ДЕРЖАВНИЙ МИТНИЙ КОМIТЕТ
НАКАЗ
вiд 14 лютого 1992 року | N 31 |
---|
Про Тимчасовi правила митного контролю за
предметами, що належать iноземним установам,
органiзацiям та особам, якi користуються на
територiї України митними пiльгами
Iз змiнами i доповненнями, внесеними
наказом Державного митного комiтету України
вiд 22 грудня 1994 року N 417
Наказую:
1. Затвердити Тимчасовi правила митного контролю за предметами, що належать iноземним установам, органiзацiям та особам, якi користуються на територiї України митними пiльгами i ввести їх у дiю з 1 квiтня 1992 року (додаються).
2. До введення в дiю зазначених в п. 1 правил застосовувати дiючi нормативнi акти в частинi, що не суперечить законам та мiжнародним договорам України.
3. Начальникам митниць 1 травня 1992 року подати до Комiтету зауваження та пропозицiї щодо удосконалення митного контролю за предметами, що належать iноземним установам, органiзацiям та особам, якi користуються на територiї України митними пiльгами.
Голова Комiтету | О. М. Коваль |
ЗАТВЕРДЖЕНО Голова Державного митного комiтету ________________ О. Коваль 5 лютого 1992 року |
|
ПОГОДЖЕНО Мiнiстерство закордонних України справ України _____________ М. Маракевич 7 лютого 1992 року |
Тимчасовi правила митного контролю за предметами, що належать iноземним установам, органiзацiям та особам, якi користуються на територiї України митними пiльгами
1. Загальнi положення
1.1. В цих Правилах розумiється:
пiд "предметами, призначеними для офiцiйного (службового) користування" - предмети, що перемiщуються через митний кордон України i призначенi для офiцiйного (службового) користування iноземними установами, органiзацiями, що користуються на територiї України митними пiльгами;
пiд "предметами особистого користування" - предмети, що перемiщуються через митний кордон України i призначенi для особистого користування посадових осiб представництв iноземних держав, мiжнародних (мiжурядових) органiзацiй, представництв iноземних держав при цих органiзацiях, iнших мiжнародних органiзацiй, яким надано митнi пiльги;
пiд "представництвами iноземних держав та мiжнародними органiзацiями" - дипломатичнi, консульськi представництва iноземних держав, мiжнароднi, мiжурядовi органiзацiї, представництва iноземних держав при цих органiзацiях, iншi органiзацiї, яким надано митнi пiльги;
пiд "посадовими особами" - глави дипломатичних представництв та члени дипломатичного персоналу, консульськi посадовi особи, представники iноземних держав при мiжнародних, мiжурядових органiзацiях, особи з дипломатичним паспортом, посадовi особи мiжнародних, мiжурядових органiзацiй;
пiд "допомiжним персоналом" - адмiнiстративно-технiчний та обслуговуючий персонал представництв iноземних держав та мiжнародних органiзацiй;
пiд "представництвами iнофiрм" - вiдкритi на територiї України у встановленому порядку представництва iнофiрм, банкiв та органiзацiй, в т.ч. авiакомпанiй та органiв засобiв масової iнформацiї;
пiд "спiвробiтниками iнофiрм" - спiвробiтники вiдкритих на територiї України у встановленому порядку представництв iноземних держав, банкiв та органiзацiй, в т.ч. авiакомпанiй та органiв засобiв масової iнформацiї;
пiд "членами сiмей" - члени сiмей осiб, якi користуються на територiї України митними пiльгами, проживають разом з ними, або супроводжують їх.
1.2. Митнi пiльги, встановленi цими Правилами надаються представництвами iноземних держав, мiжнародним органiзацiям, посадовим особам цих установ та представництвам iнофiрм.
1.3. Передбаченi цими Правилами митнi пiльги поширюються на членiв сiмей посадових осiб представництв iноземних держав та мiжнародних органiзацiй, якщо цi члени сiмей проживають разом з вищевказаними особами та не мають українського громадянства, а також на допомiжний персонал названих представництв, спiвробiтникiв iнофiрм, членiв їх сiмей за умови, що вони не мають українського громадянства i не проживають в Українi постiйно.
1.4. В разi, якщо мiжнародними договорами України чи iншими актами встановлюється iнший обсяг привiлеїв та iмунiтетiв, то застосовуються положення таких договорiв чи актiв.
2. Предмети офiцiйного (службового), та особистого користування
Предмети офiцiйного (службового) користування
2.1. Предмети, призначенi для офiцiйного (службового) користування представництв iноземних держав та мiжнародних, мiжурядових органiзацiй, а також представництв iнофiрм пiдлягають декларуванню шляхом подання митним органом вантажної митної декларацiї у вiдповiдностi з встановленим порядком.
2.2. Предмети, призначенi для офiцiйного (службового) користування представництв iноземних держав та мiжнародних, мiжурядових органiзацiй звiльняються вiд мита та митних зборiв (за винятком складських зборiв та зборiв за послуги подiбного роду).
Вказанi предмети звiльняються вiд митного огляду на основi взаємностi, однак у тих випадках, коли є серйознi пiдстави вважати, що пiд виглядом або крiм предметiв офiцiйного (службового) користування перемiщуються iншi предмети, може бути проведено митний огляд. Такий огляд проводиться у присутностi уповноваженої особи вiдповiдного представництва iноземної держави або мiжнародної органiзацiї.
2.3. Предмети, призначенi для офiцiйного (службового) користування представництв iнофiрм, пропускаються пiсля проведення митного огляду, без обкладення митом.
Такi предмети пропускаються в Україну пiд зобов'язання про зворотне вивезення за кордон. Таке зобов'язання оформляється шляхом вiдповiдної помiтки у вантажнiй митнiй декларацiї з позначенням строку тимчасового ввезення предметiв в Україну. За згодою митного органу строк ввезення в Україну предметiв може перевищувати один рiк.
Предмети, призначенi для витрати у зв'язку з дiяльнiстю представництва iнофiрми, виключаючи будiвельнi матерiали, та призначенi для представницьких цiлей продукти харчування, виногорiлчанi вироби, пиво, тютюновi вироби пропускаються в Україну пiсля сплати мита.
Абзац четвертий пункту 2.3 втратив чиннiсть.
(згiдно з наказом Держмиткому України вiд 22.12.94 р. N 417) |
Предмети особистого користування
2.4. Предмети, призначенi для особистого користування посадових осiб представництв iноземних держав та мiжнародних, мiжурядових органiзацiй, пропускаються в Україну та за кордон у вiдповiдностi з митним законодавством України.
2.5. Випуск особистого багажу осiб, якi користуються на територiї України митними пiльгами, що прямує разом з його власником, може здiйснюватись як у прикордонних, так i у внутрiшнiх митницях.
Особистий багаж осiб, якi користуються на територiї України митними пiльгами, що прямує разом з його власником, звiльняються вiд митного огляду. Це не звiльняє осiб, якi користуються на територiї України митними пiльгами, вiд обов'язку дотримуватися встановленого законодавством України порядку перемiщення речей через митний кордон України.
2.6. Предмети, що не пiдлягають витратi на територiї України, звiльняються вiд обкладення митом i пропускаються пiд зобов'язання про зворотне вивезення за кордон по завершенню всього перiоду перебування їх власника на територiї України.
Призначенi для особистого користування продукти харчування, вино-горiлчанi вироби, пиво та тютюновi вироби пiдлягають пред'явленню i пропускаються пiсля сплати мита.
2.7. При одержаннi, чи вiдправленнi несупроводжуваного особистого багажу та мiжнародних поштових вiдправлень власник предметiв чи його повноважний представник подають в митну установу перелiк речей (додаток N 1) або митну декларацiю.
2.8. Предмети, не призначенi для офiцiйного (службового) користування представництв iноземних держав та мiжнародних, мiжурядових органiзацiй, представництв iнофiрм чи особистого користування осiб, яким наданi на територiї України митнi пiльги, не пропускаються.
2.9. Забороняється ввезення в Україну та вивезення за кордон предметiв, вказаних в додатку N 2 до цих Правил.
2.10. Iноземна валюта, платiжнi документи та цiннi папери, дорогоцiннi метали та коштовнi каменi, перли та вироби з них, а також культурнi цiнностi, що ввозяться в Україну власником чи його повноважним представником, пред'являються митницi, яка видає вiдповiдний документ, що дає право на вiльне зворотне вивезення з України цих цiнностей.
Iноземна валюта, платiжнi документи та цiннi папери, дорогоцiннi метали та коштовнi каменi, перли та вироби з них, а також iншi предмети особистого користування, придбанi на територiї України, вивозяться за кордон у вiдповiдностi з митним законодавством України.
Культурнi цiнностi, придбанi на територiї України, можуть бути вивезенi за кордон за дозволом Мiнiстерства культури України пiсля сплати в належних випадках мита.
2.11. Зберiгання в митних установах предметiв, що належать органiзацiям та особам, якi користуються на територiї України митними пiльгами, здiйснюється на загальних засадах.
2.12. Предмети, ввезенi в Україну для офiцiйного (службового) та особистого користування органiзацiями та особами, яким наданi на територiї України митнi пiльги, вiдчуженню в Українi не пiдлягають i мають бути вивезенi за кордон, якщо цими Правилами не передбачено iнше.
2.13. Предмети, ввезенi в Україну пiд зобов'язання про зворотне вивезення, пiдлягають поверненню за кордон у вказаний в зобов'язаннi строк.
У разi невивезення такi предмети у вiдповiдностi з митним законодавством України обкладаються митом на загальних засадах або надходять у прибуток держави безоплатно.
Митний орган, у регiонi дiяльностi якого знаходиться органiзацiя, що користується на Українi митними пiльгами, може продовжити строк, вказаний у зобов'язаннi.
Предмети, витраченi в процесi експлуатацiї або непридатнi для подальшого використання, знiмаються з облiку за рiшенням митницi. Митниця може вимагати подання власником документу, що пiдтверджує витрату або непридатнiсть таких предметiв.
2.14. При вивезеннi з України предметiв, ввезених в Україну предметiв, що вивозяться, у двох примiрниках. Один примiрник митниця прилучає до зобов'язання про зворотне вивезення, другий примiрник, завiрений митною установою, залишається у пiд зобов'язання про зворотне вивезення, власник або його уповноважена особа, яка подала такий перелiк. Предмети, ввезенi в Україну пiд зобов'язання про зворотне вивезення та не вказанi в перелiку предметiв, що вивозяться, розглядаються як невивезенi та оподатковуються митом.
3. Автотранспорт для офiцiйного (службового) та особистого користування
3.1. Автотранспорт, призначений для офiцiйного (службового) та особистого користування, що належить представництвам iнофiрм, їх спiвробiтникам, членам сiмей вказаних вище осiб, пропускаються в Україну без митного оподаткування.
Такий автотранспорт пiдлягає доставленню у встановленому порядку до митної установи за мiсцем проживання власника для вирiшення питання про випуск.
Автотранспорт, призначений для офiцiйного (службового) користування представництв iноземних держав мiжнародних, мiжурядових органiзацiй, а також представництв iнофiрм, пiдлягає декларуванню шляхом подання митним органам вантажної митної декларацiї вiдповiдно до встановленого порядку. За проведення митних процедур стосовно автотранспорту iнофiрм справляється плата.
3.2. Посадовим особам представництв iноземних держав та мiжнародних, мiжурядових органiзацiй дозволяється ввезення двох автомобiлiв на сiм'ю без обкладення митом.
Дозволяється ввезення без митного оподаткування автомобiлiв пiд зобов'язання про зворотне вивезення (додаток N 3):
- особам допомiжного персоналу представництв iноземних держав та мiжнародних органiзацiй, одного автомобiля на сiм'ю;
- спiвробiтникам представництв iнофiрм одного автомобiля на сiм'ю.
Представництвам iнофiрм дозволяється ввезення автомобiлiв на пiдставi обгрунтованої заяви щодо ввезення необхiдної кiлькостi автомобiлiв для забезпечення роботи представництв, виходячи з видiв дiяльностi та штатного складу представництва фiрми.
(абзац третiй пункту 3.2 в редакцiї наказу Держмиткому України вiд 22.12.94 р. N 417) |
При ввезеннi автомобiля представництво iнофiрми дає зобов'язання про зворотне вивезення, що оформляється шляхом вiдповiдної помiтки у вантажнiй митнiй декларацiї з позначенням строку тимчасового ввезення автомобiля в Україну. За погодженням з митною установою строк тимчасового ввезення автомобiля в Україну може перевищувати один рiк.
В кожний конкретний перiод часу зазначенi представництва, органiзацiї та особи можуть мати у власностi на територiї України ввезенi без обкладення митом пiд зобов'язання про зворотне вивезення автомобiлi у кiлькостях, що не перевищують вищевказанi. На автомобiлi вiтчизняного виробництва, а також придбанi в українських торговельних установах за кордоном це правило не поширюється.
Посадовим особам представництв iноземних держав та мiжнародних, мiжурядових органiзацiй, їх допомiжному персоналу, спiвробiтникам iнофiрм дозволяється ввезення в Україну без митного оподаткування пiд зобов'язання про зворотне вивезення одного немоторного транспортного засобу на сiм'ю та по одному мотоциклу, моторолеру, мопеду на кожного члена сiм'ї.
3.3. Митнi установи за мiсцем проживання власникiв автомобiлiв випускають ввезенi чи придбанi автомобiлi та видають пiсля сплати встановлених зборiв дозволи (додаток N 4) на реєстрацiю в пiдроздiлах КАI МВС України на пiдставi таких документiв:
- письмової заяви власника з поданням у випадках, передбачених цими Правилами, зобов'язання про зворотне вивезення автомобiля за кордон, в тому числi оформленого шляхом вiдповiдної помiтки у вантажнiй митнiй декларацiї з позначенням строку тимчасового ввезення автомобiля в Україну;
- провiзного документу, виданого впускним митним органом, або документу про ввезення автомобiля як вантажу;
- свiдоцтва про реєстрацiю автомобiля в країнi вивезення або документу, що пiдтверджує право власностi на автомобiль.
В п'ятиденний строк з дня видачi дозволу автомобiль має бути пред'явлений в пiдроздiл ДАI МВС України для реєстрацiї.
Всi автомобiлi, що належать посадовим особам представництв iноземних держав та мiжнародних, мiжурядових органiзацiй, їх допомiжному персоналу, спiвробiтникам представництв iнофiрм, членам сiмей вказаних вище осiб, оформлюється в митних установах за мiсцем проживання власника тiльки на особу, яка є штатним працiвником або дружиною (чоловiком) такого працiвника.
3.4. Представництва iноземних держав та мiжнароднi органiзацiї, їх посадовi особи та члени їх сiмей пiсля виповнення одного року з дня ввезення автомобiля, а допомiжний персонал представництв iноземних держав та мiжнародних, мiжурядових органiзацiй, представництва iнофiрм та їх спiвробiтники пiсля виповнення двох рокiв з дня ввезення автомобiля можуть з дозволу митної установи, що видавала дозвiл на реєстрацiю, вiдчужувати їх.
Видача митною установою дозволу на вiдчуження автомобiля та його перереєстрацiю в пiдроздiлах ДАI МВС України здiйснюється на пiдставi письмової заяви власника.
При вiдчуженнi автомобiлiв допомiжному персоналу представництв iноземних держав та мiжнародних, мiжурядових органiзацiй, спiвробiтниками представництв iнофiрм покупець видає митному органу зобов'язання про зворотне вивезення автомобiля за кордон.
При вiдчуженнi автомобiлiв представництвам iноземних держав та мiжнародним, мiжурядовим органiзацiям, а також представництвам iнофiрм для офiцiйного (службового) користування представництв чи органiзацiй такi автомобiлi декларуються шляхом подання митним органам вантажної митної декларацiї згiдно з встановленим порядком. За здiйснення митних процедур стосовно автомобiлiв, що переходять у власнiсть представництв iнофiрм, справляється плата.
Представництва iнофiрм, перебираючи у власнiсть для офiцiйного (службового) користування автомобiлi дають зобов'язання про зворотне вивезення, яке оформляється шляхом вiдповiдної помiтки у вантажнiй митнiй декларацiї з позначенням строку тимчасового ввезення автомобiлiв в Україну. За згодою митного органу строк тимчасового ввезення автомобiлiв в Україну може перевищувати один рiк.
3.5. При вiдчуженнi автомобiлiв iноземних марок до виповнення двох рокiв з дня ввезення в Україну сплачується мито.
При вiдчуженнi автомобiлiв пiсля виповнення двох рокiв з дня ввезення їх в Україну мито не сплачується.
Мито не сплачується, якщо операцiя по вiдчуженню автомобiлiв здiйснюється мiж представництвами iноземних держав, мiжнародними, мiжурядовими органiзацiями та їх посадовими особами.
3.6. Автомобiлi, що належать представництвам iноземних держав та мiжнародним органiзацiям, їх посадовим особам та допомiжному персоналу, представництвам iнофiрм, їх спiвробiтникам та членам сiмей зазначених осiб, можуть бути, за дозволом митних органiв та пiсля зняття з облiку в пiдроздiлах ДАI МВС України, переданi українським органiзацiям, що здiйснюють прийом металобрухту.
3.7. Iнструменти, запаснi частини та приладдя, що ввозяться в Україну разом з автомобiлем i входять до передбаченого заводом комплекту, пропускаються без обкладення митом.
Запаснi частини та приладдя для ремонту автомобiлiв пропускаються:
- представництвам iноземних держав, мiжнародним, мiжурядовим органiзацiям, їх службовим особам - без митного оподаткування;
- допомiжному персоналу представництв iноземних держав та мiжнародних, мiжурядових органiзацiй, представництвам iнофiрм та їх спiвробiтникам - з оподаткуванням згiдно з дiючими ставками мита.
На номернi агрегати, що ввозяться в Україну для ремонту автомобiлiв, митнi органи видають дозволи (додаток N 4) на їх реєстрацiю в пiдроздiлах ДАI МВС України.
Двигуни, кузови, переднi та заднi мости, пiдвiски, коробки передач, запаснi частини та приладдя вiтчизняного виробництва пропускаються без оподаткування митом.
3.8. При остаточному або тимчасовому вивезеннi за кордон автомобiлiв, що належать представництвам iноземних держав, мiжнародним, мiжурядовим органiзацiям, їх посадовим особам та допомiжному персоналу, представництвам iнофiрм, їх спiвробiтникам та членам сiмей зазначених осiб, власник повинен зняти автомобiль з облiку в митному органi та в пiдроздiлi ДАI МВС України i одержати дозвiл митницi на вивезення його за кордон.
3.9. Автомобiлi, ввезенi в Україну без складання зобов'язання про зворотне вивезення, пiдлягають вивезенню з України протягом шести мiсяцiв з дня остаточного виїзду їх власника за кордон або з дня прийняття рiшення про припинення дiяльностi представництва чи органiзацiї.
Забороняється експлуатацiя автомобiлiв, власники яких остаточно виїхали з України, але не перереєстрували їх у встановленому порядку на iнших осiб.
Автомобiлi, ввезенi в Україну пiд зобов'язання про зворотне вивезення, пiдлягають вивезенню за кордон у встановлений в зобов'язаннi строк.
Митна установа, в регiонi дiяльностi якої знаходиться органiзацiя, що користується на територiї України митними пiльгами, може продовжити строк, вказаний у зобов'язаннi.
У випадку невивезення з дня вказаного в зобов'язанi строку, а також закiнчення шестимiсячного строку з дня виїзду їх власника за кордон чи з дня прийняття рiшення про припинення дiяльностi представництва або мiжнародної, мiжурядової органiзацiї, автомобiлi у вiдповiдностi з митним законодавством України оподатковуються митом або безоплатно надходять у власнiсть держави.
3.10. Автотранспорт, ввезений в Україну або такий, що використовується в Українi з порушенням цих Правил, пiдлягає затриманню органами внутрiшнiх справ i, за рiшенням митних органiв, передачi у власнiсть держави.
3.11. Положення цього роздiлу Правил поширюються на iншi транспортнi засоби (немоторнi транспортнi засоби, мотоцикли, моторолери, мопеди та подiбний їм транспорт).
4. Дипломатична пошта, особистий багаж дипломатичних кур'єрiв
4.1. Правом безперешкодних зносин за допомогою дипломатичної пошти користуються: мiнiстерства (вiдомства) закордонних справ iноземних держав, з якими Україна пiдтримує дипломатичнi та консульськi вiдносини; дипломатичнi та консульськi представництва цих держав на територiї України та третiх країнах, а також мiжнароднi, мiжурядовi органiзацiї та представництва iноземних держав при цих органiзацiях, що знаходяться на територiї України, якщо це передбачено мiжнародними договорами України.
На основi взаємностi це право може бути поширено на транзит через територiю України дипломатичної пошти iноземних держав, з якими Україна не має дипломатичних чи консульських вiдносин.
4.2. Дипломатична пошта, що перемiщується через митний кордон України, не пiдлягає нi розкриванню, нi затриманню.
Всi мiсця, що складають дипломатичну пошту, мусять мати видимi зовнiшнi знаки, що вказують на їх характер, i можуть мiстити тiльки дипломатичнi документи та предмети, призначенi для офiцiйного користування.
Кожне мiсце дипломатичної пошти не обмежується нi у вазi, анi у розмiрах.
4.3. Дипломатичний кур'єр забезпечується офiцiйним документом (кур'єрським листом), в якому вказується його статус та кiлькiсть мiсць, що складають дипломатичну пошту.
4.4. Дипломатична пошта може бути ввiрена також тимчасовому дипломатичному кур'єру, призначеному для перевезення тiльки даної дипломатичної пошти (дипломатичний кур'єр ad hoc та забезпеченому офiцiйним документом (кур'єрським листом).
Тимчасовому дипломатичному кур'єру надаються митнi пiльги, передбаченi цим роздiлом Правил. Такi пiльги припиняються з моменту доставлення пошти за призначенням.
4.5. На основi спецiальної угоди з iноземною державою дипломатична пошта може бути довiрена командиру цивiльного повiтряного судна. В цьому випадку командир повiтряного судна забезпечується офiцiйним документом (кур'єрським листом) з позначенням кiлькостi мiсць, що складають дипломатичну пошту, але вiн не вважається дипломатичним кур'єром. Представництво може направити своїх представникiв прийняти дипломатичну пошту безпосередньо i безперешкодно вiд командира повiтряного судна.
4.6. Порядок та умови пересилання належним чином оформленої дипломатичної пошти, що прямує звичайними каналами зв'язку й не супроводжується дипломатичним кур'єром, визначаються спецiальними угодами з iноземними державами.
4.7. При ввезеннi в Україну чи вивезеннi за кордон дипломатичної пошти дипломатичний кур'єр чи командир цивiльного повiтряного судна подає митнiй установi офiцiйний документ (кур'єрський лист), виписаний на цю пошту.
4.8. При здiйсненнi митного контролю митнi органи обмежуються тiльки зовнiшнiм оглядом дипломатичної пошти та перевiркою дотримання вимог Вiденської конвенцiї про дипломатичнi зносини 1961 року до дипломатичної пошти.
4.9. Якщо дипломатична пошта доставляється транспортним засобом iноземної держави безпосередньо в представництво чи органiзацiю, то її оформлення здiйснюється тим митним органом, в регiонi дiяльностi якого знаходиться це представництво чи органiзацiя. В такому разi дипломатична пошта пiд митним забезпеченням впускної митницi направляється для випуску у вiдповiдний митний орган. Цей же митний орган здiйснює митне оформлення й тiєї дипломатичної пошти, що в такому ж порядку вiдправляється за межi України.
4.10. Особистий багаж дипломатичного кур'єра звiльняється вiд митного огляду, якщо немає серйозних пiдстав вважати, що вiн мiстить предмети, ввезення яких в Україну чи вивезення за кордон забороненi або обмеженi законодавством чи регулюються спецiальними правилами. Огляд особистого багажу здiйснюється тiльки в присутностi дипломатичного кур'єра або його уповноваженого представника.
4.11. Положення цього роздiлу Правил застосовуються також до консульських кур'єрiв та консульських валiз, кур'єрiв та валiз мiжнародних органiзацiй, якщо право зносин за допомогою дипломатичної пошти передбачено для них мiжнародними договорами України.
Додаток N 1 |
Перелiк речей |
---|
що надiйшли на адресу що вiдправляються | |
(прiзвище, iм'я громадянина) | |
(країна призначення або вiдправлення) |
Вiдправник та його адреса: |
Митницi пред'явлено | |
_____________ мiсяць, вагою _____________ кг |
У вказаних мiсцях знаходиться:
N п/п |
Найменування предметiв та їх характернi ознаки |
Одиниця вимiру |
Кiлькiсть | Примiтки |
---|---|---|---|---|
|
"____"____________________199__р. |
Пiдпис власника __________ |
Службовi вiдмiтки митницi: |
Додаток N 2 |
Список
предметiв, заборонених до ввезення в Україну та
вивезення з України
I. Предмети, забороненi до ввезення в Україну
1. Зброя вiйськових зразкiв всякого роду та боєприпаси до неї.
2. Наркотичнi та психотропнi речовини, а також пристрої для курiння опiю та гашишу.
Примiтка: ввезення вказаних в цьому пунктi предметiв за необхiдностi може бути здiйснене за особливим дозволом Мiнiстерства охорони здоров'я України.
3. Сильнодiючi, отруйнi, радiоактивнi, вибуховi речовини, iншi предмети, що можуть завдати шкоди здоров'ю або загрожувати життю населення та тваринного свiту або призвести до руйнування навколишнього середовища, крiм випадкiв, передбачених законодавством України.
4. Друкованi матерiали, клiше, негативи, вiдзнятi плiвки, фотографiчнi знiмки, кiнострiчки, вiдеозаписи, копiї магнiтної iнформацiї для ЕОМ, рукописи, платiвки та iншi звукозаписи, малюнки та iншi друкованi й образотворчi матерiали, що мiстять пропаганду iдей вiйни, расизму, расової дискримiнацiї та геноциду, а також спрямованi на пiдрив територiальної цiлiсностi України, її полiтичної незалежностi, державного суверенiтету; продукцiя порнографiчного характеру.
5. Предмети, вивезення яких заборонене у вiдповiдностi з законодавством України.
II. Предмети, забороненi до вивезення з України
1. Зброя вiйськових зразкiв всякого роду, боєприпаси до неї та вiйськове спорядження.
2. Наркотичнi та психотропнi речовини.
Примiтка: вивезення вказаних в цьому пунктi предметiв може бути здiйснене за особливим дозволом Мiнiстерства охорони здоров'я України.
3. Сильнодiючi отруйнi, радiоактивнi, вибуховi речовини, iншi предмети, що можуть завдати шкоди здоров'ю або загрожувати життю населення та тваринного свiту або призвести до руйнування навколишнього середовища, крiм випадкiв, передбачених законодавством України.
4. Витвори мистецтва, культурнi та iсторичнi цiнностi (картини, скульптури, малюнки, акварелi, рiзноманiтнi види гравюр, мiнiатюри, вироби з фарфору, кришталю, керамiки, дерева, шкiри, коштовного та некоштовного камiння, дорогоцiнних та недорогоцiнних металiв, кiстки, предмети народних художнiх промислiв, гобелени, меблi, художнiй одяг та взуття, нумiзматика, художня зброя, книги, рукописи, платiвки, музичнi iнструменти, поштовi марки тощо) та iншi предмети, що складають значну художню, iсторичну, наукову та iншу культурну цiннiсть.
Примiтка: вказанi в цьому пунктi предмети можуть бути вивезенi тiльки за особливим дозволом Мiнiстерства культури України.
5. Анульованi цiннi папери.
6. Предмети, вивезення яких заборонено законодавством України.
Перелiк
товарiв народного споживання, вивезення яких за
кордон заборонено для громадян України i
iноземних громадян, якi прямують за кордон з метою
туризму чи в приватних справах, та для громадян,
якi постiйно проживають за межами України i
перебувають на її територiї
тимчасово чи прямують через Україну транзитом з тiєю ж метою
Телевiзори
Радiоприймачi
Магнiтофони
Фотоапарати, фотооб'єктиви та iншi фототовари
Холодильники i морозильники
Пральнi машини
Швейнi машини
Електропилососи
Електросамовари
Металообробнi i деревообробнi iнструменти та
побутова технiка
Бензопили
Меблi
Килими i килимовi вироби
Електропраски
Електролампи нормальноосвiтлювальнi
Електрозварювальнi апарати
Коляски дитячi та iграшки
Причепи до легкових автомобiлiв
Автогаражi
Автозапчастини i приладдя для автомобiлiв
Шини для автомобiлiв, мотоциклiв i велосипедiв
Мотоцикли
Моторолери
Велосипеди
В'язальнi машини
Вироби з дорогоцiнних металiв та мельхiору*
Цемент
Шпалера
Плитка для облицювання
Лiнолеум
Газовi плити
Газовi колонки
Мотоблоки
Тканини
Тюлегардиннi вироби
Одяг i бiлизна*
Трикотажнi вироби*
Панчiшно-шкарпетковi вироби*
Хутра i хутрянi вироби*
Взуття шкiряне та гумове**
Посуд фарфоро-фаянсовий
Посуд скляний
Мило i миючi засоби
М'ясо i м'ясопродукти
Консерви м'яснi
Консерви молочнi
Цукор
Борошно
Крупи
Макароннi вироби
Олiя
Сири твердi
Кава
Алкогольнi вироби**
Чай Спецiї
* - за винятком
предметiв особистого користування та предметiв
одягу i взуття виїжджаючих громадян.
** - за винятком встановленої
норми на одну особу вiком не менше 21 року.
Додаток N 3 |
Начальнику | митницi |
Зобов'язання про зворотне ввезення в Україну/вивезення з України автомототранспортного засобу |
---|
Вид та заводська марка |
Двигун (номер) |
Шасi (номер) |
Кузов (номер) |
Реєстрацiйний номер |
Власник |
Строк зворотного ввезення в Україну/вивезення з України | |
"____"___________________199___р. | |
(пiдпис) |
Вiдмiтки митницi: | |
Заборонено вiдчуження (продаж, обмiн, дарiння) за кордоном автомототранспортних засобiв, пропущених пiд зобов'язання про зворотне ввезення в Україну, та вiдчуження автомототранспортних засобiв, пропущених пiд зобов'язання про зворотне вивезення з України.
Автомототранспортнi засоби, що залишились в Українi в порушення зобов'язання про зворотне вивезення з України, пiдлягають безоплатнiй передачi у власнiсть держави.
Додаток N 4 |
__________________________ митниця "_____"____________________199__р. |
|
Дозвiл N |
---|
Власнику | |
(прiзвище та iм'я, мiсце роботи, посада) | |
ввезеного з-за кордону автомототранспортного засобу |
двигун N | |||
(вид i марка) |
шасi N | кузов N |
Дозволяється: |
Зареєструвати автомобiль в Державтоiнспекцiї м. |
Перереєструвати автомобiль на нового власника | |
(прiзвище та iм'я, | |
мiсце роботи, посада) | |
Iнспектор | ||
(пiдпис) | ||
Печатка митницi |
лiнiя вiдрiзу |
В п'ятиденний строк
з дати видачi дозволу автомототранспортний засiб
має бути пред'явлений в ДАI МВС України для
реєстрацiї. |
Видано номерний знак |
"_____"__________________199___р. | ||
Iнспектор ДАI | ||
(пiдпис) |
Корiнець пiдлягає поверненню в | митницю |
за адресою: | |
Copyright © 2025 НТФ «Интес» Все права сохранены. |