ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПОДIЛЬСЬКА РЕГIОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
ВIННИЦЬКА МИТНИЦЯ
НАКАЗ
вiд 19 листопада 2004 року | N 527 |
---|
Про затвердження Положення про зони митного
контролю регiону дiяльностi Вiнницької митницi
Зареєстровано у Вiнницькому обласному управлiннi юстицiї 29 листопада 2004 р. за N 46/589 |
На виконання вимог статей
48 - 52 Митного кодексу України вiд
11.07.2002 р. N 92-IV, постанови Кабiнету
Мiнiстрiв України вiд 25.12.2002 р. N 1947 "Порядку
створення зон митного контролю та їх
функцiонування" наказую:
1. Затвердити Положення про зони митного контролю регiону дiяльностi Вiнницької митницi (додається).
2. Всiм начальникам оперативних пiдроздiлiв забезпечити дотримання режиму зон митного контролю.
3. Начальнику юридичного сектору митницi (Гребiнському А. В.) подати наказ на державну реєстрацiю до управлiння юстицiї Вiнницької областi.
4. Вважати таким, що втратив чиннiсть, наказ Вiнницької митницi вiд 24 листопада 2003 р. за N 544 i зареєстрований в управлiннi юстицiї Вiнницької областi 27 листопада 2003 р. за N 42/535.
5. Начальнику загального вiддiлу (Загайкевичу Л. А.) ознайомити особовий склад з вимогами наказу та забезпечити iнформування суб'єктiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi про введення в дiю наказу.
6. Контроль за виконанням даного наказу покладаю на заступникiв начальника митницi згiдно їх функцiональних обов'язкiв.
Загальний контроль залишаю за собою.
Начальник митницi | В. Рудик |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Вiнницької митницi вiд 19 листопада 2004 р. N 527 |
|
Зареєстровано у Вiнницькому обласному управлiннi юстицiї 29 листопада 2004 р. за N 46/589 |
Положення про зони митного контролю регiону дiяльностi Вiнницької митницi
1. Поняття i термiни
1.1 Цим Положенням вiдповiдно до статей 48 - 52 Митного кодексу України вiд 11.07.2002 р. N 92-IV, постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2002 р. N 1947 "Порядку створення зон митного контролю та їх функцiонування" та iншими законодавчими актами визначається порядок створення зон митного контролю регiону дiяльностi Вiнницької митницi, межi таких зон, режим перемiщення товарiв та iнших предметiв на територiю таких зон або за межi цих територiй, режим доступу осiб в такi зони, а також права i обов'язки службових осiб митних органiв по створенню i забезпеченню режиму в зонi митного контролю.
1.2 У цьому Положеннi термiни i поняття вживаються у тому ж значеннi, що i в Митному кодексi України.
2. Встановлення зон митного контролю
2.1 Зони митного контролю створюються з метою здiйснення митними органами митного контролю за товарами та транспортними засобами, якi перемiщуються через митний кордон України, проведення заходiв, пов'язаних з виявленням, запобiганням i припиненням контрабанди та порушень митних правил.
2.2 В мiсцях розташування пiдроздiлiв Вiнницької митницi функцiонують постiйнi зони митного контролю, схеми яких затверджуються начальником митницi.
2.3 Тимчасовi зони митного контролю створюються поза мiсцем розташування пiдроздiлiв Вiнницької митницi пiд час здiйснення митних процедур на термiн, необхiдний для проведення митного контролю у повному обсязi.
2.4 На митних лiцензiйних складах, складах тимчасового зберiгання закритого типу, створюються тимчасовi зони митного контролю визначенi наявними засобами з позначками у виглядi табличок з написом "Зона митного контролю. Стороннiм вхiд заборонено".
2.5 До осiб, що присутнi пiд час здiйснення митних процедур доводиться режим зони митного контролю.
3. Режим зон митного контролю
3.1 Режим в зонах митного контролю встановлюється з метою заборони доступу осiб, не причетних до здiйснення митного контролю, створення умов для роботи та захисту особового складу та майна митних органiв, заборони та обмеження щодо перебування товарiв, транспортних засобiв.
3.2 Доступ у зони митного контролю дозволяється тiльки посадовим особам, якi безпосередньо беруть участь у здiйсненнi контролю та особам визначених в листах та наказах ДМСУ, а також при письмовому погодженнi з начальником митницi або його заступником, спiвробiтникам спецiальних пiдроздiлiв органiв МВС та СБ України за письмовим розпорядженням керiвникiв цих пiдроздiлiв при здiйсненнi заходiв по боротьбi зi злочиннiстю.
Пiд час здiйснення митних процедур в зону митного контролю на пiдставi документiв, що пiдтверджують повноваження, можуть допускатись:
• представники пiдприємств;
• митнi брокери,
• особи, якi проводять вантажно-розвантажувальнi роботи;
• особи, якi згiдно з штатним розкладом являються матерiально-вiдповiдальними за товари, транспортнi засоби, предмети;
• представники транспортних органiзацiй, що надають послуги по перевезенню вантажiв;
• представники iнших державних контролюючих органiв, у вiдповiдностi до ст. 27 Митного кодексу України;
• спецiалiсти та експерти.
3.3 Посадовi особи, яким дозволяється доступ у зони митного контролю, можуть перебувати в них тiльки в межах, необхiдних для виконання своїх прямих службових обов'язкiв. Такi посадовi особи не повиннi мати при собi цiнностi та предмети, вивезення або ввезення яких на митну територiю України заборонено чи обмежено законодавством.
3.4 Доступ у зони митного контролю у випадках, не передбачених вище, може бути дозволений начальником митницi або його заступниками.
3.5 Товари та транспортнi засоби перебувають пiд митним контролем в зонi митного контролю з моменту ввезення на її територiю.
3.6 Перемiщення товарiв та iнших предметiв на територiю зони митного контролю чи за межi такої територiї можливе тiльки з дозволу митницi.
3.7 Забороняється знаходження в зонах митного контролю товарiв та транспортних засобiв, щодо яких здiйсненi митнi процедури та надано дозвiл митного органу на пропуск їх через митний кордон України вiдповiдно до заявленої мети перемiщення.
3.8 У виключних випадках (поломка транспортного засобу на шляху прямування в митницю призначення, проведення оперативних заходiв тощо), за рiшенням начальника митницi або його заступника, вантаж може бути пред'явлений для митного огляду, проведення упакування, перепакування, перевантаження також i перевiзником.
4. Обов'язки i права митних органiв по пiдтриманню режиму в зонах митного контролю
4.1 Основними обов'язками Вiнницької митницi є:
• забезпечення пропускного режиму до постiйних зон митного контролю;
• вжиття заходiв по локалiзацiї та нейтралiзацiї негативних проявiв у мiсцях проведення митного контролю, в необхiдних випадках - у взаємодiї з службовими особами органiв внутрiшнiх справ.
4.2 Митниця має право:
• встановлювати додатковi режимнi правила в зонах митного контролю;
• перевiряти документи на право доступу (заїзду) до зон митного контролю;
• перевiряти речi, предмети, валюту та цiнностi, що перемiщуються через межi таких зон;
• вимагати вiд органiзацiй, пiдприємств, установ, громадян та посадових осiб додержання вимог режиму зон митного контролю.
5. Вiдповiдальнiсть за порушення режиму у зонах митного контролю
Особи, виннi в порушеннi режиму в зонах митного контролю, у тому числi вимог щодо перемiщення через межi зони товарiв та транспортних засобiв, несуть вiдповiдальнiсть згiдно iз законодавством.
Copyright © 2024 НТФ «Интес» Все права сохранены. |