КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А
Київ

вiд 26 жовтня 2000 р. N 1608


Про затвердження Програми протидiї контрабандi та реалiзацiї на внутрiшньому ринку незаконно ввезених товарiв на 2000 - 2001 роки

     Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:

     1. Затвердити Програму протидiї контрабандi та реалiзацiї на внутрiшньому ринку незаконно ввезених товарiв на 2000 - 2001 роки, що додається.

     2. Мiнiстерствам, iншим центральним органам виконавчої влади, вiдповiдальним за виконання заходiв затвердженої згiдно з цiєю постановою Програми, iнформувати щокварталу до 15 числа мiсяця, що настає за звiтним перiодом, Кабiнет Мiнiстрiв України про стан справ.

Перший вiце-прем'єр-мiнiстр України Ю.ЄХАНУРОВ

  Iнд. 29

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 26 жовтня 2000 р. N 1608

ПРОГРАМА
протидiї контрабандi та реалiзацiї на внутрiшньому ринку незаконно ввезених товарiв на 2000 - 2001 роки

I. Загальна частина

     Незважаючи на комплекс органiзацiйно-практичних заходiв, здiйснених центральними органами виконавчої влади (насамперед правоохоронними i контролюючими) з метою посилення боротьби з контрабандою, негативнi процеси тривають i набувають органiзованих форм. Це завдає значної шкоди економiцi.

     Основними причинами активiзацiї контрабандної дiяльностi в Українi є:

     недосконалiсть законодавства з питань протидiї контрабандi та реалiзацiї на внутрiшньому ринку незаконно ввезених товарiв;

     вiдсутнiсть дiєвої системи контролю за реалiзацiєю на внутрiшньому ринку незаконно ввезених товарiв.

     Метою цiєї Програми є:

     виявлення причин збiльшення обсягу контрабанди та реалiзацiї на внутрiшньому ринку незаконно ввезених товарiв, низької ефективностi боротьби з цими явищами;

     посилення контролю з боку центральних органiв виконавчої влади за додержанням вимог законодавства, що регулює зовнiшньоекономiчну дiяльнiсть, здiйсненням заходiв щодо запобiгання незаконному перемiщенню через митний кордон товарiв та їх реалiзацiї на внутрiшньому ринку;

     удосконалення форм i методiв протидiї органiзованим злочинним угрупованням, пов'язаним з контрабандою;

     полiпшення взаємодiї пiдроздiлiв правоохоронних органiв України мiж собою та вiдповiдними органами сумiжних держав.

     Основними завданнями Програми є:

     визначення заходiв, необхiдних для створення дiєвого механiзму боротьби з контрабандою, та умов, якi унеможливлять реалiзацiю на внутрiшньому ринку незаконно ввезених товарiв, у тому числi шляхом активiзацiї дiй державних органiв для припинення контрабанди;

     об'єднання заходiв органiзацiйного, оперативно-розшукового, правового та iнформацiйного характеру з метою створення системи надiйного захисту вiд контрабандного перемiщення товарiв через митний кордон та запобiгання їх реалiзацiї на внутрiшньому ринку;

     активiзацiя роботи, пов'язаної з виявленням та викриттям злочинних угруповань, окремих осiб, якi займаються контрабандною дiяльнiстю або сприяють її провадженню.

II. Правове забезпечення виконання Програми

     1. Сприяти прискоренню розроблення та прийняття:

     а) нової редакцiї Митного кодексу України.

Держмитслужба, Мiн'юст, Мiнфiн, Мiнекономiки, МВС, СБУ, Держкомкордон.
IV квартал 2000 року;

     б) проектiв законiв України:

     про внесення змiн до Кримiнального кодексу України щодо часткової декримiналiзацiї статтi 70.

Держмитслужба, МВС, Мiн'юст, Держкомкордон, СБУ.
IV квартал 2000 року;

     про внесення змiн до статей 10, 11, 29, 34, 35, 38, 208 i 209 Кодексу України про адмiнiстративнi правопорушення.

Держмитслужба, МВС, Мiн'юст, Держкомкордон, СБУ.
IV квартал 2000 року.

     2. Розробити проект нормативно-правового акта, який передбачав би виплату винагороди особам, якi посприяли виявленню чи припиненню факту контрабанди або порушень митних правил, у розмiрi певного вiдсотка загальної вартостi товарно-матерiальних цiнностей, конфiскованих в результатi розгляду справи про адмiнiстративне правопорушення або кримiнальної справи.

Держмитслужба, МВС, Державна податкова адмiнiстрацiя, Мiн'юст, Держкомкордон, Мiнфiн, СБУ,
Мiнпрацi.
II квартал 2001 року.

     3. Пiдготувати пропозицiї про внесення змiн до актiв законодавства з питань запровадження дiєвого механiзму вiдрахування вiдповiдного вiдсотка коштiв, отриманих вiд реалiзацiї затриманих товарiв, для правоохоронних органiв iз спрямуванням цих сум на придбання нової технiки, стимулювання працiвникiв, якi безпосередньо брали участь у затриманнi контрабанди.

Держмитслужба, Держкомкордон, Мiнфiн, Мiнекономiки, СБУ, Державна податкова адмiнiстрацiя, МВС.
II квартал 2001 року.

     4. Пiдготувати пропозицiї щодо удосконалення правової бази стосовно захисту прав iнтелектуальної власностi з метою запобiгання незаконному виготовленню, введенню в господарський обiг та перемiщенню контрафактної продукцiї.

МОН, Мiнекономiки, Антимонопольний комiтет, Держстандарт, Держмитслужба, МВС, Державна податкова адмiнiстрацiя, Мiн'юст.
IV квартал 2000 року.

     5. Пiдготувати пропозицiї щодо внесення змiн до:

     Декрету Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 8 квiтня 1993 р. N 30 "Про державний нагляд за додержанням стандартiв, норм i правил та вiдповiдальнiсть за їх порушення".

Держстандарт, Мiнфiн.
I квартал 2001 року;

     постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 8 лютого 1995 р. N 108 щодо запровадження супроводу товарiв копiями сертифiкатiв вiдповiдностi державної системи сертифiкацiї, захищених голографiчними елементами.

Держстандарт, Мiнекономiки, МОЗ, Держмитслужба, Держпiдприємництво, Мiн'юст.
IV квартал 2000 року;

     Закону України "Про захист прав споживачiв".

Держстандарт.
IV квартал 2000 року;

     Закону України "Про оперативно-розшукову дiяльнiсть" щодо визначення повноважень митних органiв з питань боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил.

Держмитслужба, Мiн'юст, Мiнфiн, МВС, СБУ.
IV квартал 2000 року.

     6. Вирiшити в установленому порядку питання щодо доцiльностi створення зони митного контролю в межах контрольованих прикордонних районiв.

Держмитслужба, Держкомкордон, СБУ, МВС, Мiн'юст.
I квартал 2001 року.

     7. Розробити i затвердити Правила торгiвлi на ринках, передбачивши, зокрема, порядок реалiзацiї меблiв, одягу та головних уборiв з натурального хутра, а також електропобутових i телерадiотоварiв (за наявностi гарантiйного термiну) у пристосованих для цього примiщеннях з обов'язковим застосуванням реєстраторiв розрахункових операцiй у сферi торгiвлi.

Мiнекономiки, Держстандарт, Державна податкова адмiнiстрацiя, МВС, Держпiдприємництво, Мiн'юст.
IV квартал 2000 року.

     8. Розробити проект Правил оптової торгiвлi алкогольними напоями та тютюновими виробами, передбачивши, зокрема, вимоги щодо перекриття каналiв надходження в роздрiбну мережу та на ринки незаконно ввезених (виготовлених) на територiю України товарiв.

Мiнфiн, Мiнекономiки, Держстандарт, Держпiдприємництво, Державна податкова адмiнiстрацiя, МВС, Держмитслужба.
II квартал 2001 року.

III. Робота з полiпшення взаємодiї правоохоронних органiв

     9. З метою недопущення дублювання функцiй, проведення узгодженої роботи та визначення вiдповiдальностi правоохоронних органiв за стан ведення боротьби з контрабандою забезпечити розроблення спiльних нормативно-правових актiв з цих питань.

Держмитслужба, СБУ, Держкомкордон, МВС, Державна податкова адмiнiстрацiя.
III квартал 2001 року.

     10. Разом з вiдповiдними органами сумiжних з Україною держав забезпечити проведення перевiрок реального надходження товарiв до митниць призначення. На пiдставi аналiзу iнформацiї вживати заходiв до недопущення порушень законодавства.

Держмитслужба, Держкомкордон.
Щокварталу.

     11. Продовжити практику здiйснення правоохоронними та митними органами скоординованих заходiв щодо припинення незаконного перемiщення товарiв через митний кордон (проведення спецiальних цiльових спiльних операцiй на державному кордонi, у межах конкретних дiлянок прикордонної смуги, контрольованих прикордонних районiв та виключної (морської) економiчної зони тощо).

Держкомкордон, Держмитслужба, МВС, Державна податкова адмiнiстрацiя, СБУ.
Щокварталу.

IV. Органiзацiйнi заходи

     12. Провести експеримент iз створення на нафтопереробному заводi акцiонерного товариства "Нафтохiмiк Прикарпаття" зон митного контролю, визначити його ефективнiсть та доцiльнiсть створення таких зон на всiх вiтчизняних нафтопереробних заводах.

Держмитслужба, Державна податкова
адмiнiстрацiя, МВС, СБУ.
IV квартал 2000 року.

     13. Розробити план правових та органiзацiйних заходiв щодо реалiзацiї Закону України "Про вилучення з обiгу, переробку, утилiзацiю, знищення або подальше використання неякiсної та небезпечної продукцiї".

Держстандарт, МОЗ, Мiнекоресурсiв.
IV квартал 2000 року.

     14. Розробити та здiйснити спiльнi заходи щодо виявлення фактiв продажу на внутрiшньому ринку незаконно ввезених (виготовлених) товарiв.

Мiнекономiки, Держстандарт, МВС, Державна податкова адмiнiстрацiя, Мiнфiн, Держпiдприємництво, Держмитслужба, Антимонопольний комiтет.
2001 рiк.

     15. Вивчити питання щодо розповсюдження в Українi друкованої перiодики, ввезеної на територiю держави з порушенням законодавства. Вжити дiєвих заходiв до припинення ввезення в Україну друкованих видань iнших держав без виконання податкових та митних формальностей.

Держкомiнформ, Держмитслужба, Держкомкордон, Державна податкова адмiнiстрацiя, МВС, СБУ, Мiнекономiки.
IV квартал 2000 року.

     16. Органiзувати роз'яснювальну роботу щодо негативних наслiдкiв контрабанди для нацiональної економiки та суспiльства в цiлому, установлення вiдповiдальностi за цей вид злочину.

Держкомiнформ.
Постiйно.

     17. Започаткувати регулярне проведення "круглих столiв" з представниками суб'єктiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi - iмпортерiв товарiв в Україну з метою роз'яснення змiсту законодавства, сутi заходiв, здiйснюваних в Українi для посилення боротьби з контрабандою та реалiзацiєю на внутрiшньому ринку незаконно ввезених товарiв, i врахування можливих пропозицiй таких суб'єктiв, спрямованих на пiдвищення ефективностi цiєї боротьби.

Держмитслужба, СБУ, Державна податкова адмiнiстрацiя, Держпiдприємництво, Держкомiнформ.
З листопада 2000 року.

     18. Удосконалити механiзм розв'язання проблеми вилучення, реалiзацiї та знищення або утилiзацiї залежалих i невитребуваних товарiв, якi тривалий час знаходяться в контейнерах у морських портах, аеропортах та на залiзничних станцiях.

Мiнекономiки, Мiнтранс, Держстандарт, Державна податкова адмiнiстрацiя, МОЗ, Держмитслужба, СБУ, МВС, Мiн'юст, Мiнекоресурсiв.
I квартал 2001 року.

     19. Вжити заходiв до удосконалення електронного контролю за перемiщенням експортних/iмпортних та транзитних вантажiв.

Держмитслужба, Мiнтранс.
IV квартал 2000 року.

     20. Для забезпечення дiєвого митного та прикордонного контролю (в тому числi проведення огляду та переогляду) опрацювати питання щодо можливостi вiдправлення вантажiв, якi перемiщуються в багатотонних контейнерах, через пункти пропуску на державному кордонi, облаштованi електрокозловими кранами.

Мiнтранс, Держмитслужба, Держкомкордон.
I квартал 2001 року.
Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.