МIНIСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
вiд 21.11.2000 | N 644 |
---|
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 24 листопада 2000 р. за N 863/5084 |
|
Затверджено Наказ Мiнiстерства транспорту України 21.11.2000 N 644 |
Правила перевезення вантажiв у
транспортних пакетах
(ст. 54 Статуту)
1. Вантажi, у тому числi експортнi та iмпортнi, якi за своїми розмiрами та властивостями можуть бути сформованi в транспортнi пакети, повиннi пред'являтися вiдправником до перевезення у вагонах та контейнерах тiльки в пакетованому виглядi.
2. Транспортний пакет - це збiльшене вантажне мiсце, сформоване з кiлькох окремих мiсць у тарi (ящиках, мiшках, бочках тощо) або без тари (дошки, шпали, труби, тарна дощечка тощо), скрiплених мiж собою за допомогою унiверсальних чи спецiальних, разового або багаторазового користування пакетувальних засобiв, на пiддонах або без них, яке в процесi транспортування та зберiгання забезпечує:
можливiсть механiзованого навантаження (вивантаження);
цiлiснiсть пакетiв;
цiлiснiсть вантажiв;
безпеку працiвникiв, що виконують транспортнi, складськi та вантажнi роботи;
безпеку руху поїздiв.
Засоби крiплення вантажу в пакети повиннi мати контрольнi знаки вiдправника й унеможливлювати вилучення окремих вантажних мiсць з пакета без порушення крiплення та контрольних знакiв. Контрольнi знаки - це пломба з найменуванням вiдправника; контрольна стрiчка, скрiплена в замок; усадкова плiвка.
Приймання до перевезення вантажiв, сформованих у пакети, з порушенням зазначених вимог не допускається.
3. Пакетування вантажiв здiйснюється силами та засобами вiдправникiв. Пакетованi вантажi транспортуються без переформування пакета пiд час перевезення вiд вiдправника до одержувача.
4. Вiдправник зобов'язаний сформувати пакети згiдно з вимогами стандартiв або технiчних умов транспортування вантажу. У кожний пакет дозволяється вкладати тiльки однорiдний вантаж в однаковiй упаковцi або без неї, який перевозиться на адресу одного одержувача. За надiйнiсть конструкцiї транспортного пакета вiдповiдальнiсть несе вiдправник.
На пакетi вказується кiлькiсть мiсць у ньому.
5. Пакетувальнi засоби багаторазового використання, якi належать залiзницi, забороняється використовувати для пакетування небезпечних вантажiв i вантажiв iз специфiчним запахом.
На стандартних обмiнних пiддонах багаторазового використання не допускається крiплення вантажiв цвяхами, скобами або iншими подiбними засобами, що можуть пошкодити вантаж або пiддон.
Пакети, що перевозяться в критих та iзотермiчних вагонах, навантаження та вивантаження яких провадиться на мiсцях незагального користування, без перевантаження в дорозi, можуть бути закрiпленi у вагонi загальними засобами крiплення (поясами, щитами тощо) для групи пакетiв.
6. Параметри пакетiв, спосiб укладення та крiплення вантажiв у пакетi повиннi вiдповiдати стандартам. При перевезеннi в критих вагонах параметри транспортного пакета iз застосуванням пiддона багаторазового користування розмiром 800 х 1200 мм, не повиннi перевищувати 840 х 1240 мм. Маса транспортного пакета (маса вантажу разом з пакетувальними засобами) при перевезеннi в критих, iзотермiчних вагонах i великовантажних контейнерах не повинна перевищувати 1 т, у середньотоннажних контейнерах - 120 кг. У разi перевезення транспортних пакетiв на вiдкритому рухомому складi їх маса погоджується мiж вiдправником i одержувачем.
7. На транспортнi пакети наноситься марка вiдправника та залiзницi, а при потребi - спецiальна в повнiй вiдповiдностi з вимогами Правил приймання вантажiв до перевезення ( z0862-00 ).
8. Розмiщення та крiплення пакетiв у вагонi та контейнерi здiйснюється вiдповiдно до Технiчних умов навантаження i крiплення вантажiв, затверджених наказом Мiнтрансу вiд 08.05.98 N 174 ( z0346-98 ) та зареєстрованих Мiнiстерством юстицiї 26.05.98 за N 346/2786, iз дотриманням Правил перевезення вантажiв. При цьому в мiждверному просторi критих та iзотермiчних вагонiв пакети повиннi розмiщуватися так, щоб забезпечувалося механiзоване вивантаження їх через будь-якi дверi вагону.
Якщо для окремих пакетiв спосiб розмiщення та крiплення на вiдкритому рухомому складi дiючими Технiчними умовами навантаження та крiплення вантажiв ( z0346-98 ) не передбачений, то вiдправник зобов'язаний розробити технiчнi умови та представити їх на затвердження у встановленому порядку.
9. При оформленнi перевiзних документiв вiдправник у вiдповiдних графах усiх примiрникiв перевiзних документiв вказує:
у графi "Кiлькiсть мiсць" у чисельнику - кiлькiсть пакетiв, у знаменнику - загальну кiлькiсть вантажних мiсць у пакетах (тiльки тих вантажiв, якi приймаються до перевезення, iз зазначенням кiлькостi мiсць);
пiд найменуванням вантажу - "пакет" (штемпелем), а при перевезеннi вантажу пакетами, якi сформованi iз застосуванням засобiв пакетування (пiддони, стропи тощо), якi належать залiзницi, - тип i кiлькiсть засобiв пакетування, завантажених у вагон;
у графi "маса вантажу" - масу вантажу брутто (разом з пакетувальними засобами), а при перевезеннi збiрних вiдправок, якi складаються з декiлькох найменувань вантажiв, - також масу вантажу кожного найменування;
у разi перевезення вантажiв дрiбними вiдправками в транспортних пакетах, сформованих iз застосуванням пiддонiв, у накладнiй у графi "маса вантажу" вказується: у числiвнику - маса пакета брутто, у знаменнику - маса пакета нетто (маса пакета без урахування маси пiддона).
У разi використання засобiв пакетування, якi належать вiдправнику, в графi 4 зворотного боку накладної вiдправник вказує тип i кiлькiсть завантажених у вагон засобiв пакетування.
10. Приймання та видача вантажiв, сформованих у пакети, а також визначення маси вантажу в пакетах провадиться згiдно iз Статутом ( 457-98-п ) та Правилами перевезення вантажiв ( z0861-00, z0862-00, z0863-00, z0864-00, z0865-00, z0866-00, z0867-00, z0868-00, z0869-00, z0870-00, z0871-00, z0872-00, z0873-00, z0875-00 ). На мiсцях загального користування залiзниця приймає вантаж у пакетах пiсля його зовнiшнього огляду без перевiрки кiлькостi вантажу в пакетах.
11. У разi виявлення на станцiї призначення пошкоджених пакетiв, вивантажених засобами залiзницi, станцiя зобов'язана перевiрити вмiст пакета, а в пошкоджених мiсцях - кiлькiсть, масу i стан вантажу.
Результати перевiрки оформляються встановленим порядком.
12. Пiддони та iншi засоби, якi використовуються для пакетування вантажiв, повиннi вiдповiдати вимогам стандартiв i можуть належати залiзницям, вiдправникам i одержувачам.
13. Укрзалiзниця може дозволити залiзницям здiйснювати з вiдправниками i одержувачами рiвночисельний обмiн стандартними справними пiддонами багаторазового користування.
14. На станцiї призначення пiддони, що належать залiзницi, видаються разом з вантажем одержувачу, який зобов'язаний у порядку обмiну надати станцiї вiдповiдну кiлькiсть стандартних та справних навантажених або порожнiх пiддонiв багаторазового користування.
15. Якщо на станцiї вiдсутня достатня кiлькiсть пiддонiв для обмiну з вiдправником (одержувачем), то допускається вiдстрочка обмiну на термiн не бiльше п'яти дiб, починаючи з 0 годин дня приймання або дня видачi вантажу на пiддонах.
Не поверненi в указаний термiн пiддони вважаються втраченими. Винна сторона вiдшкодовує власнику вартiсть неповернених пiддонiв.
16. Порядок облiку прийнятих та виданих залiзницею вiдправникам i одержувачам засобiв пакетування (пiддонiв, строп тощо), що належать залiзницям, а також порядок користування цими засобами встановлюється Укрзалiзницею. За пошкодження або втрату пакетувальних засобiв, що належать залiзницям, вiдправники та одержувачi несуть вiдповiдальнiсть вiдповiдно до статтi 124 Статуту ( 457-98-п ).
17. Приймання до перевезення засобiв пакетування, що належать вiдправникам i одержувачам, вагонними вiдправками та в контейнерах здiйснюється на загальних пiдставах за перевiзними документами з оплатою за тарифом.
18. Пошкодженi обмiннi пiддони в навантаженому станi приймаються одержувачами безперешкодно, якщо несправнiсть пiддона не впливає на цiлiсть вантажу та безпеку вантажних i транспортних операцiй. Пiсля звiльнення вiд вантажу пошкодженi пiддони обмiнюються станцiєю на справнi. Обмiн порожнiми пошкодженими пiддонами мiж вiдправником, одержувачем i залiзницею не допускається.
19. Порядок використання i термiни повернення засобiв пакетування, що належать вiдправникам (одержувачам), установлюються їх власниками.
Прийнятi до перевезення засоби пакетування доставляються залiзницями в пункти призначення у вiдповiдностi до дiючих на залiзничному транспортi термiнiв доставки вантажiв.
20. Здiйснення технiчного нагляду, ремонту, випробувань на мiцнiсть засобiв пакетування провадиться їх власниками.
Начальник Департаменту транспортної полiтики | Г.М.Легенький |
Copyright © 2025 НТФ «Интес» Все права сохранены. |