ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМIНIСТРАЦIЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

вiд 14.12.99 р. N 18764/7/16-1314


     Державна податкова адмiнiстрацiя України розглянула лист ВКФ про оподаткування податком на додану вартiсть операцiй з продажу товарiв, ввезених згiдно iз договорами комiсiї з нерезидентом, i повiдомляє.

     Законом України вiд 03.04.97 р. N 168/97-ВР "Про податок на додану вартiсть" встановлено порядок та передбачено умови, при виконаннi яких платник податку, що здiйснює оподатковуванi операцiї з продажу товарiв (робiт, послуг), має право на вiднесення сум податку на додану вартiсть до податкового кредиту.

     Порядок оподаткування податком на додану вартiсть операцiй з продажу товарiв на митнiй територiї України в межах договорiв комiсiї визначено пунктом 4.7 Закону. Зокрема, у випадках якщо платник податку здiйснює дiяльнiсть з продажу товарiв, отриманих у межах договорiв комiсiї (консигнацiї), поруки, доручення, довiрчого управлiння, iнших цивiльно-правових договорiв, що уповноважують такого платника податку (далi - комiсiонера) здiйснювати продаж товарiв вiд iменi та за дорученням iншої особи (далi - комiтента) без передання права власностi на такi товари, базою оподаткування є продажна вартiсть цих товарiв, визначена у порядку, встановленому Законом. Датою збiльшення податкових зобов'язань комiсiонера є дата, визначена за правилами, встановленими п. 7.3 ст. 7 Закону, а датою збiльшення суми податкового кредиту комiсiонера є дата перерахування коштiв на користь комiтента або надання останньому iнших видiв компенсацiї вартостi зазначених товарiв. При цьому датою збiльшення податкових зобов'язань комiтента є дата отримання коштiв або iнших видiв компенсацiї вартостi товарiв вiд комiсiонера.

     Оскiльки зазначене правило не поширюється на операцiї з ввезення (пересилання) товарiв на митну територiю України в межах зазначених договорiв, оподаткування яких регулюється вiдповiдними нормами цього Закону, в прикладi, що розглядається, пiд час ввезення товарiв згiдно з укладеними договорами комiсiї з нерезидентом на митну територiю України податковi зобов'язання з ПДВ виникатимуть на загальних пiдставах за ставкою 20 вiдсоткiв. Право ж на податковий кредит за сплаченими пiд час ввезення iмпортних товарiв сумами податку виникатиме пiсля перерахування коштiв на користь комiтента-нерезидента або надання останньому iнших видiв компенсацiї вартостi зазначених товарiв. При цьому суми податкового кредиту збiльшуються в частинi, пропорцiйнiй коштам, чи компенсацiї, перерахованiй нерезиденту.

     Що стосується дiяльностi на митнiй територiї України, то наступний продаж ввезених за договорами комiсiї з нерезидентами iмпортних товарiв здiйснюється у загальновстановленому порядку i оподатковується податком на додану вартiсть за ставкою 20 вiдсоткiв. База оподаткування визначається згiдно з пунктом 4.1 статтi 4 вищевказаного Закону виходячи з договiрної (контрактної) вартостi, визначеної за вiльними або регульованими цiнами (тарифами) з урахуванням акцизного збору, ввiзного мита, iнших податкiв та зборiв (обов'язкових платежiв), за винятком податку на додану вартiсть, що включаються в цiну товарiв згiдно з законами України з питань оподаткування. До складу договiрної (контрактної) вартостi включаються будь-якi суми коштiв, вартiсть матерiальних i нематерiальних активiв, що передаються платнику податку безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу в зв'язку з компенсацiєю вартостi проданих таким платником податку товарiв.

     Крiм цього, отримана в межах договорiв комiсiї з нерезидентом винагорода як оплата за послуги, наданi нерезиденту з продажу товарiв на митнiй територiї України, оподатковується податком на додану вартiсть за ставкою 20 вiдсоткiв.

Заступник Голови Г. Оперенко

"Бизнес - Бухгалтерiя", N 43, 23 жовтня 2000 р.

Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.