Наказ Державного комiтету стандартизацiї, метрологiї та сертифiкацiї України

вiд 10 жовтня 2000 року N 591


Про внесення змiн до Правил обов'язкової сертифiкацiї електропобутового та аналогiчного обладнання i комплектувальних виробiв, затверджених наказом Держстандарту України вiд 12.09.97 N 567

Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
29 листопада 2000 р. за N 880/5101


     Вiдповiдно до статтi 14 Декрету Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 10.05.93 N 46-93 "Про стандартизацiю та сертифiкацiю", на виконання Указу Президента України вiд 22.01.2000 N 89/2000 "Про запровадження єдиної державної регуляторної полiтики у сферi пiдприємництва" НАКАЗУЮ:

     1. Унести до Правил обов'язкової сертифiкацiї електропобутового та аналогiчного обладнання i комплектувальних виробiв, затверджених наказом Держстандарту України вiд 12.09.97 N 567, та зареєстрованих в Мiнiстерствi юстицiї України 31.10.97 за N 524/2328, такi змiни:

     1.1. Пункт 2.1 доповнити реченнями такого змiсту:

     "ДСТУ 3278-95 Система розроблення та поставлення продукцiї на виробництво. Основнi термiни та визначення;

     ДСТУ 3957-2000 Система сертифiкацiї УкрСЕПРО. Порядок обстеження виробництва пiд час проведення сертифiкацiї продукцiї".

     1.2. Пункт 3.1 пiсля букв i цифр "ДСТУ 3498" доповнити буквами i цифрами "ДСТУ 3278".

     1.3. Доповнити пiдпункт 5.1.1 новим абзацом такого змiсту:

     "При цьому заявник повинен надати ОС ЕОК iнформацiю, що вiн не заявляв цю продукцiю на сертифiкацiю в iншi органи iз сертифiкацiї системи УкрСЕПРО".

     1.4. Пiдпункт 5.1.2 викласти в такiй редакцiї:

     "5.1.2. Для проведення сертифiкацiї ЕОК, що iмпортуються в Україну, заявки (за схемами сертифiкацiї 4, 5, 6) подаються заявником згiдно з Порядком проведення робiт iз сертифiкацiї продукцiї iноземного виробництва, що виготовляється серiйно, затвердженим наказом Держстандарту України вiд 18.08.98 за N 633 i зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 14.10.98 за N 657/3097".

     1.5. Перше речення пiдпункту 5.1.3 викласти в такiй редакцiї: "Заявником за схемами 3, 4, 5 та 6 може бути тiльки виготовлювач ЕОК як юридична особа, що дiє вiд свого iменi або через посередникiв".

     1.6. Пiдпункти 5.3.2.3 - 5.3.2.5 викласти в такiй редакцiї:

     "5.3.2.3. Схема 3. Сертифiкацiя ЕОК, що випускаються серiйно. Ця схема передбачає: надання заявником iнформацiї та документацiї щодо стану виробництва ЕОК (додаток 7), випробування зразкiв, узятих на пiдприємствi - виготовлювачi даного ЕОК, та подальший технiчний нагляд шляхом проведення контрольних випробувань типових зразкiв сертифiкованого ЕОК, що вiдбираються з виробництва або в постачальника чи з торгiвлi, не рiдше одного разу на шiсть мiсяцiв.

     Випробуванням пiдлягають кожен тип, марка, найменування заявленого ЕОК. Вiднесення ЕОК до одного типу здiйснює ОС ЕОК.

     Сертифiкат вiдповiдностi видається з термiном дiї до одного року, що встановлюється угодою. Дiя сертифiката вiдповiдностi припиняється i не вiдновлюється, якщо:

     - результати контрольних випробувань продукцiї негативнi;

     - ЕОК не представлено на контрольнi випробування в строки, обумовленi договором (контрактом) на проведення технiчного нагляду.

     Якщо дiя сертифiката вiдповiдностi припинена, то повторно застосовувати цю схему сертифiкацiї не допускається.

     Ця схема сертифiкацiї також може застосовуватися на стадiї розроблення та поставлення продукцiї на виробництво. При цьому з метою сертифiкацiї можуть бути зарахованi квалiфiкацiйнi випробування за умови їх проведення в акредитованiй у Системi випробувальнiй лабораторiї.

     Якщо в результатi аналiзу наданої заявником iнформацiї та документацiї в ОС ЕОК виникли обґрунтованi сумнiви щодо стабiльного вiдтворення показникiв безпеки при виробництвi, то ОС ЕОК здiйснює перевiрку виробництва.

     5.3.2.4. Схема 4. Сертифiкацiя ЕОК, що випускаються серiйно. Ця схема передбачає проведення обстеження виробництва, випробування зразкiв та технiчний нагляд (контрольнi випробування, поточне обстеження виробництва). Кiлькiсть зразкiв, порядок їх вiдбору, програма випробувань, порядок i перiодичнiсть технiчного нагляду визначаються ОС ЕОК. Сертифiкат вiдповiдностi видається з термiном дiї до двох рокiв, що встановлюється угодою.

     5.3.2.5 Схема 5. Сертифiкацiя ЕОК, що випускаються серiйно. Ця схема передбачає проведення атестацiї виробництва, випробування зразкiв, технiчний нагляд (контрольнi випробування, контроль атестованого виробництва). Кiлькiсть зразкiв, порядок їх вiдбору, програма випробувань, порядок i перiодичнiсть технiчного нагляду визначаються ОС ЕОК. Видається сертифiкат вiдповiдностi з термiном дiї, що встановлюється угодою з урахуванням термiну дiї атестата виробництва (до трьох рокiв)".

     1.7. Доповнити пiдпункт 5.3.2 новим пiдпунктом 5.3.2.6 такого змiсту:

     "5.3.2.6. Схема 6. Сертифiкацiя ЕОК, що випускаються серiйно. Ця схема передбачає сертифiкацiю системи якостi виробництва або, якщо вона вже сертифiкована, її оцiнку, випробування зразкiв та технiчний нагляд (контрольнi випробування, контроль i оцiнка дiєвостi системи якостi виробництва). Кiлькiсть зразкiв, порядок їх вiдбору, програма випробувань, порядок i перiодичнiсть технiчного нагляду визначаються ОС ЕОК. Видається сертифiкат вiдповiдностi з термiном дiї, що встановлюється угодою з урахуванням термiну дiї сертифiката на систему якостi (до п'яти рокiв)".

     1.8. Пiдпункти 5.4.2 i 5.4.3 викласти в такiй редакцiї:

     "5.4.2. Обстеження виробництва проводиться ОС ЕОК згiдно з порядком, що встановлений ДСТУ 3957.

     5.4.3. Результати обстеження оформляються актом згiдно з додатком В до ДСТУ 3957, один примiрник якого вручається заявнику".

     1.9. Другий абзац пiдпункту 5.7.3 викласти в такiй редакцiї:

     "Iдентифiкацiя зразкiв продукцiї проводиться з метою встановлення їх належностi до конкретних моделей (типiв) продукцiї, заявленої на сертифiкацiю. При цьому для продукцiї, що iмпортується, в актi зазначається код ТН ЗЕД (першi чотири знаки)".

     1.10. Доповнити пiдпункт 5.8.1 новим абзацом такого змiсту:

     "Якщо продукцiя є великогабаритною або нетранспортабельною, або потребує монтажу на мiсцi експлуатацiї, або використання унiкального випробувального обладнання тощо, то допускається випробування проводити на пiдприємствi-виробнику або на мiсцi експлуатацiї з використанням їх випробувального обладнання та засобiв вимiрювальної технiки, якi вiдповiдають установленим вимогам. Випробування повиннi проводити фахiвцi акредитованої випробувальної лабораторiї".

     1.11. Доповнити пiдпункт 5.8.2 пiсля першого абзацу новим абзацом такого змiсту:

     "Пiд час сертифiкацiї одиничних виробiв чи партiй продукцiї в розмiрi до 10 виробiв за рiшенням ОС ЕОК руйнiвнi випробування, якi необхiднi для визначення показникiв (характеристик) продукцiї, допускається не проводити (за умови надання заявником достатнiх доказiв щодо вiдповiдностi цих показникiв (характеристик) вимогам нормативних документiв".

     1.12. Другий абзац пiдпункту 5.8.3 викласти в такiй редакцiї:

     "Повторнi випробування, у разi припинення робiт iз сертифiкацiї, можуть бути проведенi тiльки пiсля надання ОС ЕОК доказiв виконання заявником коригувальних заходiв для усунення причин, що призвели до невiдповiдностi ЕОК установленим вимогам".

     1.13. Пiдпункт 5.10.4 викласти в такiй редакцiї:

     "5.10.4. Термiн дiї сертифiката вiдповiдностi визначає ОС ЕОК з урахуванням термiну дiї нормативних документiв на продукцiю, термiну, на який атестоване виробництво (сертифiкована система якостi), гарантiйного термiну зберiгання продукцiї, але не бiльше термiнiв, зазначених у додатку 4.

     Дiя сертифiката вiдповiдностi для серiйної продукцiї поширюється на всю продукцiю, вироблену в перiод дiї сертифiката вiдповiдностi, з урахуванням гарантiйного термiну зберiгання за умови дотримання вимог нормативних документiв щодо умов транспортування, складування, зберiгання продукцiї.

     Термiн дiї сертифiката вiдповiдностi та угоди не продовжується.

     Для отримання сертифiката вiдповiдностi на новий термiн заявник не пiзнiше як за три мiсяцi до закiнчення його дiї направляє ОС ЕОК заявку вiдповiдно до п. 5.1.1.

     Допускається видача нового сертифiката вiдповiдностi замiсть того, що втратив чиннiсть, за схемами 4, 5 та 6 на пiдставi результатiв технiчного нагляду за перiод дiї сертифiката вiдповiдностi. При цьому сертифiкацiйнi випробування за новою заявкою проводяться обов'язково.

     У разi закiнчення термiну дiї сертифiката вiдповiдностi на партiю продукцiї, якщо сертифiкована партiя продукцiї протягом цього термiну не реалiзована, новий сертифiкат вiдповiдностi на залишки сертифiкованої партiї має видаватися на основi iдентифiкацiї залишкiв продукцiї (на пiдставi випробувань, проведених пiд час сертифiкацiї)".

     1.14. Додаток 2 викласти в новiй редакцiї (додається).

     1.15. Додаток 4 викласти в новiй редакцiї (додається).

     1.16. Доповнити Правила додатком 7 (додається).

     2. Управлiнню державного нагляду та пiдтвердження вiдповiдностi (О. Баб'як) у п'ятиденний термiн забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї України.

     3. Українському науково-дослiдному iнституту стандартизацiї, сертифiкацiї та iнформатики (Б. Угаров) пiсля державної реєстрацiї цього наказу в Мiнiстерствi юстицiї України забезпечити його публiкацiю в "Iнформацiйному покажчику стандартiв".

     4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Держстандарту України Г. Сидоренка.

Голова Держстандарту України П. Кабан

       

Додаток 2
до Правил обов'язкової сертифiкацiї електропобутового та аналогiчного обладнання i комплектувальних виробiв, затверджених наказом Державного комiтету стандартизацiї, метрологiї та сертифiкацiї України вiд 12 липня 1997 р. N 567 (в редакцiї наказу Державного комiтету стандартизацiї, метрологiї та сертифiкацiї України вiд 10 жовтня 2000 р. N 591)

 

Керiвнику органу iз сертифiкацiї
__________________________________
(найменування, прiзвище, iнiцiали, адреса)
 

ЗАЯВКА
на проведення сертифiкацiї продукцiї у Системi сертифiкацiї УкрСЕПРО

 

1.
(найменування заявника адреса, код ЄДРПОУ*)
в особi
(прiзвище, iм'я, по батьковi та посада)
заявляє, що ,
(назва продукцiї, код ОКПО, код за ТН ЗЕД для iмпортної продукцiї)
яка виготовлена
(серiйно, партiями (шт., тис. шт., вiд N до N виробу), одноразово)
згiдно з ,
(назва та позначення нормативного документа)
вiдповiдає вимогам
(назва та позначення нормативних документiв)
 
i просить провести сертифiкацiю цiєї продукцiї у Системi сертифiкацiї УкрСЕПРО на вiдповiднiсть вимогам наведених нормативних документiв.
2. Випробування з метою сертифiкацiї просимо провести
 
(найменування акредитованої випробувальної лабораторiї (центру), адреса. У разi вiдсутностi вiдомостей цей пункт не заповнюється)

3. Заявник зобов'язується:

- виконати всi умови сертифiкацiї;
- забезпечувати стабiльнiсть показникiв (характеристик) продукцiї, якi пiдтвердженi сертифiкатом вiдповiдностi;
- сплатити всi витрати за проведення сертифiкацiї.

4. Додатковi вiдомостi
 
Заявник пiдтверджує, що одночасно з цiєю заявкою вiн не заявляв зазначену продукцiю для сертифiкацiї в iншi органи iз сертифiкацiї Системи УкрСЕПРО.

 

Керiвник пiдприємства    
(пiдпис) (iнiцiали та прiзвище)
Головний бухгалтер
(пiдпис) (iнiцiали та прiзвище)
"___" __________ 200__ р.
М.П.

_______________
* Єдиний державний реєстр пiдприємств та органiзацiй України.

 

Додаток 4
до Правил обов'язкової сертифiкацiї електропобутового та аналогiчного обладнання i комплектувальних виробiв, затверджених наказом Державного комiтету стандартизацiї, метрологiї та сертифiкацiї України вiд 12 вересня 1997 р. N 567 (в редакцiї наказу Державного комiтету стандартизацiї, метрологiї та сертифiкацiї України вiд 10 жовтня 2000 р. N 591)

Схеми сертифiкацiї ЕОК

N з/п схеми Продукцiя, що серти- фiкується Назва робiт Документи, що видаються ОС ЕОК
Обстеження виробництва Атестацiя виробництва Сертифiкацiя системи якостi Випробування з метою сертифiкацiї Технiчний нагляд
1 2 3 4 5 6 7 8
1 Одиничний вирiб Не проводиться Не проводиться Не проводиться Проводиться по кожному виробу Не проводиться Сертифiкат вiдповiдностi на кожний вирiб
2 Партiя продукцiї (виробiв) Не проводиться Не проводиться Не проводиться Проводяться на зразках продукцiї, вiдiбраних у порядку i кiлькостi, установле них ОС ЕОК Не проводиться Сертифiкат вiдповiдностi на партiю продукцiї (виробiв) з наведенням розмiру сертифiкованої партiї
3 Продукцiя, що випускається серiйно Не проводиться Не проводиться Не проводиться Проводяться на зразках продукцiї, вiдiбраних у порядку i кiлькостi, установлених ОС ЕОК Проводиться шляхом випробувань зразкiв продукцiї з перiодичнiстю, в обсязi та порядку, установлених ОС ЕОК. У разi потреби проводиться перевiрка виробництва Сертифiкат вiдповiдностi з термiном дiї, що встановлюється угодою, до одного року
4 Продукцiя, що випускається серiйно Проводиться Не проводиться Не проводиться Проводяться на зразках продукцiї, вiдiбраних у порядку i кiлькостi, установлених ОС ЕОК Проводиться у порядку, визначеном у ОС ЕОК, i включає перевiрку виробництва та контрольнi випробуван ня зразкiв продукцiї Сертифiкат вiдповiдностi з термiном дiї, що встановлюється угодою, до двох рокiв
5 Продукцiя, що випускається серiйно Не проводиться Проводиться Не проводиться Проводяться на зразках продукцiї, вiдiбраних у порядку i кiлькостi, установлених ОС ЕОК Проводиться у порядку, визначеном у ОС ЕОК, i включає перевiрку виробництва та контрольнi випробування зразкiв продукцiї Сертифiкат вiдповiдностi з термiном дiї до трьох рокiв, що встановлюється угодою з урахуванням термiну дiї атестата виробництва
6 - " - Не проводиться Не проводиться Проводиться органом iз сертифiкацiї систем якостi Проводяться у порядку, визначеному ОС ЕОК Проводиться у порядку, визначеном у ОС ЕОК та органом iз сертифiкацiї систем якостi Сертифiкат вiдповiдностi з термiном дiї до п'яти рокiв, що встановлюється угодою з урахуванням термiну дiї сертифiката системи якостi

 

Додаток 7
до Правил обов'язкової сертифiкацiї електропобутового та аналогiчного обладнання i комплектувальних виробiв

ПЕРЕЛIК
iнформацiї та документацiї щодо стану виробництва ЕОК

     1. Керiвництво пiдприємства.

     1.1. Прiзвища i посади керiвника та його заступника.

     1.2. Прiзвища i посади особи, яка вiдповiдальна за сертифiкацiю ЕОК, та її заступника.

     2. Кiлькiсть працiвникiв, зайнятих виробництвом ЕОК.

     3. Документи, що визначають розподiл вiдповiдальностi працiвникiв та служб пiдприємства за забезпечення ЕОК вимогам НД та сертифiкацiю.

     4. Документи, що пiдтверджують наявнiсть задокументованої системи якостi (Настанова з якостi, сертифiкат системи якостi (за наявностi).

     5. Документи щодо процедури iдентифiкацiї ЕОК при його виробництвi.

     6. Документи щодо проведення вхiдного контролю матерiалiв та комплектувальних виробiв, що впливають на вiдповiднiсть ЕОК вимогам НД.

     7. Документи щодо проведення технiчного контролю i випробувань ЕОК у процесi виробництва та випробувань готової продукцiї.

     8. Документи, якi пiдтверджують, що готова продукцiя пiддавалася контролю та випробуванням.

Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.