НАЦIОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

вiд 29.12.98 р. N 13-311/1399

 

Департамент валютного
регулювання
Регiональним управлiнням
Нацiонального банку,
ОПЕРУ НБУ, Головному управлiнню,
Комерцiйним банкам,
Українськiй мiжбанкiвськiй валютнiй бiржi,
Кримськiй мiжбанкiвськiй валютнiй бiржi,
Державнiй податковiй адмiнiстрацiї,
Державному митному комiтету України

Особливостi функцiонування ряда валют пiсля 1 сiчня 1999 року

     1. Пiсля 1 сiчня 1999 року у ряда валют виникнуть певнi особливостi функцiонування. Це: австрiйський шилiнг, бельгiйський франк, нiдерландський гульден, фiнська марка, французьський франк, нiмецька марка, iрландський фунт, iталiйська лiра, люксембурзький франк, португальське ескудо, iспанська песета - далi - "євровалюти". Обмiннi курси євровалют по вiдношенню до ЄВРО будуть жорстко та безвiдклично зафiксованi Європейським Центральним Банком 31 грудня 1998 року та будуть використовуватись протягом всього перехiдного перiоду (до 31 грудня 2001 року).

     2. Валюта ЕКЮ (код за ISO XEU/954) буде вилучена з 1 групи класифiкатора та замiнена на валюту ЄВРО (код за ISO EUR/978).

     3. Комерцiйним банкам дозволяється, починаючи з 5 сiчня 1999 року, здiйснювати за дорученням клiєнтiв конверсiю клiєнтських поточних рахункiв, якi були вiдкритi у євровалютах, у ЄВРО.

     4. Комерцiйним банкам дозволяється, починаючи з 5 сiчня 1999 року, здiйснювати за дорученням клiєнтiв операцiї по конверсiї одної євровалюти в iншу чи у ЄВРО за умови дотримання обмiнних курсiв, встановлених Європейським Центральним Банком 31 грудня 1998 року.

     5. Дозволяється придбання та продаж ЄВРО уповноваженими комерцiйними банками на УМВБ та КМВБ, якщо зобов'язання чи вимоги резидентiв України згiдно з пiдтверджуючими документами деномiнованi в євровалютах чи у ЄВРО разом iз жорстким дотриманням вимог, затверджених постановою Правлiння НБУ вiд 30.09.98 N 404.

Директор департаменту
валютного регулювання
С. О. Яременко
Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.