Документ скасований: Наказ № 60 від 11.02.2009

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
СХIДНА РЕГIОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
СУМСЬКА МИТНИЦЯ

НАКАЗ

вiд 9 липня 2004 року N 376


Про Правила пропускного режиму Сумської митницi

Зареєстровано
в Сумському обласному управлiннi юстицiї
15 липня 2004 р. за N 33/844


     З метою вдосконалення правил пропускного режиму до адмiнiстративного будинку Сумської митницi та приведення їх у вiдповiднiсть до вимог Порядку органiзацiї та забезпечення режиму секретностi в органах державної влади, органах мiсцевого самоврядування, на пiдприємствах, в установах i органiзацiях, затвердженого постановою Кабiнету мiнiстрiв України вiд 02.10.2003 року N 1561-12, наказую:

     1. Затвердити i ввести в дiю з 19 липня 2004 року Правила пропускного режиму Сумської митницi (далi - Правила), що додаються на 8 аркушах.

     2. В. о. начальнику юридичного сектору Кулаку Р. В. надати цей наказ i Правила управлiнню юстицiї в Сумськiй областi для державної реєстрацiї.

     3. Роздiли 3 та 4 Правил вважати невiд'ємною частиною посадових iнструкцiй спiвробiтникiв чергової оперативної частини.

     4. Начальнику вiддiлу по роботi з особовим складом ознайомлювати з Правилами всiх спiвробiтникiв, що приймаються на роботу в Сумську митницю.

     5. Головному iнспектору чергової оперативної частини Михайличенку М. М. розмiстити на iнформацiйному стендi для вiдвiдувачiв витяг з Правил в частинi, що стосується вiдвiдувачiв, клiєнтiв та спiвробiтникiв iнших митниць.

     6. Накази по Сумськiй митницi вiд 11.11.99 року N 293, вiд 28.11.2000 року N 242, вiд 22.05.2000 року N 115 та вiд 05.06.2000 року N 127 вважати такими, що втратили чиннiсть, пiсля введення в дiю цих Правил.

     7. Начальнику загального вiддiлу Громовiй С. Б. забезпечити оперативне тиражування i направлення даного наказу i Правил у всi пiдроздiли митницi.

     Загальний контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Начальник митницi В. Д. Вологдiн

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Сумської митницi
вiд 9 липня 2004 р. N 376

ПРАВИЛА
пропускного режиму Сумської митницi

1. Загальнi положення

     1.1. Цi Правила розробленi на виконання вимог роздiлу 9 Порядку органiзацiї та забезпечення режиму секретностi в органах державної влади, органах мiсцевого самоврядування, на пiдприємствах, в установах i органiзацiях (далi - Порядок), затвердженого постановою КМУ вiд 02.10.2003 року N 1561-12, постанови КМУ вiд 25.12.2002 року N 1953 "Деякi питання застосування спецiальних засобiв та вогнепальної зброї посадовими особами митної служби" i визначають основнi вимоги щодо органiзацiї та додержання пропускного режиму в адмiнiстративному будинку Сумської митницi.

     1.2. Пропускний режим в Сумськiй митницi здiйснюється з урахуванням вимог наступних нормативних актiв:

     а) в питаннях розпорядку робочого часу, порядку виходу на роботу в неробочий час, порядку виходу спiвробiтникiв з територiї митницi в робочий час, порядку прийому вiдвiдувачiв:

     - ст. ст. 66, 71 КЗпП України;

     - Правил внутрiшнього трудового розпорядку, затверджених на конференцiї трудового колективу Сумської митницi;

     - Колективного договору;

     - розпорядчих документiв в митницi стосовно режиму роботи керiвного складу;

     б) в питаннях пожежної безпеки i охорони працi - наказу начальника Сумської митницi вiд 28.02.94 N 34 "Про перезатвердження загальнооб'єктової iнструкцiї про заходи пожежної безпеки".

     1.3. Осiб, прийнятих на роботу в Сумську митницю, з Правилами пропускного режиму ознайомлює начальник вiддiлу по роботi з особовим складом.

     1.4. Керiвництво митницi систематично проводить роз'яснювальну роботу серед особового складу митницi про виконання вимог Правил пропускного режиму Сумської митницi.

     1.5. Органiзовують i забезпечують контроль за виконанням вимог пропускного режиму перший заступник начальника митницi, начальник вiддiлу по роботi з особовим складом, начальник сектору внутрiшньої безпеки, головний iнспектор чергової оперативної частини i старший iнспектор по режимно-секретнiй та мобiлiзацiйнiй роботi.

     1.6. До працiвникiв митницi, якi порушують правила пропускного режиму, керiвництвом митницi можуть бути застосованi заходи дисциплiнарного впливу.

2. Облаштування чергової оперативної частини та деяких окремих примiщень митницi

     2.1. Усi вхiднi дверi митницi повиннi бути обладнанi гратами або оббитi залiзом. Параднi дверi в примiщення митницi в робочi днi замикаються з 21.00 до 7.30, а у вихiднi та святковi днi - цiлодобово. Обладнуються дзвiнком.

     Усi вiкна першого поверху повиннi бути забранi гратами i облаштованi контактною охоронною сигналiзацiєю з виводом на пульт оперативного чергового.

     Запаснi (вихiднi) дверi першого поверху на затиллi адмiнбудинку митницi повиннi бути замкненi на замки та опломбованi. Вiдчиняти їх можна тiльки пiсля погодження з начальником митницi або особи, яка його замiщує.

     Запаснi дверi, що ведуть в пiдвальне примiщення на затиллi адмiнбудинку i розташованi бiля господарчого будинку, опечатуються в неробочий час працiвниками господарсько-експлуатацiйного вiддiлу та здаються помiчнику оперативного чергового пiд розпис у вiдповiдному журналi.

     2.2. Примiщення чергової оперативної частини обладнуються з дотриманням наступних вимог:

     а) вiкна забранi гратами з дiаметром пруткiв не менше 10 мм i обладнанi контактною охоронного сигналiзацiєю;

     б) дверi однопольнi дерев'янi оббитi залiзом з зовнiшнього боку, обладнанi замком, що сам зачиняється;

     в) ступiнь вогнестiйкостi 1 або 2;

     г) наявнiсть автоматичної пожежної сигналiзацiї;

     д) наявнiсть телефону з самостiйним номером;

     е) наявнiсть радiо;

     є) наявнiсть медичної аптечки.

     2.3. Мiсце чергування помiчника оперативного чергового розташовується поряд з обертальним турнiкетом, облаштовується робочим столом, стiльцем, телефоном внутрiшньої АТС i перелiком внутрiшнiх телефонiв всiх пiдроздiлiв митницi.

     2.4. Вхiднi дверi кiмнат будинку митницi устатковуються контактною охоронною сигналiзацiєю з виводом на пульт оперативного чергового. При необхiдностi на дверях розмiщуються застережливi або обмежувальнi таблички.

     2.5. Примiщення каси, апаратної вiддiлу СКА, ВРОС, загального вiддiлу, архiву здаються пiд сигналiзацiю на пульт оперативному черговому i опечатуються печаткою. Ключi вiд вхiдних дверей перелiчених примiщень в опечатаних контейнерах здаються оперативному черговому пiд розпис в "Журналi прийому-видачi ключiв вiд режимних примiщень Сумської митницi". При цьому в журналах розписується працiвник, який здав контейнер з ключами, i оперативний черговий, який прийняв цей контейнер на зберiгання, iз зазначенням часу здачi-прийому контейнера.

     Видача контейнера з ключами здiйснюється оперативним черговим тiльки пiд розпис в журналi i виключно тим особам, якi визначенi керiвниками пiдроздiлiв у службових записках або згiдно зi списком вiдповiдальних осiб митницi за цi примiщення, затвердженим наказом начальника митницi.

     2.6. Порядок доступу до кiмнат i складу для зберiгання зброї та боєприпасiв i порядок поводження з ключами вiд цих примiщень регламентуються Iнструкцiєю про порядок видачi та приймання зброї, спецзасобiв та боєприпасiв, затвердженою начальником митницi вiд 03.01.2003 року.

     2.7. Примiщення РСО здається згiдно з вимогами Iнструкцiї, затвердженої наказом начальника митницi N 13-ДСК вiд 05.05.2004 року.

3. Пропускний режим

     3.1. Спiвробiтники пропускаються в адмiнбудинок митницi пiсля пред'явлення оперативному черговому або його помiчнику службового посвiдчення.

     Допуск спiвробiтникiв в будинок митницi в неробочий час, у вихiднi та святковi днi здiйснюється на пiдставi наказiв начальника митницi або його усних розпоряджень з обов'язковим повiдомленням оперативному черговому: хто, коли, з якою метою i як довго буде знаходитись в будинку митницi. Цi вiдомостi помiчник оперативного чергового вносить у вiдповiдний журнал.

     Пропуск до адмiнпримiщення здiйснюється тiльки через центральний вхiд.

     3.2. Особи, звiльненi з митних органiв, здають свої посвiдчення у вiддiл по роботi з особовим складом до одержання трудової книжки, про що працiвниками вiддiлу по роботi з особовим складом робиться вiдмiтка в журналi видачi посвiдчень.

     3.3. Керiвники ДМСУ, регiональних митниць, митниць, спецiалiзованих митних управлiнь та їх заступники пропускаються в адмiнбудинок митницi по пред'явленню службового посвiдчення протягом робочого часу, якщо вiдсутнi iншi розпорядження.

     Iншi спiвробiтники митних органiв, якi приїжджають до Сумської митницi у вiдрядження, зобов'язанi пред'явити оперативному черговому своє службове посвiдчення та посвiдчення про вiдрядження. Помiчник оперативного чергового реєструє в робочому журналi данi про вiдрядженого.

     3.4. Вiдвiдувачi i клiєнти пропускаються в примiщення митницi з 9.00 до 18.15 (в п'ятницю до 17.00) пiсля того, як вони отримають дозвiл вiд оперативного чергового або помiчника оперативного чергового. Останнiй в журналi для вiдвiдувачiв записує їх прiзвище, iм'я, по батьковi, мiсце роботи i посаду, який вiддiл митницi мають намiр вiдвiдати, мету вiдвiдування. Перемiщуватися по адмiнбудинку митницi такi особи можуть тiльки у супроводi працiвника пiдроздiлу, який вiдвiдують.

     Декларанти, спiвробiтники органiзацiй, якi здiйснюють декларування на пiдставi договору, пропускаються в митницю за перепустками, термiн дiї яких не порушений.

     Перепустки видаються черговою оперативною частиною особам, якi перерахованi в списках-заявках, наданих митницi керiвниками пiдприємств та органiзацiй, що здiйснюють декларування на пiдставi договору. Вищевказанi списки погоджуються з першим заступником начальника митницi та затверджуються начальником митницi. Перепустки видаються термiном на 1 рiк.

     Контроль за виготовленням, облiком, зберiганням, видачею та використанням бланкiв службових перепусток здiйснюють працiвники сектору внутрiшньої безпеки.

     У вихiднi та святковi днi вiдвiдувачi пропускаються в примiщення митницi з дозволу керiвництва митницi. У таких випадках вiдвiдувач реєструється у вiдповiдному журналi.

     Вiдвiдувачi, якi направляються до керiвництва митницi, пропускаються протягом часу, затвердженого чинними розпорядчими документами щодо режиму роботи керiвного складу Сумської митницi, по пред'явленому документу, що засвiдчує особу, у супроводi помiчника оперативного. чергового.

     Вiдвiдувачi, яких спiвробiтники служби по боротьбi з контрабандою та порушеннями митних правил викликають повiстками, пропускаються в митницю по пред'явленню цих повiсток у супроводi працiвникiв цiєї ж служби.

     Особи, яких було затримано i доставлено в митницю як порушникiв митних правил, знаходяться в примiщеннi служби по боротьбi з контрабандою та порушеннями митних правил митницi пiд постiйним наглядом спiвробiтникiв цiєї ж служби i вiддiлу митної варти, якi несуть вiдповiдальнiсть за термiн перебування затриманих в примiщеннi митницi i їх дiї протягом цього термiну.

     3.5. Правом проходу в митницю за службовим посвiдченням користуються: депутати Верховної Ради України, працiвники Адмiнiстрацiї Президента України; працiвники Кабiнету Мiнiстрiв України; першi особи мiнiстерств, вiдомств, обласних органiв виконавчої влади i їх заступники (обласної Ради народних депутатiв, УСБУ по Сумськiй областi, УМВС України по Сумськiй областi, Сумської прикордонної служби, Державної податкової адмiнiстрацiї, прокуратури, судiв).

     Пропуск в митницю зазначених осiб пiсля закiнчення робочого дня має бути узгоджено з начальником митницi або особою, що його замiщує.

     Помiчник оперативного чергового супроводжує перелiчених осiб до пiдроздiлу, в який вони прямують. Пiсля зустрiчi керiвник вiддiлу або його спiвробiтник супроводжує вiдвiдувача до центрального виходу.

     3.6. Працiвники фельд'єгерського та спецзв'язку пропускаються в митницю за службовим посвiдченням.

     3.7. Вiдвiдувачi та особовий склад митницi пропускаються до адмiнбудинку з особистими валiзами, сумками, розмiри яких не перевищують 50х35х25 см, без оформлення додаткових документiв.

     3.8. Особистi речi спiвробiтникiв зберiгаються у вiдведених для цього мiсцях.

     3.9. У випадках виникнення необхiдностi евакуацiї матерiальних цiнностей при пожежах, вибухах або аварiйних ситуацiях всi матерiальнi цiнностi виносяться на евакомайданчики для завантаження в транспортнi засоби. Евакомайданчик митницi - майдан перед парадним пiд'їздом митницi.

     3.10. Палити в примiщеннi митницi (кабiнетах, службових та пiдсобних примiщеннях, гражi) суворо забороняється, крiм мiсць, спецiально вiдведених для цього. Цi мiсця визначаються начальником митницi та позначаються спецiальними табличками.

     3.11. Внесення-винесення матерiальних цiнностей здiйснюється з дозволу начальникiв пiдроздiлiв при наявностi видаткової накладної або службової записки.

     3.12. В'їзд на територiю затилля адмiнбудинку дозволяється тiльки службовому автотранспорту митницi. В'їзд на цю ж територiю особистого автотранспорту дозволяється тiльки пiсля погодження з начальником митницi або особи, яка його замiщує.

     3.13. В робочi днi виїзд чергової машини проводиться за розпорядженням начальника митницi або особи, яка його замiщує. У вихiднi та святковi днi з дозволу вiдповiдальної особи, а в позаробочий час - оперативного чергового.

     3.14. Пожежники i працiвники аварiйних служб при пожежах, вибухах та iнших ситуацiях пропускаються в митницю безперешкодно.

     Медпрацiвники машин швидкої допомоги пропускаються безперешкодно. Про виклик машин швидкої допомоги повiдомляється оперативному черговому або його помiчнику.

     3.15. Пропуск працiвникiв правоохоронних органiв, що прямують iз службовою метою до примiщень митницi, здiйснюється пiсля погодження з спiвробiтниками сектору внутрiшньої безпеки митницi.

     3.16. Пропуск осiб, якi звертаються зi скаргами до митницi та записуються на особистий прийом до керiвництва митницi, здiйснюється за участю начальника загального вiддiлу або особи, яка його замiщує.

     3.17. Пропуск осiб, якi прямують на прийом в Консалтинговий центр, здiйснюється згiдно з п. 3.4 цих Правил.

     3.18. Працiвники управлiння СБУ по Сумськiй областi та прокуратури, що безпосередньо курирують роботу митницi, пропускаються за окремими списками, погодженими з начальником митницi, пiсля пред'явлення посвiдчення та запису у вiдповiдний журнал.

     У випадках, коли вищевказанi особи супроводжують iнших осiб, вони пропускаються до примiщення адмiнбудинку митницi згiдно з п. 3.15 цих Правил.

     3.19. Пропуск iноземних делегацiй здiйснюється за спецiальними тимчасовими перепустками, в яких зазначаються особи, що їх супроводжують. Перепустки готуються працiвниками загального вiддiлу митницi завчасно i передаються спiвробiтнику митницi, призначеному наказом начальника митницi, вiдповiдальним за безпосередню органiзацiю прийому iноземцiв i роботу з ними. Останнiй вручає перепустки членам iноземної делегацiї.

     3.20. У разi виникнення непорозумiнь чи суперечливих ситуацiй в питаннях пропуску осiб в будинок митницi оперативний черговий повiдомляє про це начальнику митницi або особi, яка його замiщує, i далi дiє за його вказiвками.

4. Обов'язки оперативного чергового

     4.1. Оперативний черговий зобов'язаний:

     а) перед початком чергування прийняти iнвентар, службову документацiю за описом, перевiрити справнiсть замкiв, запорiв, освiтлення, засобiв зв'язку i сигналiзацiї, в разi виявлення недолiкiв i неполадок доповiсти про це головному iнспектору чергової оперативної частини або першому заступнику начальника митницi.

     б) пiд час несiння служби керуватися:

     - посадовою iнструкцiєю;

     - Положенням про чергову оперативну частину, затвердженим начальником митницi 26.12.2002 року;

     - порядком дiй оперативного чергового по варiантах обстановки, затвердженим начальником митницi 26.12.2002 року;

     в) при перевiрцi постiйних i тимчасових посвiдчень осiб звiряти вiдповiднiсть фотокартки та особи пред'явника;

     г) не пропускати в примiщення митницi осiб з нетверезому станi;

     д) в разi непокори та хулiганських дiй вiдвiдувачiв звертатися за допомогою в органи МВС;

     е) пiсля закiнчення робочого дня прийняти у вiдповiдальних осiб опечатанi контейнери з ключами вiд вхiдних дверей службових примiщень, перелiчених в п. 2.4.1, пiд розпис в журналi прийому-видачi ключiв вiд режимних примiщень Сумської митницi. 

     Всi примiщення, що обладнанi сигналiзацiєю, взяти пiд охорону на пульт сигналiзацiї.

     У випадку екстреної ситуацiї оперативний черговий має право розкрити контейнер з ключами i зайти до режимного примiщення. Цей факт вiн фiксує в журналi оперативного чергового i повiдомляє керiвнику пiдроздiлу, режимне примiщення якого було вiдчинено.

     є) в нiчний час i в вихiднi днi не менше трьох разiв за нiч i шести разiв за добу робити обхiд всього будинку митницi та територiї за адмiнбудинком. Особливу увагу придiляти примiщенням РСО, ВРОС, вiддiлу СКА, кiмнатi для зберiгання зброї, примiщенню каси, гаражно-ремонтнiй базi, будинку ГЕВ, вагончикiв-складiв та будинку, де працює особовий склад вiддiлу митної варти;

     ж) вмiти користуватися протипожежним iнвентарем, забезпечувати додержання правил протипожежної безпеки. В разi загорання чи пожежi негайно повiдомити про це найближчу пожежну частину, начальника митницi, головного iнспектора чергової оперативної частини i прийняти заходи щодо лiквiдацiї загорання;

     з) постiйно пiдтримувати чистоту i порядок в примiщеннi чергової оперативної частини i не допускати присутностi в ньому стороннiх осiб.

     4.2. Оперативний черговий несе вiдповiдальнiсть за недоторканiсть примiщень, якi охороняє.

5. Обов'язки помiчника оперативного чергового

     5.1. Помiчником оперативного чергового призначаються спiвробiтники з числа штатної чисельностi чергової оперативної частини (як чоловiчої, так i жiночої статi) згiдно з графiком чергувань, затвердженим начальником митницi. У випадках, коли штатна чисельнiсть чергової оперативної частини ж частини за погодженням з начальником вiддiлу митної варти та згiдно з затвердженим начальником митницi графiком чергувань, залучаються до чергування працiвники сектору охорони митних об'єктiв та зон митного контролю вiддiлу митної варти. В разi крайньої необхiдностi, можливе призначення помiчником оперативного чергового працiвникiв iнших пiдроздiлiв митницi.

     5.2. Помiчник оперативного чергового зобов'язаний:

     а) перед початком чергування:

     - перевiрити справнiсть замкiв, запорiв, освiтлення;

     - обiйти територiю на затиллi адмiнбудинку, оглянути гаражно-ремонтне примiщення, будiвлi, вагончики та будинок, де розташований пiдроздiл вiддiлу митної варти;

     - в вихiднi та святковi днi обiйти i оглянути адмiнiстративне примiщення;

     - перевiрити стан документацiї помiчника оперативного чергового.

     а) пiд час несiння служби керуватися:

     - посадовою iнструкцiєю;

     - Положенням про чергову оперативну частину, затвердженим начальником митницi 26.12.2002 року;

     - порядком дiй оперативного чергового по варiантах обстановки, затвердженим начальником митницi 26.12.2002 року;

     б) здiйснювати пропуск в будинок митницi вiдвiдувачiв, клiєнтiв i спiвробiтникiв згiдно з вимогами даних Правил;

     в) при перевiрцi посвiдчень особи звiряти вiдповiднiсть фотокартки на посвiдченнях з особою-пред'явником; 

     г) забезпечувати громадський порядок, спостерiгати за дотриманням вiдвiдувачами установленими для них правил, в разi непокори та хулiганських дiй вiдвiдувачiв звертатися за допомогою в органи МВС;

     д) не допускати в примiщення осiб в нетверезому станi;

     е) вмiти користуватися протипожежним iнвентарем, забезпечувати додержання правил протипожежної безпеки;

     є) виконувати розпорядження оперативного чергового, в разi його тимчасової вiдсутностi замiщувати його;

     ж) при оглядi адмiнпримiщення перевiряти, щоб кожнi дверi в службовi кiмнати були замкненi та опечатанi, перевiряти туалетнi кiмнати та пiдсобнi примiщення, вихiднi дверi на дах.

     5.3. Помiчник оперативного чергового несе вiдповiдальнiсть за недоторканнiсть примiщень, якi охороняє.

Головний iнспектор чергової оперативної частини М. М. Михайличенко
Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.