ПОСЕРЕДНИЦЬКI УГОДИ

     В процесi здiйснення зовнiшньоекономiчної дiяльностi суб'єктами такої дiяльностi можуть укладатися посередницькi угоди, основними з яких є угоди за договорами:

  • консигнацiйнi;
  • комiсiї, доручення;
  • перевезення;
  • зберiгання;
  • iншi посередницькi угоди, спрямованi на забезпечення здiйснення зовнiшньоекономiчної дiяльностi.

     Законом України вiд 16.04.1991 N 959-XII "Про зовнiшньоекономiчну дiяльнiсть" установлено, що посередницькi операцiї, при здiйсненнi яких право власностi на товар не переходить до посередника (на пiдставi комiсiйних, агентських договорiв, договорiв доручення та iнших), здiйснюються без обмежень.

     Для бiльш детального ознайомлення з деякими з цих угод необхiдно звернутися до нормативно-правових актiв, що регулюють їх виконання.

     Постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 13.02.2019 N 104 "Про затвердження Порядку видачi висновку щодо продовження граничних строкiв розрахункiв за окремими операцiями з експорту та iмпорту товарiв, установлених Нацiональним банком" визначено, що до операцiй резидентiв, якi здiйснюються пiд час виконання зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв) консигнацiї, належать операцiї з реалiзацiї товарiв, вiдповiдно до яких одна сторона (консигнатор) зобов'язується за дорученням iншої сторони (консигнанта) продати протягом визначеного часу дiї угоди консигнацiї за обумовлену винагороду з консигнацiйного складу вiд свого iменi товари, якi належать консигнанту.

     З сукупностi консигнацiйних договорiв, що застосовуються в Українi, розрiзняють консигнацiйнi договори на iмпорт товарiв i договори про поставку товарiв на консигнацiю при експортi.

     Оскiльки в Українi вiдсутнi консигнацiйнi склади, здiйснення консигнацiї при iмпортi товарiв передбачається з розмiщенням ввезених товарiв на митнi склади.

     Якщо товари за договорами консигнацiї (комiсiї, доручення, агентськими) залишаються власнiстю нерезидента до їх выпуску з митного складу, умови їх реалiзацiї можуть бути визначенi при складаннi договору (контракту) купiвлi-продажу, тобто безпосередньо на момент їх випуску зi складу для вiльного обiгу (митний режим iмпорту). При цьому величина митної вартостi такого товару може вiдрiзнятися вiд заявленої при розмiщеннi товару на митний склад.

     При вивезеннi товарiв за межi України за договорами консигнацiї митницi подається митна декларацiя, заповнена у звичайному порядку.

Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.