuatrec.
Lagoseris purpurea (Willd.) Boiss.
Lamyropsis microcephala (Moris) Dittrich & Greuter
Leontodon boryi Boiss. ex DC.
Leontodon microcephalus (Boiss. ex DC.) Boiss.
Leontodon siculus (Guss.) Finch & Sell
Ligularia sibirica (L.) Cass.**
Picris wilikommii (Schultz Bip.) Nyman
Santolina elegans Boiss. ex DC.
Senecio elodes Boiss. ex DC.
Senecio nevadensis Boiss. & Reuter
Serratula tanaitica P. Smirn.
Sonchus erzincanicus Matthews
Wagenitzia lancifolia (Sieber ex Sprengel) Dostal
CONVOLVULACEAE
Convolvulus argyrothamnos Greuter
Convolvulus pulvinatus S'ad
CRUCIFERAE
Alyssum akamasicum B. L. Burtt
Alyssum borzaeanum E. I. Nayardy
Alyssum pyrenaicum Lapeyr. (Ptilotrichum pyrenaicum (Lapeyr.)
Boiss.)
Arabis kennedyae Meikle
Armoracia macrocarpa (Waldst. & Kit.) Kit. ex Baumg.
Aurinia uechtritziana (Bornm.) Cullen et T. R. Dudley
Biscutella neustriaca Bonnet
Boleum asperum (Pers.) Desvaux
Brassica glabrescens Poldini
Brassica hilarionis Post
Brassica insularis Moris
Brassica macrocarpa Guss.
Brassica sylvestris (I.) Mill. subsp.taurica Tzvel.
Braya purpurasceus (R. Br.) Bunge
Cochlearia polinuca Frohlich
Coincya rupestris Rouy (Hutera rupestris P. Porta)
Coronopus navasii Pau
Crambe koktebelica (Junge) N. Busch.
Crambe litwinonowii K. Gross.
Diplotaxis ibicensis (Pau) Gomez-Campo
Diplotaxis siettiana Maire
Draba dorneri Heuffel
Erucastrum palustre (Pirona) Vis.
Erysimum pieninicum (Zapal.) Pawl.
Iberis arbuscula Runemark
Ionopsidium acaule (Desf.) Reichemb.
Ionopsidium savianum (Caruel) Bail ex Arcang.
Lepidium turczaninowii Lipsky.
Murbeckiella sousae Rothm.
Schivereckia podolica (Besser) Andrz.
Sisymbrium cavanillesianum Valdes & Castroviejo
(S. matritense P. W. Ball & Heywood)
Sisymbrium confertum Stev.
Sisymbrium supinum L.
Thlaspi cariense A. Carlstrum
Thlaspi jankae A. Kern
CYPERACEAE
Carex secalina Willd. ex Wahlenb.
Eleocharis carniolica Koch
DIOSCOREACEAE
Borderea chouardii (Gaussen) Heslot
DIPSACACEAE
Dipsacus cephalarioides Mathews & Kupicha
DROSERACEAE
Aldrovanda vesiculosa L.
ERICACEAE
Vaccinium arctostaphylos L.
EUPHORBIACEAE
Euphorbia margalidiana Kuhbier & Lewejohann
Euphorbia nevadensis Boiss. & Reuter
GENTIANACEAE
Centaurium rigualii Esteve Chueca
Centaurium somedanum Lainz
Gentiana ligustica R. de Vilm. Chopinet
Gentianella anglica (Pugsley) E. F. Warburg
GERANIACEAE
Erodium astragaloides Boiss. & Reuter
Erodium chrysanthum L'Herit. ex DC.
Erodium paularense Fernandez-Gonzalez & izco
Erodium rupicola Boiss.
GESNERIACEAE
Haberlea rhodopensis Friv.
Jankaea heldreichii (Boiss.) Boiss.
Ramonda serbica Pancic
GRAMINEAE
Avenula hackelii (Henriq.) Holub
Bromus bromoideus (Lej.) Crepin
Bromus grossus Desf. ex DC.
Bromus interruptus (Hackel) Druce
Bromus moesiacus Velen.
Bromus psammophilus P. M. Smith
Coleanthus subtilis (Tratt.) Seidl
Eremopoa mardinensis R. Mill
Gaudinia hispanica Stace & Tutin
Micropyropsis tuberosa Romero-Zarco Cabezudo
Poa granitica Br.-Bl.
Poa riphaea (Ascherson et Graebner) Fritsch
Puccinellia pungens (Pau) Paunero
Stipa austroitalica Martinovsky
Stipa bavarica Martinovsky & H. Scholz
Stipa danubialis Dihoru & Roman
Stipa styriaca Martinovsky
Stipa syreistschikowii P. Smirn.
Trisetum subalpestre (Hartm.) Neuman
GROSSULARIACEAE
Ribes sardoum Martelli
HYPERICACEAE
Hypericum aciferum (Greuter) N. K. B. Robson
Hypericum salsugineum Robson & Hub.-Mor.
IRIDACEAE
Crocus abantensis T. Baytop & Mathew
Crocus cyprius Boiss. & Kotschy
Crocus etruscus Parl.
Crocus hartmannianus Holmboe
Crocus robertianus C. D. Brickell
Gladiolus felicis Mirek
Iris marsica Ricci & Colasante
LABIATAE
Dracocephalum austriacum L.
Dracocephalum ruyschiana L.
Micromeria taygetea P. H. Davis
Nepeta dirphya (Boiss.) Heldr. ex Halacsy
Nepeta sphaciotica P. H. Davis
Origanum cordifolium (Auch. & Montbr.)
Vogel (Amaracus cordifolium Montr. & Auch.)
Origanum dictamnus L.
Origanum scabrum Boiss. & Heldr
Phlomis brevibracteata Turrill
Phlomis cypria Post
Rosmarinus tomentosus Huber-Morath & Maire
Salvia crassifolia Sibth. & Smith
Sideritis cypria Post
Sideritis incana L. subsp. glauca (Cav.) Malagarriga
Sideritis javalambrensis Pau
Sideritis serrata Cav. ex Lag.
Teucrium charidemi Sandwith
Teucrium lamiifolium D'Urv.
Teucrium lepicephalum Pau
Teucrium turredanum Losa & Rivas Goday
Thymus aznavourii Velen.
Thymus camphoratus Hoffmanns. & Link
Thymus carnosus Boiss.
Thymus cephalotos L.
LECUMINOSAE
Anthyllis hystrix Cardona, Contandr. & E. Sierra
Astragalus aitosensis Ivanisch
Astragalus algarbiensis Coss. ex Bunge
Astragalus aquilanus Anzalone
Astragalus centralpinus Braun-Blanquet
Astragalus kungurensis Boriss.
Astragalus macrocarpus DC. subsp. Lefkarensis Agerer-Kirchoff & Meikle
Astragalus maritimus Moris
Astragalus peterfii Jav.
Astragalus physocalyx Fischer
Astragalus psedopurpureus Gusul.
Astragalus setosulus Gontsch.
Astragalus tanaiticus C. Koch.
Astragalus tremolsianus Pau
Astragalus verrucosus Moris
Cytisus aeolicus Guss. ex Lindl.
Genista dorycnifolia Font Quer
Genista holopetala (Fleischm. ex Koch) Baldacci
Genista tetragona Bess.
Glycyrrhiza iconica Hub.-Mor.
Hedysarum razoumovianum Fisch. et Helm.
Ononis maweana Ball
Oxytropis deflexa (Pallas) DC. subsp. norvegica Nordh.
Sphaerophysa kotschyana Boiss.
Thermopsis turcica Kit Tan, Vural & КьзьRцdь
Trifolium banaticum (Heuffel) Majovsky
Trifolium pachycalyx Zoh.
Trifolium saxatile All.
Trigonella arenicola Hub.-Mor.
Trigonella halophila Boiss.
Trigonella polycarpa Boiss. & Heldr.
Vicia bifoliolata J. D. Rodriguez
LENTIBULARIACEAE
Pinguicula crystallina Sibth. & Sm.
Pinguicula nevadensis (Lindb.) Casper
LILIACEAE
Allium grosii Font Quer
Allium regelianum A. Beck.
Allium vuralii Kit Tan
Androcymbium europaeum (Lange) K. Richter
Androcymbium rechingeri Greuter
Asparagus lycaonicus Davis
Asphodelus bento-rainhae Pinto da Silva
Chionodoxa lochiae Meikle
Chionodoxa luciliae Boiss.
Colchicum arenarium Waldst. & Kit.
Colchicum corsicum Baker
Colchicum cousturieri Greuter
Colchicum davidovii Stef.
Colchicum fominii Bordz.
Colchicum micranthum Boiss.
Fritillaria conica Boiss.
Fritillaria drenovskii Degen & Stoy.
Fritillaria epirotica Turrill ex Rix
Fritillaria euboeica (Rix Doerfler) Rix
Fritillaria graeca Boiss.
Fritillaria gussichiae (Degen & Doerfler) Rix
Fritillaria montana Hoppe.
Fritillaria obliqua Ker-Gawl.
Fritillaria rhodocanakis Orph. ex Baker
Fritillaria tuntasia Heldr. ex Halacsy
Lilium jankae A. Kerner
Lilium rhodopaeum Delip.
Muscari gussonei (Parl.) Tod.
Ornithogalum reverchonii Lange
Scilla morrisii Meikle
Scilla odorata Link
Tulipa cypria Stapf
Tulipa goulimya Sealy & Turrill
Tulipa hunhgarica Bordas
Tulipa praecox Ten.
Tulipa sprengeri Baker
LYTHRACEAE
Lythrum flexuosum Lag.
Lythrum thesioides M. Bieb.
LINACEAE
Linum dolomiticum Bordas
MALVACEAE
Kosteletzkya pentacarpos (L.) Ledeb.
NAJADACEAE
Caulinia tenuissima (A. be. ex Magnus) Tzvel.
Najas flexilis (Willd.) Rostk. & W. L. Schmidt
Najas tenuissima (A. Braun) Magnus
OLEACEAE
Syringa josikaea Jacq. fil.
ORCHIDACEAE
Cephalanthera cucullata Boiss. & Heldr.
Comperia comperiana (Steven) Aschers. & Graebner
Cypripedium calceolus L.
Dactylorhiza chuhensis Renz & Taub.
Himantoglossum caprinum (Bieb.) C. Koch.
Liparis loeselii (L.) Rich.
Ophrys argolica Fleischm.
Ophrys isaura Renz & Taub.
Ophrys kotschyi Fleischm. & Soo
Ophrys lunulata Parl.
Ophrys lycia Renz & Taub.
Ophrys oestrifera Bieb.
Ophrys taurica (Agg.) Nevski.
Orhis provincialis Balb.
Orchis punctulata Stev. ex Lindl.
Platanthera obtusata (Pursh) Lindl. subsp. oligantha
(Turcz.) Hulten
Spiranthes aestivalis (Poiret) L. C. M. Richard
Steveniella satyrioides (Stev.) Schlechter.
PAEONIACEAE
Paeonia cambessedesii (Willk.) Willk.
Paeonia clusii F. C. Stern subsp. rhodia (Stearn) Tzanoudakis
Paeonita officinalis L. subsp.banatica (Rochel) Soo
Paeonia parnassica Tzanoudakis
Paeonita tenuifolia L.
PALMAE
Phoenix theophrasti Greuter
PAPAVERACEAE
Papaver lapponicum (Tolm.) Nordh.
Rupicapnos africana (Lam.) Pomel
PLUMBAGINACEAE
Armeria pseudarmeria (Murray) Mansfeld
Armeria rouyana Daveau
Armeria soleirolii (Duby) Godron
Armeria velutina Welv. ex Boiss. & Reuter
Limonium anatolicum Hedge
Limonium tamaricoides Bokhari
POLEMONIACEAE
Polemonium boreale Adams
POLYGONACEAE
Polygonum praelongum Coode & Cullen
Rheum rhaponticum L.
Rumex rupestris Le Gall
POTAMOGETONACEA
Cemodocea nodosa (Med.)
Posidonia oceanica (Med.)
Zostera marina (Med.)
PRIMULACEAE
Androsace cylindrica DC.
Androsace mathildae Levier
Androsace pyrenaica Lam.
Cyclamen coum Mill.
Ceclamen kuznetzovii Kotov et Czernova.
Cyclamen mirabile Hildebr.
Lysimachia minoricensis J. D. Rodriguez
Primula apennina Widmer
Primula deorum Velen.
Primula frondosa Janka
Primula egaliksensis Wormsk.
Primula glaucescens Moretti
Primula palinuri Petagna
Primula spectabilis Tratt.
Primula wulfeniana Scot subsp. baumgarteniana (Degen & Moesz)
Ludi
Soldanella villosa Darracq
RANUNCULACEAE
Aconitum corsicum Gayer
Aconitum flerovii Steinb.
Aconitum lasiocarpum (Reichenb.) Gayer
Adonis cyllenea Boiss., Heldr. & Orph.
Adonis distorta Ten.
Anemone uralense Nevski.
Aquilegia bertolonii Schott
Aquilegia kitaibelii Schott
Aquilegia ottonis subsp. taygetea (Orph.) Strid
Aquilegia pyrenaica DC. subsp. Cazorlensis (Heywood) Galiano & Rivas Martinez (Aquilegia cazorlensis Heywood)
Consolida samia P. H. Davis
Delphinium caseyi B. L. Burtt
Pulsatilla grandis Wend. (Pulsatilla halleri (All.)
Willd. subsp. grandis (Wend.) Meikle
Pulsatilla patens (L.) Miller
Pulsatilla slavica G.Reuss
Ranunculus fontanus C. Presl
Ranunculus kykkoensis Meikle
Ranunculus weyleri Mares
RESEDACEAE
Reseda decursiva Forssk. Gibraltar
ROSACEAE
Crataegus dikmensis Pojark
Geum bulgaricum Panc.
Potentilla delphinensis Gren. & Godron
Potentilla emilii-popii E. I. Nayardy
Potentilla silesiaca Uechtr.
Pyrus anatolica Browicz
RUBIACEAE
Galium cracoviense Ehrend.
Galium globuliferum Hub.-Mor. & Reese
Galium litorale Guss.
Galium moldavicum (Dobrescu) Franco
Galium rhodopeum Velen.
Galium viridiflorum Boiss. & Reuter
SANTALACEAE
Thesium ebracteatum Hayne
SAXIFRAGACEAE
Saxifraga berica (Beguinot) D. A. Webb
Saxifraga cintrana Kuzinsky ex Willk.
Saxifraga florulenta Moretti
Saxifraga hirculus L.
Saxifraga presolanensis Engl.
Saxifraga tombeanensis Boiss. ex Engl.
Saxifraga valdensis DC.
Saxifraga vayredana Luizet
SCROPHULARIACEAE
Antirrhinum charidemi Lange
Euphrasia marchesettii Wettst. ex Marches.
Linaria algarviana Chav.
Linaria ficalhoana Rouy
Linaria flava (Poiret) Desf.
Linaria hellenica Turril
Linaria loeselii Schweigger
Linaria ricardoi Cout.
Linaria tursica B. Valdes & Cabezudo
Lindernia procumbens (Krocker) Philcox
Odontites granatensis Boiss.
Pedicularis sudetica Willd.
Verbascum afyonense Hub.-Mor.
Verbascum basivelatum Hub.-Mor.
Verbascum cylleneum (Boiss. & Heldr.) Kuntze
Verbascum degenii Hal.
Verbascum purpureum (Janka) Huber-Morath
Verbascum stepporum Hub.-Mor.
Veronica euxina Turrill
Veronica oetaea L.-A. Gustavsson
Veronica turrilliana Stoj. et Stef.
SELAGINACEAE
Globularia stygia Orph. ex Boiss.
SOLANACEAE
Atropa baetica Willk.
Mandragora officinarum L.
THYMELAEACEAE
Daphne arbuscula Celak.
Daphne petraea Leybold
Daphne rodriguezii Texidor
Thymelea broterana Coutinho
TRAPACEAE
Trapa natans L.
TYPHACEAE
Typha minima Funk
Typha shuttleworthii Koch & Sonder
ULMACEAE
Zelkova abelicea (Lam.) Boiss.
UMBELLIFERAE
Angelica heterocarpa Lloyd
Angelica palustris (Besser) Hoffman
Apium bermejoi Llorens
Apium repens (Jacq.) Lag.
Athamanta cortiana Ferrarini
Bupleurum capillare Boiss. & Heldr.
Bupleurum dianthifolium Guss.
Bupleurum kakiskalae Greuter
Eryngium alpinum L.
Eryngium viviparum Gay
Ferula halophila H. Pesmen
Ferula orientalis L.
Ferula sadleriana Ledebour
Laserpitium longiradium Boiss.
Naufraga balearica Constance & Cannon
Oenanthe conioides Lange
Petagnia saniculifolia Guss.
Rouya polygama (Desf.) Coincy
Seseli intricatum Boiss.
Thorella verticillatinundata (Thore) Briq.
VALERIANACEAE
Centranthus kellererii (Stoj. Stef. et Georg.) Stoj. et Stef.
Centranthus trinervis (Viv.) Beguinot
VIOLACEAE
Viola athois W. Becker
Viola cazorlensis Gandoger
Viola cryana Gillot
Viola delphinantha Boiss.
Viola hispida Lam.
Viola jaubertiana Mares & Vigineix
BRYOPHYTA BRYOPSIDA:
ANTHOCEROTAE
ANTHOCEROTACEAE
Notothylas orbicularis (Schwein.) Sull.
BRYOPSIDA: HEPATICAE
AYTONIACEAE
Mannia triandra (Scop.) Grolle
CEPHALOZIACEAE
Cephalozia macounii (Aust.) Aust.
CODONIACEAE
Petalophyllum ralfsii (Wils.) Nees et Gott ex Lehm.
FRULLANIACEAE
Frullania parvistipula Steph.
GYMNOMITRIACEAE
Marsupella profunda Lindb.
JUNGERMANNIACEAE
Jungermannia handelii (Schiffn.) Amak.
RICCIACEAE
Riccia breidleri Jur. ex Steph.
RIELLACEAE
Riella helicophylla (Mont.) Hook.
SCAPANIACEAE
Scapania massalongi (K. Muell.) K. Muell
BRYOPSIDA: MUSCI
AMBLYSTEGIACEAE
Drepanocladus vernicosus (Mitt.) Warnst.
BRUCHIACEAE
Bruchia vogesiaca Schwaegr.
BUXBAUMIACEAE
Buxbaumia viridis (Moug. ex Lam. & DC.) Brid. ex Moug. & Nestl.
DICRANACEAE
Atractylocarpus alpinus (Schimp. ex Milde) Lindb.
Cynodontium suecicum (H. Arn. & C. Jens.) I. Hag.
Dicranum viride (Sull. & Lesq.) Lindb.
FONTINALACEAE
Dichelyma capillaceum (With.) Myr.
FUNARIACEAE
Pyramidula tetragona (Brid.) Brid.
HOOKERIACEAE
Distichophyllum carinatum Dix. & Nich.
MEESIACEAE
Meesia longiseta Hedw.
ORTHOTRICHACEAE
Orthotrichum rogeri Brid.
SPHAGNACEAE
Sphagnum pylaisii Brid.
SPLACHNACEAE
Tayloria rudolphiana (Garov.) B. S. G.
ALGAE
CHLOROPHYTA
Caulerpa ollivieri (Med.)
FUCOPHYCEA
Cystoseira amentacea (inclus var. stricta et var. spicata)
(Med.)
Cystoseira mediterranea (Med.)
Cystoseira sedoides (Med.)
Cystoseira spinosa (inclus C. adriatica) (Med.)
Cystoseira zosteroides (Med.)
Laminaria rodriguezii (Med.)
Laminaria ochroleuca (Med.)
RHODOPHYTA
Goniolithon byssoides (Med.)
Lithophyllum lichenoides (Med.)
Ptilophora mediterranea (Med.)
Schimmelmannia schousboei = S. ornata (Med.)

Види флори, що пiдлягають особливiй охоронi

Ендемiчнi види макаронезiйського регiону

PTERIDOPHYTA
ASPLENIACEAE
Asplenium azoricum Lovis
DRYOPTERIDACEAE
Polystichum drepanum (Swartz) C. Presl
HYMENOPHYLLACEAE
Hymenophyllum maderensis
ISOETACEAE
Isoetes azorica Durieu ex Milde
LYCOPODIACEAE
Diphasium madeirense (Wilee.) Rothm.
MARSILEACEAE
Marsilea azorica Launert
GYMNOSPERMAE
CUPRESACEAE
Juniperus brevifolia (Seub.) Antoine
ANGIOSPERMAE
AGAVACEAE
Dracaena draco (L.) L.
ASCLEPIADACEAE
Caralluma burchardii N. E. Brown
Ceropegia chrysantha Svent.
BERBERIDACEAE
Berberis maderensis Lowe
BORAGINACEAE
Echium gentianoides Webb ex Coincy
Echium handiense Svent.
Echium pininana Webb et Berth.
Myosotis azorica H. C. Watson
Myosotis maritima Hochst. ex Seub.
CAMPANULACEAE
Azorina vidalii (H. C. Watson) Feer
Musschia aurea (L. f.) DC.
Musschia wollastonii Lowe
CAPRIFOLIACEAE
Sambucus palmensis Link
CARYOPHYLLACEAE
Cerastium azoricum Hochst.
Silene nocteolens Webb et Berth
CISTACEAE
Cistus chinamadensis Banares & Romero
Helianthemum bystropogophyllum Svent.
Helianthemum teneriffae Cosson
COMPOSITAE
Andryala crithmifolia Ait.
Argyranthemum lidii Humphries
Argyranthemum pinnatifidum (L. F.) Lowe subsp. succulentum
(Lowe) Humphries
Argyranthemum winterii (Svent.) Humphries
Atractylis arbuscula Svent. & Michaelis
Atractylis preauxiana Schultz Bip.
Bellis azorica Hochst. ex Seub.
Calendula maderensis Dc.
Cheirolophus duranii (Burchard) Holub
Cheirolophus falsisectus Montelongo et Moraleda
Cheirolophus ghomerythus (Svent.) Holub
Cheirolophus junonianus (Svent.) Holub
Cheirolophus metlesicsii Montelongo
Cheirolophus santosabreui Santos
Cheirolophus satarataensis (Svent.) Holub
Cheirolophus tagananensis (Svent.) Holub
Helichrysum monogynum B. L. Burth. & Sunding
Helichrysum gossypinum Webb
Hypochoeris oligocephala (Svent. & D. Bramwell) Lack
Lactuca watsoniana Trelease
Leotodon filii (Hochst. ex Seub.) Paiva & Orm.
Onopordum carduelinum Bolle
Onopordum nogalesii Svent.
Pericallis hadrosomus Svent.
Pericallis malvifolia (L'Her) B. Nord.
Phagnalon benetii Lowe
Senecio hermosae Pitard
Sonchus gandogeri Pitard
Stemmacantha cynaroides
Sventenia bupleuroides Font Quer
Tanacetum o'shanahanii Febles, Marrero & Subrez
Tanacetum ptarmiciflorum (Webb) Schultz Bip.
Tolpis glabrescens Kammer
CONVOLVULACEAE
Convolvulus caput-medusae Lowe
Convolvulus lopez-socasi Svent.
Convolvulus massonii A. Dietr.
Pharbitis preauxii Webb
CRASSULACEAE
Aeonium balsamiferum Webb et Berth.
Aeonium gomeraense Praeger
Aeonium saundersii Bolle
Aichrysum dumosum (Lowe) Praeg.
Monanthes wildpretii Banares & Scholz
CRUCIFERAE
Crambe arborea Webb ex Christ
Crambe laevigata DC. ex Christ
Crambe scoparia Svent.
Crambe sventenii B. Petters. ex Bramw. & Sunding
Parolinia schizogynoides Svent.
Sinapidendron sempervivifolium Mnzs.
CYPERACEAE
Carex malato-belizii Raymond
DIPSACACEAE
Scabiosa nitens Roem. & Schult.
ERICACEAE
Daboecia azorica Tutin & Warb.
Erica scoparia L. subsp. azorica (Hochst.) D. A. Webb
EUPHORBIACEAE
Euphorbia bourgaeana Gay ex Boiss.
Euphorbia handiensis Burchard
Euphorbia lambii Svent.
Euphorbia stygiana H. C. Watson
GERANIACEAE
Geranium maderense Yeo
GRAMINEAE
Agrostis gracilaxa Franco
Deschampsia maderensis (Hack. et Bornm.) Buschm.
Phalaris maderensis (Mnzs.) Mnzs.
LABIATAE
Micromeria glomerata P. Pqrez
Micromeria leucantha Svent. et Pqrez
Salvia herbanica Santos et Fernbndez
Sideritis cystosiphon Svent.
Sideritis discolor (Webb ex de Noe) Bolle
Sideritis infernalis Bolle
Sideritis marmorea Bolle.
Teucrium abutiloides l'Her.
LEGUMINOSAE
Adenocarpus ombriosus Ceb. & Ort.
Anthyllis lemanniana Lowe
Anagyris latifolia Brouss. ex Willd.
Cicer canariensis Santos & Gweil
Dorycnium spectabile Webb & Berthel.
Genista benehoavensis (Bolle ex Svent.) Del Arco
Lotus azoricus P. W. Ball
Lotus callis-viridis D. Bramwell & D. H. Davis
Lotus eremiticus Santos
Lotus kunkelii (E. Chueca) D. Bramwell et al.
Lotus maculatus Breitfeld
Lotus pyranthus P. Perez
Teline nervosa (Esteve) A. Hansen et Sund.
Teline rosmarinifolia Webb & Berthel.
Teline salsoloides Arco & Acebes.
Vicia dennesiana H. C. Watson
LILIACEAE
Androcymbium psammophilum Svent.
Smilax divaricata Sol. ex Wats.
MYRICACEAE
Myrica rivas-martinezii Santos.
OLEACEAE
Jasminum azoricum L. Picconia
azorica (Tutin) Knbol.
ORCHIDACEAE
Barlia metlesicsiaca Teschner
Goodyera macrophylla Lowe
Orchis scopulorum Summerh.
PITTOSPORACEAE
Pittosporum coriaceum Dryander ex Aiton
PLANTAGINACEAE
Plantago famarae Svent.
Plantago malato-belizii Lawalree
PLUMBAGINACEAE
Limonium arborescens (Brouss.) Kuntze
Limonium dendroides Svent.
Limonium fruticans (Webb) O. Kuntze
Limonium perezii Stapf
Limonium preauxii (Webb et Berth.) O. Kuntze
Limonium spectabile (Svent.) Kunkel & Sunding
Limonium sventenii Santos & Fernandez Galvan
POLYGONACEAE
Rumex azoricus Rech.
RHAMNACEAE
Frangula azorica Tutin
ROSACEAE
Bencomia brachystachya Svent.
Bencomia exstipulata Svent.
Bencomia sphaerocarpa Svent.
Chamaemeles coriacea Lindl.
Dendriopoterium pulidoi Svent.
Marcetella maderensis (Bornm.) Svent.
Prunus lusitanica subsp. azorica (Moui.) Franco
RUTACEAE
Ruta microcarpa Svent.
SANTALACEAE
Kunkeliella canariensis Stearn
Kunkeliella psilotoclada (Svent.) Stearn
Kunkeliella subsucculenta Kammer
SAPOTACEAE
Sideroxylon marmulano Banks ex Lowe
SAXIFRAGACEAE
Saxifraga portosanctana Boiss.
SCROPHULARIACEAE
Euphrasia azorica H. C. Watson
Euphrasia grandiflora Hochst.
Isoplexis chalcantha Svent. & O'Shanahan
Isoplexis isabelliana (Webb & Berthel.) Masferrer
SELAGINACEAE
Globularia ascanii D. Bramwell & Kunkel
Globularia sarcophylla Svent.
SOLANACEAE
Solanum lidii Sunding
UMBELLIFERAE
Ammi trifoliatum (Wats.) Trel.
Bunium brevifolium Lowe
Bupleurum handiense (Bolle) Kunkel
Chaerophylum azoricum Trel.
Monizia edulis Lowe
Ferula latipinna Santos
Sanicula azorica Gunthn. ex Seub.
VIOLACEAE
Viola paradoxa Lowe
BRYOPHYTA
BRYOPSIDA: MUSCI
ECHINODIACEAE
Echinodium spinosum (Mitt.) Jur.
POTTIACEAE
Bryoerythrophyllum machadoanum (Sergio) M. Hill
THAMNIACEAE
Thamnobryum fernandesii Sergio

 

Додаток II*

_____________
     * Станом на 1 квiтня 1998 року. Постiйний комiтет на регулярнiй основi здiйснює перегляд додаткiв.

Види фауни, що пiдлягають особливiй охоронi

Хребетнi

(Med.) = у Середномор'ї

Ссавцi

INSECTIVORA
Erinaceidae
* Atelerix algirus (Erinaceus algirus)
Soricidae
* Crocidura suaveolens ariadne (Crodidura ariadne)
* Crocidura russula cypria (Crocidura cypria)
Croddura canariensis
Talpidae
Desmana moschata
Galemys pyrenaicus (Desmana pyrenaica)
MlCROCHIROPTERA
усi види, за винятком
Pipistrellus pipistrellus
RODENTIA
Sciuridae
Pretomys volans (Sciuropterus russicus)
Sciurus anomalus
* Spermophilus citellus (Citellus citellus)
Spermophilus suslicus (Citellus suslicus)
Muridae
Cricetus cricetus
Mesocricetus newtonis
* Microtus bavaricus (Pitymys bavaricus)
Microtus cabrerae
Microtus tatricus
Spalax graecus
Gliridae
Dryomis laniger
Myomimus roachi (Myomimus bulgaricus)
Zapodidae
Sicista betulina
Sicista subtilis
Hystricidae
Hystrix cristata
CARNIVORA
Canidae
Alopex lagopus
Canis lupus
Cuon alpinus
Ursidae
усi види
Mustelidae
Gulo gulo
Mustelaj eversmannii
Mustela lutreola (Lutreola lutreola)
Lutra lutra
Vormela peregusna
Felidae
Caracalj caracal
Felis silvestris
* Lynx pardinus (Lynx pardina)
Panthera pardus
Panthera tigris
PINNIPEDIA
Odobenidae
Odobenus rosmarus
Phocidae
Monachus monachus
Phoca hispida saimensis
Phoca hispida ladogensis
ARTIODACTYLA
Cervidae
Cervus elaphus corsicanus
Bovidae
Capra aegagrus
Capra pyrenaica pyrenaica
Gazella subgutturosa
Gazella dorcas
Ovibos moschatus
Rupicapra rupicapra ornata
CETACEA
Monodontidae
Monodon monoceros
Delphinidae
Delphinus delphis
Globicephala macrorhynchus
Globicephala melas
Grampus griseus
Lagenorhynchus acutus
Lagenorhynchus albirostris
Orcinus orca
Pseudorca crassidens
Steno bredanensis
Stenella coeruleoalba
Stenella frontalis
Tursiops truncatus (tursio)
Phocaenidae
Phocoena phocoena
Physeteridae
Kogia breviceps
Kogia simus (Med.)
Physeter macrocephalus (Med.)
Ziphiidae
Hyperoodon rostratus
Mesoplodon bidens
Mesoplodon dinsirostris (Med.)
Mesoplodon mirus
Ziphius cavirostris
Balaenopteridae
Balaenoptera acutorostrata (Med.)
Balaenoptera borealis (Med.)
Balaenoptera edeni
Balaenoptera physalus
Megaptera novaeangliae (longimana, nodosa)
Sibbaldus (Balaenoptera) musculus
Balaenidae
Balaena mysticetus
Eubalaena glacialis

Птахи

GAVIIFORMES
Gaviidae
усi види
PODICIPEDIFORMES
Podicipedidae
Podiceps auritus
Podiceps grisegena
Podiceps nigricollis (caspicus)
Podiceps ruficollis
PROCELLARIIFORMES
Hydrobatidae
усi види
Procellariidae
Bulweria bulwerii
Procellaria diomedea
Pterodroma madeira
Pterodroma feae
Puffinus assimilis baroli
Puffinus puffinus
PELECANIFORMES
Phalacrocoracidae
Phalacrocorax aristotelis (Med.)
Phalocrocorax pygmaeus
Pelecanidae
усi види
CICONIIFORMES
Ardeidae
Ardea purpurea
Ardeola ralloides
Botaurus stellaris
Bulbucus (Ardeola) ibis
Casmerodius albus (Egretta alba)
Egretta garzetta
Ixobrychus minutus
Nycticorax nycticorax
Ciconiidae
усi види
Threskiornithidae
усi види
Phoenicopteridae
Phoenicopterus ruber
ANSERIFORMES
Anatidae
Anser erythropus
Branta leucopsis
Branta ruficollis
Bucephala islandica
Cygnus cygnus
Cygnus bewickii (columbianus)
Histrionicus histrionicus
Marmaronetta (Anas) angustirostris
Mergus albellus
Oxyura leucocephala
Polysticta stelleri
Somateria spectabilis
Tadorna tadorna
Tadorna ferruginea
FALCONIFORMES
усi види
GALLIFORMES
Tetraonidae
Tetrao urogallus cantabricus
CRUIFORMES
Turnicidae
Turnix sylvatica
Gruidae
усi види
Rallidae
Crex crex
Fulica cristata
Porphyrio porphyrio
Porzana porzana
Porzana pusilla
Porzana parva
Otididae
усi види
CHARADRIIFORMES
Charadriidae
Arenaria interpres
Charadrius alexandrinus
Charadrius leschenaulti
Charadrius dubius
Charadrius hiaticula
Eudromias morinellus
Hoplopterus spinosus
Scolopacidae
Calidris alba
Calidris alpina
Calidris ferruginea
Calidris maritima
Calidris minuta
Calidris temminckii
Gallinago media
Limicola falcinellus
Numenius tenuirostris
Tringa cinerea
Tringa glareola
Tringa hypoleucos
Tringa ochropus
Tringa stagnatilis
Recurvirostridae
усi види
Phalaropodidae
усi види
Burhinidae
Burhinus oedicnemus
Glareolidae
усi види
Laridae
Chlidonias hybrida
Chlidonias leucopterus
Chlidonias niger
Gelochelidon nilotica
Hydroprogne caspia
Larus audouinii
Larus genei
Larus melanocephalus
Larus minutus
Larus (Xenia) sabini
Pagophila eburnea
Sterna albifrons
Sterna dougallii
Sterna hirundo
Sterna paradisaea (macrura)
Sterna sandvicensis
COLUMBIFORMES
Pteroclididae
усi види
Columbidae
Columba bollii
Columba junoniae
CUCULIFORMES
Cuculidae
Clamator glandarius
STRIGIFORMES
усi види
CAPRIMULGIFORMES
Caprimulgidae
усi види
APODIFORMES
Apodidae
Apus caffer
Apus melba
Apus pallidus
Apus unicolor
CORACIIFORMES
Alcedinidae
Alcedo atthis
Ceryle rudis
Halcyon smyrnensis
Meropidae
Merops apiaster
Coraciidae
Coracias garrulus
Upopidae
Upopa epops
PICIFORMES
усi види
PASSERIFORMES
Alaudidae
Calandrella brachydactyla
Calendrella rufescens
Chersophilus duponti
Eremophila alpestris
Galerida theklae
Melanocorypha bimaculata
Melanocorypha calandra
Melanocorypha leucoptera
Melanocorypha yeltoniensis
Hirundinidae
усi види
Motacillidae
усi види
Pycnonotidae
Pycnonotus barbatus
Laniidae
усi види
Bombycillidae
Bombycilla garrulus
Cinclidae
Cinclus cinclus
Troglodytidae
Troglodytes troglodytes
Prunellidae
усi види
Muscicapidae
Turdinae
Cercotrichas galactotes
Erithacus rubecula
Irania gutturalis
Luscinia luscinia
Luscinia megarhynchos
Luscinia (Cyanosylvia) svecica
Monticola saxatilis
Monticola solitarius
Oenanthe finischii
Oenanthe hispanica
Oenanthe isabellina
Oenanthe leucura
Oenanthe oenanthe
Oenanthe pleschanka (leucomela)
Phoenicurus ochruros
Phoenicurus phoenicurus
Saxicola dacotiae
Saxicola rubetra
Saxicola torquata
Tarsiger cyanurus
Turdus torquatus
Sylviinae
усi види
Regulinae
усi види
Muscicapinae
усi види
Timaliinae
Panurus biarmicus
Paridae
усi види
Sittidae
усi види
Certhiidae
усi види
Emberizidae
Calcarius lapponicus
Emberiza aureola
Emberiza caesia
Emberiza cia
Emberiza cineracea
Emberiza cirlus
Emberiza citrinella
Emberiza leucocephala
Emberiza melanocephala
Emberiza pusilla
Emberiza rustica
Emberiza schoeniclus
Plectrophenax nivalis
Fringillidae
Carduelis cannabina
Carduelis carduelis
Carduelis chloris
Carduelis flammea
Carduelis flavirostris
Carduelis hornemanni
Carduelis spinus
Carpodacus erythrinus
Coccothraustes coccothraustes
Fringilla teydea
Loxia curvirostra
Loxia leucoptera
Loxia pityopsittacus
Loxia scotica
Pinicola enucleator
Rhodopechys githaginea
Serinus citrinella
Serinus pusillus
Serinus serinus
Ploceidae
Montrifringilla nivalis
Petronia petronia
Sturnidae
Sturn us roseus
Sturnus unicolor
Oriolidae
Oriolus oriolus
Corvidae
Cyanopica cyanus
Nucifraga caryocatactes
Perisoreus infaustus
Pyrrhocorax graculus
Pyrrhocorax pyrrhocorax

Плазуни

TESTUDINES
Testudinidae
Testudo graeca
Testudo hermanni
Testudo marginata
Emydidae
Emys orbicularis
* Mauremys caspical
Dermochelyidae
Dermochelys coriacea
Cheloniidae
Caretta caretta
Chelonia mydas
Eretmochelys imbricata
Lepidochelys kempii
Trionychidae
Rafetus euphraticus
Trionyx triunguis
SAURIA
Gekkonidae
Cyrtodactylus kotschyi
Tarentola angustimentalis
Tarentola boettgeri
Tarentola delalandii
Tarentola gomerensis
Phyllodactylus europaeus
Agamidae
* Stellio stellio (Agama stellio)
Chamaeleontidae
Chamaeleo chamaeleon
Lacertidae
Algyroides fitzingeri
Algyroides marchi
Algyroides moreoticus
Algyroides nigropunctatus
* Archaeolacerta bedriagae (Lacerta bedriagae)
* Archaeolacerta monticola (Lacerta monticola)
Gallotia galloti
* Gallotia simonyi (Lacerta simonyi)
Gallotia stehiini
Lacerta agilis
Lacerta clarkorum
Lacerta dugesii
Lacerta graeca
Lacerta horvathi
Lacerta lepida
Lacerta parva
Lacerta princeps
Lacerta schreiberi
Lacerta trilineata
Lacerta viridis
Ophisops elegans
Podarcis erhardii
Podarcis filfolensis
Podarcis lilfordi
Podarcis melisellensis
Podarcis milensis
Podarcis muralis
Podarcis peloponnesiaca
Podarcis pityusensis
Podarcis sicula
Podarcis taurica
Podarcis tiliguerta
Podarcis wagleriana
Anguidae
Ophisaurus apodus
Scincidae
Ablepharus kitaibelii
Chalcides bedriagai
Chalcides ocellatus
Chalcides sexlineatus
* Chalcides simonyi (Chalcides occidentalis)
Chalcides viridianus
Ophiomorus punctatissimus
OPHIDIA
Colubridae
Coluber cypriensis
Coluber gemonensis
Coluber hippocrepis
* Coluber jugularis2
* Coluber najadum3
Coluber viridiflavus
Coronella austriaca
Elaphe longissima
Elaphe quatuorlineata
Elaphe situla
Natrix megalocephala
Natrix tessellata
Telescopus fallax
Viperidae
Vipera albizona
Vipera ammodytes
Vipera barani
Vipera kaznakovi
Vipera latasti
Vipera lebetina4
Vipera pontica
Vipera ursinii
Vipera wagneri
Vipera xanthina

Земноводнi

CAUDATA
Salamandridae
Chioglossa lusitanica
Euproctus asper
Euproctus montanus
Euproctus platycephalus
* Mertensiella luschani (Salamandra luschani)
* Salamandra atra5
Salamandrina terdigitata
Triturus carnifex
Triturus cristatus
Triturus dobrogicus
Triturus italicus
Triturus karelinii
Triturus montandoni
Plethodontidae
* Speleomantes flavus (Hydromantes flavus)
* Speleomantes genei (Hydromantes genei)
* Speleomantes imperialis (Hydromantes imperialis)
* Speleomantes italicus (Hydromantes italicus)
* Speleomantes supramontis (Hydromantes supramontis)
Proteidae
Proteus anguinus
ANURA
Discoglossidae
Alytes cisternasii
Alytes muletensis
Alytes obstetricans
Bombina bombina
Bombina variegata
Discoglossus galganoi
Discoglossus jeanneae
Discoglossus montalentii
Discoglossus pictus
Discoglossus sardus
Neurergus crocatus
Neurergus strauchi
Pelobatidae
Pelobates cultripes
Pelobates fuscus
Pelobates syriacus
Pelodytes caucasicus
Bufonidae
Bufo calamita
Bufo viridis
Hylidae
Hyla arborea
Hyla meridionalis
Hyla sarda
Ranidae
Rana arvalis
Rana dalmatina
Rana holtzi
Rana iberica
Rana italica
Rana latastei

Риби

CHONDRICHTHYES
PLEUROTREMATA
Cetorhinidae
Cetorhinus maximus (Med.)
Lamnidae
Carcharodon carcharias (Med.)
OSTEICHTHYES
PETROMYZOFIRORMES
Petromyzonidae
Lethenteron zanandrai (Med.)
ACIPENSERIPORMES
Acipenseridae
Acipenser naccarii
Acipenser sturio
Huso huso (Med.)
SALMONIPORMES
Umbridae
Umbra krameri
CYPRINIFORMES
Cyprinidae
Pomatoschistus canestrinii (Med.)
Pomatoschistus tortonesei (Med.)
SYNENTOGNATHI
Belonidae
Hippocampus hippocampus (Med.)
Hippocampus ramulosus (Med.)
ATHERINIFORMES
Cyprinodontidae
Aphanius fasciatus (Med.)
Aphanius iberus (Med.)
Valencia hispanica
Valencia leutourneuxi
PERCIFORMES
Percidae
Zingel asper
CHIMAERIFORMES
Chimaeridae
Mobula mobular (Med.)

Безхребетнi
Членистоногi

INSECTA
Mantodea
Apteromantis aptera
Odonata
Aeshna viridis
Brachythemis fuscopalliata
Calopteryx syriaca
Coenagrion freyi
Coenagrion mercuriale
Cordulegaster trinacriae
Gomphus graslinii
Leucorrhinia albifrons
Leucorrhinia caudalis
Leucorrhinia pectoralis
Lindenia tetraphylla
Macromia splendens
Ophiogomphus cecilia
Oxygastra curtisii
Stylurus (= Gomphus) flavipes
Sympecma braueri
Orthoptera
Baetica ustulata
Saga pedo
Coleoptera
Buprestis splendens
Carabus olympiae
Cerambyx cerdo
Cucujus cinnaberinus
Dytiscus latissimus
Graphoderus bilineatus
Osmoderma eremita
Rosalia alpina
Lepidoptera
Apatura metis
Coenonympha hero
Coenonympha oedippus
Erebia calcaria
Erebia christi
Erebia sudetica
Eriogaster catax
Euphydryas (Eurodryas) aurinia
Fabriciana elisa
Hyles hippophaes
Hypodryas maturna
Lopinga achine
Lycaena dispar
Maculinea arion
Maculinea nausithous
Maculinea teleius
Melanargia arge
Papilio alexanor
Papilio hospiton
Parnassius apollo
Parnassius mnemosyne
Plebicula golgus
Polyommatus galloi
Polyommatus humedasae
Proserpinus prosperpina
Zerynthia polyxena
ARACHNIDA
Araneae
Macrothele calpeiana
CRUSTACEA
Decapoda
Ocypode cursor (Med.)
Pachyplasma giganteum (Med.)

Молюски

GASTROPODA
Dyotocardia
Gibbulaj nivosa (Med.)
Patella ferruginea (Med.)
Patella nigra (Med.)
Monotocardia
Charonia rubicunda (= C. lampas = C. nodiferum) (Med.)
Charonia tritonis (= C. seguenziae) (Med.)
Dendropoma petraeum (Med.)
Erosaria spurca (Med.)
Luria lurida (= Cypraea lurida) (Med.)
Mitra zonata (Med.)
Ranella olearia (Med.)
Schilderia achatidea (Med.)
Tonna galea (Med.)
Zonaria pyrum (Med.)
Stylommatophora
Caseolus calculus
Caseolus commixta
Caseolus sphaerula
* Discus defloratus6
Discus guerinianus
Discula leacockiana
Discula tabellata
Discula testudinalis
Discula turricula
* Elona quimperiana
Geomalacus maculosus
Geomitra moniziana
Helix subplicata
Leiostyla abbreviata
Leiostyla cassida
Leiostyla corneocostata
Leiostyla gibba
Leiostyla lamellosa
BIVALVIA
Unionoida
Margaritifera auricularia
Mytiloida
Lithophaga lithophaga (Med.)
Pinna pernula (Med.)
Myoida
Pholas dactylus (Med.)

Голкошкiрi

ASTERIDAE
Asterina pancerii (Med.)
Ophidiaster ophidianus (Med.)
ECHINIDAE
Centrostephanus longispinus (Med.)

Жалкi

HYDROZOA
Errina aspera (Med.)
ANTHOZOA
Astroides calycularis (Med.)
Gerardia savaglia (Med.)

Губки

PORIFERA
Aplysina cavernicola (Med.)
Asbestopluma hypogea (Med.)
Axinelle polyploydes (Med.)
Petrobiona massiliana (Med.)

     Примiтки до додатка II

     3 грудня 1993 року Постiйний комiтет Конвенцiї ухвалив таку рекомендацiю (N 39 (1993)):

     Постiйний комiтет Конвенцiї про охорону дикої флори та фауни i природних середовищ iснування в Європi, дiючи згiдно з положеннями статтi 14 Конвенцiї, рекомендує Договiрним Сторонам пiд час виконання Конвенцiї враховувати такi технiчнi позначки. Зiрочкою позначенi тi назви видiв, якi було змiнено на бiльш сучаснi, при цьому стара назва наводиться у дужках. Виноски використовуються для приведення деяких видiв у вiдповiднiсть до сучасних вимог таксономiї.

     1. Mauremys caspica було роздiлено на два нових види:

     Mauremys caspica

     Mauremys leprosa (Mauremys caspica leprosa)

     2. Coluber jugularis було роздiлено на два нових види:

     Coluber jugularis

     Coluber caspicus (Coluber jugularis caspicus)

     3. Coluber najadum було роздiлено на два нових види:

     Coluber najadum

     Coluber rubriceps (Coluber najadum rubriceps)

     4. Vipera lebetina було роздiлено на два нових види:

     Vipera lebetina

     Vipera schweizeri (Vipera lebetina schweizeri)

     5. Salamandra atra було роздiлено на два нових види:

     Salamandra atra

     Salamandra lanzai (Salamandra atra lanzai)

     6. Discus defloratus: бiльше не визнається як вид, що має цiннiсть з таксономiчної точки зору, оскiльки його було описано на прикладi лише декiлькох екземплярiв; сьогоднi визнається як такий, що належить до рiзновидiв.

 

Додаток III*

____________
     * Станом на 1 квiтня 1998 року. Постiйний комiтет на регулярнiй основi здiйснює перегляд додаткiв.

Види фауни, що пiдлягають охоронi

Хребетнi

(Med.) = у Середземномор'ї

Ссавцi

INSECTIVORA
Erinaceidae
Erinaceus europaeus
Soricidae
усi види
MICROCHIROPTERA
Vespertilionidae
Pipistrellus pipistrellus
DUPLICIDENTATA
Leporidae
Lepus capensis (europaeus)
Lepus timidus
RODENTIA
Sciurdae
Marmota marmota
Sciurus vulgaris
Castoridae
Castor fiber
Muridae
Microtus cabrerae
Microtus nivalis (lebrunii)
Microtus ratticeps (oeconomus)
Gliridae
усi види
CETACEA
Усi види, що не зазначенi у Додатку II
CARNIVORA
Mustelidae
Martes foina
Martes martes
Meles meles
Mustela erminea
Mustela nivalis
Putorius (Mustela) putorius
Vormela peregusna
Viverridae
усi види
Felidae
Lynx lynx
PINNIPEDIA
Phocidae
Cystophora cristata
Erignathus barbatus
Pagophilus groenlandicus (Phoca groenlandica)
Phoca vitulina
Pusa (Phoca) hispida
Halichoerus grypus
ARTIODACTYLA
Suidae
Sus scrofa meridionalis
Cervidae
усi види
Bovidae
Bison bonasus
Capra ibex
Capra pyrenaica
Ovis aries (musimon, ammon)
Rupicapra rupicapra

Птахи

Усi види, що не зазначенi у Додатку II, за винятком:
Columba palumbus
Corvus corone (corone and cornix)
Corvus frugilegus
Corvus monedula
Garrulus glandarius
Larus argentatus
Larus fuscus
Larus marinus
Passer domesticus
Sturnus vulgaris
Pica pica

Плазуни

Усi види, що не зазначенi у Додатку II

Земноводнi

Усi види, що не зазначенi у Додатку II

Риби

CHONDRICHTHYES
PLEUROTREMATA
Lamnidae
Isurus oxyrinchus (Med.)
Lamna nasus (Med.)
Carcharhinidae
Prionace glauca (Med.)
Squatinidae
Squatina squatina (Med.)
HYPOTREMATA
Rajidae
Raja alba (Med.)
OSTEICHTYES
PETROMYZONIFORMES
Petromyzonidae
Eudontomyzon hellenicum
Eudontomyzon mariae
Eudontomyzon vladykovi
Lampetra fluviatilis
Lampetra planeri
Lampetra zanandreai
Petromyzon marinus
ACIPENSERIFORMES
Acipenseridae
Acipenser ruthenus
Acipenser stellatus
Huso huso
CLUPEIFORMES
Clupeidae
Alosa alosa
Alosa fallox
Alosa pontica
SALMONIFORMES
Coregonidae
Coregonus
усi види
Thymallidae
Thymallus thymallus
Salmonidae
Hucho hucho
Salmo salar*
____________
* Положення цього Додатка не застосовуються до лососевих, що знаходяться у морських водах.
CYPRINIFORMES
Cyprinidae
Abramis ballerus
Abramis sapa
Abramis vimba
Alburnoides bipunctatus
Alburnus albidus
Aspius aspius
Barbus bocagei
Barbus comiza
Barbus meridionalis
Barbus microcephalus
Barbus peloponesis
Barbus plebejus
Barbus sclateri
Barbus steindachneri
Chalcalburnus chalcoides
Chondrostoma genei
Chondrostoma kneri
Chondrostoma lemingi
Chondrostoma lusitanicum
Chondrostoma nasus
Chondrostoma phoxinus
Chondrostoma polylepis
Chondrostoma soetta
Chondrostoma toxostoma
Chondrostoma willkommi
Gobio albipinnatus
Gobio kessleri
Gobio uranoscopus
Leucaspius delineatus
Leucaspius stymphalicus
Leuciscus illyricus
Leuciscus lucumotis
Leuciscus microlepis
Leuciscus polylepis
Leuciscus pyrenaicus
Leuciscus soufia
Leuciscus svallize
Leuciscus turskyi
Leuciscus ukliva
Pachychilon pictum
Pelecus cultratus
Phoxinellus adspersus
Phoxinellus hispanicus
Pseudophoxinus marathonicu
Pseudophoxinus stymphalicus
Rhodeus sericeus
Rutilus alburnoides
Rutilus arcasii
Rutilus frisii
Rutilus graecus
Rutilus lemmingii
Rutilus macedonicus
Rutilus macrolepidotus
Rutilus pigus
Rutilus racovitzai
Rutilus rubilio
Cobitidae
Cobitis elongata
Cobitis hassi
Cobitis larvata
Cobitis paludicola
Cobitis taenia
Cobitis trichonica
Misgurnis fossilis
Sabanejewia aurata
Sabanejewia calderoni
SILURIFORMES
Siluridae
Siluris aristotelis
Siluris glanis
ATHERINIFORMES
Cyprinodontidae
Aphanius fasciatus
Aphanius iberus
GASTEROSTEIFORMES
Syngnathidae
Syngnathus abaster
Syngnathus nigrolineatus
Gasterosteidae
Pungitius hellenicus
Tuntitius platygaster
SCORPAENIFORMES
Cottidae
Cottus poecilopus
Myoxocephalus quadricornis
PERCIFORMES
Serranidae
Epinephelus marginatus (Med.)
Sciaenidae
Sciaena umbra (Med.)
Umbrina cirrosa (Med.)
Percidae
Gymnocephalus baloni
Gymnocephalus schraetzer
Stizostedion volgense
Zingel streber
Zingel zingel
Blenniidae
Blennius fluviatilis
Gobiidae
Gobius fluviatilis
Gobius kessleri
Gobius nigricans
Gobius ophiocephalus
Gobius syrman
Gobius thressalus
Padogobius martensi
Padogobius panizzai
Pomatoschistus canestrini
Pomatoschistus microps
Pomatoschistus minutus
Proterorhinus marmoratus
CHIMAERIFORMES
Chimaeridae
Mobula mobular (Med.)

Безхребетнi
Членистоногi

INSECTA
Coleoptera
Lucanus cervus
Lepidoptera
Graellsia isabellae
CRUSTACEA
Decapoda
Astacus astacus
Austropotamobius pallipes
Austropotamobius torrentium
Homarus gammarus (Med.)
Maja squinado (Med.)
Palinurus elephas (Med.)
Scyllarides latus (Med.)
Scyllarides pigmaeus (Med.)
Scyllarides arctus (Med.)

Молюски

GASTROPODA
Stylommatophora
Helix pomatia
BIVALVIA
Unionida
Margaritifera margaritifera
Microcondymaea compressa
Unio elongatulus

Кiльчастi черв'яки

HIRUDINEA
Arhynchobdellae
Hirudo medicinalis

Голкошкiрi

ECHINOIDEA
Paracentrotus lividus (Med.)
Cnidarians
HEXACORALLIA
Antipathes sp. plur. (Med.)
ALCIONARIA
Corallium rubrun (Med.)

 

Губки

PORIFERA
Hippospongia communis (Med.)
Spongia agaricina (Med.)
Spongia officinalis (Med.)
Spongia zimocca (Med.)

 

Додаток IV*

____________
     * Станом на 1 квiтня 1998 року. Постiйний комiтет на регулярнiй основi здiйснює перегляд додаткiв.

Забороненi засоби i способи знищення, вилову та iнших форм використання диких тварин

Ссавцi

     Пастки

     Використання живих слiпих чи знiвечених тварин як принади

     Магнiтофони

     Електричнi пристрої для знищення та глушiння тварин

     Джерела штучного свiтла

     Дзеркала та iншi ослiплюючi пристрої

     Пристрої для освiтлення мiшеней

     Прицiльнi прилади для нiчного полювання, оснащенi електронним збiльшувачем зображення чи електронно-оптичним перетворювачем

     Вибуховi речовини2

     Сiтки2

     Капкани3

____________
     2 За винятком полювання на китiв.
     3 Якщо застосовуються для широкомасштабного чи невибiркового вилову або знищення.

     Отрута чи отруєнi або анестезуючi принади

     Викурювання iз застосуванням газiв або диму

     Напiвавтоматична чи автоматична зброя iз магазином бiльш нiж на 2 патрони

     Лiтальнi апарати

     Механiчнi транспортнi засоби у русi

Птахи

     Сiльця4

____________
     4 За винятком Lagopus на пiвнiч вiд 58 град. пiвнiчної широти.

     Вапно

     Гачки

     Пастки

     Використання живих слiпих чи знiвечених тварин як принади

     Магнiтофони

     Електричнi пристрої для знищення та глушiння тварин

     Джерела штучного свiтла

     Дзеркала та iншi ослiплюючi пристрої

     Пристрої для освiтлення мiшеней

     Прицiльнi прилади для нiчного полювання, оснащенi електронним збiльшувачем зображення чи електронно-оптичним перетворювачем

     Вибуховi речовини

     Сiтки

     Капкани

     Отрута чи отруєнi або анестезуючi принади

     Викурювання iз застосуванням газiв або диму

     Напiвавтоматична чи автоматична зброя iз магазином бiльш нiж на 2 патрони

     Лiтальнi апарати

     Механiчнi транспортнi засоби у русi

Прiсноводна риба

     Вибуховi речовини

     Вогнестрiльна зброя

     Отрути

     Анестезуючi засоби

     Електроенергiя змiнного струму

     Джерела штучного свiтла

Рiчковий рак (DECAPODA)

     Вибуховi речовини

     Отрути

Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.