УГОДА

про порядок транзиту через територiї держав - учасниць Спiвдружностi Незалежних Держав

(Угоду схвалено i подано на ратифiкацiю iз застереженням згiдно з Постановою КМ N 2119 вiд 22.11.99)
(Угоду iз застереженнями ратифiковано Законом N 2283-III вiд 22.02.2001)

     Держави - учасницi цiєї Угоди в особi урядiв, далi -"Сторони",

     керуючись положеннями Договору про створення Економiчного союзу вiд 24 вересня 1993 року, Основами митних законодавств держав - учасниць Спiвдружностi Незалежних Держав,

     прийнятими Рiшенням Ради глав держав Спiвдружностi вiд 10 лютого 1995 року, а також принципами, закрiпленими в Угодi про створення зони вiльної торгiвлi вiд 15 квiтня 1994 року i Протоколi про змiни i доповнення до неї вiд 2 квiтня 1999 року, в Угодi про спiвробiтництво i взаємну допомогу в митних справах вiд 15 квiтня 1994 року,

     пiдтверджуючи свою прихильнiсть до принципiв свободи транзиту,

     бажаючи сприяти спрощенню мiжнародних транзитних перевезень товарiв шляхом унiфiкацiї митних процедур,

     вважаючи, що полiпшення умов мiжнародних транзитних перевезень є одним з iстотних чинникiв розвитку спiвробiтництва,

     погодилися про таке:

     Стаття 1

     Ця Угода визначає порядок транзиту товарiв i транспортних засобiв через митнi територiї Сторiн.

     Для цiлей цiєї Угоди використовуються термiни, визначенi Основами митних законодавств держав - учасниць Спiвдружностi Незалежних Держав вiд 10 лютого 1995 року.

     Стаття 2

     Товари, що перемiщуються транзитом через територiї Сторiн, повиннi:

     залишатися в незмiнному станi, крiм змiн унаслiдок природного зносу або втрат при нормальних умовах транспортування i зберiгання;

     не використовуватися в будь-яких iнших цiлях, крiм транзиту;

     доставлятися в митний орган призначення в термiни, установленi митним органом вiдправлення, виходячи з можливостей транспортного засобу, що перевозить товар, намiченого маршруту й iнших умов перевезення.

     Стаття 3

     Сторони не обкладають митом i податками транспортнi засоби i товари:

     що ввозяться з держав, якi не беруть участi в цiй Угодi, на митну територiю Сторони транзитом через митнi територiї iнших Сторiн;

     що вивозяться з митної територiї Сторони в держави, якi не беруть участi в цiй Угодi, транзитом через митнi територiї iнших Сторiн;

     що перемiщуються мiж Сторонами транзитом через митнi територiї iнших Сторiн.

     До зазначених товарiв i транспортних засобiв, що їх перевозять, не застосовуються заходи економiчної полiтики (обмеження на ввезення i вивезення товарiв, що включають квотування, лiцензування, установлення максимальних i мiнiмальних цiн, а також iншi заходи регулювання взаємодiї нацiональної економiки зi свiтовим господарством).

     Стаття 4

     Нацiональним законодавством Сторiн можуть бути встановленi перелiки окремих видiв товарiв, транзит яких заборонено, а також перелiки окремих видiв товарiв, для транзиту яких потрiбне одержання спецiальних дозволiв уповноважених органiв Сторiн.

     Стаття 5

     Мiсця перетину митного кордону товарами i транспортними засобами, що їх перевозять, а також мiсця їх перевантаження на iншi транспортнi засоби, у тому числi з дробленням партiй, вiдповiдно до нацiонального законодавства визначаються митним органом Сторони, територiєю якої здiйснюється транзит.

     Перемiщення товарiв митними територiями Сторiн здiйснюється за будь-якими маршрутами i напрямками, якщо iнше не встановлено нацiональним законодавством Сторiн.

     У разi переривання транзиту з причини аварiї або настання обставин непереборної сили перевiзник керується нормами, установленими нацiональним законодавством Сторони, на територiї якої вiдбулося переривання транзиту.

     Стаття 6

     Митнi органи Сторiн взаємно визнають нацiональнi засоби iдентифiкацiї, а також документи, необхiднi для контролю товарiв i транспортних засобiв, що їх перевозять.

     Стаття 7

     З метою реалiзацiї цiєї Угоди Сторони доручать своїм митним органам у 3-мiсячний термiн з дати набуття нею чинностi:

     а) обмiнятися:

     перелiками мiсць перетину нацiональних кордонiв товарами i транспортними засобами, що їх перевозять;

     перелiками товарiв, заборонених до ввезення, вивезення i транзиту через їхнi митнi територiї;

     зразками засобiв iдентифiкацiї, документiв, потрiбних для контролю товарiв i транспортних засобiв, що їх перевозять;

     списками товарiв, що допускаються до ввезення, вивезення i транзиту за наявностi дозволiв, що видаються уповноваженими органами Сторони ввезення, вивезення i транзиту;

     б) iнформувати один одного про будь-якi змiни i доповнення в документах, зазначених у пiдпунктi "а" цiєї статтi, протягом мiсячного термiну з дати прийняття таких змiн i/або доповнень;

     в) пiдготувати пропозицiї щодо унiфiкацiї правил митного оформлення i митного супроводження товарiв, включаючи принципи визначення розмiру зборiв за митне супроводження товарiв.

     Стаття 8

     Засоби i послуги щодо забезпечення транзиту товарiв надаються експортерам, iмпортерам або перевiзникам у державi транзиту на умовах, не гiрших, нiж тi, на яких тi ж засоби i послуги надаються нацiональним експортерам, iмпортерам або перевiзникам.

     Законодавство, що регулює митний режим транзиту на митнiй територiї Сторони, поширюється рiвною мiрою на експортерiв, iмпортерiв i перевiзникiв - як резидентiв, так i нерезидентiв.

     Стаття 9

     Питання, не врегульованi цiєю Угодою i пов'язанi з перемiщенням товарiв i транспортних засобiв, що їх перевозять через митнi територiї Сторiн, вирiшуються вiдповiдно до їхнього нацiонального законодавства.

     Спiрнi питання, пов'язанi iз застосуванням або тлумаченням цiєї Угоди, вирiшуються шляхом консультацiй i переговорiв уповноважених органiв заiнтересованих Сторiн.

     Стаття 10

     До цiєї Угоди за спiльною згодою Сторiн можуть бути внесенi змiни i доповнення, що оформлюються протоколами i набувають чинностi в порядку, передбаченому статтею 12 цiєї Угоди.

     Стаття 11

     Ця Угода вiдкрита для приєднання держав - учасниць Спiвдружностi Незалежних Держав, що подiляють її цiлi й принципи, за згодою всiх Сторiн шляхом передачi депозитарiю вiдповiдних документiв про таке приєднання.

     Стаття 12

     Ця Угода набуває чинностi з дня здачi на зберiгання депозитарiю третього повiдомлення про виконання Сторонами, що її пiдписали, усiх необхiдних внутрiшньодержавних процедур.

     Для Сторiн, що виконали внутрiшньодержавнi процедури пiзнiше, вона набуває чинностi в день здачi вiдповiдних документiв депозитарiю.

     Стаття 13

     Ця Угода укладається на термiн 5 рокiв з дня набуття нею чинностi. Пiсля закiнчення цього термiну Угода автоматично продовжується щоразу на наступний 5-рiчний перiод, якщо Сторони не приймуть iншого рiшення.

     Будь-яка зi Сторiн може вийти з цiєї Угоди, надiславши письмове повiдомлення про це депозитарiю не пiзнiше нiж за 6 мiсяцiв до виходу попередньо врегулювавши зобов'язання, що виникли за час дiї цiєї Угоди.

     Вчинено в мiстi Мiнську 4 червня 1999 року в одному дiйсному примiрнику росiйською мовою. Дiйсний примiрник зберiгається у Виконавчому комiтетi Спiвдружностi Незалежних Держав, який надiшле кожнiй державi, що пiдписала цю Угоду, її завiрену копiю.

За Уряд Азербайджанської Республiки (пiдпис) (з особливою думкою)

За Уряд Республiки Молдова (пiдпис)

За Уряд Республiки Вiрменiя (пiдпис)

За Уряд Росiйської Федерацiї (пiдпис)

За Уряд Республiки Бiлорусь (пiдпис) (iз зауваженням)

За Уряд Республiки Таджикистан (пiдпис)

За Уряд Грузiї (пiдпис) (з особливою думкою)

За Уряд Туркменистану (без пiдпису)

За Уряд Республiки Казахстан (пiдпис) (iз зауваженням)

За Уряд Республiки Узбекистан (пiдпис)

За Уряд Киргизької Республiки (пiдпис)

За Уряд України (пiдпис) (iз застереженням)

    Застереження України до пункту III-2 порядку денного засiдання Ради глав урядiв держав - учасниць СНД "Щодо Угоди про порядок транзиту через територiї держав - учасниць Спiвдружностi Незалежних Держав"

4 червня 1999 року

     "Транзит пiдакцизних товарiв через територiю України здiйснюється вiдповiдно до нацiонального законодавства".

Глава делегацiї України, Прем'єр-мiнiстр України В. Пустовойтенко
Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.