ДЕРЖАВНИЙ МИТНИЙ КОМТIЕТ УКРАЇНИ

11.03.93 N 05/192

Начальникам митниць

 

Додаток: 1. "Тимчасове положення ..." - на 4-х аркушах.
2. Лист Держiнспекцiї N 22-3-51 вiд 18.01.93 р

 

Начальник Управлiння органiзацiї митного контролю

О.Петров

Голова Державного
митного комiтету України
А.М.Коваль
"6" 03.1992 року

Начальник Державної iнспекцiї
електрозв'язку України 
Г.Г.Амерханян
"25" 01.1992 року

              

ТИМЧАСОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про порядок ввезення з-за кордону радiоелектронних засобiв (РЕЗ) та високочастотних пристроїв (ВЧП).

     1. Це Тимчасове Положення (далi Положення) визначає загальний порядок придбання та ввезення з-за кордону РЕЗ i ВЧП.

     Дiя цього Положення поширюється на РЕЗ i ВЧП , що придбаються та ввозяться з-за кордону:

     мiнiстерствами, вiдомствами, об'єднаннями, пiдприємствами, органiзацiями та установами України;

     представництвами i делегацiями iноземних фiрм, банкiв та органiзацiй;

     громадянами України, iноземними громадянами i особами без громадянства.

     2. Дiя цього Положення не поширюється на:

     а) РЕЗ побутового призначення, якщо продаж таких пристроїв та виробiв здiйснюється вiльно через торгову мережу i на їх придбання не потрiбен дозвiл Державної iнспекцiї електрозв'язку України.

     До них вiдносяться:

     РЕЗ для приймання програм радiомовлення в дiапазонах:

     довгих, середнiх та коротких хвиль (з амплiтудною модуляцiєю);

     метрових хвиль (з частотною модуляцiєю);

     пристрої для iндивiдуального прийому програм наземного та супутникового телебачення; побутовi мiкрохвильовi печi.

     б) РЕЗ, що використовуються або призначенi для використання Мiнiстерством оборони i внутрiшнiх справ, Службою безпеки та об'єднанням цивiльної авiацiї України.

     3. Ввезення з-за кордону в Україну РЕЗ i ВЧП любого виду i призначення (у тому числi тих, що входять як комплектуючi вироби в рiзне устаткування та транспортнi засоби), призначених для використання на територiї України, здiйснюється за дозволом ДIЕ України.

     Засоби виявлення локацiйних приладiв, якi використовуються для вимiрювання швидкостi руху транспорту, при ввезеннi їх приватними особами, пропуску на територiю України не пiдлягають

     4. Ввезення в Україну РЕЗ i ВЧП, тимчасово вивезених за кордон для використання в офiцiйних змаганнях, а також на виставках та ярмарках, проводиться на пiдставi зобов'язань про зворотне ввезення цих засобiв та пристроїв, даних митнiй установi при їх вивезеннi.

     5. З метою запобiгання скаргам громадян України, що повертаються з-за кордону, на затримання митними установами РЕЗ та ВЧП, що ввозяться в Україну, митнi органи доводять до вiдома громадян, тимчасово вiд'їжджаючих за кордон, перелiк обмежень на ввезення в Україну РЕЗ i ВЧП.

     В разi затримання митницями РЕЗ, на ввезення яких потрiбен дозвiл, в зв'язку з вiдсутнiстю останнього, затримана апаратура в установленому порядку приймається митницею на зберiгання, при цьому технiчна документацiя цiєї апаратури, по проханню її власника, видається йому на руки для пред'явлення в ДIЕ i прийняття рiшення про можливiсть використання апаратури по призначенню з врахуванням конкретних умов та оформлення дозволу на ввезення.

     Юридичнi особи, виннi в порушеннi порядку ввезення (вивезення) РЕЗ i ВЧП, притягуються до вiдповiдальностi згiдно з дiючим законодавством.

     6. Конфiскованi митницею або незатребуванi з зберiгання у митницi їх власником РЕЗ i ВЧП можуть бути реалiзованi тiльки по дозволу ДIЕ України. Додаток: Узагальнений перелiк радiоелектронних засобiв (РЕЗ) i високочастотних пристроїв (ВЧП), закуп за кордоном та ввезення в Україну яких дозволяється при наявностi рiшень (дозволiв) на видiлення для них смуг (номiналiв) радiочастот.

Додаток до Тимчасового Положення про порядок ввезення з-за кордону РЕЗ i ВЧП

УЗАГАЛЬНЕНИЙ ПЕРЕЛIК
радiоелектронних засобiв (РЕЗ) i високочастотних пристроїв (ВЧП), закуп за кордоном та ввезення в Україну яких дозволяється при наявностi рiшень (дозволiв) на видiлення для них смуг (номiналiв) радiочастот.

     1. Радiопередавальнi засоби, призначенi для передавання любого виду iнформацiї, включаючи телебачення та радiомовлення.

     2. Стацiонарнi та рухомi (включаючи носимi) приймально-передаючi радiостанцiї, призначенi для забезпечення любого виду радiозв'язку (в тому числi аматорського) i радiотелефони (в тому числi безшнуровi телефони).

     3. Телевiзiйнi стацiонарнi, пересувнi та репортажнi станцiї (камери), якi мають у своєму складi радiопередавальнi засоби.

     4. Радiорелейнi системи (станцiї) прямого бачення та тропосферного розсiювання.

     5. Радiолокацiйнi станцiї любого призначення.

     6. Наземнi i бортовi передавальнi i приймально-передавальнi засоби систем повiтряної радiонавiгацiї, керування повiтряним рухом та посадкою лiтакiв.

     7. Встановленi на борту лiтака приймально-передавальнi радiотехнiчнi засоби лiтаководiння та забезпечення безпеки польотiв лiтакiв (радiовисотовимiрювачi, вимiрювачi швидкостi та зносу, апаратура попередження зiткнень i т.п.).

     8. Радiопередавальна i приймально-передавальна апаратура, що призначена для встановлення на наземних станцiях або на борту штучних супутникiв Землi, що входять до супутникових систем любого призначення.

     9. Береговi радiомаяки, судовi навiгацiйнi радiолокацiйнi станцiї, береговi та судовi радiолокацiйнi маяки-вiдповiдачi та iншi передавальнi засоби морської радiонавiгацiйної служби.

     10. Радiопередавальна i приймально-передавальна апаратура систем автоматизованого контролю i керування виробничими та технологiчними процесами, механiзмами i пристроями, пристроями i т.п., а також приймально-передавальнi пристрої для керування моделями суден, лiтакiв, машин, механiзмiв та iнших пристроїв.

     11. Апаратура радiовизначення та iнша спецiальна апаратура, що використовується для геодезiї при картографування, для геодезiчних дослiджень, геологiчної розвiдки копалин i т.п.

     12. Засоби iндуктивного телефонного зв'язку, телеконтролю та сигналiзацiї, кабельнi i високочастотнi телевiзiйнi системи побутового та промислового призначення, в т.ч. тi, що використовуються на шахтах.

     13. Радiопередаючi та примально-передаючi засоби пошукового зв'язку (в т.ч. засоби аварiйно-рятiвної служби), сигналiзацiї та персонального виклику.

     14. Апаратура сiнхронного перекладу мови (iндуктивнi та радiосистемнi).

     15. Репортажнi та концертнi радiомiкрофони.

     16. Високочастотнi та ультразвуковi установки (пристрої i генератори промислового, наукового, медичного i побутового використання).

     ВЧ пристрої i установки промислового використання, призначенi для iндукцiйного розiгрiву металiв з метою їх плавлення та пайки деталей, загартування та вiдпуску iнструментiв i деталей, штампування деталей, пресування та порошкової металургiї i т.п.; для дiелектричного нагрiву матерiалiв, сушки деревини, волокон, для полiмерiзацiї смол, декристалiзацiї каучуку, вулканiзацiї гуми, плавлення та варки скла, штамповки виробiв з пiнополiстиролу i др.; для електро-фiзико-хiмiчної технологiї впливу на матерiали з метою нанесення дiелектричних плiвок у середовищi розрiдженого газу при виробництвi мiкросхем та напiвпровiдникових приладiв, сублiмацiйного очищення кристалiчних матерiалiв, виготовлення оптичних заготовок i др.; для вирощування монокристалiв високотемпературних електрооптичних i нелiнiйних кристалiв, для безтигельної зонної плавки напiвпровiдникових матерiалiв i для нагрiву i плавки спецматерiалiв для зубних протезiв;

ВЧ пристрої i установки наукового використання, призначенi для нагрiву плазми та iнших цiлей;

ВЧ пристрої i установки медичного використання, призначенi для коагуляцiй, високочастотної хiрургiї i тi, що використовуються в фiзiотерапiї, ультразвуковiй хiрургiї i др.;

ультразвуковi пристрої i установки, призначенi для очищення поверхнi матерiалiв, зварки полiмерних матерiалiв i деталей з пластмас, для прицiзiонної приварки дротяних виходiв до контактних площадок кристала i виводам iнтегральних схем i для других цiлей.

Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.