УГОДА

мiж Урядом України та Урядом Румунiї про мiжнародне автомобiльне сполучення

     Уряд України та Уряд Румунiї, далi - "Договiрнi Сторони",

     керуючись прагненням до подальшого розвитку мiжнародного автомобiльного сполучення мiж обома країнами, а також транзитом по їх територiях, бажаючи урегулювати цi питання в дусi взаємодопомоги та взаємної вигоди,домовились про наступне:

Стаття 1
Сфера застосування

     1. Положення цiєї Угоди застосовуються при здiйсненнi мiжнародних перевезень пасажирiв i вантажiв мiж Україною та Румунiєю транзитом по їх територiях, а також перевезень у третi країни або з третiх країн, якi виконуються транспортними засобами, зареєстрованими на територiї держави однiєї з Договiрних Сторiн.

     2. Ця Угода не стосується прав i обов'язкiв кожної з Договiрних Сторiн, якi випливають з положень iнших двостороннiх або багатостороннiх угод в областi мiжнародних автомобiльних перевезень пасажирiв i вантажiв.

Стаття 2
Визначення

     В цiй Угодi:

     1. "Перевiзник" означає будь-яку фiзичну або юридичну особу, яка зареєстрована на територiї однiєї з Договiрних Сторiн i допущена згiдно з дiючим нацiональним законодавством до виконання мiжнародних перевезень пасажирiв або вантажiв за плату або за власний рахунок.

     2. "Транспортний засiб" означає будь-який вид автотранспортного засобу з механiчною тягою, призначений згiдно з конструктивними та технiчними вимогами для перевезень понад 9 пасажирiв, включаючи водiя, або для перевезень вантажiв автомобiлем з напiвпричепом (причепом) або без нього, i зареєстрованого на територiї країни однiєї з Договiрних Сторiн.

     При виконаннi перевезень вантажiв транспортним засобом у складi тягача з напiвпричепом (причепом), тягач повинен бути зареєстрований на територiї країни однiєї з Договiрних Сторiн.

Пасажирськi перевезення

Стаття 3
Регулярнi перевезення

     1. Пiд регулярними перевезеннями пасажирiв згiдно з цiєю Угодою вважаються такi перевезення, якi здiйснюються автобусами з вiдповiдною частотою за встановленим маршрутом з правом посадки та висадки пасажирiв за заздалегiдь погодженими розкладом та тарифами.

     2. Регулярнi перевезення пасажирiв мiж Україною та Румунiєю або транзитом через їх територiї виконуються на основi дозволiв, якi видаються компетентними органами Договiрних Сторiн.

     Дозволи можуть видаватися на перiод до п'яти рокiв.

     Компетентний орган кожної Договiрної Сторони видає дозвiл на ту частину маршруту, яка проходить по її територiї.

     3. Пропозицiї щодо органiзацiї таких перевезень завчасно передаються у письмовiй формi один одному компетентними органами Договiрних Сторiн.

     Цi пропозицiї повиннi мiстити данi стосовно назви i адреси перевiзника, маршруту слiдування, розкладу руху, тарифу, пунктiв посадки i висадки пасажирiв, перiоду експлуатацiї.

Стаття 4
Нерегулярнi перевезення

     1. Для здiйснення нерегулярних перевезень пасажирiв мiж Україною та Румунiєю або транзитом через їх територiї, за винятком перевезень, передбачених в статтi 5 цiєї Угоди, необхiднi дозволи, якi видаються компетентними органами Договiрних Сторiн.

     2. Прохання про видачу дозволу на здiйснення нерегулярного перевезення подається перевiзником компетентному органу своєї країни, який передає його компетентному органу iншої Договiрної Сторони.

     3. Для кожного нерегулярного перевезення пасажирiв, за винятком перевезень, передбачених у статтi 5 цiєї Угоди, повинен бути виданий окремий дозвiл, який дає право на виконання одного рейсу туди i назад, якщо iнше не обумовлено в самому дозволi.

     Дозвiл повинен мiстити вiдомостi щодо характеру перевезень i тривалостi знаходження транспортного засобу в країнi призначення.

Стаття 5
Перевезення, якi не потребують дозволiв

     1. Дозволи не потрiбнi для виконання таких перевезень пасажирiв мiж Україною та Румунiєю i транзитом через їх територiї:

     1.1. якщо група одного i того ж складу перевозиться одним i тим же транспортним засобом протягом всього перевезення, яке починається i закiнчується на територiї країни тiєї Договiрної Сторони, де зареєстровано транспортний засiб (перевезення з "зачиненими дверями");

     1.2. яке починається на територiї країни Договiрної Сторони, де зареєстровано транспортний засiб i закiнчується на територiї iншої країни за умови, що транспортний засiб повертається порожнiм до країни, в якiй вiн зареєстрований;

     1.3. коли транспортний засiб, зареєстрований на територiї однiєї Договiрної Сторони, прямує порожнiм на територiю iншої країни для повернення, ранiше вiдвезеної тим же перевiзником, групи пасажирiв до країни реєстрацiї транспортного засобу.

     2. Дозволи також не потрiбнi при замiнi пошкодженого транспортного засобу iншим.

     3. При виконаннi перевезень, передбачених в пунктi 1 цiєї статтi, водiй транспортного засобу повинен мати маршрутний лист.

     Форма маршрутного листа затверджується компетентними органами Договiрних Сторiн.

Вантажнi перевезення

Стаття 6

     1. Перевезення вантажiв мiж Україною та Румунiєю або транзитом через їх територiї, за винятком перевезень, передбачених в статтi 7 цiєї Угоди, виконуються транспортними засобами на пiдставi дозволiв, якi видаються компетентними органами Договiрних Сторiн.

     2. На кожний транспортний засiб, що виконує перевезення вантажiв, повинен бути виданий дозвiл, який дає право на виконання одного рейсу в прямому i зворотному напрямках.

     3. Двостороннi дозволи дають право перевiзнику перевозити вантажi з територiї країни однiєї Договiрної Сторони на територiю країни iншої Договiрної Сторони. Дозвiл дiйсний лише для перевiзника, якому вiн виданий.

Стаття 7
Перевезення, що не потребують дозволiв

     1. Дозволи не потрiбнi для виконання перевезень:

     1.1. рухомого майна при переселеннi;

     1.2. експонатiв, обладнання i матерiалiв, призначених для ярмаркiв i виставок;

     1.3. транспортних засобiв, тварин, а також рiзного iнвентаря i майна, призначених для проведення спортивних заходiв;

     1.4. театральних декорацiй i реквiзиту, музичних iнструментiв, обладнання i приладдя для кiнозйомок, радiо- i телевiзiйних передач;

     1.5. тiл i праху померлих;

     1.6. транспортних засобiв для замiни, буксирування та ремонту технiчно несправних i пошкоджених транспортних засобiв;

     1.7. гуманiтарної допомоги, а також при наданнi термiнової допомоги при стихiйних лихах, аварiях i катастрофах;

     1.8. вантажiв автомобiлями вантажопiдйомнiстю до 3,5 тонни i загальною масою до 6,3 тонни;

     1.9. закуплених транспортних засобiв при їх першому порожньому перегонi до країни, де вони будуть зареєстрованi.

     Вантажi, перерахованi у пунктах 1.2, 1.3, 1.4, пiдлягають обов'язковому зворотному вивезенню з країни.

     2. Змiшана Комiсiя, передбачена статтею 14 цiєї Угоди, має право доповнити перелiк перевезень, якi не потребують дозволiв.

Загальнi положення

Стаття 8
Перевезення у третi країни або з третiх країн

     Перевiзникам, зареєстрованим на територiї країни однiєї Договiрної Сторони, не дозволяється виконувати перевезення вантажiв з територiї країни iншої Договiрної Сторони у третi країни, а також з територiї третiх країн на територiю країни iншої Договiрної Сторони, якщо на це не буде одержано згоди компетентного органу iншої Договiрної Сторони.

Стаття 9
Перевезення на територiї iншої країни

     Перевiзникам, зареєстрованим на територiї країни однiєї Договiрної Сторони, не дозволяється виконувати перевезення пасажирiв i вантажiв мiж двома пунктами, розташованими на територiї країни iншої Договiрної Сторони, якщо на це не буде одержано дозволу компетентного органу iншої Договiрної Сторони.

Стаття 10
Вага i розмiри транспортних засобiв

     1. В тому випадку, коли вага, габарити або навантаження на вiсь транспортного засобу, зареєстрованого на територiї країни однiєї з Договiрних Сторiн, перевищує встановленi на територiї iншої Договiрної Сторони норми, а також при перевезеннях небезпечних вантажiв перевiзник повинен одержати спецiальний дозвiл компетентних органiв iншої Договiрної Сторони.

     2. Якщо згаданий в пунктi 1 цiєї статтi дозвiл визначає рух транспортного засобу за встановленим маршрутом, перевезення повинно здiйснюватись за цим маршрутом.

Стаття 11
Оформлення перевезень

     1. Транспортнi засоби, якi виконують перевезення, повиннi мати державнi реєстрацiйнi i розпiзнавальнi знаки своєї країни.

     2. Водiй транспортного засобу повинен мати нацiональне або мiжнародне посвiдчення водiя i державнi реєстрацiйнi документи на транспортний засiб i транспортнi документи згiдно з вимогами мiжнародних угод.

     3. Перевезення на пiдставi цiєї Угоди виконуються за умови завчасного обов'язкового страхування транспортного засобу, який виконує цi перевезення.

Стаття 12
Митнi положення

     1. Вiдносно прикордонного, митного, санiтарного та iнших видiв контролю застосовуватимуться положення мiжнародних угод, учасниками яких є обидвi Договiрнi Сторони, а при вирiшеннi питань, не урегульованих цими угодами, застосовуватиметься внутрiшнє законодавство кожної з Договiрних Сторiн.

     2. При виконаннi перевезень, що здiйснюються на основi цiєї Угоди, перевiзники взаємно звiльняються вiд сплати митних зборiв i податкiв за:

     2.1. пальне, що знаходиться у паливних баках, передбачених та встановлених заводом-виготовлювачем для кожної моделi транспортного засобу та з'єднаних з системою живлення двигуна;

     2.2. мастильнi матерiали у кiлькостях, необхiдних для споживання пiд час кожної поїздки;

     2.3. запаснi частини, призначенi для ремонту пошкодженого транспортного засобу, який виконує мiжнароднi перевезення.

     Невикористанi запаснi частини пiдлягають зворотному вивезенню, а замiненi запаснi частини повиннi бути вивезенi з країни, або знищенi, або зданi у порядку, встановленому на територiї країни вiдповiдної Договiрної Сторони.

Стаття 13
Звiльнення вiд зборiв

     При виконаннi перевезень на пiдставi положень цiєї Угоди Договiрнi Сторони на взаємнiй основi звiльняють перевiзникiв вiд сплати зборiв за використання автомобiльних дорiг на територiї України i Румунiї.

Стаття 14
Компетентнi органи

     Для здiйснення виконання положень цiєї Угоди Договiрнi Сторони визначають компетентнi органи:

     в Українi - Мiнiстерство транспорту України;

     в Румунiї - Мiнiстерство транспорту Румунiї.

Стаття 15
Змiшана Комiсiя

     1. З метою реалiзацiї положень, що випливають з цiєї Угоди, компетентнi органи Договiрних Сторiн утворюють Змiшану Комiсiю.

     2. Змiшана Комiсiя збирається не рiдше одного разу на рiк почергово на територiї держави кожної з Договiрних Сторiн або на прохання одного з компетентних органiв.

     3. Змiшана Комiсiя має в своїй компетенцiї:

     - визначення змiсту заявок i необхiдних умов для здiйснення регулярних i нерегулярних перевезень пасажирiв;

     - визначення необхiдних документiв для здiйснення туристичних перевезень;

     - погодження виду i кiлькостi бланкiв дозволiв, передбачених цiєю Угодою. Для цього компетентнi органи Договiрних Сторiн щороку передаватимуть один одному погоджену кiлькiсть бланкiв дозволiв на перевезення пасажирiв i вантажiв. Цi бланки повиннi мати пiдпис i печатку компетентного органу, який видав дозвiл.

     Компетентнi органи Договiрних Сторiн погоджують мiж собою порядок обмiну бланками дозволiв;

     - вирiшення будь-яких питань, якi випливають iз застосування цiєї Угоди.

Стаття 16
Платежi

     Всi платежi, якi випливають iз застосування цiєї Угоди, здiйснюватимуться у вiльно конвертованiй валютi. У випадку, коли є платiжний договiр мiж Договiрними Сторонами, застосовуються його положення.

Стаття 17
Застосування нацiонального законодавства

     У всiх випадках, якi нерегламентованi положеннями цiєї Угоди або мiжнародними конвенцiями i договорами, в яких беруть участь обидвi Договiрнi Сторони, застосовуватиметься нацiональне законодавство кожної з Договiрних Сторiн, яке дiє на територiї її країни.

Стаття 18
Санкцiї

     1. У випадку недодержання перевiзником або екiпажем транспортного засобу, зареєстрованого на територiї однiєї з Договiрних Сторiн, законодавства, яке дiє на територiї країни iншої Договiрної Сторони, положень цiєї Угоди або умов, якi включенi у дозвiл на перевезення, компетентний орган країни перевiзника на вимогу компетентного органу країни, де було скоєно порушення, повинен вжити заходiв для виконання положень цiєї Угоди.

     Компетентний орган країни-перевiзника зобов'язаний вжити таких заходiв:

     1.1. зробити попередження перевiзнику, який допустив порушення;

     1.2. призупинити або вiдмiнити дозволи, якi дають право перевiзнику виконувати перевезення на територiї країни Договiрної Сторони, на якiй було скоєно порушення.

Стаття 19
Суперечки

     Можливi суперечки щодо застосування цiєї Угоди вирiшуватимуться шляхом здiйснення прямих переговорiв мiж компетентними органами обох Договiрних Сторiн.

     Якщо цi компетентнi органи не прийшли до згоди, суперечки пiдлягають урегулюванню дипломатичним шляхом.

Стаття 20
Набуття чинностi

     1. Ця Угода укладається строком на п'ять рокiв. Її дiя автоматично продовжується на наступний рiк.

     У випадку намiрiв однiєї з Договiрних Сторiн денонсувати цю Угоду, Договiрнi Сторони повiдомлять про це одна одну за 90 днiв.

     2. Ця Угода пiдлягає затвердженню вiдповiдним державним органом i набуває чинностi по закiнченнi 30 днiв пiсля обмiну нотами по дипломатичних каналах про її затвердження.

Стаття 21
Змiна Угоди

     Будь-яка змiна тексту цiєї Угоди вирiшується шляхом переговорiв мiж Договiрними Сторонами та набуває чинностi згiдно з положеннями пункту 2 статтi 20 цiєї Угоди.

     Вчинено в м. Iзмаїлi 29 березня 1996 року в двох примiрниках, кожний українською, румунською i росiйською мовами, при цьому всi три тексти мають однакову силу. У випадку виникнення розходжень в тлумаченнi цiєї Угоди перевага надається тексту росiйською мовою.

За Уряд України За Уряд Румунiї
Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.