ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

15.05.2001р. N 21/21-2422-ЕП

 

Начальникам реґiональних митниць
Начальникам митниць


     З метою уникнення ускладнень при проведеннi класифiкацiї товарiв товарних позицiй 3303 - 3307 за ТН ЗЕД, вважаємо за доцiльне поряд з використанням пояснень до вказаних позицiй (Пояснення до ТН ЗЕД т. 2) використовувати визначення понять у парфумерно-косметичнiй галузi на споживчу парфумерно-косметичну продукцiю, викладених у Державному стандартi України ДСТУ 2472-94 "Продукцiя парфумерно-косметична. Термiни та визначення".

     До парфумерних товарiв належать парфуми, одеколони, туалетнi води, запашнi води тощо. Ця продукцiя являє собою водно-спиртовi розчини з рiзними масовими долями парфумерних композицiй. Наприклад, парфуми мiстять парфумерної композицiї вiд 5 до 50 % ; одеколони - 1,5-5%; туалетна вода - вiд 6-12% та запашнi води не менше як 1%. Парфуми, туалетнi води застосовуються для ароматизацiї; одеколони - для ароматизацiї та надання свiжостi; запашнi води для гiгiєнiчних потреб та надання свiжостi.

     До косметичних препаратiв вiдносяться як препарати декоративної косметики так i лiкувально-гiгiєнiчна косметика у виглядi мазе- та пастоподiбних, рiдких та у виглядi порошку речовин.

     Препарати лiкувально-гiгiєнiчної косметики призначенi для попередження та уникнення дефектiв шкiри та волосся (засоби догляду за шкiроюта волоссям); гiгiєни ротової порожнини (засоби гiгiєни та догляду ротової порожнини). Препарати декоративної косметики призначенi для маскування недолiкiв шкiри та надання краси обличчю, рукам та волоссю. У той же час препарати декоративної косметики можуть мiстити компоненти з терапевтичними або профiлактичними властивостями i у такому разi розглядатися як препарати лiкувальної косметики.

     До засобiв догляду за шкiрою обличчя та тiла вiдносять косметичнi пом'якшувальнi та зволожуючи креми, креми для очищення шкiри, креми для макiяжу, поживнi креми, лосьйони (для очищення або як тонiки) та пудру.

     Засобами догляду ротової порожнини є зубнi порошки, зубнi пастi та зубнi елiксири.

     До засобiв догляду за волоссям включають препарати на основi поверхнево-активних речовин для миття волосся (шампунi), засоби для змiцнення волосся, проти себореї, засоби для упорядження волосся, надання блиску та фiксацiї зачiски.

     Засобами гiгiєни та догляду ротової порожнини є зубний порошок, зубнi пасти та елiксири (спиртовi розчини духмяних, протизапальних, антисептичних речовин).

     Препарати декоративної косметики включають фарби для волосся, губну помаду, туш для вiй, рум'яна, маскуючи олiвцi, лак для нiгтiв, рiдини для зняття лаку та iнше.

     Якщо препарати товарних позицiй 3303-3307 мiстять фармакологiчно-активнi компоненти (антимiкробнi, протизапальнi, та iнш.) у кiлькостях, якi не дозволяють розглядати їх як препарати з первинною терапевтичною дiєю, то згiдно примiтцi 1Г до товарної групи 30 це не змiнює їх класифiкацiї у зазначених товарних позицiях товарної групи 33 за ТН ЗЕД. Наприклад, препарати проти вугрiв, якi призначенi у першу чергу для очищення шкiри, не можуть бути класифiкованi за ТН ЗЕД як препарати, що мають первинне терапевтичне призначення, тобто як товари товарної позицiї 3004.

     Лiкарськi препарати товарної позицiї 3004 за ТН ЗЕД є засобами для лiкування, профiлактики певних захворювань людини. Така продукцiя розфасовується у виглядi дозованих лiкарських форм (наприклад таблетка, драже, розчин, настоянка, крем, мазь, лосьйон тощо) або в упаковках для роздрiбної торгiвлi i обов'язково повинна мати специфiчне маркування та рекомендацiї до застосування пiд час проведення лiкування у вiдповiдностi до чинного законодавства.

Начальник Управлiння номенклатури та верифiкацiї I. Рамусь
Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.