УГОДА

мiж Державним митним комiтетом України i Державним департаментом митного контролю Республiки Молдова про спiвпрацю в боротьбi з контрабандою та порушенням митних правил

     Державний митний комiтет України i Державний департамент митного контролю Республiки Молдова, якi далi iменуються Договiрнi Сторони,

     керуючись принципами Угоди про добросусiдство, дружбу i спiвпрацю мiж Україною i Республiкою Молдова,

     впевненi в тому, що дотримання митних законiв i правил в боротьбi з митними правопорушеннями можуть бiльш успiшно здiйснюватися при спiвпрацi митних служб обох країн,

     домовились про таке:

Стаття 1

     Договiрнi Сторони будуть приймати всi необхiднi заходи, направленi на прискорення митного контролю у вантажному i пасажирському сполученнi i поштовому обмiнi, а також на попередження незаконного ввезення, вивезення i транзиту транспортних засобiв, вантажiв, багажу, поштових вiдправлень, валюти, iнших платiжних засобiв i валютних цiнностей, для уникнення можливої шкоди економiчним i iншим iнтересам держав - учасниць цiєї Угоди.

Стаття 2

     Договiрнi Сторони при умовi дотримання законiв i правил, якi дiють в їх державах, будуть взаємодiяти з метою запобiгання, розслiдування та попередження контрабанди i порушень митних правил.

Стаття 3

     Договiрнi сторони будуть обмiнюватись:

     а) iнформацiєю про дiюче митне законодавство,

     б) iнформацiєю про методи боротьби з контрабандою, з порушеннями митних правил, а також даними, якi можуть сприяти розкриттю, попередженню контрабанди i порушень митних правил.

     в) досвiдом використання технiчних засобiв контролю, спецiально тренованих собак.

     г) публiкацiями, науковими, професiйними i учбовими роботами з питань боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил,

     д) iнформацiєю про види i маршрути контрабанди,

     є) iнформацiєю про новi види i мiсця виробництва наркотикiв i психотропних речовин, маршрути їх незаконного перемiщення, результати їх iдентифiкацiї i лабораторного аналiзу.

Стаття 4

     Договiрнi Сторони з власної iнiцiативи чи за запитом можуть надавати один одному оперативнi данi:

     а) про осiб, про якi вiдомо, що вони займаються контрабандою, чи нелегальною торгiвлею наркотиками або якi в цьому пiдозрюються,

     б) про транспортнi засоби, вантажi i поштовi вiдправлення, якi використовуються для перемiщення контрабанди,

     в) про факти виявлення предметiв контрабанди.

Стаття 5

     Надана Договiрними Сторонами iнформацiя як в усному, так i в письмовому виглядi буде вважатися конфiденцiйною i використовуватися тiльки з метою виконання цiєї Угоди.

     Договiрнi Сторони не надають iншим вiдомствам та засобам масової iнформацiї вiдомостi, отриманi у вiдповiдностi з цiєю Угодою, без згоди iншої Договiрної Сторони.

Стаття 6

     Якщо звернення з запитом про сприяння вiдповiдно до статей 3 i 4 може завдавати шкоди суверенiтету, безпецi, здiйснюванiй полiтицi чи iншим життєво-важливим iнтересам запитуваної Сторони, то звернення може бути вiдхилено з зазначенням пiдстав та мотивiв.

Стаття 7

     Договiрнi Сторони будуть застосовувати метод контрольованої поставки наркотикiв або iншi методи, направленi на пiдвищення ефективностi боротьби з контрабандою.

Стаття 8

     Договiрнi Сторони за умови дотримання законiв i правил, якi дiють в їх державах, будуть спiвпрацювати в рамках цiєї Угоди з метою утримання культурних цiнностей, що незаконно провозяться.

Стаття 9

     Культурнi цiнностi у випадках передбачених законодавством держав Договiрних Сторiн можуть вивозитись з цих держав за дозволом на вивiз, що видається уповноваженими на те органами держави вивезення.

     Договiрнi Сторони iнформують одна одну про факти затримання незаконно вивезених з їх держав культурних цiнностей.

     Ця Угода не регулює питання про повернення культурних цiнностей, незаконно вивезених з держав Договiрних Сторiн, оскiльки вказанi питання виходять за межi компетенцiї Договiрних Сторiн.

Стаття 10

     Якщо одна з Договiрних Сторiн зацiкавлена в участi посадової особи митних органiв iншої Договiрної Сторони як свiдка або експерта за фактом контрабанди або порушення митних правил, вона має право звернутися до iншої Договiрної Сторони з вiдповiдним запитом. Задоволення такого запиту регламентується статтею 6 цiєї Угоди.

Стаття 11

     Посадовi особи Договiрних Сторiн в перiод перебування на територiї iншої держави - учасницi цiєї Угоди повиннi мати документальне пiдтвердження своїх офiцiйних повноважень, не носити форменого одягу i не мати зброї.

     Безпека перебування посадових осiб однiєї Договiрної Сторони на територiї держави iншої Договiрної Сторони забезпечується приймаючою Стороною.

Стаття 12

     Всi спiрнi питання, пов'язанi з тлумаченням i виконанням цiєї Угоди, вирiшуються на основi взаємної домовленостi Договiрних Сторiн.

Стаття 13

     Ця угода набуває чинностi з дня її пiдписання i дiє до 31 грудня 1993 року, пiсля чого вона автоматично продовжується на рiчний строк, якщо за 6 мiсяцiв до закiнчення строку жодна з Договiрних Сторiн не заявить письмово про своє бажання припинити її дiю.

     Вчинено в м. Кишиневi 20 березня 1993 року в трьох примiрниках українською, молдавською i росiйською мовами, причому всi тексти мають однакову силу.

За Державний митний комiтет України За Державний департамент митного контролю Республiки Молдова
(пiдпис) (пiдпис)
Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.