Документ скасований: Наказ ДМСУ (до 2012) № 858 від 10.12.2003

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

Н А К А З
м. Київ

14 лютого 2000 р.
N 78

Про затвердження Iнструкцiї
про порядок утилiзацiї
нафтопродуктiв та хiмiчних
продуктiв пiсля проведення
експертизи в митних лабораторiях

     Iнструкцiя про порядок утилiзацiї нафтопродуктiв та хiмiчних продуктiв пiсля проведення експертизи в митних лабораторiях розроблена з метою встановлення порядку списання та подальшого використання i знищення залишкiв речовин, експертиза яких проводилась митними лабораторiми системи Держмитслужби України i на виконання п. 3.5 рiшення колегiї Державної митної служби України вiд 18.06.99 р. i наказу вiд 07.07.99 р. N 414 "Про введення в дiю рiшення колегiї Державної митної служби України вiд 18.06.99"

     Н А К А З У Ю:

     1. Затвердити Iнструкцiю про порядок утилiзацiї нафтопродуктiв та хiмiчних продуктiв пiсля проведення експертизи в митних лабораторiях.

     2. Начальникам регiональних митниць, де створенi митнi лабораторiї, створити Комiсiї по утилiзацiї нафтопродуктiв та хiмiчних речовин. Склад Комiсiй затвердити наказом.

     3. Начальникам митних лабораторiй забезпечити безумовне виконання вищезазначеної Iнструкцiї.

     4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на начальника Центральної митної лабораторiї Держмитслужби Боярського Г.Я.

Голова Служби Ю. П. Соловков

 

ДОДАТОК
до наказу Державної митної служби України вiд "14" лютого 2000 р. N 78

I Н С Т Р У К Ц I Я
"Про порядок утилiзацiї нафтопродуктiв та
хiмiчних продуктiв пiсля проведення
експертизи в митних лабораторiях"

     1. Загальнi положення

     1.1. Iнструкцiю про порядок утилiзацiї нафтопродуктiв та хiмiчних продуктiв пiсля проведення експертизи в митних лабораторiях розроблено на виконання постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.10.98 р. N 1665 "Про Порядок взяття проб i зразкiв товарiв та iнших предметiв для проведення дослiджень, необхiдних для їх митного оформлення" та п. 3.5. рiшення колегiї Державної митної служби України вiд 18.06.99 р. i наказу вiд 07.07.99 р. N 414 "Про введення в дiю рiшення колегiї Державної митної служби України вiд 18.06.99 р.". Утилiзацiя нафтопродуктiв та хiмiчних продуктiв здiйснюється згiдно з вимогами постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20.06.95 р. N 440 "Про затвердження Порядку одержання дозволу на виробництво, зберiгання, транспортування, використання, захоронення, знищення та утилiзацiї отруйних речовин, в тому числi токсичних промислових вiдходiв, продуктiв бiотехнологiї та iнших бiологiчних агентiв".

     1.2. Дiя цiєї Iнструкцiї поширюється на зразки продуктiв хiмiчної промисловостi та нафтопродуктiв, якi були наданi до митних лабораторiй для проведення дослiджень з метою встановлення їх виду, найменування, визначення фiзико-хiмiчних характеристик та iнших вiдомостей про цi товари необхiдних для митного контролю та митного оформлення.

     1. 3. Iнструкцiю (у частинi, що стосується утилiзацiї нафтопродуктiв) розроблено з урахуванням ГОСТ 2517-85.

     2. Порядок зберiгання та списання контрольних зразкiв

     2. 1. Контрольнi зразки нафтопродуктiв та хiмiчних речовин пiсля проведення дослiджень зберiгаються в лабораторiї на випадок виникнення суперечностей в оцiнцi якостi результатiв аналiзу та висновкiв, зроблених на пiдставi вказаних результатiв. Термiн зберiгання контрольних зразкiв - два мiсяцi з дня отримання висновкiв експертизи (Постанова Кабiнету мiнiстрiв України N 1665 вiд 21 жовтня 1998 р.). Для нафтопродуктiв термiн зберiгання контрольних зразкiв - сорок п'ять дiб з дня отримання висновкiв експертизи (ГОСТ 2517-85).

     2.2.Контрольнi зразки пiсля закiнчення термiну зберiгання (при вiдсутностi на протязi строку зберiгання письмового звернення до митної лабораторiї власника товару або уповноваженої їм особи про повернення товару або письмового звернення слiдчих або судових органiв до митної лабораторiї про передачу зразку) повиннi списуватись. Для цього складається Акт утилiзацiї зразкiв (проб) (додаток 1), в якому повинно бути вказано:

     а) дата та мiсце складання Акту;

     б) прiзвища членiв комiсiї;

     в) назва, тип, кiлькiсть, вага та/або об'єм зразкiв, що пiдлягають утилiзацiї,

     г) спосiб утилiзацiї.

     Акт утилiзацiї зразкiв складається в одному екземплярi, який зберiгається в лабораторiї.

     2.3. Акт утилiзацiї зразкiв (проб) пiдписується всiма членами комiсiї та затверджується начальником митного органу або його заступником.

     3.Приклади способiв утилiзацiї

     3.1. Бензини та iншi рiдкi нафтопродукти можуть бути переробленi в лабораторних умовах для отримання петролейного ефiру, уайт-спiриту та iнших видiв розчинникiв, якi надалi можуть використовуватись в роботi митних лабораторiй. В цьому випадку остаточне списування здiйснюється пiсля використання розчинника.

     3.2. Хiмiчнi речовини можуть бути використанi для робочих потреб митних лабораторiй, у разi необхiдностi - переробленi в лабораторних умовах з метою отримання необхiдних речовин. В цьому випадку остаточне списування здiйснюється пiсля використання речовини.

     3.3. Речовини, що не можуть бути використанi для потреб лабораторiї, повиннi спалюватись або вивозитись на звалище. Небезпечнi для довкiлля речовини перед знищенням повиннi нейтралiзуватись з метою утворення безпечних сполук.

     4. Порядок видачi зразкiв нафтопродуктiв та хiмiчних продуктiв

     4.1. Зразки нафтопродуктiв та хiмiчних продуктiв, при наявностi письмового звернення власника товару або уповноваженої їм особи до митної лабораторiї, повертаються власнику або уповноваженiй особi з оформленням вiдповiдного Акту повернення зразкiв (проб) (додаток 2). Акт повернення зразкiв (проб) складається в двох екземплярах, один з яких надається власнику, а другий зберiгається в лабораторiї.

     4.2. В Актi повернення зразкiв (проб) повинно бути вказано:

     а) дата та мiсце складання Акту;

     б) назва, тип, кiлькiсть, вага та/або об'єм зразкiв, що пiдлягають поверненню;

     г) найменування власника товару або уповноваженої їм особи, якому повертаються зразки, а також їх адреса та контактний телефон).д) назва вiддiлу митної лабораторiї, в якому зберiгалися зразки (проби) товару, який пiдлягає поверненню. Акт повинен бути затверджений печаткою органу, якому передаються зразки (проби).

     4.1. У випадку письмового звернення слiдчих або судових органiв до митної лабораторiї протягом строку зберiгання контрольних зразкiв з проханням про передачу зразкiв нафтопродуктiв та хiмiчних продуктiв вони передаються вказаним органам за Актом передачi зразкiв (проб)(додаток 3). Акт передачi зразкiв (проб) складається в двох екземплярах, один з яких надається представникам слiдчих та судових органiв, а другий зберiгається в лабораторiї.

     4.2. В Актi передачi зразкiв (проб) до слiдчих або судових органiв повинно бути вказано:

     а) дата та мiсце складання Акту;

     б) назва, тип, кiлькiсть, вага та/або об'єм зразкiв, що пiдлягають передачi;

     г) найменування слiдчого або судового органу, якому передаються проби;

     д) назва вiддiлу митної лабораторiї, в якому зберiгалися зразки (проби) товару, який пiдлягає поверненню.

     Акт повинен бути затверджений печаткою органу, якому передаються зразки (проби).

Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.