ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМIНIСТРАЦIЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

вiд 14.02.2000 р. N 728/6/22-1216


     ДПА України розглянула ваш лист вiд 04.01.2000 р. N 5 щодо застосування фiнансових санкцiй з зовнiшньоекономiчних контрактiв, розрахунки за якими здiйсненi у нацiональнiй валютi України, та повiдомляє таке.

     Статтею 17 Указу Президента України вiд 21.08.98 р. N 41 "Про запровадження режиму жорсткого обмеження бюджетних видаткiв та iнших державних витрат, заходи щодо забезпечення надходження доходiв до бюджету i запобiгання фiнансовiй кризi" визначено, що розрахунки у валютi України за експортно-iмпортними операцiями здiйснюються резидентами України в порядку, передбаченому для розрахункiв в iноземнiй валютi Законом України "Про порядок здiйснення розрахункiв в iноземнiй валютi" вiд 07.05.96 р. N 184/96.

     Вищезазначеним Законом передбачено, що виручка резидентiв в iноземнiй валютi пiдлягає зарахуванню на їх валютнi рахунки в уповноважених банках у термiни виплати заборгованостей, зазначенi в контрактах, але не пiзнiше 90 календарних днiв з дати митного оформлення (виписки вивiзної вантажної митної декларацiї) продукцiї, що експортується, а в разi експорту робiт (послуг), прав iнтелектуальної власностi - з моменту пiдписання акта або iншого документа, що засвiдчує виконання робiт, надання послуг, експорт прав iнтелектуальної власностi. Перевищення зазначеного термiну потребує iндивiдуальної лiцензiї НБУ (ст. 1). Порушення резидентами термiнiв тягне за собою стягнення пенi за кожний день прострочення у розмiрi 0,3 вiдсотка вiд суми неодержаної виручки (митної вартостi недопоставленої продукцiї) в iноземнiй валютi, перерахованiй у грошову одиницю України за валютним курсом НБУ на день виникнення заборгованостi (ст. 4).

Заступник Голови В. Копилов

"Бизнес - Бухгалтерия. Право. Налоги. Консультации", N 15, 10-04-2000 р.

Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.