УГОДА
про загальнi умови i механiзм пiдтримки розвитку виробничої кооперацiї пiдприємств i галузей держав-членiв Спiвдружностi Незалежних Держав
Уряди держав-учасниць цiєї угоди, що надалi iменуються Сторони,
на виконання рiшень Ради глав держав Спiвдружностi, прийнятих 14 травня та 24 вересня 1993 року в Москвi, а також для досягнення цiлей та принципiв Економiчного союзу;
враховуючи технологiчнi взаємозв'язки, що склалися мiж технiчними та виробничими потенцiалами держав;
визнаючи вирiшальну роль прямої виробничої взаємодiї господарюючих суб'єктiв держав-учасниць Спiвдружностi у створеннi загального економiчного простору на базi ринкових вiдносин;
прагнучи забезпечити сприятливi умови для пiдтримання i взаємовигiдного розвитку виробничої кооперацiї i прямих зв'язкiв мiж пiдприємствами та галузями в межах Спiвдружностi,
домовилися про таке:
Стаття 1
Сторони будуть вживати дiйових заходiв до забезпечення державної пiдтримки здiйснення i розвитку кооперацiї мiж пiдприємствами всiх форм власностi, галузевими та мiжгалузевими комплексами на основi їх прямих виробничих зв'язкiв, а також у межах фiнансово-промислових груп i транснацiональних виробничих об'єднань, спiльних пiдприємств.
Стаття 2
Сторони будуть проводити погоджену полiтику у сферi розвитку мiжнародної спецiалiзацiї та кооперацiї виробництва, умов їх здiйснення; визначення прiоритетiв у галузях промисловостi; сприяння розробленню i реалiзацiї спiльних прiоритетiв у галузях промисловостi; сприяння розробленню i реалiзацiї спiльних проектiв i програм; проведення багатосторонньої координацiї виробництва; включаючи сферу конверсiї оборонних галузей.
Стаття 3
Сторони погодились, що:
пiд поставками товарiв по кооперацiї маються на увазi поставки сировини, матерiалiв, вузлiв, деталей, запасних частин, заготовок, напiвфабрикатiв, комплектуючих та iнших виробiв галузевого i мiжгалузевого призначення, технологiчно взаємозв'язаних i необхiдних для спiльного виготовлення кiнцевої продукцiї;
пiд наданням послуг маються на увазi проектнi, ремонтнi роботи, технiчне обслуговування та технологiчнi операцiї;
пiд пiдставами в межах митних режимiв переробки товарiв маються на увазi поставки товарiв вiдповiдно до умов, установлених митним законодавством Сторiн, якщо iнше не зазначено в цiй Угодi.
Стаття 4
Сторони визнають, що основною ланкою виробничої кооперацiї i прямих зв'язкiв є договори (контракти), якi укладаються господарюючими суб'єктами на основi вiдповiдних мiжурядових, галузевих i мiжвiдомчих угод i до створення митного союзу являють собою пiдставу для митних органiв пiд час пропуску товарiв, що поставляються по кооперацiї, через кордон. Митне оформлення товарiв здiйснюється згiдно з цiєю угодою i в порядку, передбаченому митним законодавством сторiн.
Стаття 5
Сторони зобов'язуються не застосовувати ввiзного та вивiзного мита, податкiв, акцизiв i кiлькiсних обмежень щодо товарiв, якi поставляються по кооперацiї, в межах митних режимiв переробки.
Сторони домовилися, що їхнi компетентнi органiзацiї розроблять конкретний порядок дiї цiєї статтi.
Стаття 6
Порядок поставок спецiальних комплектуючих виробiв, призначених для виробництва озброєння та вiйськової технiки, а також iнших специфiчних товарiв, що пiдлягають нетарифним заходам регулювання з метою дотримання встановлених мiжнародних гарантiй, визначається окремими мiжурядовими угодами.
Стаття 7
Сторони не будуть перешкоджати вiдкриттю рахункiв у своїх банках у порядку i в термiни, передбаченi їх нацiональним законодавством. Сторони доручать вiдповiдним органiзацiям здiйснювати роботу, пов'язану iз зближенням законодавства i практики господарювання у цiй сферi.
Сторони погодились утримуватися вiд вимог оплати товарiв (робiт, послуг), що поставляються, у вiльно конвертованiй валютi.
Стаття 8
Сторони виходять з того, що пiдприємства Сторiн, якi уклали цю Угоду, реалiзують вироблену ними продукцiю (роботу, послуги) за цiнами, що визначаються ними за погодженням мiж собою.
Сторони домовилися забезпечити створення умов, необхiдних для безперешкодного здiйснення розрахункiв за поставки продукцiї та послуги, зазначенi у статтi 3 цiєї угоди.
Порядок вiдкриття та ведення взаємних рахункiв встановлюється вiдповiдно до домовленостi мiж центральними (нацiональними) банками Сторiн.
Стаття 9
Сторони в необхiдних випадках будуть погоджувати умови надання кредитiв та iнвестицiй, що стимулюють розвиток кооперацiї в наукоємких виробництвах та експортно орiєнтованих галузях, а також випуск iмпортозамiнної продукцiї.
Стаття 10
Сторони домовилися про те, що сировина, матерiали та комплектуючi вироби, якi поставляються в межах цiєї Угоди, не пiдлягають реекспорту в третi країни, у тому числi iноземним фiзичним, юридичним особам або мiжнародним органiзацiям, без письмової згоди уповноваженого органу держави-постачальника.
Стаття 11
Сторони умовилися з метою розвитку iнтеграцiйних процесiв у виробничiй сферi проводити послiдовну роботу з координацiї та зближення норм нацiонального законодавства щодо господарюючих суб'єктiв у частинi регулювання кооперацiйних зв'язкiв пiдприємств i галузей.
Стаття 12
Сторони органiзовують спiльне опрацювання таких проблем:
розроблення типових договорiв i угод про довготермiнову виробничу кооперацiю;
проведення маркетингових, лiзiнгових дослiджень, органiзацiя виставок i надання рекламних послуг;
розвиток мiж державами-учасницями Спiвдружностi та iншими заiнтересованими державами сучасних iнформацiйних комунiкацiй, що забезпечують сприяння у пошуку партнерiв, пiдготовцi, укладаннi та виконаннi договорiв (контрактiв);
здiйснення спiльних заходiв щодо пiдготовки спецiалiстiв.
Стаття 13
Ця угода пiдлягає ратифiкацiї Сторонами вiдповiдно до їхньої конституцiйної процедури i набуває чинностi пiсля подання державi-депозитарiю третьої ратифiкацiйної грамоти.
Ратифiкацiйнi грамоти здаються депозитарiю цiєї Угоди - Уряду Республiки Бiлорусь. Депозитарiй повiдомляє всi договiрнi Сторони i держави, якi приєдналися, про кожний зданий на зберiгання документ.
Ця Угода вiдкрита для приєднання будь-якої держави-учасницi Спiвдружностi Незалежних Держав, а також третiх країн, що визнають її положення, у разi згоди учасникiв Угоди.
Стаття 14
Ця Угода укладається на необмежений термiн. Угода може бути денонсована Сторонами. Денонсацiя набуває чинностi Для Сторони, що зробила вiдповiдну заяву, через шiсть мiсяцiв з моменту надходження надiсланої iншим Сторонам заяви.
Здiйснено в мiстi Ашгабатi 23 грудня 1993 року в одному дiйсному примiрнику росiйською мовою. Дiйсний примiрник зберiгається в Архiвi Уряду Республiки Бiлорусь, який надiшле державам, що пiдписали цю Угоду, його завiрену копiю.
Copyright © 2024 НТФ «Интес» Все права сохранены. |