КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А
Київ

вiд 28 грудня 2000 р. N 1901


Про спецiальну економiчну зону "Миколаїв"

     З метою забезпечення функцiонування спецiальної економiчної зони "Миколаїв" Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:

     1. Затвердити такi, що додаються:

     Порядок розгляду i затвердження iнвестицiйних проектiв, що реалiзуються на територiї спецiальної економiчної зони "Миколаїв", визначення перелiку та обсягiв матерiалiв i сировини, якi ввозяться на її територiю для потреб власного виробництва, пов'язаного з реалiзацiєю iнвестицiйних проектiв;

     Порядок визначення перелiку товарiв та iнших предметiв (крiм пiдакцизних товарiв), у разi вивезення яких з митної територiї України на територiю пiдприємств суднобудiвної промисловостi та їх обiгу в межах спецiальної економiчної зони "Миколаїв" за мiжзаводською кооперацiєю вивiзне мито не справляється, а податок на додану вартiсть справляється за нульовою ставкою.

     2. Державнiй митнiй службi визначити територiї зон митного контролю та їх межi, а також установити режим перемiщення на територiю та з територiї спецiальної економiчної зони "Миколаїв" товарiв, транспортних засобiв та громадян.

     3. Мiнiстерству економiки разом з iншими заiнтересованими центральними органами виконавчої влади здiйснювати монiторинг функцiонування спецiальної економiчної зони "Миколаїв" i подавати у разi потреби в установленому порядку Кабiнетовi Мiнiстрiв України пропозицiї щодо обмеження ввезення на митну територiю України з територiї спецiальної економiчної зони "Миколаїв" та вивезення з митної територiї України на територiю цiєї зони окремих видiв товарiв.

Перший вiце-прем'єр-мiнiстр України Ю.ЄХАНУРОВ

Iнд. 19

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 28 грудня 2000 р. N 1901

ПОРЯДОК
розгляду i затвердження iнвестицiйних проектiв, що реалiзуються на територiї спецiальної економiчної зони "Миколаїв", визначення перелiку та обсягiв матерiалiв i сировини, якi ввозяться на її територiю для потреб власного виробництва, пов'язаного з реалiзацiєю iнвестицiйних проектiв

     1. Цим Порядком установлюється процедура розгляду i затвердження Миколаївською облдержадмiнiстрацiєю (далi - облдержадмiнiстрацiя) iнвестицiйних проектiв, що реалiзуються суб'єктами пiдприємницької дiяльностi у прiоритетних видах економiчної дiяльностi на територiї спецiальної економiчної зони "Миколаїв" (далi - СЕЗ "Миколаїв"), а також визначення перелiку та обсягiв матерiалiв i сировини, якi звiльняються вiд сплати ввiзного мита у разi ввезення на територiю СЕЗ "Миколаїв" для потреб власного виробництва, пов'язаного з реалiзацiєю iнвестицiйних проектiв.

     2. Суб'єкт пiдприємницької дiяльностi, який має намiр реалiзувати iнвестицiйний проект, або уповноважена ним в установленому порядку особа (далi - заявник) подає до облдержадмiнiстрацiї такi документи:

     заяву про розгляд iнвестицiйного проекту за формою згiдно з додатком;

     iнвестицiйний проект (у трьох примiрниках), який виконано вiдповiдно до затверджених облдержадмiнiстрацiєю вимог, пiдписано заявником i прошито з нумерацiєю аркушiв. У разi коли для реалiзацiї iнвестицiйного проекту заявник передбачає ввезення матерiалiв, сировини, устатковання, обладнання та комплектуючих виробiв до них, проект повинен мiстити їх перелiк iз зазначенням обсягiв та обгрунтуванням;

     нотарiально засвiдченi копiї свiдоцтва про державну реєстрацiю суб'єкта пiдприємницької дiяльностi та установчих документiв юридичної особи;

     у разi коли заявником є iноземна юридична особа - документи, що пiдтверджують реєстрацiю iноземної юридичної особи у країнi її мiсцезнаходження (витяг з торговельного, банкiвського або судового реєстру тощо). Цi документи повиннi бути засвiдченi вiдповiдно до законодавства країни, що їх видала, перекладенi українською мовою та легалiзованi у консульськiй установi України, якщо мiжнародними договорами України не передбачено iнше. Зазначенi документи можуть бути також засвiдченi у посольствi вiдповiдної держави в Українi та легалiзованi в МЗС;

     висновки щодо iнвестицiйного проекту, пiдготовленi органами, на якi покладено здiйснення контролю за безпекою виробництва та працi, протипожежною i екологiчною безпекою, iншими органами та органiзацiями вiдповiдно до їх компетенцiї та за перелiком, установленим облдержадмiнiстрацiєю;

     довiдку, видану органом державної податкової служби за мiсцезнаходженням заявника, про стан сплати податкiв, зборiв (обов'язкових платежiв) - для юридичних осiб, зареєстрованих в Українi.

     Заявник несе вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть iнформацiї, що мiститься у пiдготовлених ним документах.

     3. Пiсля перевiрки комплектностi документiв, зазначених у пунктi 2 цього Порядку, облдержадмiнiстрацiя реєструє їх у спецiальному журналi за порядковим номером i видає заявнику письмове пiдтвердження про одержання вiд нього документiв. Форма ведення журналу встановлюється облдержадмiнiстрацiєю.

     4. Копiя заяви про розгляд iнвестицiйного проекту у триденний термiн з дня її реєстрацiї надсилається облдержадмiнiстрацiєю до Мiнекономiки, Держпромполiтики та Державної податкової адмiнiстрацiї в Миколаївськiй областi, якi мають право вимагати вiд облдержадмiнiстрацiї копiї документiв, зазначених у пунктi 2 цього Порядку, i органiзовувати проведення експертизи окремих iнвестицiйних проектiв з урахуванням загальнодержавних iнтересiв для запобiгання негативним наслiдкам їх реалiзацiї (зокрема щодо виконання державних програм економiчного, науково-технiчного та соцiального розвитку, зменшення обсягу надходжень до бюджетiв), а також з метою визначення джерел покриття можливих втрат.

     Вiдповiднi експертнi висновки надсилаються облдержадмiнiстрацiї в мiсячний термiн.

     5. Облдержадмiнiстрацiя розглядає зареєстрованi документи заявника разом з експертними висновками щодо визначення доцiльностi реалiзацiї iнвестицiйного проекту, у тому числi виходячи з програм соцiальноекономiчного розвитку областi, а також щодо обгрунтованостi перелiкiв та обсягiв ввезення сировини, матерiалiв, устатковання, обладнання та комплектуючих виробiв до них.

     Рiшення про затвердження або вiдмову у затвердженнi iнвестицiйного проекту облдержадмiнiстрацiя приймає в термiн, який не може перевищувати 45 календарних днiв з дня реєстрацiї документiв згiдно з пунктом 2 цього Порядку.

     6. У разi затвердження iнвестицiйного проекту заявниковi видається витяг з вiдповiдного рiшення облдержадмiнiстрацiї разом з одним примiрником iнвестицiйного проекту, на титульному аркушi якого проставляється дата i номер цього рiшення, що скрiплюються пiдписом уповноваженої посадової особи та печаткою облдержадмiнiстрацiї.

     Якщо для реалiзацiї iнвестицiйного проекту передбачається ввезення на митну територiю України сировини, матерiалiв, устатковання, обладнання та комплектуючих виробiв до них, один примiрник iнвестицiйного проекту з вiдповiдним перелiком сировини, матерiалiв, устатковання, обладнання та комплектуючих виробiв до них надсилається облдержадмiнiстрацiєю вiдповiдному митному органу.

     7. У затвердженнi iнвестицiйного проекту облдержадмiнiстрацiя вiдмовляє заявнику у разi, коли:

     iнвестицiйний проект не вiдповiдає прiоритетним видам економiчної дiяльностi на територiї СЕЗ "Миколаїв", затвердженим Кабiнетом Мiнiстрiв України;

     одержано негативнi експертвi висновки щодо iнвестицiйного проекту;

     у поданих заявником документах виявлено недостовiрнi вiдомостi;

     суб'єкт пiдприємницької дiяльностi, крiм пiдприємств суднобудiвної промисловостi, має заборгованiсть сплати податкiв, зборiв (обов'язкових платежiв).

     Рiшення про вiдмову у затвердженнi iнвестицiйного проекту з обгрунтуванням причин надсилається заявнику у дводенний термiн пiсля його прийняття.

     8. Заявник, якому вiдмовлено у затвердженнi iнвестицiйного проекту, має право пiсля усунення недолiкiв i доопрацювання iнвестицiйного проекту повторно подати його на розгляд облдержадмiнiстрацiї.

     9. Змiни до затвердженого iнвестицiйного проекту вносяться у порядку, встановленому для його затвердження.

     10. Облдержадмiнiстрацiя iнформує у дводенний термiн з дня прийняття рiшення про затвердження iнвестицiйного проекту або його скасування орган господарського розвитку i управлiння СЕЗ "Миколаїв" та вiдповiдний орган державної податкової служби.

     11. Рiшення про затвердження iнвестицiйного проекту є пiдставою для укладення органом господарського розвитку i управлiння СЕЗ "Миколаїв" з суб'єктом пiдприємницької дiяльностi договору (контракту) щодо умов реалiзацiї iнвестицiйного проекту.

     12. Пiсля укладення договору (контракту) щодо умов реалiзацiї iнвестицiйного проекту орган господарського розвитку i управлiння СЕЗ "Миколаїв" реєструє суб'єкта пiдприємницької дiяльностi як суб'єкта СЕЗ "Миколаїв" у порядку, затвердженому облдержадмiнiстрацiєю, видає йому свiдоцтво про реєстрацiю та у дводенний термiн з дня реєстрацiї суб'єкта СЕЗ "Миколаїв" iнформує про це вiдповiдний орган державної податкової служби i митний орган.

     13. Суб'єкт СЕЗ "Миколаїв" звiтує про хiд реалiзацiї iнвестицiйного проекту перед органом господарського розвитку i управлiння СЕЗ "Миколаїв".

     Орган господарського розвитку i управлiння СЕЗ "Миколаїв" до другого числа мiсяця, що настає за звiтним кварталом, подає облдержадмiнiстрацiї iнформацiю про стан реалiзацiї iнвестицiйних проектiв, а облдержадмiнiстрацiя подає до п'ятого числа мiсяця, що настає за звiтним кварталом, вiдповiдну iнформацiю Мiнекономiки.

 

Додаток
до Порядку
Зразок

 

ЗАЯВА
про розгляд iнвестицiйного проекту
 
(назва проекту)
Заявник  
(найменування юридичної особи або прiзвище фiзичної особи, її адреса,
 
iдентифiкацiйний код згiдно з ЄДРПОУ, номери телефонiв, телефаксу,
 
найменування установи обслуговуючого банку, номер рахунка, номери
 
телефонiв установи банку, паспортнi данi - для фiзичних осiб)
Мiсце реалiзацiї  
(мiсто, район, пiдприємство)
Вид економiчної дiяльностi  
(назва та код згiдно з КВЕД ДК 009-96)
Розмiр iнвестицiй  
Вид iнвестицiй  
Створення нових робочих мiсць  

(кiлькiсть)

Збереження робочих мiсць  

(кiлькiсть)

Термiн реалiзацiї проекту __________, у тому числi монтажу та налагодження обладнання _____________, функцiонування виробництва _____________, 
iнше ______________________
          (розшифрування)
 
Найменування продукцiї (робiт, послуг)  
Рiчний обсяг виробництва  
Ринок збуту  
Обсяг експорту  
Потреба у виробничих площах  
Потреба в енергоносiях  
(за видами)
Виконавцi будiвельно-монтажних робiт  
Постачальники:
устаткування, обладнання  
сировини, матерiалiв  
Середньомiсячна заробiтна плата одного працiвника   гривень
Заявник ____________ _________________________
(пiдпис) (розшифрування)
М. П. "___" _______________ 200 р.

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 28 грудня 2000 р. N 1901

ПОРЯДОК
визначення перелiку товарiв та iнших предметiв (крiм пiдакцизних товарiв), у разi вивезення яких з митної територiї України на територiю пiдприємств суднобудiвної промисловостi та їх обiгу в межах спецiальної економiчної зони "Миколаїв" за мiжзаводською кооперацiєю вивiзне мито не справляється, а податок на додану вартiсть справляється за нульовою ставкою

     1. Перелiк товарiв та iнших предметiв (крiм пiдакцизних товарiв), у разi вивезення яких з митної територiї України на територiю пiдприємств суднобудiвної промисловостi та їх обiгу в межах спецiальної економiчної зони "Миколаїв" за мiжзаводською кооперацiєю вивiзне мито не справляється, а податок на додану вартiсть справляється за нульовою ставкою (далi - перелiк товарiв), затверджується Миколаївською облдержадмiнiстрацiєю (далi - облдержадмiнiстрацiя).

     2. Перелiк товарiв за формою, встановленою облдержадмiнiстрацiєю, складають пiдприємства суднобудiвної промисловостi та iншi суб'єкти пiдприємницької дiяльностi (далi - суб'єкт пiдприємницької дiяльностi) на пiдставi договору (контракту) щодо будування i ремонту суден на експорт, договору щодо постачання продукцiї за мiжзаводською кооперацiєю.

     3. Суб'єкт пiдприємницької дiяльностi подає до облдержадмiнiстрацiї перелiк товарiв у трьох примiрниках разом з обгрунтуванням обсягiв їх ввезення на територiю СЕЗ "Миколаїв".

     4. Облдержадмiнiстрацiя розглядає перелiк товарiв на вiдповiднiсть договору (контракту) щодо будування i ремонту суден на експорт, договору щодо постачання продукцiї за мiжзаводською кооперацiєю та технiко-економiчну обгрунтованiсть i за погодженням з Мiнфiном i Держпромполiтики затверджує його у термiн, що не може перевищувати 30 календарних днiв з дня подання перелiку до облдержадмiнiстрацiї.

     По одному примiрнику затвердженого перелiку товарiв облдержадмiнiстрацiєю видається суб'єкту пiдприємницької дiяльностi i надсилається вiдповiдному митному органу.

Copyright © 2025 НТФ «Интес»
Все права сохранены.