ДЕРЖАВНИЙ КОМIТЕТ ЗВ'ЯЗКУ ТА IНФОРМАТИЗАЦIЇ УКРАЇНИ,
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

НАКАЗ

вiд 7 листопада 2000 року N 165/626


Про затвердження Правил обробки та вiдправляння мiжнародної пошти в мiсцях мiжнародного поштового обмiну України

Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
5 лютого 2001 р. за N 112/5303


     З метою встановлення порядку обробки та вiдправляння мiжнародної пошти в мiсцях мiжнародного поштового обмiну України, вiдповiдно до актiв Всесвiтнього поштового союзу НАКАЗУЄМО:

     1. Затвердити Правила обробки та вiдправляння мiжнародної пошти в мiсцях мiжнародного поштового обмiну України, що додаються.

     2. Управлiнню стандартизацiї, сертифiкацiї та метрологiї Держкомзв'язку (Вознюк В. I.) довести цей наказ до пiдприємств, якi в установленому порядку надають послуги поштового зв'язку.

     3. Керiвникам пiдприємств, якi в установленому порядку надають послуги поштового зв'язку, забезпечити тиражування i розсилання Правил обробки та вiдправляння мiжнародної пошти в мiсцях мiжнародного поштового обмiну України до пiдпорядкованих фiлiалiв пiдприємств.

     4. Управлiнню справами Держмитслужби (Карпенко В. В.) забезпечити розсилання цього наказу до митних органiв.

     5. Уважати такими, що не застосовуються на територiї України, "Правила обработки и отправки международной почты в местах международного почтового обмена", затвердженi Мiнiстерством зв'язку СРСР 29 грудня 1977 року.

     6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Держкомзв'язку Орленка М. П., заступника Голови Держмитслужби Соболя I. М.

Голова Державного комiтету зв'язку та iнформатизацiї України О. Б. Шевчук
Голова Державної митної служби України Ю. П. Соловков

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Державного комiтету зв'язку та iнформатизацiї України, Державної митної служби України
вiд 7 листопада 2000 р. N 165/626
Зареєстровано в Мiнiстерствi
юстицiї України 5 лютого 2001 р.
за N 112/5303

ПРАВИЛА ОБРОБКИ ТА ВIДПРАВЛЯННЯ МIЖНАРОДНОЇ ПОШТИ В МIСЦЯХ МIЖНАРОДНОГО ПОШТОВОГО ОБМIНУ УКРАЇНИ

     Цi Правила, розробленi вiдповiдно до актiв Всесвiтнього поштового союзу, поштових правил та iнших нормативно-правових актiв, визначають порядок обробки та документального оформлення поштових вiдправлень у мiсцях мiжнародного поштового обмiну.

I. ТЕРМIНИ ТА ВИЗНАЧЕННЯ, ЩО ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ У ЦИХ ПРАВИЛАХ

     Вкладнi мiшки - мiшки невеликого розмiру, до яких вкладається рекомендована кореспонденцiя, а до горловини пiдв'язується конверт з письмовою картою CN 31, CN 32.

     Депеша - пошта (мiшок або декiлька мiшкiв з письмовою кореспонденцiєю, перiодичними друкованими виданнями, поштою у великiй кiлькостi, дрiбними пакетами, вiдправленнями з оголошеною цiннiстю, посилками i порожнiми мiшками (або група посилок, не запакованих у поштову тару)), що вiдправляються водночас з мiсця мiжнародного поштового обмiну однiєї країни до вiдповiдного зарубiжного мiсця мiжнародного поштового обмiну iншої країни згiдно з Керiвництвом з направлення мiжнародної пошти за однiєю письмовою картою CN 31 чи CN 32 або посилковою картою CP 86 чи CP 87.

     Мiжнароднi поштовi вiдправлення (далi - МПВ) - упакованi й оформленi вiдповiдно до вимог актiв Всесвiтнього поштового союзу та Правил надання послуг поштового зв'язку листи (простi, рекомендованi), вiдправлення з оголошеною цiннiстю, поштовi картки (простi, рекомендованi), бандеролi та спецiальнi мiшки "М" (простi, рекомендованi), дрiбнi пакети, поштовi посилки (звичайнi, з оголошеною цiннiстю), вiдправлення прискореної пошти з позначкою "EMS", що приймаються для пересилання за межi України, надходять до України, а також перемiщуються територiєю України транзитом пiдприємствами (операторами) поштового зв'язку.

     Мiсце мiжнародного поштового обмiну (далi - ММПО) - виробничий пiдроздiл пiдприємства поштового зв'язку, який здiйснює: оброблення МПВ; пред'явлення їх митному органу для здiйснення митного контролю та митного оформлення; вiдправлення за призначенням.

     Пiдприємство (оператор) поштового зв'язку - суб'єкт пiдприємницької дiяльностi, який в установленому порядку надає послуги поштового зв'язку.

     Пункт мiжнародного поштового обмiну (далi - ПМПО) - виробничий пiдроздiл пiдприємства поштового зв'язку, який здiйснює безпосереднiй обмiн депешами з мiжнародною поштою iз зарубiжними поштовими службами.

     Пошта у великiй кiлькостi - пошта, до якої належать вiдправлення письмової кореспонденцiї у кiлькостi 1500 вiдправлень i бiльше вiд одного й того самого вiдправника, що надходять в однiй депешi або за один день, якщо в день складається декiлька депеш, а також 5000 вiдправлень i бiльше вiд одного й того самого вiдправника, поданих протягом двох тижнiв.

     Спецiальне право запозичення (далi - СПЗ) - умовна розрахункова одиниця Мiжнародного валютного фонду (МВФ), яка застосовується країнами - членами Всесвiтнього поштового союзу для визначення тарифу на поштовi вiдправлення.

II. ЗАГАЛЬНI ПОЛОЖЕННЯ

     1. ММПО органiзовуються на базi виробничих пiдроздiлiв пiдприємств поштового зв'язку за умови погодження з митним органом, у зонi якого передбачається вiдкриття ММПО, Держмитслужбою та Держкомзв'язком.

     ММПО подiляються на ММПО з повною обробкою пошти (письмової кореспонденцiї, перiодичних друкованих видань, посилок) та спецiалiзованi ММПО, якi обробляють та вiдправляють за призначенням один iз видiв МПВ (письмову кореспонденцiю чи посилки).

     2. У виробничiй дiяльностi ММПО керуються такими документами:

     а) цими Правилами;

     б) актами Всесвiтнього поштового союзу;

     в) Керiвництвом з приймання мiжнародних поштових вiдправлень;

     г) Поштовими правилами;

     ґ) Керiвництвом з направлення мiжнародної пошти;

     д) планами направлення вихiдних та транзитних депеш;

     е) алфавiтним списком країн i територiй свiту;

     є) атласом свiту та iншими нормативними документами;

     ж) Положенням про митний контроль та митне оформлення мiжнародних поштових вiдправлень, затвердженим наказом Державної митної служби України i Державного комiтету зв'язку та iнформатизацiї України вiд 27.10.99 N 680/108, зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї 17.11.99 за N 791/4084.

     3. У ММПО органiзовуються робочi мiсця окремо для розкриття мiшкiв з письмовою кореспонденцiєю i пiдготовки її для сортування та обробки, обробки та сортування рекомендованої кореспонденцiї, вiдправлень з оголошеною цiннiстю, дрiбних пакетiв, посилок, перiодичних друкованих видань, облiку, контролю та повернення порожнiх мiшкiв.

     4. Робочi мiсця устатковуються засобами поштової механiзацiї, оргтехнiки, виробничими меблями, iнвентарем, забезпечуються експлуатацiйними матерiалами, порожнiми мiшками та електронними вагами.

     5. На робочих мiсцях для сортування письмової кореспонденцiї, дрiбних пакетiв та вiдправлень з оголошеною цiннiстю встановлюються спецiальнi шафи, а для посилок - стелажi. Пiд кожною клiтинкою шафи (стелажу) для вихiдних поштових вiдправлень закрiплюються пластини (ярлики) з чiтким зазначенням найменування латинськими лiтерами зарубiжних мiсць мiжнародного поштового обмiну (далi - зарубiжних ММПО), до яких направляються поштовi вiдправлення.

     Наприклад: Paris Zandi import Eko.

     Перелiк таких клiтинок у вiдповiдностi до планiв направлення мiжнародної пошти визначає керiвник ММПО.

     Пiд клiтинками для вхiдних поштових вiдправлень закрiплюються пластинки (ярлики) з найменуванням обласних центрiв та центру Автономної Республiки Крим.

     6. Митний контроль за перемiщенням мiжнародної пошти територiєю України здiйснюється вiдповiдно до Положення про порядок здiйснення контролю за доставкою вантажiв у митницi призначення, затвердженого наказом Держмитслужби вiд 08.12.98 за N 771 i зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 22.01.99 за N 42/3335.

     7. Митний контроль товарiв (предметiв), що надходять в Україну та пересилаються з України в МПВ, здiйснюється вiдповiдно до Положення про митний контроль та митне оформлення мiжнародних поштових вiдправлень.

     Матерiальну вiдповiдальнiсть за збереження товарiв (предметiв) у МПВ i правильнiсть обробки МПВ як до проведення митного контролю, так i пiсля нього несуть працiвники пiдприємства поштового зв'язку. Проте пiдприємство поштового зв'язку не несе вiдповiдальностi за рiшення, якi приймаються митницями пiд час митного контролю МПВ.

     8. За правильну органiзацiю обробки та направлення мiжнародної пошти вiдповiдальнiсть несуть керiвники об'єктiв поштового зв'язку та ММПО.

III. МIЖНАРОДНI ПОСИЛКИ

ОБРОБКА ПОСИЛОК, ЩО ВIДПРАВЛЯЮТЬСЯ ЗА КОРДОН

     9. Прийнятi в об'єктах поштового зв'язку України мiжнароднi посилки разом iз супровiдними документами надходять до ММПО за окремими накладними ф. 16 згiдно з Керiвництвом з направлення мiжнародної пошти.

     10. Одержанi посилки спочатку звiряються iз записами в накладнiй ф. 16, а потiм перевiряються: маса i зовнiшнiй стан (цiлiсть оболонки, перев'язу i печаток), правильнiсть їх направлення. Крiм того, перевiряється правильнiсть оформлення супровiдних адрес CP 71, митних декларацiй CN 23, стягнення тарифу за пересилку.

     На посилках з оголошеною цiннiстю i супровiдних адресах CP 71 до них сума оголошеної цiнностi, зазначена в нацiональнiй валютi, переводиться у СПЗ. Пiсля цього посилки передаються з припискою до накладної ф. 16 на вiдповiднi робочi мiсця для пред'явлення посадовiй особi митницi для здiйснення митного контролю.

     11. Для пред'явлення посилок до митного контролю вони приписуються до накладної ф. 16, яка складається у двох примiрниках, iз зазначенням номерiв мiсць приймання, суми оголошеної цiнностi, якщо посилка з оголошеною цiннiстю, найменування об'єкта поштового зв'язку мiсця приймання i країни призначення, та пред'являються посадовiй особi митницi разом з митними декларацiями CN 23 та супровiдними адресами CP 71.

     Митний контроль посилок здiйснюється з використанням технiчних засобiв контролю. На накладнiй ф. 16, до якої приписанi посилки, посадова особа митницi проставляє вiдтиск особистої номерної печатки у разi їх пропуску через митний кордон України або штампа "Пред'явити _________" (зазначається найменування вiдповiдної служби контролю), якщо посилка мiстить предмети, що пiдлягають контролю державними органами контролю. Один примiрник накладної ф. 16 передається митницi.

     Посилки, якi за рiшенням посадової особи митницi пiдлягають митному огляду з розпакуванням, приписуються до окремих накладних ф. 16, що складаються у двох примiрниках.

     Митний огляд з розпакуванням посилок здiйснюється комiсiєю у складi двох працiвникiв зв'язку та посадової особи митницi. На накладнiй ф. 16 працiвник ММПО зазначає склад оглядової комiсiї та дату проведення митного контролю. Пiд час огляду звiряється вкладення посилки iз записом у митнiй декларацiї CN 23. Пiсля завершення митного контролю посадова особа митницi проставляє на накладнiй ф. 16, до якої приписана посилка, вiдтиск особистої номерної печатки.

     Якщо вкладення посилки пiдлягає контролю державними органами контролю, то митне оформлення посилки може бути завершене пiсля вирiшення питання про їх пропуск цими органами контролю. Спiвробiтники вiдповiдних органiв контролю оглядають вкладення посилок у присутностi працiвникiв ММПО. Пiсля огляду контрольний орган проставляє на накладнiй ф. 16 вiдтиск вiдповiдного штампа.

     Пiдтвердженням завершення митного оформлення таких посилок є проставлення посадовою особою митницi вiдтиску особистої номерної печатки на накладнiй ф. 16. Один примiрник накладних ф. 16 з вiдмiтками про митне оформлення посилок передається митницi.

     12. Пiсля митного контролю вкладення посилки ретельно запаковується працiвниками ММПО в ту саму оболонку, посилка перев'язується шпагатом i опломбовується. Посилки передаються для подальшої обробки та вiдправляння за призначенням пiд розписку в накладнiй ф. 16.

     13. Посилки сортуються та вiдправляються до зарубiжних ММПО згiдно з планами вихiдних з України посилок, якi пересилаються наземним i авiатранспортом.

     14. Посилки, що вiдправляються наземним транспортом i шляхом S.A.L., приписуються до посилкової карти CP 86 (рис. 1), а посилки, що вiдправляються авiатранспортом, - до посилкової карти CP 87 (рис. 2).

     Кожна посилка, що включена до депешi, приписується до роздiлу "Поiменний запис", при цьому заповнюються вiдповiднi графи посилкової карти CP 86.

     У необхiдних випадках у графi "Observations" ("Примiтки") проставляються такi вiдмiтки: лiтера "V", якщо приписується посилка з оголошеною цiннiстю; "Reexpedie" ("Досилання"), якщо посилка досилається; "Retour" ("Повернення"), якщо посилка повертається; "Expres" ("З посильним"), якщо посилка прийнята з цiєю послугою; "AR" ("З повiдомленням про вручення"), якщо посилка прийнята з повiдомленням про вручення.

     При запису маси посилок у графi 4 "Маса" посилкової карти необхiдно вказувати масу в кiлограмах i гектограмах, тобто закругляти кiлькiсть грамiв до вищого гектограма (наприклад, маса 5 кг 740 г записується як 5 кг 800 г) - для простих посилок та в кiлограмах i десятках грамiв - для посилок з оголошеною цiннiстю (наприклад, 5 кг 542 г записується як 5 кг 550 г).

     Посилки, що досилаються, посилки, що повертаються, та посилки, що направляються вiдкритим транзитом до країни призначення, завжди приписуються поiменно iз зазначенням сум, пов'язаних з ними витрат, або вiдповiдної частки тарифу.

     Сума вiдрахувань, що пiдлягають до сплати адмiнiстрацiї країни призначення за посилки, що пересилаються вiдкритим транзитом, записується у графi 6 рубрики "Усього" роздiлу "Поiменний запис".

     Звичайнi посилки та посилки з оголошеною цiннiстю країни призначення приписуються без зазначення вiдповiдної частки тарифу.

     У роздiлi "Запис загальним рахунком" зазначаються кiлькiсть усiх посилок, включених в депешу, та їх вага брутто, за винятком посилок, що досилаються, посилок, що повертаються вiдправнику, та посилок, що направляються вiдкритим транзитом до країни призначення.

     Службовi посилки i посилки вiйськових в'язнiв та iнтернованих громадян, за якi не стягуються нiякi частки тарифiв, також не повиннi включатися в загальну кiлькiсть i загальну масу посилок, зазначених у роздiлi "Запис загальним рахунком" посилкової карти.

     Загальну масу брутто депешi необхiдно зазначати у вiдведенiй для цього графi.

     Наявнiсть посилок з пiсляплатою повинна бути зазначена в графi "Запис загальним рахунком" посилкової карти.

     Посилкова карта CP 87 на вiдправляння авiапосилок заповнюється аналогiчним порядком у контекстi вiдповiдних граф.

     Посилковi карти складаються на бланках установленої форми у двох примiрниках. До них долучаються супровiднi адреси, митнi декларацiї, а в необхiдних випадках iншi документи (санiтарнi свiдоцтва, карантиннi сертифiкати тощо). Якщо посилки прийнятi з повiдомленням про вручення, то бланк CN 07 мiцно прикрiплюється до супровiдної адреси CP 71.

     Нумерацiя посилкових карт для кожного зарубiжного ММПО ведеться протягом року, починаючи з першого номера окремо для наземних та авiадепеш.

     15. Посилки вiдправляються у мiшках, якi пломбуються металевими (пластмасовими) пломбами або закриваються iз застосуванням спецiальних пристроїв, що зачиняються.

     Посилки з оголошеною цiннiстю, а також посилки з посильним i посилки з пiсляплатою (якщо це виправдано їхньою кiлькiстю) повиннi пересилатись в окремих мiшках.

     Маса мiшкiв не повинна перевищувати 32 кг.

     Громiздкi, крихкi посилки або тi посилки, характер яких цього вимагає, можуть пересилатися не запакованими в ємнiсть. Для визначення депешi, до якої вони належать, на такi посилки повинен наклеюватися ярлик CP 83 або CP 84. Ярлики посилок з оголошеною цiннiстю, що пересилаються не запакованими у ємнiсть, повиннi бути позначенi лiтерою "V". Проте посилки, що направляються морським шляхом, за винятком громiздких посилок, повиннi пересилатися в ємностях.

     За домовленiстю також дозволяється вiдправляти посилки не запакованими в ємнiсть до сусiднiх країн.

     16. Супровiднi документи до посилок (якщо немає iншої домовленостi) i посилковi карти CP 86, CP 87 запаковуються у постпакети i вкладаються в один з мiшкiв депешi. Якщо в депешу включенi посилки з оголошеною цiннiстю або посилки з посильним, то вони вкладаються в мiшок з такими посилками. Якщо в депешi пересилаються посилки з оголошеною цiннiстю, то посилкова карта вкладається в конверт рожевого кольору. Мiшок, у який укладається письмова карта, називається головним, на мiшковому ярлику цього мiшка проставляється лiтера "F".

     На прохання країни призначення бланки супровiдних адрес CP 71 можуть долучатися до оболонки кожної посилки.

     За домовленiстю мiж країнами копiї посилкових карт можуть пересилатися до країн призначення авiатранспортом у службових листах.

     17. До кожного мiшка з посилками, що пересилаються наземним транспортом, прикрiплюється ярлик CP 83 жовто-червоного кольору розмiром 148 х 74 мм (рис. 3), на якому зазначаються найменування ММПО, що склало депешу, номер депешi, дата вiдправляння, номер мiшка або ємностi, кiлькiсть посилок, найменування зарубiжного ММПО, країна призначення i ПМПО, через який належить вiдправити депешу.

     До мiшка з посилками, що вiдправляються авiатранспортом, прикрiплюється ярлик CP 84 (рис. 4), на якому зазначаються найменування мiсця обмiну, що склало депешу, номер депешi, дата вiдправляння, номер мiшка, кiлькiсть посилок, маса, найменування зарубiжної ММПО, країна призначення, номер рейсу, аеропорт вивантаження, а в необхiдних випадках - аеропорт перевантаження. Крiм того, у верхнiй частинi ярлика зазначається вiдмiтка "Par avion" ("Авiа").

     До мiшка з посилками, що вiдправляються S.A.L., прикрiплюється ярлик CP 85 (рис. 5), який заповнюється у порядку, передбаченому для ярлика CP 84, лише з рiзницею, що у верхнiй частинi ярлика CP 85 зазначається "S.A.L. наземна, авiашляхом".

     18. На мiшковому ярлику проставляються лiтера "V" у разi пересилання в мiшку посилок з оголошеною цiннiстю, вiдмiтка "Expres" ("З посильним"), якщо пересилаються посилки такої категорiї. Якщо мiшок складається тiльки з посилок з пiсляплатою, то на мiшковому ярлику проставляється вiдмiтка "Remb." ("Пiсляплата").

     19. При пересиланнi наземних депеш транзитом через iншi країни для кожної з них складається особлива посилкова карта CP 88 (рис. 6) iз заповненням даних, передбачених у контекстi цього бланка.

     20. Депешi з посилками, що пересилаються наземним транспортом, вiдправляються за накладною CN 37, яка складається в чотирьох примiрниках. У накладнiй зазначаються всi необхiднi данi, передбаченi в контекстi цього бланка.

     На двох примiрниках накладної CN 37 проставляються вiдтиски штампа митницi "Пiд митним контролем" (рис. 7).

     Накладнi CN 37 направляються до ПМПО в трьох примiрниках, з яких два примiрники - з вiдтиском штампа митницi "Пiд митним контролем".

     21. Мiжнародна посилкова пошта i накладнi CN 37 передаються у поштовi вагони за накладною ф. 16, що адресується вiдповiдному ПМПО України. Накладна CN 37 приписується до накладної ф. 16 як окрема рiч, iз зазначенням кiлькостi примiрникiв лiтерами та цифрами в пiдсумковiй рубрицi "Найменування поштових вiдправлень та речей".

     Якщо посилки вiдправляються не запакованими у поштову ємнiсть, то постпакети iз супровiдними документами приписуються до загальної накладної ф. 16 пiсля запису посилок.

     22. Якщо депешi з посилками з ММПО України вiдправляються прямими поїздами безпосередньо до зарубiжного ПМПО, то пiд час митного оформлення на двох примiрниках накладних CN 37 посадова особа митницi проставляє вiдтиски штампа "Пiд митним контролем" та особистої номерної печатки, що свiдчить про дозвiл на випуск пошти за кордон.

     23. Авiадепешi з посилками вiдправляються за накладними CN 38 (рис. 8), а депешi S.A.L. - за накладними CN 41, що складаються у п'яти примiрниках.

     Пiд час митного оформлення авiадепеш та депешi S.A.L. на другому та третьому примiрниках накладних CN 38 або CN 41 посадова особа митницi проставляє вiдтиски штампа "Пiд митним контролем" та особистої номерної печатки, що свiдчить про дозвiл на випуск пошти за кордон.

ОБРОБКА ПОСИЛОК, ЩО НАДХОДЯТЬ З-ЗА КОРДОНУ

     24. До ММПО України одержанi з-за кордону посилки, що пересилаються наземним транспортом, надходять iз ПМПО України за накладними ф. 16 i накладними CN 37, а посилки, що пересилаються авiатранспортом i шляхом S.A.L., - за накладними ф. 16 i накладними CN 38 та CN 41.

     На копiях накладних CN 37, CN 38 i CN 41 повинен бути вiдтиск штампа "Пiд митним контролем" митницi ПМПО України (прикордонної митницi).

     Якщо ММПО виконує функцiї ПМПО України, то дозвiл на ввезення пошти оформляє посадова особа митницi ММПО шляхом проставлення на накладних CN 37, CN 38 i CN 41 вiдтиску штампа "Пiд митним контролем".

     25. Одержанi депешi з посилками поiменно звiряються iз записами в накладних CN 37, CN 38 та CN 41. Водночас перевiряється зовнiшнiй стан мiшкiв i посилок, їх маса, цiлiсть перев'язу, пломб, печаток.

     26. У ММПО здiйснюється контроль за надходженням депеш у порядку їх вiдправляння iз зарубiжного ММПО, особливо з посилками з оголошеною цiннiстю. Для цього на робочому мiсцi розкриття мiшкiв ведеться журнал облiку депеш за кожним зарубiжним ММПО, окремо за депешами, що пересилаються наземним i авiатранспортом.

     27. При обробленнi вхiдних депеш з посилками дотримується послiдовнiсть їх розкриття. Насамперед розкриваються депешi, що надiйшли авiатранспортом: спочатку головний мiшок (з лiтерою "F") з укладенням супровiдних документiв, а потiм iншi мiшки. При розкриттi кожного мiшка звiряються бланки супровiдних адрес CP 71 iз записами в посилкових картах, перевiряється маса посилок i правильнiсть вiдрахувань за посилковими картами CP 86 i CP 87 на користь України.

     28. Кожнiй посилцi присвоюється валовий номер (нумерацiя ведеться протягом календарного року в спецiальному журналi облiку (рис. 9)). Валовий номер зазначається в спецiальному ярлику (рис. 10), що наклеюється на оболонку посилки. Цей номер зазначається також на супровiднiй адресi CP 71 (рис. 11).

Дата привласнення валового номера Номер перелiку Валовий номер Кiлькiсть Дата передачi на перевiрку Дата одержання пiсля перевiрки Дата передачi на обробку Примiтки
               
               

Рис. 9 Зразок журналу облiку валових номерiв на вхiднi посилки

ММПО _________________________

Вал. N _________________________

Маса пiсля огляду ________ кг _____

Пiдпис

Рис. 10. Зразок ярлика з валовим номером, що наклеюється на посилку, яка надiйшла з-за кордону

     29. Для подання на митний контроль посилки приписуються до накладної ф. 16, яка складається у двох примiрниках iз зазначенням номерiв мiсць приймання, суми оголошеної цiнностi, якщо посилка з оголошеною цiннiстю, найменування країни приймання i об'єкта поштового зв'язку мiсця призначення, та пред'являються посадовiй особi митницi разом з митними декларацiями CN 23 та супровiдними адресами.

     Митний контроль посилок здiйснюється з використанням технiчних засобiв контролю. На накладнiй ф. 16, до якої були приписанi посилки, посадова особа митницi в разi їх пропуску через митний кордон України проставляє вiдтиск штампа "Без сплати митницi платежiв".

     У разi потреби здiйснення митного огляду з розпакуванням посилок вони на пiдставi супровiдних адрес приписуються до перелiкiв (рис. 12), якi складаються у двох примiрниках окремо:

     на авiапосилки;

     на дефектнi посилки;

     на посилки, що надходять за адресами юридичних осiб;

     на посилки, адресованi посольствам, консульствам, торгпредставництвам i мiсiям, якi акредитованi в Українi;

     на посилки, що вiдправляються до виробничих пiдроздiлiв фiлiалiв пiдприємства поштового зв'язку мiсця призначення.

Лицевий бiк

Державний комiтет
зв'язку та iнформатизацiї України
10 сiчня 2000 р.
N 112

ПЕРЕЛIК
посилок, що пред'являються митницi для огляду
Валовi N 2002-2004 - 3 пос.

Оглядали: 11.01.2000

Посадова особа митницi Савенко
Оператори ММПО Гайдай

Ляшко

Приписав: Хоменко
Перевiрив Вiтренко

 

Зворотний бiк
N порядковий (валовий) з початку року Мiсце подання i N посилки Куди i кому адресовано Маса Сума оголоше-
ної цiнностi в СПЗ
Сума  платежiв, нарахованих митницею Для вiдмiток
10/2002 Францiя
Орлi
282
Київ
Бойко А.С.
3.100 100    
420/2003 ФРН
Берлiн
103
Одеса
Баско О.П.
5.400 б/ц    
85/2004 Польща
Кракiв
82
Львiв
Грицай Н.А.
9.900 б/ц    

Рис. 12 Зразок перелiку вхiдних посилок, що пред'являються митницi для контролю

     30. Разом з перелiком, супровiдними адресами i митними декларацiями посилки передаються для митного контролю пiд розписку працiвника ММПО у накладнiй ф. 16.

     31. Посилки, записанi до перелiку, оглядаються на робочому мiсцi оглядовою комiсiєю в складi трьох осiб - одного працiвника митницi та двох працiвникiв ММПО.

     У перелiку працiвник ММПО зазначає склад оглядової комiсiї та дату проведення митного контролю.

     Насамперед оглядаються дефектнi посилки i авiапосилки з урахуванням вимог Положення про митний контроль i митне оформлення мiжнародних поштових вiдправлень щодо термiнiв їх обробки та митного оформлення.

     32. Перед розпакуванням кожної посилки для митного огляду її данi, у тому числi маса, звiряються з даними, зазначеними в супровiднiй адресi, та записом у перелiку. Пiд час огляду звiряється вкладення посилки iз записом у митнiй декларацiї CN 23.

     33. Якщо вкладення посилки зазначене в митнiй декларацiї CN 23 загальним рахунком або нерозбiрливо, то пiд час митного огляду працiвник ММПО складає акт ф. 51 у трьох примiрниках, який пiдписується членами оглядової комiсiї. В актi ф. 51 наводиться поiменний перелiк предметiв. Один примiрник акта ф. 51 направляється разом з посилкою для вручення адресату, другий - долучається до документiв ММПО, третiй - передається митницi.

     34. Пiсля завершення митного контролю посадова особа митницi в перелiках проти кожного запису та на супровiдних адресах CP 71 проставляє в залежностi вiд прийнятого рiшення:

     для фiзичних осiб - вiдтиск штампiв "Пiдлягає видачi адресату пiсля сплати платежiв, нарахованих митницею" або "Без сплати митницi платежiв ";

     для юридичних осiб - вiдтиск особистої номерної печатки (випуск дозволено) або штампа "Пiд митним контролем". Один примiрник перелiку та митних декларацiй CN 23 передаються митницi.

     35. На посилку, на вкладення якої митницею нарахованi платежi, посадова особа митницi складає оглядовий розпис (рис. 13) у трьох примiрниках.

     Перший примiрник оглядового розпису залишається у митницi, другий примiрник направляється разом з посилкою для вручення адресату, третiй - передається до вiддiлу бухгалтерської звiтностi, контролю та розрахункiв за митними платежами з бюджетом митницi.

     36. Пiсля митного контролю предмети ретельно запаковуються працiвниками ММПО у ту саму оболонку, посилка перев'язується. Маса пiсля огляду зазначається на ярлику з валовим номером у графi "Маса пiсля огляду" i засвiдчується пiдписами двох працiвникiв ММПО, якi брали участь у митному оглядi посилки.

     У разi здiйснення митного контролю з використанням технiчних засобiв контролю маса на ярлику з валовим номером не зазначається.

ДЕРЖАВНА МИТНА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
Iнформацiя до вiдома адресата:
у МПВ фiзичних осiб пропускається
пересилання предметiв, як правило,
для особистих потреб одержувача
________________199_ р. ОГЛЯДОВИЙ РОЗПИС N ___________
Назва митницi _____________________
Вид МПВ __________ Валовий N _____
Прiзвище адресата __________________
Адреса одержувача _________________
__________________________________
Країна вiдправлення
 
 
 
 
 
 
Л
i
н
i
я

в
i
д
р
i
з
у

М15

МИТНИЦЯ
Р/р N ______________

"___" _____________ р.

Адреса одержувача:
____________________
____________________
____________________

МИТНI ПЛАТЕЖI

N
з/п
Наймену-
вання предметiв, їх вiдмiтнi ознаки та цiна
Кiль-
кiсть
Код за ТН ЗЕД МИТНI ПЛАТЕЖI
Митнi збори Мито Акцизний збiр ПДВ Усього
Ставка Сума Ставка Сума Ставка Сума Ставка Сума Сума
грн. коп. грн. коп. грн. коп. грн. коп. грн. коп.
                                   
                                   
                                   
                                   
                                   
                                   
                                   
Вид платежу Грн. Коп.
Митнi збори    
Мито    
Акцизний збiр    
ПДВ    
Усього    

 

Сума словами:
____________________
____________________
____________________
МПВ пiдлягає видачi адресату пiсля стягнення суми митних платежiв

Iнспектор митницi
____________________

Митнi платежi нарахував
iнспектор

                                                     (пiдпис розбiрливо)

Рис. 13 Зразок оглядового розпису

     37. На супровiднiй адресi CP 71 до посилки, на вкладення якої митницею нарахованi платежi, працiвник ММПО проставляє вiдтиск штампа, у якому зазначаються окремо суми платежiв за кожним видом (мито, ПДВ, акцизний збiр, митний збiр), нарахованих митницею, а також плати за пред'явлення посилки для митного контролю, якi необхiдно стягнути з адресата при видачi посилки.

     На суму платежiв, нарахованих митницею, працiвник ММПО складає на кожний вид платежу поштовi перекази ф. 113 (рис. 14), що прикрiплюються до супровiдної адреси. На талонi переказу зазначаються, за який вид поштового вiдправлення нарахованi митнi платежi, сума, найменування митницi та номер рахунка, дата подання, адреса та найменування одержувача.

     38. Кожна посилка ретельно запаковується в ту саму оболонку i вiдправляється до об'єкта поштового зв'язку мiсця призначення в окремому мiшку.

     Перед запакуванням у мiшки посилки попередньо приписуються до накладних ф. 16 iз зазначенням номерiв (приймання через дрiб валового), країни приймання, виду посилки (посилка, що пiдлягає видачi адресату пiсля сплати платежiв, нарахованих митницею, або така, що пiдлягає видачi адресату без сплати митницi платежiв). Якщо при здiйсненнi митного контролю на вкладення посилки нарахованi митнi платежi, то в накладнiй також зазначаються суми цих платежiв i сума плати за пред'явлення посилки для митного контролю. Разом з посилкою i внутрiшньою накладною ф. 16 у мiшок вкладаються супровiдна адреса, митна декларацiя, оглядовий розпис, бланки переказiв ф. 113. Мiшки закриваються у порядку, установленому для страхових мiшкiв. Потiм мiшки приписуються до накладної ф. 16 i передаються пiд розписку на копiї цiєї накладної для вiдправляння за призначенням.

     До мiшка прикрiплюється бирка з комбiнованим ярликом, який складається з ярлика ф. 17 та адресного ярлика. На ярлику ф. 17 зазначаються "З мiжнародною посилкою", найменування об'єкта поштового зв'язку мiсця призначення, ММПО України, маса i номер мiшка та проставляється вiдтиск календарного штемпеля. Якщо посилка з крихким вкладенням (за наявностi на посилцi ярлика "Colis fragile" ("Крихка посилка") зарубiжної поштової служби та вiдповiдної вiдмiтки в письмовiй картi), то на ярлик ф. 17 додатково наклеюється ярлик "Обережно". Ярлик пiдписується двома працiвниками ММПО, якi закривали мiшок. На адресному ярлику зазначаються вид посилки, країна приймання посилки, номер приймання i валовий номер (через дрiб), а при потребi сума платежiв, нарахованих митницею, i плата за пред'явлення посилки для митного контролю, докладна адреса i найменування одержувача.

     39. Посилки, адресованi юридичним особам, митне оформлення яких не завершене (з вiдтиском штампа "Пiд митним контролем" на оболонцi та в накладнiй ф. 16), обробляються у порядку, викладеному в роздiлi VIII цих Правил.

IV. ПИСЬМОВА КОРЕСПОНДЕНЦIЯ

ОБРОБКА ПИСЬМОВОЇ КОРЕСПОНДЕНЦIЇ, ЩО ВIДПРАВЛЯЄТЬСЯ ЗА КОРДОН НАЗЕМНИМ ТРАНСПОРТОМ

     40. Вихiднi простi та рекомендованi листи, поштовi картки надходять до ММПО через обласнi центри України та центр Автономної Республiки Крим.

     Бандеролi, мiшки "M", дрiбнi пакети, вiдправлення з оголошеною цiннiстю надходять до ММПО згiдно з планами направлення пошти.

     41. Мiжнародна пошта, що надходить до ММПО, передається на вiдповiднi робочi мiсця (цехи, дiльницi) пiд розписку в накладних ф. 16, реєстрах ф. 11 з поiменною перевiркою.

     42. На робочому мiсцi розкриття мiжнародної пошти в першу чергу обробляються мiшки (постпакети) з авiакореспонденцiєю та вiдправленнями мiжнародної комерцiйної кореспонденцiї з вiдповiддю (далi - МККВ), а потiм - з iншою поштою.

     Водночас перевiряється правильнiсть направлення постпакетiв та їх приписки до реєстрiв ф. 11.

     43. Розкриваючи постпакети, працiвник ММПО перевiряє правильнiсть направлення та оформлення листiв, поштових карток i бандеролей, написання адрес, чiткiсть вiдтискiв календарних штемпелiв, ярликiв "Expres", "Avis de reception", "Par avion", "Recommande", CN 04, а також вибiрково повноту стягнення плати за їх пересилання.

     Неоплаченi або не повнiстю оплаченi простi листи та поштовi картки вiдправляються за призначенням. Об'єкту поштового зв'язку мiсця приймання (оформлення) зазначеного поштового вiдправлення встановленим порядком направляється повiдомлення ф. 30.

     44. Рекомендована кореспонденцiя перевiряється за реєстрами ф. 11 (поiменно звiряються номери вiдправлень та країна призначення), у яких зазначається кiлькiсть прийнятих вiдправлень, що засвiдчується пiдписом працiвника ММПО та вiдтиском календарного штемпеля.

     Перевiряючи правильнiсть оформлення письмової кореспонденцiї, працiвник ММПО водночас подiляє її за видами: на листи, поштовi картки, бандеролi, а також у залежностi вiд оплати пересилання на такi, що пересилаються наземним i повiтряним транспортом, окремо видiляються вiдправлення з вiдмiткою "З посильним". Письмова кореспонденцiя пiдбирається лицевим боком, за розмiрами.

     45. Письмова кореспонденцiя розсортовується за видами вiдправлень: листи i поштовi картки (простi, рекомендованi) та бандеролi (простi, рекомендованi).

     Простi листи та поштовi картки передаються на сортування за вiдповiдними зарубiжними ММПО з ярликами, iз зазначенням на них маси, рекомендованi - з реєстром ф. 11, у якому зазначається лiтерами їх кiлькiсть. За одержання рекомендованих вiдправлень працiвник зв'язку розписується на другому примiрнику реєстру ф. 11.

     Списки ф. 103, що надiйшли з рекомендованими вiдправленнями, пiдшиваються до документiв разом з реєстрами ф. 11, до яких вони приписанi.

     46. Бандеролi передаються на митний контроль з припискою до накладних ф. 16, якi складаються у двох примiрниках: простi - загальним рахунком, рекомендованi - за номерами. Митний контроль здiйснюється з використанням технiчних засобiв контролю. На накладнiй ф. 16, до якої були приписанi бандеролi, посадова особа митницi в разi їх пропуску за митний кордон України проставляє вiдтиск особистої номерної печатки. Один примiрник накладної ф. 16 передається митницi.

     Бандеролi, якi за рiшенням посадової особи митницi пiдлягають митному огляду з розпакуванням, приписуються кожна до окремої накладної ф. 16, яка складається у двох примiрниках, iз зазначенням адреси вiдправника та повної адреси одержувача.

     Митний огляд бандеролей з розпакуванням здiйснюється оглядовою комiсiєю у складi посадової особи митницi та двох працiвникiв ММПО. Якщо вкладення бандеролi пiдлягає контролю державними органами контролю, то посадова особа митницi проставляє на накладнiй ф. 16, до якої приписана бандероль, вiдтиск особистої номерної печатки або штампа "ПРЕД'ЯВИТИ ___________" (зазначається найменування вiдповiдної служби контролю).

     Спiвробiтники вiдповiдних служб контролю оглядають бандеролi в присутностi працiвникiв ММПО. Пiсля огляду вкладення бандеролей посадова особа вiдповiдного контрольного органу проставляє на накладних ф. 16 вiдтиск вiдповiдного штампа.

     Пiдтвердженням завершення митного оформлення таких бандеролей є проставлення посадовою особою митницi вiдтиску особистої номерної печатки на накладнiй ф. 16, один примiрник якої передається митницi.

     47. Бандеролi передаються працiвникам ММПО для подальшої обробки за накладними ф. 16, до яких простi бандеролi приписуються рахунком, а рекомендованi - за номерами. До цих накладних ф. 16 долучаються накладнi ф. 16 з вiдмiтками посадової особи митницi про здiйснення митного контролю.

     48. Вiдповiдно до Плану направлення вихiдної з України письмової кореспонденцiї, що пересилається наземним транспортом, письмова кореспонденцiя сортується за вiдповiдними зарубiжними мiсцями обмiну з розподiлом її на три категорiї: листи, поштовi картки - LC; бандеролi, дрiбнi пакети - AO; мiшки "M".

     49. Розсортована письмова кореспонденцiя у встановленi контрольнi строки виймається iз сортувальних шаф i окремо за кожним видом вiдправлень запаковується в постпакети.

     Товщина постпакетiв зi стандартними вiдправленнями не повинна перевищувати 150 мм. Маса постпакетiв з нестандартними вiдправленнями не може перевищувати 5 кг. Для збереження вкладення постпакети можуть перев'язуватися шпагатом або запаковуватися у прозору оболонку.

     50. За наявностi вiдправлень письмової кореспонденцiї масою понад 3 кг на одне вiдправляння формуються прямi депешi.

     Якщо на момент формування депешi маса вiдправлень менше 3 кг, то вони вiдправляються вiдкритим транзитом через країни, обумовленi в Планi направлення вихiдної з України письмової кореспонденцiї, що пересилається наземним транспортом.

     51. На постпакети з простими листами i поштовими картками, що пересилаються наземним транспортом i шляхом S.A.L. (авiатранспортом), наклеюється заповнений ярлик CN 26 бiлого кольору з вiдмiткою LC (рис. 15), з простими бандеролями - ярлик CN 26 блакитного кольору з вiдмiткою AO (рис. 16).

     52. Перед запакуванням у постпакети рекомендована кореспонденцiя приписується до письмової карти CN 31 (рис. 17) або до особливого листа CN 33 (рис. 18) поiменно, iз зазначенням номера вiдправлення, найменування i номера об'єкта поштового зв'язку мiсця приймання, вiдповiдних вiдмiток у графi "Примiтки": "Expres" ("З посильним"), "AR" ("З повiдомленням про вручення") або "Retour" ("Повернення"), якщо вiдправлення повертається до країни подання з України.

     Мiшок "M", який вiдправляється рекомендованим порядком, до письмової карти CN 31 або особливого листа CN 33 приписується як одне вiдправлення iз зазначенням лiтери "M" у графi "Примiтки".

     Кiлькiсть рекомендованих вiдправлень, якi можуть записуватися до письмової карти або особливого листа, обмежується числом, зазначеним у контекстi вiдповiдного бланка.

     За наявностi великої кiлькостi рекомендованих вiдправлень їх завчасно приписують до особливого листа CN 33 i запаковують у постпакет або мiшок. Крiм того, у роздiлi 3 письмової карти "Перелiк вiдправлень, включених до депешi" заповнюються вiдповiднi колонки та графи щодо кiлькостi вихiдних з України та транзитних рекомендованих вiдправлень i вiдправлень з оголошеною цiннiстю, за якi стягуються кiнцевi витрати, та кiлькостi таких вiдправлень, що повертаються до мiсця подання, за якi кiнцевi витрати не стягуються.

     53. Вiдправлення з посильним запаковуються в окремi постпакети, на ярликах яких зазначається вiдмiтка "Expres" ("З посильним"). Цi постпакети укладаються до головного мiшка, або у разi необхiдностi, в окремий мiшок.

     54. Вiдправлення МККВ пересилаються видiленим порядком (постпакетами або мiшками) з припискою до письмової карти CN 31 у графi 4 за їх кiлькiстю та масою.

     Постпакет з вiдправленнями МККВ, на ярлику якого робиться вiдмiтка "CCRI" ("МККВ"), укладається тiльки до головного мiшка.

     Якщо депеша мiстить бiльше 2 кг вiдправлень МККВ, цi вiдправлення вкладаються в окремий мiшок, на мiшковому ярлику якого проставляється аналогiчна вiдмiтка.

     55. Пошта у великiй кiлькостi вiдправляється спецiальною (окремою) депешею з припискою до письмової карти CN 32 (рис. 19) за їх кiлькiстю та масою.

     Рекомендованi вiдправлення, крiм того, записуються на зворотному боцi письмової карти CN 32.

     56. Письмовi карти CN 31, CN 32, особливi листи CN 33 в залежностi вiд вимог актiв Всесвiтнього поштового союзу (ВПС) або угод, укладених iз зарубiжними поштовими службами, складаються французькою, англiйською або росiйською мовами у двох примiрниках на друкарськiй машинцi (з латинським шрифтом) iз застосуванням iнших технiчних засобiв або вiд руки.

     Письмовi карти нумеруються порядковою рiчною серiєю номерiв для кожного зарубiжного ММПО, окремо для наземної пошти, пошти S.A.L., авiапошти.

     На особливих листах повинен зазначатися той самий порядковий номер, що i на письмовiй картi вiдповiдної депешi. При використаннi декiлькох особливих листiв вони повиннi, крiм того, нумеруватись порядковими номерами.

     Записи в письмових картах i особливих листах повиннi бути чiткими, а копiї - розбiрливими.

     Пiсля закiнчення запису рекомендованих вiдправлень до письмових карт, особливих листiв працiвник ММПО пiдписує їх i завiряє вiдтиском календарного штемпеля.

     57. Рекомендованi листи, поштовi картки i бандеролi в залежностi вiд їх кiлькостi запаковуються у постпакети (вкладаються до вкладних мiшкiв) або мiшки. Працiвники, якi здiйснюють контроль, перевiряють правильнiсть їх приписки. Перший примiрник особливого листа CN 33 пiдкладається пiд перший лист (бандероль) постпакета з вiдправленнями, приписаними до цього особливого листа.

     Якщо рекомендована кореспонденцiя вiдправляється в декiлькох мiшках, то особливi листи повиннi складатися на кожен мiшок i мiститися у мiшку разом з приписаною до них кореспонденцiєю.

     58. Не дозволяється в жодному разi рекомендованi вiдправлення вкладати в постпакети з простими вiдправленнями, а також в одному мiшку вiдправляти понад 600 рекомендованих вiдправлень.

     59. Постпакети з рекомендованими листами, поштовими картками, бандеролями оформляються у порядку, установленому для простої кореспонденцiї, з тiєю рiзницею, що на оболонку постпакета наклеюється ярлик CN 26 рожевого кольору з лiтерою "R" (рис. 20).

     60. У встановленi контрольнi строки постпакети з листами, поштовими картками i бандеролями запаковують у мiшки. Якщо в мiшку вiдправляється лист чи бандероль великого розмiру, то зазначене вiдправлення вкладається окремо вiд постпакета.

     Постпакети з невеликою кiлькiстю листiв, поштових карток, бандеролей, як простих, так i рекомендованих, дозволяється вкладати в головний мiшок.

     Маса мiшкiв з письмовою кореспонденцiєю, що вiдправляються за кордон, не повинна перевищувати 30 кг.

     При вiдправленнi мiшкiв "M" до кожного мiшка з адресним ярликом додатково прикрiплюється заповнений вiдповiдним чином iз зазначенням маси ярлик CN 34, якщо мiшок "M" вiдправляється наземним транспортом, або ярлик CN 36, якщо мiшок "M" вiдправляється S.A.L. Крiм того, у верхньому правому кутку ярлика проставляється велика лiтера "M".

     Копiї особливих листiв CN 33 передаються на робочi мiсця складання письмових карт CN 31, CN 32 i формування головного мiшка.

     61. Мiшки (крiм головного) у мiру їх готовностi перев'язуються, до кожного з них прикрiплюється ярлик CN 34 або CN 36, пiсля чого пломбуються. Пломби можуть бути виготовленi з легкого металу або пластичного матерiалу з розбiрливим зазначенням на них латинськими лiтерами найменування ММПО. Мiшки повиннi запаковуватися таким чином, щоб унеможливити їх розкриття на шляху проходження без пошкодження перев'язу та пломб.

     62. Ярлики CN 34 та CN 36 залежно вiд укладення в мiшок повиннi бути:

     яскраво-червоного кольору - для мiшкiв з рекомендованими вiдправленнями, вiдправленнями з оголошеною цiннiстю, з письмовими картами;

     бiлого кольору - для мiшкiв з укладенням тiльки простих вiдправлень та мiшкiв з укладенням газет, якi пересилаються тiльки наземним транспортом, за винятком тих, що повертаються вiдправнику. Вiдмiтки "Journaux" (Газети) або "JX" проставляються на ярлику бiлого кольору, якщо в мiшки вкладенi тiльки вiдправлення цiєї категорiї;

     блакитного кольору - для мiшкiв з друкованими виданнями (крiм тих, що подаються у великiй кiлькостi видавцями або їх уповноваженими), якi пересилаються тiльки наземним транспортом, та секограмами;

     зеленого кольору - для повернення порожнiх мiшкiв;

     фiолетового кольору - для мiшкiв виключно з простими вiдправленнями у великiй кiлькостi.

     Якщо в одному мiшку пересилається проста i рекомендована кореспонденцiя, незалежно вiд кiлькостi рекомендованих вiдправлень, то до цього мiшка прикрiплюється ярлик CN 34 яскраво-червоного кольору.

     На ярликах CN 34 (рис. 21) та CN 36 (рис. 22) та чiтко й розбiрливо заповнюються вiдповiднi графи.

     На ярлику CN 34, який прикрiплюється до мiшкiв з укладенням вiдправлень "Expres" ("З посильним"), зазначається така сама вiдмiтка.

     Для зарубiжних мiсць обмiну, за адресами яких вiдправляється значна кiлькiсть мiшкiв, текст ярликiв CN 34, CN 36 може друкуватися друкарським способом.

     63. Мiшок, у якому пересилаються письмовi карти CN 31, CN 32, називається головним. Якщо депеша складається з мiшкiв з кореспонденцiєю рiзних видiв (простою, рекомендованою), то головним мiшком повинен бути мiшок з рекомендованою кореспонденцiєю.

     Цей мiшок запаковується таким чином: перший примiрник заповненої письмової карти вкладається у блакитний конверт з написом "Feuille davis" ("Письмова карта"), який пiдкладається пiд перев'яз постпакета з рекомендованою кореспонденцiєю або до горловини вкладного мiшка. До горловини мiшка прикрiплюється ярлик CN 34 яскраво-червоного кольору з попередньо проставленою в лiвому верхньому кутку спецiальним штампом або написаною вiд руки лiтерою "F", яка вказує на наявнiсть письмової карти в цьому мiшку, та загальної кiлькостi рекомендованих вiдправлень, що пересилаються у депешi.

     Головний мiшок запаковується i пломбується порядком, передбаченим для iнших мiшкiв з мiжнародною письмовою кореспонденцiєю.

     64. Нумерацiя депеш ведеться окремо для кожного зарубiжного мiсця обмiну. Вiдправляючи першу депешу в новому роцi, у письмовiй картi зазначається номер депешi через дрiб: у чисельнику 1, а в знаменнику - номер депешi, яка була вiдправлена останньою минулого року.

     Наприклад: Одеський поштамт у 2000 роцi надiслав до Хайфи 43 депешi, номер останньої депешi, вiдправленої 31 грудня 2000 року, був 43.

     Вiдправляючи депешу 1 сiчня 2001 року, у письмовiй картi зазначається номер депешi 1/43.

     Щоб уникнути неправильної нумерацiї депеш, а також для наведення будь-яких довiдок, ведеться журнал облiку вiдправлених депеш (рис. 23).

     Облiк депеш ведеться щодо кожного зарубiжного ММПО. Найменування зарубiжних ММПО розмiщуються за абеткою.

ЖУРНАЛ
вiдправлених депеш з письмовою кореспонденцiєю, що пересилається наземним транспортом з ММПО Київ РI-2 за 2000 р.

Найменування зарубiжного мiсця обмiну, куди вiдправляються депешi

Число та мiсяць
1/1 2/1 3/1 4/1 5/1 6/1 7/1
  Номери депеш у день вiдправляння
Берлiн 1 2 3 4 5 6 7
               

Рис. 23 Журнал облiку вiдправлених депеш

     65. Якщо до будь-якого ММПО вiдправляння депеш буде припинено, то поруч з номером останньої депешi проставляється вiдмiтка "Derniere depeche" ("Остання депеша"). Крiм того, про цей факт ММПО країни призначення повiдомляється перевiрним повiдомленням.

     66. Депешi з письмовою кореспонденцiєю, що пересилаються наземним транспортом, вiдправляються за кордон через вiдповiднi ПМПО України з припискою їх до накладних CN 37 (рис. 24), якi адресуються до зарубiжних пунктiв мiжнародного поштового обмiну згiдно з Планом направлення письмової кореспонденцiї, що пересилається наземним транспортом.

     Таким самим порядком вiдправляються депешi з письмовою кореспонденцiєю, що пересилаються шляхом S.A.L., з припискою до накладної CN 41 згiдно з Планом направлення вихiдної з України наземної письмової кореспонденцiї, яка пересилається авiатранспортом.

     67. Накладнi CN 37, CN 41 складаються в залежностi вiд вимог актiв ВПС або угод, укладених iз зарубiжними поштовими службами французькою, англiйською або росiйською мовами. Накладнi CN 37 складаються у чотирьох примiрниках, а накладнi CN 41 - у п'яти примiрниках. Один примiрник цих накладних долучається до документiв ММПО, решта примiрникiв (з яких - два з вiдтиском штампа "Пiд митним контролем") вiдправляється разом з депешами до вiдповiдного ПМПО України з припискою до накладної ф. 16 (рис. 25), що складається у двох примiрниках. У накладнiй ф. 16 зазначаються найменування ПМПО, номери депеш, найменування зарубiжних ММПО, кiлькiсть мiшкiв, приписаних до кожної депешi, та кiлькiсть накладних CN 37, CN 41. Загальна кiлькiсть мiшкiв та накладних CN 37, CN 41 зазначається цифрами та лiтерами. Накладна ф. 16 пiдписується двома працiвниками ММПО та засвiдчується вiдтиском календарного штемпеля.

     68. Якщо ММПО виконує також функцiї ПМПО України, то пiд час митного оформлення пошти на другому та третьому примiрнику накладних CN 37, CN 41 посадовою особою митницi проставляються вiдтиски особистої номерної печатки (рис. 26), що свiдчить про дозвiл на випуск пошти за митний кордон України.

     69. Депешi з письмовою кореспонденцiєю i накладнi CN 37 та CN 41 згiдно з розкладами передаються для вiдправляння за накладною ф. 16.

     70. Вiдправляючи вперше пошту за адресою будь-якого зарубiжного ММПО, разом з депешею вiдправляється перевiрне повiдомлення. Копiя перевiрного повiдомлення направляється до пiдприємства поштового зв'язку та до виробничого пiдроздiлу, що здiйснює мiжнароднi розрахунки.

     71. Для визначення строкiв проходження депеш до зарубiжних мiсць обмiну разом з депешами направляються пробнi бюлетенi CN 44 (рис. 27), якi пересилаються з письмовою картою. Про наявнiсть пробних бюлетенiв у письмових картах робиться вiдповiдна вiдмiтка.

ОБРОБКА ВИХIДНОЇ ПИСЬМОВОЇ КОРЕСПОНДЕНЦIЇ, ЩО ВIДПРАВЛЯЄТЬСЯ АВIАТРАНСПОРТОМ

     72. Кореспонденцiя, що вiдправляється авiатранспортом, обробляється в першу чергу на окремих робочих мiсцях у порядку, передбаченому для кореспонденцiї, яка вiдправляється наземним транспортом, але:

     а) у письмових картах CN 31, CN 32 зазначається вiдмiтка "Par avion" ("Авiа") та застосовуються ярлики CN 25 для постпакетiв i мiшковi ярлики CN 35. Якщо авiадепешi (а також депешi S.A.L. та авiадепешi з порожнiми мiшками) в одному й тому самому аеропорту перевантажуються без участi поштової служби, то до мiшкiв також додаються ярлики CN 42 оранжевого кольору з вiдмiткою "Transbordement direct" ("Пряме перевантаження");

     б) при вiдправленнi авiакореспонденцiї керуються Планом направлення вихiдної з України кореспонденцiї, яка вiдправляється авiатранспортом;

     в) пiд час проведення статистичного облiку, що проводиться в ММПО щорiчно почергово - у травнi непарних рокiв i в жовтнi парних рокiв, до письмової авiакореспонденцiї, що вiдправляється вiдкритим транзитом, додаються накладнi CN 65 (рис. 28). Накладнi нумеруються двома окремими серiями: одна для простих вiдправлень, друга - для рекомендованих. Кiлькiсть накладних CN 65 зазначається у вiдповiднiй графi таблицi 4 письмової карти CN 31.

     На ярликах постпакетiв CN 25 i в накладних CN 65 зазначається лiтера "S".

     Якщо в депешi вiдсутня рекомендована або проста авiакореспонденцiя, що пересилається вiдкритим транзитом, то до письмової карти вiдповiдно долучаються одна або двi накладнi CN 65, на яких зазначається вiдмiтка "Neant" ("Нi").

     Пiд час проведення статистичного облiку авiавiдправлення, що пересилаються вiдкритим транзитом, повиннi попередньо вкладатися разом з накладною CN 65 у закритий мiшок з прозорого пластика, який потiм вкладається у головний мiшок з письмовою картою CN 31.

     Маса авiавiдправлень, що пересилаються вiдкритим транзитом, у накладних CN 65 зазначається окремо щодо кожної групи країн призначення. Для кожної групи країн маса округлюється до вищого десятка грамiв, якщо частка десяти грамiв дорiвнює чи перевищує 5 грамiв, або до нижчого десятка - якщо частка десяти грамiв менше 5.

     Якщо ММПО виявить, що фактична маса авiавiдправлень, якi пересилаються вiдкритим транзитом, має розбiжнiсть бiльше 20 г вiд оголошеної маси, то в накладнiй CN 65 робиться виправлення i про помилку негайно повiдомляється перевiрним повiдомленням CN 43 ММПО, звiдки вiдправлена авiакореспонденцiя. Якщо виявлена рiзниця маси не перевищує допустимої, то маса, зазначена в ММПО вiдправляння, уважається дiйсною.

     У разi вiдсутностi накладної CN 65 авiавiдправлення, що пересилаються вiдкритим транзитом, повиннi пересилатися авiатранспортом, якщо тiльки їх пересилання наземним транспортом не буде швидшим. У даному разi складається накладна CN 65 у службовому порядку, про що зарубiжне ММПО вiдправляння повiдомляється перевiрним повiдомленням CN 43;

     г) до авiавiдправлень, що пересилаються вiдкритим транзитом i не пiдлягають статистичному облiку (переважно засланi вiдправлення), за якими рахунки складаються на основi фактичної маси, повиннi долучатися накладнi CN 65. Якщо маса засланих авiавiдправлень, що пересилаються одним i тим самим зарубiжним ММПО i вкладаються у депешi цього ММПО, не перевищує 50 г, то накладна CN 65 не складається.

     73. Перед запакуванням у постпакети листи, поштовi картки i бандеролi пiдбираються адресним боком (бандеролi пiдбираються окремо), акуратно вкладаються у пачки, а потiм запаковуються у постпакети з ярликом вiдповiдного кольору (рожевого, бiлого, блакитного, фiолетового) у залежностi вiд виду та категорiї кореспонденцiї. Постпакети перев'язуються шпагатом i вкладаються до полiетиленових пакетiв або щiльно запаковуються у папiр, щоб унеможливити їх пошкодження. На ярликах постпакетiв зазначається категорiя вiдправлення (LC, AO).

     74. Пiдготовленi до вiдправляння постпакети з авiакореспонденцiєю, вiдправленнями МККВ i супровiднi документи згiдно з Планом направлення вихiдної з України авiакореспонденцiї запаковуються у мiшки синього кольору або в мiшки з широкою смугою синього кольору з вiдповiдним трафаретом. Мiшки пломбуються.

     На ярликах CN 35 (рис. 29), що прикрiплюються до мiшкiв, зазначається їх маса. Маса брутто кожного мiшка округлюється до вищих або нижчих 100 г у залежностi вiд того, перевищує чи нi частка грамiв цифру 50.

     На ярликах CN 35 головних мiшкiв проставляється штамп з лiтерою "F".

     На ярликах CN 35 до мiшкiв з вiдправленнями МККВ зазначається вiдмiтка "GGRI" ("МККВ").

     Маса пiдготовлених до вiдправляння мiшкiв зазначається в допомiжнiй вiдомостi. Зарубiжнi ММПО в цю вiдомiсть записуються за абеткою. Пiсля заповнення вiдомiсть передається на робоче мiсце складання письмових карт CN 31 i накладних вiдправляння депеш CN 38.

     75. Письмовi карти CN 31 на авiакореспонденцiю складаються у порядку, передбаченому для кореспонденцiї, яка вiдправляється наземним транспортом. Нумерацiя й облiк авiадепеш ведеться окремо вiд депеш, якi пересилаються наземним транспортом.

     76. Пiдготовленi до вiдправляння авiадепешi приписуються до накладних CN 38 (рис. 30), що адресуються до вiдповiдних зарубiжних ММПО.

     Маса в накладнiй CN 38 зазначається з точнiстю до 100 г.

     77. Накладнi CN 38 складаються в залежностi вiд вимог актiв ВПС або угод, укладених iз зарубiжними поштовими службами французькою, англiйською або росiйською мовами в п'яти примiрниках iз застосуванням технiчних засобiв або вiд руки пiд копiювальний папiр. На другому та третьому примiрниках цих накладних повинен бути вiдтиск штампа "Пiд митним кордоном" та особистої номерної печатки посадової особи митницi, яка дозволила випуск депешi за кордон.

     У залежностi вiд угоди з вiдповiдними зарубiжними поштовими службами кiлькiсть примiрникiв накладних CN 38 за дозволом УДППЗ "Укрпошта" може бути збiльшена.

     Пiдготовленi до вiдправляння депешi та накладнi CN 38 приписуються до накладної ф. 16.

     78. При формуваннi авiадепеш необхiдно додержуватись квот завантаження, установлених авiакомпанiями i зазначених в угодах про перевезення пошти, що укладаються мiж пiдприємством поштового зв'язку та авiакомпанiями.

ОБРОБКА ПИСЬМОВОЇ КОРЕСПОНДЕНЦIЇ, ЩО НАДХОДИТЬ IЗ-ЗА КОРДОНУ ПОВIТРЯНИМИ СУДНАМИ I НАЗЕМНИМ ТРАНСПОРТОМ

     79. Мiшки з вхiдною з-за кордону кореспонденцiєю до ММПО України надходять через вiдповiднi ПМПО України за накладними CN 37 наземним транспортом i за накладними CN 38, CN 41 - авiатранспортом, приписаними до накладних ф. 16, що складаються ПМПО.

     Пошта може надходити за накладними, складеними зарубiжними ММПО або ПМПО України. На накладних CN 37, CN 38, CN 41 повинен бути вiдтиск штампа "Пiд митним контролем" пiдроздiлу митницi ПМПО (прикордонної митницi).

     Якщо ММПО виконує функцiї ПМПО України, то дозвiл на ввезення пошти в Україну оформляє посадова особа митницi ММПО шляхом проставлення на накладних CN 37, CN 38, CN 41 вiдтиску штампа "Пiд митним контролем".

     Одержана мiжнародна пошта разом з накладними CN 37, CN 38, CN 41 передається у ММПО з розпискою працiвника ММПО на копiї накладної ф. 16, iз зазначенням загальної кiлькостi мiшкiв i накладних CN 37, CN 38, CN 41, дати та часу приймання.

     80. Працiвник ММПО звiряє одержанi мiшки i накладнi CN 37, CN 38, CN 41 iз записом в накладнiй ф. 16, а також перевiряє цiлiсть оболонок мiшкiв, пломб i перев'язу та правильнiсть направлення згiдно з мiшковими ярликами.

     Одержанi мiшки зважуються i їх маса звiряється з масою, зазначеною на мiшкових ярликах CN 34, CN 35 та CN 36. Данi маси ММПО подання вважаються правильними, якщо фактична маса при зважуваннi вiдрiзняється вiд зазначеної:

     на 200 чи менше грамiв для мiшкiв наземних депеш чи депеш S.A.L.;

     на 100 чи менше грамiв для мiшкiв авiадепеш, прiоритетних депеш чи депеш з поштою у великiй кiлькостi;

     на 100 чи менше грамiв або на 20 чи менше вiдправлень для мiшкiв авiадепеш з вiдправленнями МККВ.

     У разi перевищення передбаченої межi маси або кiлькостi вiдправлень МККВ робляться виправлення на мiшкових ярликах CN 34, CN 35 та CN 36 та в накладних CN 37, CN 38, CN 41. Зарубiжне ММПО, що складало депешу, або останнiй зарубiжний ПМПО повiдомляється про помилку перевiрним повiдомленням.

     81. Пiсля перевiрки маси мiшки сортуються за зарубiжними ММПО, якi склали депешi, а також за номерами депеш, а мiшки кожної окремої депешi - за видами вкладеної до них кореспонденцiї (за кольором мiшкових ярликiв яскраво-червоних, бiлих, блакитних, фiолетових), видiляючи головнi мiшки депеш з лiтерою "F".

     Кiлькiсть мiшкiв, що були розсортованi за номерами депеш, перевiряється з записами в накладних CN 38 (мiшки з авiакореспонденцiєю), CN 37 (мiшки з кореспонденцiєю, що надiйшла наземним транспортом), CN 41 (мiшки з наземною поштою, що надiйшла авiатранспортом - S.A.L.). По закiнченнi перевiрки в першу чергу розкриваються мiшки з авiакореспонденцiєю.

     Розкриття мiшкiв з вхiдною мiжнародною письмовою кореспонденцiєю здiйснюється працiвниками ММПО у присутностi посадової особи митницi.

     Першим розкривається головний мiшок з лiтерою "F", у якому мiститься конверт з письмовою картою. Зазначене в письмовiй картi ММПО призначення депешi звiряється з даними мiшкового ярлика, для того щоб перевiрити правильнiсть направлення цiєї депешi.

     Потiм звiряється загальна кiлькiсть мiшкiв цiєї депешi, зазначених у письмовiй картi i в накладних CN 37, CN 38, CN 41.

     При розкриттi мiшкiв згiдно з документами звiряється фактична кiлькiсть постпакетiв з рекомендованими вiдправленнями (з укладеними до них особливими листами CN 33) i кiлькiсть особливих листiв CN 33.

     Пiсля розкриття всiх мiшкiв з рекомендованою кореспонденцiєю, яка надiйшла в цiй депешi, та поiменної звiрки вiдправлень, приписаних до письмової карти або особливих листiв, звiряється загальна кiлькiсть одержаних вiдправлень з кiлькiстю, зазначеною у письмовiй картi, а також в особливих листах, правильнiсть оформлення письмової карти, особливих листiв (наявнiсть вiдбитку календарного штемпеля, вiдповiднiсть дати на календарному штемпелi або дати, проставленої вiд руки, датi вiдправляння депешi) та розпису працiвника. Про факт приймання та перевiрки працiвник, який обробляв пошту, розписується i проставляє вiдтиск календарного штемпеля на письмовiй картi та особливому листi.

     82. Якщо маса вiдправлень, що пересилаються за призначенням вiдкритим транзитом (у тому числi й засланих), перевищує 3 кг в однiй депешi або в день (якщо вiдбувається декiлька вiдправлянь у день) кожного зарубiжного ММПО, то вважається, що обробка таких вiдправлень з урахуванням маси та кiлькостi вiдправлень ускладнюється i сплата транзитних витрат повинна збiльшуватися на 10 вiдсоткiв.

     Транзитнi ММПО мають право складати письмову карту CN 31 з позначкою у верхнiй частинi "Вiдкритий транзит" ("Transit a decouvert") для кожної країни призначення, копiя якої направляється тiльки бюро обмiну країни подання цiєї кореспонденцiї при перевiрному повiдомленнi CN 43. Поштовiй службi країни призначення цiєї кореспонденцiї письмова карта CN 31 у цьому разi не направляється.

     83. При обробцi вхiдної мiжнародної письмової кореспонденцiї потрiбно:

     а) додержуватися черговостi обробки вхiдних депеш;

     б) розкривати спочатку головний мiшок i обробляти кореспонденцiю, яка надiйшла в ньому, а потiм iншi мiшки з письмовою кореспонденцiєю (з яскраво-червоними, бiлими i фiолетовими ярликами), далi мiшки з бандеролями (з блакитними ярликами). При розкриттi мiшка обережно розрiзати один оберт перев'язу так, щоб не пошкодити оболонку мiшка i перев'яз в iнших мiсцях. Пломбу зберiгати до закiнчення оброблення депешi;

     в) оглядати або вивертати мiшок з метою перевiрки вiдсутностi в серединi нього залишеної кореспонденцiї;

     г) звiряти рекомендовану кореспонденцiю iз записами в письмовiй картi або особливих листах;

     ґ) розсортовувати окремо рекомендованi i простi вiдправлення письмової кореспонденцiї на чотири групи:

     якi пiдлягають доставлянню адресатам за мiсцем розташування даного ММПО;

     якi вiдправляються до iнших об'єктiв поштового зв'язку України;

     якi вiдправляються до iнших країн свiту (вiдкритий транзит);

     якi пiдлягають пред'явленню на митний контроль (листи, бандеролi з вкладенням товарiв (предметiв)) з розподiлом на окремi групи: на адреси фiзичних осiб та на адреси юридичних осiб;

     д) перекласти на українську мову адреси одержувачiв кореспонденцiї, що пересилаються в межах областi, де розташоване ММПО. Потiм передати на робочi мiсця сортування рекомендовану кореспонденцiю за реєстром ф. 11 загальним рахунком (iз зазначенням зарубiжного мiсця обмiну та номера депешi), а просту кореспонденцiю - iз зазначенням маси;

     ж) розсортувати кореспонденцiю за обласними центрами;

     з) поiменно приписати рекомендовану кореспонденцiю до реєстрiв ф. 11, iз зазначенням виду поштового вiдправлення, номера приймання, найменування країни подання. Пiдсумки записаних вiдправлень зазначити цифрами i засвiдчити пiдписом працiвника, який складав реєстр, та вiдтиском календарного штемпеля.

     Кореспонденцiю разом з першим примiрником реєстру запакувати в постпакети i заадресувати до виробних пiдроздiлiв фiлiалiв, що здiйснюють обробку та перевезення пошти.

     84. Незалежно вiд кiлькостi, постпакети з мiжнародною кореспонденцiєю запаковуються у прямi мiшки. Перед запакуванням постпакети з рекомендованою кореспонденцiєю приписуються до зведеного реєстру ф. 11. У зведеному реєстрi зазначається найменування виробничого пiдроздiлу фiлiалiв, що здiйснює обробку й перевезення пошти та номер мiшка. Реєстр засвiдчується пiдписом працiвника, який складав реєстр, та вiдтиском календарного штемпеля.

     Мiшки i постпакети запаковуються у порядку, установленому для внутрiшньої рекомендованої кореспонденцiї. На адресних ярликах ф. 10 проставляється вiдмiтка "Мiжнародний", мiшки пломбуються або запечатуються страховою печаткою чи пластиковою застiбкою, зважуються, i їх маса проставляється на адресних ярликах. Запакованi мiшки на вiдправляння передаються за накладними ф. 16.

     85. Митний контроль бандеролей та листiв з укладенням товарiв (предметiв), що пiдлягають митному контролю вiдповiдно до законодавства України, здiйснюється у порядку, викладеному в п. 46 цих Правил. Пiсля завершення митного контролю посадова особа митницi проставляє на накладнiй ф. 16, до якої були приписанi МПВ, адресованi юридичним та фiзичним особам, та оболонки МПВ, вiдповiднi вiдмiтки:

     у разi митного огляду без розпакування - вiдтиск особистої номерної печатки;

     у разi митного огляду з розпакуванням - у залежностi вiд прийнятого рiшення:

     для фiзичних осiб - "Пiдлягає видачi адресату пiсля сплати платежiв, нарахованих митницею", "Без сплати митницi платежiв" або "Пред'явити _________", "Не пiдлягає пропуску через митний кордон України з причини ____________";

     для юридичних осiб - вiдтиск особистої номерної печатки (випуск дозволено) або штамп "Пiд митним контролем".

     Якщо на вкладення бандеролi (листа) з укладенням товарiв (предметiв) митницею нарахованi платежi, то їх подальше оформлення здiйснюється у порядку, викладеному в п. 35 цих Правил.

     На оболонцi бандеролi, на вкладення якої митницею нарахованi платежi, працiвник ММПО проставляє вiдтиск штампа, у якому зазначаються суми платежiв, нарахованих митницею, та плати за пред'явлення бандеролi на митний контроль. Такi бандеролi направляються за призначенням у порядку, передбаченому для вiдправляння рекомендованих вiдправлень. У реєстрi ф. 11 зазначаються суми платежiв, нарахованих митницею, та плати за пред'явлення для митного контролю.

     86. Бандеролi, адресованi юридичним особам, митне оформлення яких не завершене (з вiдтиском штампа "Пiд митним контролем" на оболонцi та в накладнiй ф. 16), обробляються у порядку, викладеному в роздiлi VIII цих Правил.

V. МIЖНАРОДНI ВIДПРАВЛЕННЯ З ОГОЛОШЕНОЮ ЦIННIСТЮ

ОБРОБКА ВIДПРАВЛЕНЬ З ОГОЛОШЕНОЮ ЦIННIСТЮ, ЩО ВIДПРАВЛЯЮТЬСЯ ЗА КОРДОН

     87. При надходженнi до ММПО України з виробничих пiдроздiлiв фiлiалiв пiдприємства поштового зв'язку страхових мiшкiв з вiдправленнями з оголошеною цiннiстю перевiряється правильнiсть їх направлення та запакування, цiлiсть оболонок, перев'язу i печаток. Потiм мiшки розкриваються, вiдправлення з оголошеною цiннiстю, що мiстяться в них, звiряються iз записами в накладних ф. 16, пiсля чого ретельно перевiряється цiлiсть їх оболонок, печаток, оформлення, звiряється маса, зазначена на оболонцi, з фактичною масою. Адреси одержувачiв, у разi потреби, зазначаються латинськими лiтерами. Сума оголошеної цiнностi, якщо вона зазначена в нацiональнiй валютi, переводиться в СПЗ i зазначається на оболонцi. Перевiряється також, чи встановлено обмiн вiдправленнями з оголошеною цiннiстю з країною призначення.

     88. Вiдправлення з оголошеною цiннiстю подаються на митний контроль у порядку, передбаченому для вихiдних посилок (п. 11 цих Правил). Запакування вiдправлень з оголошеною цiннiстю здiйснюється з використанням липкої стрiчки. Перед запакуванням безпосередньо на мiсце закриття оболонки проставляються вiдбитки календарного штемпеля.

     89. Пiсля завершення митного контролю вiдправлення з оголошеною цiннiстю сортуються за країнами призначення, окремо до пересилання наземним i авiатранспортом згiдно з Планами направлення вихiдної з України письмової кореспонденцiї.

     90. Вiдправлення з оголошеною цiннiстю записуються до спецiальної карти вiдправляння CN 16 (рис. 31). За наявностi вiдправлень з пiсляплатою, а також вiдмiток на вiдправленнях "З посильним" або "З повiдомленням про вручення" у графi "Примiтки" зазначаються вiдповiднi вiдмiтки французькою мовою "Remb.", "Expres", "Avis de reception".

     91. Вiдправлення з оголошеною цiннiстю разом з картою вiдправляння CN 16 упаковуються у постпакети: обгортаються у мiцний папiр або вкладаються до конверта i обклеюються стрiчкою на клейкiй основi або перев'язуються шпагатом та запечатуються страховою печаткою таким чином, щоб унеможливити доступ до вкладення. На постпакетах зазначаються вiдмiтки "Valeur declaree" ("З оголошеною цiннiстю").

     92. Постпакети з вiдправленнями з оголошеною цiннiстю вкладаються в головний мiшок.

     Про наявнiсть мiшкiв або постпакетiв, що вмiщують вiдправлення з оголошеною цiннiстю, зазначається в таблицi 3 письмової карти CN 31. У цьому самому роздiлi необхiдно зазначати кiлькiсть вихiдних з України та транзитних вiдправлень з оголошеною цiннiстю, за якi стягуються кiнцевi витрати, i кiлькiсть таких вiдправлень, що повертаються в мiсце подання, за якi кiнцевi витрати не стягуються. У верхнiй частинi такої карти наклеюється спецiальний ярлик червоного кольору "Valeur declaree" ("З оголошеною цiннiстю"), письмова карта вкладається у конверт рожевого кольору.

     93. Вiдправлення з оголошеною цiннiстю незалежно вiд їх кiлькостi та маси дозволяється пересилати окремою депешею або разом з письмовою кореспонденцiєю. У цьому разi депешi оформляються та вiдправляються у порядку, передбаченому для вiдправляння депеш з письмовою кореспонденцiєю, за накладною CN 37 або CN 38.

     94. Вiдправлення з оголошеною цiннiстю, якi мають зовнiшнiй вигляд ящикiв, обов'язково запаковуються в окремi мiшки. Мiшки повиннi бути справнi та окантованi.

ОБРОБКА ВIДПРАВЛЕНЬ З ОГОЛОШЕНОЮ ЦIННIСТЮ, ЩО НАДХОДЯТЬ З-ЗА КОРДОНУ

     95. Одержанi з-за кордону мiшки з вiдправленнями з оголошеною цiннiстю перевiряються i розкриваються таким самим способом, як i внутрiшнi страховi мiшки.

     Розпакування мiшкiв з вiдправленнями з оголошеною цiннiстю здiйснюється працiвниками ММПО в присутностi посадової особи митницi.

     Пiсля розкриття мiшка постпакети з вiдправленнями з оголошеною цiннiстю звiряються iз записом у письмовiй картi CN 31, а самi вiдправлення - iз записом у картi вiдправляння CN 16, обов'язково перевiряється фактична маса вiдправлень з оголошеною цiннiстю з масою, зазначеною на їх оболонках.

     Якщо серед вiдправлень з оголошеною цiннiстю є вiдправлення з пiсляплатою, то перевiряється, чи оформленi вони належним чином i чи супроводжуються вони вiдповiдними бланками переказiв.

     Працiвник, який поiменно приймає вiдправлення з оголошеною цiннiстю, розписується за їх кiлькiсть у картах вiдправляння CN 16, якi потiм брошуруються в пачки i зберiгаються у порядку, що забезпечує їх схороннiсть.

     96. Вiдправлення з оголошеною цiннiстю приписуються до накладної ф. 16, яка складається у двох примiрниках iз зазначенням номерiв мiсць приймання, суми оголошеної цiнностi в СПЗ, найменування країни приймання i об'єкта поштового зв'язку мiсця призначення, та пред'являються для митного контролю разом з накладними ф. 16 i митними декларацiями CN 23 у разi їх наявностi.

     Митний контроль вiдправлень з оголошеною цiннiстю здiйснюється з використанням технiчних засобiв контролю. На накладнiй ф. 16, до якої були приписанi вiдправлення з оголошеною цiннiстю, посадова особа митницi в разi їх пропуску через митний кордон України проставляє вiдтиск вiдповiдного штампа ("Без сплати митницi платежiв").

     Вiдправлення з оголошеною цiннiстю, що мiстять вкладення, яке пiдлягає митному контролю, приписуються за номерами мiсця приймання до перелiкiв, якi складаються у двох примiрниках.

     Митний контроль з розпакуванням вiдправлень з оголошеною цiннiстю здiйснюється комiсiєю у складi двох працiвникiв зв'язку та посадової особи митницi. На перелiку працiвник ММПО зазначає склад оглядової комiсiї та дату проведення митного контролю.

     Пiсля завершення митного контролю предмети запаковуються в ту саму оболонку, розрiз заклеюється липкою стрiчкою, вiдправлення запаковується в термоусадкову плiвку з логотипом.

     Посадова особа митницi в перелiках проти кожного запису та на оболонках вiдправлень з оголошеною цiннiстю проставляє в залежностi вiд прийнятого рiшення:

     для фiзичних осiб - вiдтиск штампiв "Пiдлягає видачi адресату пiсля сплати платежiв, нарахованих митницею" або "Без сплати митницi платежiв";

     для юридичних осiб - вiдтиск особистої номерної печатки (випуск дозволено) або штампа "Пiд митним контролем". Один примiрник перелiку та митних декларацiй CN 23, у разi їх наявностi, передається митницi.

     Порядок оформлення платежiв, нарахованих митницею, викладений у п. 35 цих Правил.

     На оболонках вiдправлень з оголошеною цiннiстю, на вкладення яких митницею нарахованi платежi, та накладних ф. 16, до яких вони приписуються перед вiдправлянням за призначенням, працiвник ММПО проставляє вiдтиск штампа, у якому зазначаються суми платежiв, нарахованих митницею, та плати за пред'явлення вiдправлення з оголошеною цiннiстю на митний контроль.

     97. Одержанi з-за кордону вiдправлення з оголошеною цiннiстю сортуються за адресами виробничих пiдроздiлiв, якi здiйснюють обробку та перевезення пошти, приписуються до накладних ф. 16 iз зазначенням номерiв мiсць приймання, суми оголошеної цiнностi в СПЗ, найменування країни приймання й об'єкта поштового зв'язку мiсця призначення. Накладна ф. 16 складається в двох примiрниках (рис. 32) i пiдписується двома працiвниками, на одного з яких покладено функцiї контролю.

     98. Незалежно вiд кiлькостi, вiдправлення з оголошеною цiннiстю запаковуються у страховi мiшки, якi пересилаються у порядку, установленому для внутрiшнiх страхових мiшкiв. На мiшковому ярлику ф. 17 зазначається номер мiшка, найменування мiсця вiдправляння й мiсця призначення, проставляється вiдмiтка "Мiжнародний" та вiдтиск календарного штемпеля. Ярлик пiдписується двома працiвниками зв'язку, якi запаковували мiшок.

VI. ДРIБНI ПАКЕТИ

ОБРОБКА ДРIБНИХ ПАКЕТIВ, ЩО ВIДПРАВЛЯЮТЬСЯ ЗА КОРДОН

     99. Дрiбнi пакети надходять до ММПО з виробничих пiдроздiлiв фiлiалiв, що здiйснюють обробку та перевезення пошти, у страхових мiшках.

     100. Одержанi мiшки звiряються iз записами у накладнiй ф. 16. Перевiряється правильнiсть їх направлення, цiлiсть мiшка, перев'язу, печатки або пломби.

     101. Пiсля розкриття мiшкiв дрiбнi пакети звiряються iз записами в накладних ф. 16, потiм перевiряється стан їхнього упакування, правильнiсть оформлення, повнота стягнення плати за пересилання, адресування та направлення. Дрiбнi пакети зважуються, фактична маса звiряється з масою, зазначеною на оболонцi.

     Дрiбнi пакети, оплаченi за авiатарифом, обробляються першочергово.

     102. Дрiбнi пакети в порядку, передбаченому для вихiдних посилок (п. 11 цих Правил), пред'являються посадовiй особi митницi для проведення митного контролю.

     103. Дрiбнi пакети сортуються до зарубiжних мiсць обмiну i вiдправляються згiдно з планами направлення письмової кореспонденцiї, що пересилається наземним i авiатранспортом.

     104. Розсортованi дрiбнi пакети приписуються до письмової карти CN 31 або особливого листа CN 33 у порядку, передбаченому для рекомендованої кореспонденцiї.

     У письмовiй картi або особливому листi в графi "Примiтки" зазначається "Petits paquets".

     105. За наявностi великої кiлькостi дрiбних пакетiв вони запаковуються в окремi мiшки.

     106. До окремих мiшкiв з дрiбними пакетами прикрiплюються мiшковi ярлики CN 34, CN 35, CN 36 яскраво-червоного кольору iз зазначенням на них вiдмiтки "Petits paquest". У разi пересилання невеликої кiлькостi дрiбних пакетiв у мiшку разом з iншими рекомендованими вiдправленнями така вiдмiтка на мiшкових ярликах не проставляється.

     107. Перед вiдправлянням мiшкiв наземним транспортом вони приписуються до накладної CN 37, авiатранспортом - до накладної CN 38, шляхом S.A.L. - до накладної CN 41.

ОБРОБКА ДРIБНИХ ПАКЕТIВ, ЩО НАДХОДЯТЬ З-ЗА КОРДОНУ

     108. Одержанi з-за кордону мiшки депеш з дрiбними пакетами розкриваються у порядку, установленому для мiшкiв з письмовою кореспонденцiєю (пункти 80 - 81 цих Правил). Пiсля цього дрiбнi пакети звiряються iз записами в письмовiй картi CN 31 або особливому листi CN 33. Працiвник звiряє фактичну масу кожного дрiбного пакета з масою, зазначеною на оболонцi, i, якщо немає розбiжностей у масi, пiдтверджує своїм пiдписом. У разi надходження дрiбних пакетiв у пошкодженому станi або розбiжностi маси працiвниками ММПО складається акт ф. 51 у двох примiрниках. Дрiбний пакет пред'являється для митного контролю разом з одним примiрником акта ф. 51. Випадки нестачi вкладення оформляються у порядку, передбаченому пунктами 123 - 126 цих Правил.

     109. Працiвники зв'язку, якi здiйснюють перевiрку, розписуються за кiлькiсть прийнятих дрiбних пакетiв у письмових картах CN 31 або особливих листах CN 33, якi потiм брошуруються в пачки i зберiгаються у порядку, що забезпечує їх схороннiсть.

     110. Для здiйснення митного контролю дрiбнi пакети приписуються до накладної ф. 16, яка складається у двох примiрниках iз зазначенням номерiв мiсць приймання, найменування країни приймання i об'єкта поштового зв'язку мiсця призначення, та пред'являються посадовiй особi митницi разом з митними декларацiями CN 23.

     Митний контроль дрiбних пакетiв здiйснюється з використанням технiчних засобiв контролю. На накладнiй ф. 16, до якої були приписанi дрiбнi пакети, посадова особа митницi, в разi їх пропуску через митний кордон України, проставляє вiдтиск штампа "Без сплати митницi платежiв".

     Дрiбним пакетам (у тому числi i простим), вкладення яких пiдлягає митному огляду з розпакуванням, присвоюється валовий номер за порядком їх реєстрацiї у журналi облiку. Нумерацiя ведеться протягом календарного року. Валовий номер зазначається на спецiальному ярлику, що наклеюється на оболонку дрiбного пакета.

     Для пред'явлення дрiбних пакетiв для митного огляду з розпакуванням вони приписуються по 10 - 25 шт. до перелiкiв, якi складаються у двох примiрниках. На перелiку працiвником ММПО зазначаються склад оглядової комiсiї та дата проведення митного контролю.

     Митний огляд укладення дрiбних пакетiв здiйснюється комiсiєю у складi двох працiвникiв зв'язку та посадової особи митницi.

     Якщо вкладення дрiбного пакета зазначене в митнiй декларацiї CN 23 загальним рахунком або нерозбiрливо, то пiд час митного огляду працiвник ММПО складає акт ф. 51 у трьох примiрниках, який пiдписується членами оглядової комiсiї. В актi ф. 51 наводиться поiменний перелiк предметiв. Один примiрник акта ф. 51 направляється разом з дрiбним пакетом для вручення адресату, другий - долучається до документiв ММПО, третiй - передається митницi.

     Пiсля завершення митного контролю предмети запаковуються в ту саму оболонку, розрiз заклеюється липкою стрiчкою, дрiбнi пакети запаковуються в термоусадкову плiвку з логотипом. На ярлику з валовим номером у графi "Маса пiсля огляду" зазначається маса дрiбного пакета пiсля митного огляду. Ця вiдмiтка засвiдчується пiдписами двох працiвникiв ММПО, якi брали участь у митному оглядi.

     Посадова особа митницi в перелiках проти кожного запису та на оболонках дрiбних пакетiв проставляє в залежностi вiд прийнятого рiшення:

     для фiзичних осiб - вiдтиск штампiв "Пiдлягає видачi адресату пiсля сплати платежiв, нарахованих митницею" або "Без сплати митницi платежiв";

     для юридичних осiб - вiдтиск особистої номерної печатки (випуск дозволено) або штампа "Пiд митним контролем". Один примiрник перелiку та митних декларацiй CN 23 передається митницi.

     Порядок оформлення платежiв, нарахованих митницею, викладений у п. 35 цих Правил.

     На оболонцi дрiбного пакета, на вкладення якого митницею нарахованi платежi, працiвник ММПО проставляє вiдтиск штампа, у якому зазначаються суми платежiв, нарахованих митницею, та плати за пред'явлення дрiбного пакета на митний контроль.

     Усi документи, що стосуються дрiбного пакета, на вкладення якого митницею нарахованi платежi: бланки поштових переказiв ф. 113, митна декларацiя CN 23 (у разi її наявностi), оглядовий опис - мiцно прикрiплюються до оболонки дрiбного пакета.

     111. Перед вiдправлянням за призначенням дрiбнi пакети приписуються до накладних ф. 16 iз зазначенням номерiв подання, через дрiб валових, найменування об'єкта поштового зв'язку мiсця призначення, країни приймання, а якщо на дрiбнi пакети митницею нарахованi платежi, то в накладнiй працiвником ММПО проставляються їх сума та сума плати за пред'явлення дрiбного пакета для митного контролю.

     112. Дрiбнi пакети запаковуються в страховi мiшки, якi адресуються до виробничих пiдроздiлiв фiлiалiв, що здiйснюють обробку та перевезення пошти, i пересилаються у порядку, установленому для внутрiшнiх страхових мiшкiв. На мiшковому ярлику ф. 17 робиться вiдмiтка "Мiжнародний".

     113. Запакованi мiшки з дрiбними пакетами зважуються. Маса проставляється на ярлику ф. 17.

     114. Мiшки приписуються до накладних ф. 16 у порядку, передбаченому для приписки внутрiшнiх страхових мiшкiв.

     115. Дрiбнi пакети, адресованi юридичним особам, митне оформлення яких не завершене (з вiдтиском штампа "Пiд митним контролем" на оболонцi та в перелiку), обробляються у порядку, викладеному в роздiлi VIII цих Правил.

VII. ПОРЯДОК ОБРОБКИ МПВ З ПРЕДМЕТАМИ, ЩО НЕ ПIДЛЯГАЮТЬ ПРОПУСКУ ЧЕРЕЗ МИТНИЙ КОРДОН УКРАЇНИ

     116. Мiжнароднi поштовi вiдправлення з предметами, на перемiщення яких через територiю України встановлено обмеження, зберiгаються у ММПО пiд митним контролем у порядку, що забезпечує їх схороннiсть, до подання вiдповiдних дозвiльних документiв або до закiнчення термiну зберiгання. В останньому разi на перелiках та супровiдних документах до МПВ посадовою особою митницi проставляється вiдтиск штампа "Не пiдлягає пропуску через митний кордон України з причини ____________" (зазначається причина), i вони в установленому порядку повертаються вiдправникам.

     Про посилки, що зберiгаються пiд митним контролем, адмiнiстрацiя подання повiдомляється перевiрним повiдомленням CP 78, у якому зазначаються данi з мiшкового ярлика CP 74, CP 73. До перевiрного повiдомлення додається копiя супровiдної адреси. На перевiрному повiдомленнi робиться вiдмiтка "Colis retenu d'office" ("Посилка затримана в службовому порядку"). Якщо термiн зберiгання посилок пiд митним контролем становить три мiсяцi, то ММПО таким самим порядком направляє до поштової адмiнiстрацiї країни подання вiдповiдний запит. У разi ненаправлення або несвоєчасного направлення запиту поштова адмiнiстрацiя країни подання не буде вiдшкодовувати вiдповiднi тарифи за повернення посилок.

     117. У разi одержання дозволу митницi на пропуск посилки, з якої за рiшенням державних органiв контролю частина вкладення, що не пiдлягає перемiщенню через митний кордон України, вилучена, ММПО повiдомляє зарубiжну поштову службу про цей факт перевiрним повiдомленням CP 78. Одночасно складається акт CN 13 у трьох примiрниках, який пiдписується посадовою особою митницi. Перший примiрник акта направляється разом з двома примiрниками перевiрного повiдомлення зарубiжнiй поштовiй службi, другий - передається митницi ММПО, третiй - долучається до документiв ММПО.

     У разi встановлення порушень митних правил до супровiдних документiв до МПВ для вручення адресату долучається протокол за формою, установленою Державною митною службою України, складений вiдповiдальною посадовою особою пiдроздiлу митницi в ММПО. Копiя протоколу направляється зарубiжнiй поштовiй службi разом з актом CN 13.

     Таким самим порядком зарубiжна поштова служба повiдомляється про вилучення або затримку митницею всього вкладення посилки.

VIII. ПОРЯДОК ОБРОБКИ МПВ, ЩО НАДХОДЯТЬ З-ЗА КОРДОНУ НА АДРЕСУ ЮРИДИЧНИХ ОСIБ

     118. МПВ, адресованi юридичним особам, митне оформлення яких не завершене (з вiдтиском штампа "Пiд митним контролем" на оболонцi та в накладнiй ф. 16 або перелiку), направляються до пiдроздiлiв митницi за мiсцезнаходженням адресатiв - юридичних осiб для вирiшення питання про випуск.

     Такi МПВ направляються на адресу поштамтiв за мiсцем розташування митниць призначення в окремих мiшках. Перед запакуванням у мiшок МПВ приписується до накладної ф. 16 iз зазначенням виду МПВ, номера та через дрiб валового номера приймання (якщо МПВ є реєстрованим), а також країни приймання. Накладна ф. 16 складається у п'яти примiрниках: два примiрники вкладаються в мiшок разом з МПВ, два - передаються пiдроздiлу митницi ММПО, один - долучається до документiв ММПО. Разом з МПВ i накладними ф. 16 у мiшок укладаються супровiднi документи, у разi їх наявностi.

     МПВ запаковуються в страховi мiшки, якi адресуються до поштамту, i пересилаються у порядку, установленому для внутрiшнiх страхових мiшкiв. На мiшковому ярлику ф. 17 робиться вiдмiтка "Мiжнародний", зазначаються найменування об'єкта поштового зв'язку мiсця призначення, ММПО України, маса i номер мiшка та проставляється вiдтиск календарного штемпеля. Ярлик пiдписується працiвниками зв'язку, якi закривали мiшок. Мiшок приписується до накладної ф. 16.

     На всiх накладних ф. 16 та мiшковому ярлику ф. 17 посадовою особою митницi проставляється вiдтиск штампа "Пiд митним контролем".

IX. НЕСПРАВНОСТI МIЖНАРОДНИХ ПОШТОВИХ ВIДПРАВЛЕНЬ

ОФОРМЛЕННЯ НЕСПРАВНОСТЕЙ ПОШТОВИХ ВIДПРАВЛЕНЬ I РЕЧЕЙ, ЩО НАДХОДЯТЬ З ОБ'ЄКТIВ ПОШТОВОГО ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ

     119. Поштовi вiдправлення i речi, якi надходять до ММПО iз виробничих пiдроздiлiв фiлiалiв пiдприємства поштового зв'язку з порушенням правил приймання i обробки, оформляють у порядку, передбаченому Поштовими правилами iз складенням акта ф. 51 або повiдомлення ф. 30.

     120. Акт ф. 51 складається у разi:

     а) неодержання приписаних до накладних речей i поштових вiдправлень або одержання замiсть приписаних iнших речей i поштових вiдправлень, не зазначених у накладних i реєстрах;

     б) вiдсутностi супровiдних документiв у закритих речах i постпакетах;

     в) нестачi вкладення в закритих речах (постпакетах), а також нестачi приписаних рекомендованих вiдправлень;

     г) невiдповiдностi фактичної маси посилки, вiдправлення з оголошеною цiннiстю, дрiбного пакета, мiжнародного мiшка масi, зазначенiй на супровiдних документах, виправлення маси на оболонцi посилки i супровiднiй адресi;

     ґ) виявлення МПВ у дефектному станi;

     д) надходження незапечатаних, незапломбованих мiшкiв (крiм порожнiх) або iз зiпсованим пристроєм для закриття.

     У разi помилкового розкриття та перепакування мiжнародних транзитних речей, посилок, якi не пiдлягають обробленню у даному ММПО, також складається акт ф. 51.

     121. Повiдомлення ф. 30 складаються у разi:

     а) порушення плану направлення МПВ;

     б) порушення строкiв проходження МПВ у межах України;

     в) одержання без приписки до документiв МПВ i речей;

     г) надходження реєстрованих МПВ при реєстрах i накладних без вiдтиску календарного штемпеля, без пiдписiв або при наявностi необумовлених виправлень;

     ґ) одержання неправильно оформленого повiдомлення CN 07 або у разi надходження МПВ з повiдомленням про вручення ф. 119 замiсть CN 07;

     д) одержання посилки без супровiдної адреси CP 71 i декларацiй CN 23;

     ж) виявлення неправильно стягненої плати за пересилання;

     з) одержання в неохайному, брудному або пошкодженому станi простої i рекомендованої кореспонденцiї.

     Порядок складання актiв ф. 51, повiдомлень ф. 30, їх направлення визначений Поштовими правилами.

     При складаннi акта ф. 51 у випадку, зазначеному в пунктi "г", та повiдомлення ф. 30 у випадку, зазначеному в пунктi "з", поштовi вiдправлення, на якi складаються акти ф. 51 (повiдомлення ф. 30), повертаються разом з першим примiрником акта (повiдомлення ф. 30) до виробничого пiдроздiлу фiлiалу пiдприємства поштового зв'язку мiсця приймання в окремому страховому мiшку (постпакетi). При складаннi акта ф. 51 у випадку, зазначеному в пунктi "ґ", поштове вiдправлення повертається до виробничого пiдроздiлу, який здiйснював його вiдправляння до ММПО.

     У необхiдних випадках до актiв ф. 51 i повiдомлень ф. 30 долучаються речовi докази (мiшок, ярлик, печатка або пломба тощо).

     122. Якщо в ММПО надiйде поштове вiдправлення з повiдомленням про вручення ф. 119 для внутрiшнiх поштових вiдправлень, у цьому випадку складається повiдомлення про вручення CN 07, у яке переписуються данi з повiдомлення ф. 119. Повiдомлення CN 07 прикрiплюється до МПВ (супровiдної адреси) i вiдправляється за призначенням.

     Якщо повiдомлення про вручення CN 07 надiйде неоформленим або оформленим з порушенням установленого порядку, то помилки виправляються працiвниками ММПО.

     123. Поштовi вiдправлення з нерозбiрливими адресами, якi неможливо вiдправити за призначенням, або iз зазначенням тiльки пунктiв призначення, а також забрудненими або пошкодженими оболонками повертаються до виробничих пiдроздiлiв фiлiалiв пiдприємства поштового зв'язку мiсця приймання для вручення вiдправнику, з вiдмiткою про причину повернення.

     Якщо таке поштове вiдправлення не має адреси вiдправника, то воно повертається до виробничого пiдроздiлу фiлiалу пiдприємства поштового зв'язку мiсця приймання (за вiдтиском календарного штемпеля) для передачi до нерозданих.

ОФОРМЛЕННЯ НЕСПРАВНОСТЕЙ ПОШТОВИХ ВIДПРАВЛЕНЬ I РЕЧЕЙ, ЯКI НАДХОДЯТЬ З-ЗА КОРДОНУ

     124. При перевiрцi одержаної з-за кордону мiжнародної пошти можуть бути виявленi такi порушення:

     нестача мiшкiв, реєстрованих вiдправлень, письмових або посилкових карт, особливих листiв;

     повернення посилок iз-за кордону без супровiдної адреси CP 71 i декларацiй CN 23;

     неправильний запис у документах;

     передумови для крадiжки вкладення з поштового вiдправлення;

     помилки в письмових i посилкових картах при пiдбиттi пiдсумкiв кiлькостi мiшкiв або поштових вiдправлень;

     порушення в оформленнi поштових речей i поштових вiдправлень;

     неправильне зазначення вiдрахувань;

     надходження вiд зарубiжних ММПО поштових вiдправлень з затримкою та на iншi порушення;

     розбiжнiсть у масi мiшка з письмовою кореспонденцiєю у разi перевищення передбаченої межi маси, коли данi маси мiшка ММПО подання вважаються правильними (п. 49 цих Правил).

     У разi нестачi мiшкiв або реєстрованих вiдправлень (посилок) уносяться необхiднi виправлення в письмових (посилкових) картах, особливих листах, картах вiдправляння. Неправильнi записи закреслюються таким чином, щоб була змога прочитати первиннi записи.

     Про виявлення несправностей поштових вiдправлень i речей, що надходять з-за кордону, складається довiдка, яка пiдписується двома працiвниками ММПО.

     На пiдставi цiєї довiдки складаються перевiрнi повiдомлення CN 43 (рис. 33) або CP 78 (рис. 34) у трьох примiрниках, якщо депеша надiйшла безпосередньо з ПМПО країни подання, або у чотирьох примiрниках - якщо депеша надiйшла через промiжний ПМПО. Два примiрники перевiрного повiдомлення з першим вiдправлянням пошти надсилаються до зарубiжного ПМПО, що вiдправляло пошту, один примiрник, у разi потреби, - останньому промiжному ПМПО.

     Перевiрне повiдомлення надсилається в конвертi з вiдмiткою "Bulletin de verification" ("Перевiрне повiдомлення").

     Якщо фактична кiлькiсть посилок, якi пересилалися в депешi, не вiдповiдає кiлькостi посилок та вiдрахувань, зазначених у посилковiй картi, то перевiрне повiдомлення складається тiльки на виправлення загальної кiлькостi посилок.

     На оболонках пошкоджених поштових вiдправлень робиться вiдмiтка "Одержано в пошкодженому виглядi", яка завiряється пiдписом працiвника зв'язку, який обробляв дану кореспонденцiю, i вiдтиском календарного штемпеля. Пошкодженi мiсця акуратно заклеюються або ж обандеролюються. У необхiдних випадках пошкодженi поштовi вiдправлення пакуються у нову оболонку чи прозорий конверт.

     125. При неодержаннi письмових, посилкових карт, особливих листiв або карт вiдправляння ММПО зобов'язане скласти дублiкати цих документiв i записати одержанi поштовi вiдправлення.

     126. Якщо при перевiрцi пошти будуть виявленi передумови до втрати або крадiжки поштових вiдправлень, то в перевiрних повiдомленнях докладно зазначається стан одержаної депешi.

     127. Мiшок, конверт з перев'язом, ярликами, печатками та пломбами, усi пакети або мiшки, внутрiшнi та зовнiшнi, до яких були вкладенi дефектнi вiдправлення з оголошеною цiннiстю та рекомендованi вiдправлення, оболонка пошкодженого вiдправлення (яку можна одержати в адресата) зберiгаються протягом шести тижнiв у порядку, що забезпечує їх схороннiсть, i вiдправляються до ММПО країни подання, якщо воно про це попросить, разом з копiєю перевiрного повiдомлення рекомендованим порядком наземним шляхом за умови, якщо зацiкавленi служби не домовились про їх пересилання авiатранспортом.

     128. Зарубiжнi ММПО, яким були вiдправленi перевiрнi повiдомлення, повертають їх iз своїми зауваженнями.

     Поверненi перевiрнi повiдомлення CN 43 i CP 78 пiдшиваються до окремих папок. Якщо перевiрне повiдомлення не повернеться назад протягом одного мiсяця, рахуючи з дня його вiдправляння, то воно вважається затвердженим зарубiжним ММПО, до якого воно надсилалося.

     Виправлення в письмових i посилкових картах без додержання цих вимог уважається недiйсними.

     129. У разi надходження МПВ до ММПО у дефектному станi (пошкодження оболонки, перев'язу, печатки або пломби, розбiжнiсть у масi), без супровiдних документiв або за зовнiшнiми ознаками ймовiрне пошкодження чи псування вкладення працiвниками ММПО складається акт ф. 51 у двох примiрниках. Один примiрник акта ф. 51 разом iз супровiдними документами i МПВ пред'являється для митного огляду.

     130. Про розходження у масi, невiдповiдностi вкладення МПВ запису в митнiй декларацiї, а також за наявностi будь-яких дефектiв, виявлених при здiйсненнi митного огляду, працiвником ММПО складається акт ф. 51 у трьох примiрниках, який пiдписується членами оглядової комiсiї. Один примiрник акта ф. 51 вiдправляється з МПВ до об'єкта поштового зв'язку мiсця призначення, другий - зберiгається в ММПО, третiй передається митницi. На пiдставi акта ф. 51 працiвником ММПО складається акт CN 24 (рис. 35) у двох примiрниках. Один примiрник акта CN 24 разом з перевiрним повiдомленням CN 43 або CP 78 вiдправляється рекомендованим порядком до ММПО подання депешi, другий примiрник акта CN 24 зберiгається в ММПО.

     131. Якщо вiдправлення з оголошеною цiннiстю одержане з незначним пошкодженням або деяким пошкодженням печаток, без розбiжностi маси i є впевненiсть, що вкладення не пошкоджене, то для збереження вкладення воно без розкриття може бути перезапаковане в iншу оболонку або додатково запечатане страховою печаткою (вiдтиски печаток мiсця приймання повиннi бути збереженi). У разi потреби перепакування може бути зроблене шляхом вкладення пошкодженого вiдправлення з оголошеною цiннiстю в мiшок, який перев'язується, запечатується або пломбується. У цьому випадку зайве опечатувати саме вiдправлення. На адресному ярлику проставляються: номер вiдправлення, мiсце подання, сума оголошеної цiнностi, прiзвище й адреса одержувача, вiдтиск календарного штемпеля i пiдпис працiвникiв, якi закривали мiшок. Крiм цього, на ярлику проставляється вiдмiтка "Пошкоджене вiдправлення з оголошеною цiннiстю".

     У всiх випадках маса, зазначена на вiдправленнях з оголошеною цiннiстю, i маса пiсля перепакування повинна бути звiрена i проставлена на оболонцi з вiдмiткою "Опечатане службовим порядком у ..." або "Перезапаковане в ...".

     Крiм цього, на оболонцi проставляються вiдтиск календарного штемпеля i пiдписи працiвникiв, якi брали участь у перепакуваннi.

     Якщо вiдправлення з оголошеною цiннiстю пересилається вiдкритим транзитом, то цi вiдмiтки проставляються французькою мовою: "Envoi avec valeur declaree endommagee" ("Пошкоджене вiдправлення з оголошеною цiннiстю"), "Scelle d'office a" ("Опечатане в службовому порядку"), "Remballe a ..." ("Перезапаковане в ...").

     ММПО вiдправляння повiдомляється про встановленi порушення при одержаннi депешi, що мiстить вiдправлення з оголошеною цiннiстю, перевiрним повiдомленням CN 43.

     Якщо вiдправлення з оголошеною цiннiстю перебуває в пошкодженому станi з доступом до вкладення, то його обробка здiйснюється у порядку, викладеному у п. 129 цих Правил. У цьому разi акт CN 24 складається в трьох примiрниках. Один примiрник акта CN 24 разом з другим примiрником перевiрного повiдомлення CN 43 вiдправляється рекомендованим порядком поштовiй адмiнiстрацiї країни, якiй пiдпорядковане ММПО подання, другий примiрник акта CN 24 разом з перевiрним повiдомленням CN 43 вiдправляється даному зарубiжному ММПО, третiй примiрник акта CN 24 зберiгається в ММПО, яке виявило нестачу.

     Про факти нестачi, пошкодження або iншi порушення, що тягнуть за собою вiдповiдальнiсть за вiдправлення з оголошеною цiннiстю, ММПО вiдправляння або промiжний ПМПО негайно повiдомляються засобами електрозв'язку.

X. ПОЧАТОК I ЗАКIНЧЕННЯ РОБОЧОГО ДНЯ. ОБЛIК ПОВЕРНЕННЯ ПОРОЖНIХ МIШКIВ. ДОСИЛКА I ПОВЕРНЕННЯ МIЖНАРОДНИХ ПОШТОВИХ ВIДПРАВЛЕНЬ

ПОЧАТОК РОБОЧОГО ДНЯ

     132. Перед початком робочого дня начальники цехiв i дiльниць (змiн) зобов'язанi особисто:

     вiдкрити комори разом з працiвниками, на яких покладена вiдповiдальнiсть посадовими обов'язками;

     видати на робочi мiсця пiд розписку в журналi iменнi речi;

     видати необхiдну виробничу документацiю та експлуатацiйнi матерiали;

     перевiрити вiдповiднiсть вiдтискiв календарних штемпелiв датi робочого дня.

     Працiвник зобов'язаний перевiрити своє робоче мiсце, наявнiсть експлуатацiйного матерiалу, виробничої документацiї.

ЗАКIНЧЕННЯ РОБОЧОГО ДНЯ

     133. Усi документи (реєстри ф. 11, накладнi ф. 16, CN 37, CN 38, CN 41, письмовi карти CN 31, CN 32, особливi листи CN 33, карти вiдправляння CN 16, посилковi карти CP 86, CP 87 тощо) щоденно брошуруються в пачки окремо на вихiднi i вхiднi поштовi вiдправлення i за видами поштових вiдправлень (письмова кореспонденцiя, дрiбнi пакети, вiдправлення з оголошеної цiннiстю, посилки).

     У кiнцi робочого дня (змiни) в документах кожної пачки повиннi бути пiдбитi пiдсумки, у яких зазначається залишок поштових вiдправлень вiд попереднього робочого дня (змiни), загальна кiлькiсть поштових вiдправлень, що надiйшли та вiдправленi протягом дня, i залишок на наступний день. Щоденнi пiдсумки перевiряються i пiдписуються двома працiвниками, вiдповiдальними за облiк i здiйснення контролю.

     Рух i залишок поштових вiдправлень та речей перевiряються шляхом звiрення документiв на вихiдну та вхiдну пошту. При перевiрцi встановлюється правильнiсть пiдрахованих i виведених за документами пiдсумкiв одержаних i вiдправлених поштових вiдправлень (речей).

     Документи зброшуровуються у пачки i здаються працiвнику, вiдповiдальному за їх збереження. Збереження пачок документiв на робочих мiсцях не дозволяється.

     Виробничi документи зберiгаються 2 роки.

     У разi виникнення листування з питань розшуку МПВ документи, що належать до цих вiдправлень, зберiгаються до закiнчення проведення вiдомчої перевiрки.

     У кiнцi роботи iменнi речi, у чистому виглядi, здаються на збереження вiдповiдальним особам. На робочих мiсцях наводиться належний порядок.

ОБЛIК I ПОВЕРНЕННЯ ПОРОЖНIХ МIШКIВ

     134. Мiшки, що надiйшли з-за кордону, пiсля розкриття передаються в дiльницю або на робоче мiсце для їх облiку згiдно з вимогами Поштових правил, а потiм повертаються за належнiстю.

     Порожнi мiшки сортуються за зарубiжними ММПО, з яких вони були одержанi з поштою. Потiм кожна група мiшкiв згортається, а при потребi перев'язується i вкладається в середину одного з порожнiх мiшкiв. На мiшкових ярликах CN 34, CN 35, CN 36 зеленого кольору, що прикрiплюються до мiшкiв з порожнiми мiшками, крiм адресних даних, зазначається: "Sacs vides" ("Порожнi мiшки").

     Мiшки повертаються у найкоротший термiн у прямiй депешi за накладною CN 47 (рис. 36) тiй країнi, якiй вони належать. Загальна кiлькiсть порожнiх мiшкiв та їх вага, що повертаються в кожнiй депешi, зазначаються в письмовiй картi CN 31, CN 32 (рис. 37).

     При поверненнi порожнiх мiшкiв авiатранспортом окрема депеша складається при наявностi 10 i бiльше порожнiх мiшкiв.

     За невеликої кiлькостi порожнiх мiшкiв, що повертаються наземним шляхом, їх дозволяється вкладати в мiшки з письмовою кореспонденцiєю, а їх кiлькiсть та маса зазначається у вiдповiднiй графi накладної CN 37.

     Для мiшкiв, що повертаються повiтряним шляхом, формування спецiальних депеш є обов'язковим. Цi депешi приписуються до накладної CN 47.

     Не дозволяється використовувати мiшки зарубiжних ММПО для пересилання пошти в межах України або до iнших поштових служб без погодження з поштовими службами, яким вони належать.

     У ММПО здiйснюється контроль за поверненням iз зарубiжних країн своїх порожнiх мiшкiв.

     Якщо мiшки не повертаються вiд iноземних поштових служб в строки, що перевищують термiн, необхiдний для їх пересилання за належнiстю, то ММПО повiдомляє про це пiдприємство поштового зв'язку для вжиття необхiдних заходiв через вiдповiднi зарубiжнi поштовi адмiнiстрацiї.

     Кожна країна перiодично встановлює середню цiну в СПЗ для всiх категорiй мiшкiв, що використовуються її ММПО, i повiдомляє про це зарубiжним поштовим адмiнiстрацiям через Мiжнародне бюро Всесвiтнього поштового союзу.

     Iменнi мiшки, одержанi з виробничих пiдроздiлiв фiлiалiв пiдприємства поштового зв'язку, повиннi бути поверненi їм у порядку, викладеному в Поштових правилах.

ДОСИЛАННЯ I ПОВЕРНЕННЯ МIЖНАРОДНИХ ПОШТОВИХ ВIДПРАВЛЕНЬ

     135. У разi невручення посилки адресату виконується розпорядження вiдправника, зазначене на супровiднiй адресi CP 71. Якщо вiдправник не зробив розпорядження, то посилка повертається за кордон пiсля закiнчення мiсячного термiну зберiгання з дня доставки повiдомлення адресату.

     Посилки, вiдправники яких зробили розпорядження про повернення або досилання, повертаються або досилаються до нового мiсця призначення пiсля з'ясування причини невручення їх адресатам. При цьому на адресному боцi посилки та на супровiднiй адресi CP 71 французькою мовою зазначається причина повернення, поруч проставляється вiдбиток календарного штемпеля. Для зазначення причини повернення можуть використовуватися штамп або ярлик CN 15 "Повернення" ("Retour") (рис. 38). У разi вiдсутностi супровiдної адреси причина повернення зазначається в посилковiй картi. Якщо повертається посилка з вiдмiткою "Expres" ("З посильним"), то ця вiдмiтка закреслюється двома жирними поперечними рисками.

     136. Вимога вiдправника, зроблена на супровiднiй адресi CP 71, вручити посилку iншiй особi виконується негайно, якщо вона не вручена з поважної причини безпосередньому адресату. Якщо й другому адресату з будь-якої причини не буде вручена посилка, то вона повертається за мiсцем подання.

     137. Посилка передається до нерозданих, якщо на супровiднiй адресi вiдправником зроблено розпорядження у разi невручення її адресату розглядати її як вiдправлення, вiд якого вiдмовився вiдправник. До нерозданих передаються також посилки, не пропущенi митницею, з аналогiчним розпорядженням вiдправника.

     138. Усi мiжнароднi посилки, якi надiйшли до ММПО для повернення за кордон, зважуються i пред'являються митницi разом iз супровiдними документами для анулювання службових вiдмiток митницi в разi їх наявностi.

     Посилки, укладення яких вiдповiдає запису в митних декларацiях, повертаються разом iз супровiдними адресами i митними декларацiями до країни приймання. Оглядовi розписи залишаються в митницi ММПО iз зазначенням на них дати повернення посилок за кордон.

     Якщо при оглядi мiшка з поверненою посилкою або самої посилки буде виявлено пошкодження оболонки, перев'язу, печатки або розбiжнiсть маси, то працiвниками ММПО складається акт ф. 51 у двох примiрниках. Посилка пред'являється для митного огляду разом з одним примiрником акта ф. 51.

     Якщо оглядовою комiсiєю при розпакуваннi посилки встановлено нестачу або замiну вкладення, то працiвники ММПО складають акт ф. 51 у трьох примiрниках, який пiдписують члени оглядової комiсiї. Акт ф. 51 разом з посилкою вiдправляється до об'єкта поштового зв'язку, з якого надiйшов мiшок з поверненою посилкою, для проведення розслiдування та вирiшення питання щодо можливостi повернення посилки за кордон.

     139. У разi надходження посилки з країни, з якою поштова служба України не має поштового обмiну, посилка повертається вiдкритим транзитом до тiєї країни, через яку вона була одержана.

     При поверненнi посилки за кордон на лицевому боцi супровiдної адреси CP 71 наклеюється заповнений бланк вiдомостi тарифiв CP 77 (рис. 39).

     140. При поверненнi посилки за кордон загальна сума, яка вiдраховується на користь України, зазначається ММПО в посилковiй картi, а в графi "Observations" ("Примiтки") проставляється вiдмiтка "Retour" ("Повернення").

     141. Невручена письмова кореспонденцiя з причини нерозшуку адресата, вiдмови вiд одержання, виїзду або смертi адресата негайно повертається до країни подання.

     142. На поштових вiдправленнях, що повертаються за кордон, на адресному боцi (для поштових карток - на правiй її половинi) спецiальним штампом, вiд руки або шляхом наклеювання ярлика CN 15 з друкованим текстом вiдповiдного змiсту, французькою мовою зазначаються причини невручення їх адресатам (за довiдкою ф. 20). Адреса призначення хрестоподiбно закреслюється.

     143. Невручена мiжнародна кореспонденцiя пересилається до вiдповiдних зарубiжних ММПО згiдно з Планом направлення вихiдної з України мiжнародної письмової кореспонденцiї.

     Рекомендована кореспонденцiя, у тому числi дрiбнi пакети, повертається в мiсця подання з поiменною припискою до письмових карт, з вiдмiткою "Retour" ("Повернення") у графi "Observations" ("Примiтки").

     144. Вiдправлення письмової кореспонденцiї, що мають службовi вiдмiтки митницi, пред'являються разом iз супровiдними документами пiдроздiлу митницi для їх анулювання.

     145. Поштовi картки без зазначення адреси вiдправника не повертаються. Однак рекомендованi поштовi картки повиннi завжди повертатися.

     Не обов'язково повертати в мiсце подання простi друкованi видання, якi не були врученi адресату, якщо тiльки вiдправник не заявив про їх повернення, зробивши про це вiдмiтку на вiдправленнi мовою, вiдомою в країнi призначення. Якщо йдеться про декiлька спроб вручення або про вiдправлення у великiй кiлькостi, такi вiдправлення повиннi повертатися. Рекомендованi поштовi вiдправлення, бандеролi з друкованими виданнями i книжками пiдлягають обов'язковому поверненню.

     146. Поштовi вiдправлення, якi неможливо вручити адресату або повернути вiдправнику, передаються до нерозданих.

     147. Нерозданi МПВ iз ММПО на кiнцеве зберiгання i розкриття здаються до фiлiалу (виробничого пiдроздiлу), у пiдпорядкуваннi якого вони перебувають.

XI. СКЛАДАННЯ ДОКУМЕНТIВ ДЛЯ ВЗАЄМОРОЗРАХУНКIВ З ПОШТОВИМИ АДМIНIСТРАЦIЯМИ ЗА МIЖДЕРЖАВНИЙ ПОШТОВИЙ ОБМIН ТА РОЗРАХУНКIВ ЗА ПЕРЕВЕЗЕННЯ АВIАПОШТИ I ПОШТИ S.A.L. (ПИСЬМОВОЇ КОРЕСПОНДЕНЦIЇ I ПОСИЛОК)

СКЛАДАННЯ ДОКУМЕНТIВ ДЛЯ ВЗАЄМОРОЗРАХУНКIВ ЗА ОБМIН МIЖ ПОШТОВИМИ АДМIНIСТРАЦIЯМИ ТА ЗА ПЕРЕВЕЗЕННЯ З АВIАКОМПАНIЯМИ АВIАПОШТИ ТА ПОШТИ S.A.L. (ПИСЬМОВОЇ КОРЕСПОНДЕНЦIЇ ТА ПОСИЛОК), ЩО ВIДПРАВЛЯЮТЬСЯ З УКРАЇНИ ЗА КОРДОН

     148. Для розрахункiв iз зарубiжними поштовими адмiнiстрацiями за перевезення авiапошти i пошти S.A.L. у ММПО України маса вiдправленої за кордон авiапошти i пошти S.A.L. ураховується за ваговими вiдомостями CN 66 (рис. 40), що складаються у двох примiрниках.

     Ваговi вiдомостi CN 66 на вихiдну з України авiапошту i пошту S.A.L. ММПО надають виробничому пiдроздiлу, що здiйснює мiжнароднi розрахунки, не пiзнiше 7-го числа мiсяця, наступного за звiтним.

     Крiм того, кожне ММПО України щомiсячно на пiдставi письмових карт CN 31, CN 32 складає у двох примiрниках на кожне iноземне ММПО вiдомiсть депеш CN 55 (рис. 41) на авiадепешi та депешi S.A.L. з вихiдною з України письмовою кореспонденцiєю.

     Першi примiрники вiдомостей CN 55 надаються виробничому пiдроздiлу, що здiйснює мiжнароднi розрахунки, не пiзнiше 7 числа мiсяця, наступного за звiтним мiсяцем.

СКЛАДАННЯ ДОКУМЕНТIВ ДЛЯ ВЗАЄМОРОЗРАХУНКIВ МIЖ ПОШТОВИМИ АДМIНIСТРАЦIЯМИ ЗА ОБМIН АВIАПОШТОЮ ТА ПОШТОЮ S.A.L. (ПИСЬМОВА КОРЕСПОНДЕНЦIЯ), ЩО НАДХОДЯТЬ В УКРАЇНУ З-ЗА КОРДОНУ

     149. Кожне ММПО щомiсяця складає на кожне iноземне ММПО, що вiдправляє пошту в Україну, на пiдставi письмових карт CN 31, CN 32 вiдомiсть депеш CN 55 у трьох примiрниках на вхiднi авiадепешi та депешi S.A.L. з письмовою кореспонденцiєю.

     Два перших примiрники вiдомостей, надрукованих французькою мовою, надаються виробничому пiдроздiлу, що здiйснює мiжнароднi розрахунки, не пiзнiше 14 числа мiсяця, наступного за звiтним.

СКЛАДАННЯ ДОКУМЕНТIВ ДЛЯ РОЗРАХУНКIВ ЗА ПЕРЕВЕЗЕННЯ МIЖНАРОДНОЇ КОРЕСПОНДЕНЦIЇ, ЩО ПЕРЕСИЛАЄТЬСЯ ВIДКРИТИМ ТРАНЗИТОМ ЧЕРЕЗ ТЕРИТОРIЮ УКРАЇНИ

     150. У ММПО ведеться облiк зарубiжної авiакореспонденцiї, що пересилається через територiю України вiдкритим транзитом, у перiод проведення статистики (щорiчно в травнi непарних i в жовтнi парних рокiв).

     151. На пiдставi накладних CN 65 на авiакореспонденцiю, що пересилається вiдкритим транзитом, у ММПО складаються у трьох примiрниках вiдомостi CN 67 (рис. 42), першi примiрники яких надсилаються до виробничого пiдроздiлу, що здiйснює мiжнароднi розрахунки, по закiнченнi проведення статистики.

СКЛАДАННЯ ДОКУМЕНТIВ ДЛЯ РОЗРАХУНКIВ ЗА ПЕРЕВЕЗЕННЯ МIЖНАРОДНИХ ПОШТОВИХ ПОСИЛОК

     152. У ММПО на пiдставi посилкових карт CP 86, CP 87 складаються вiдомостi належних сум: CP 93 (рис. 43) - на посилки, що пересилаються наземним транспортом i S.A.L., та CP 94 (рис. 44) - на посилки, що пересилаються авiатранспортом. Вiдомостi CP 93, CP 94 складаються окремо за кожним зарубiжним ММПО як на вхiднi в Україну, так i на вихiднi iз України посилки за кожною депешею. Вiдомостi складаються в двох примiрниках французькою мовою i друкуються на друкарськiй машинцi або iз застосуванням iнших технiчних засобiв та пiдписуються керiвником ММПО. У вiдомостях CP 93 i CP 94 зазначається загальна кiлькiсть посилок, маса брутто, суми вiдрахувань.

     Вiдомостi CP 93, CP 94 щомiсяця, але не пiзнiше 10-го числа мiсяця за звiтним, надсилаються до виробничого пiдроздiлу, що здiйснює мiжнароднi розрахунки.

     Вiдомостi CP 93 i CP 94 на вихiднi iз України посилки складаються для перевiрки рахункiв, що виставляються зарубiжними поштовими адмiнiстрацiями.

СКЛАДАННЯ ДОКУМЕНТIВ ДЛЯ РОЗРАХУНКIВ ЗА ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВХIДНОЇ В УКРАЇНУ ТА ВИХIДНОЇ З УКРАЇНИ ПИСЬМОВОЇ КОРЕСПОНДЕНЦIЇ, ЩО ПЕРЕСИЛАЄТЬСЯ НАЗЕМНИМ ТРАНСПОРТОМ

     153. Пiсля одержання останньої вхiдної депешi кожного мiсяця ММПО на пiдставi письмових карт CN 31, CN 32 складає для кожної iноземного ММПО вiдомiсть депеш CN 55.

     154. Для одержання сплати транзитних витрат у разi надходження в наземних депешах письмової кореспонденцiї, що пересилається через територiю України вiдкритим транзитом, масою понад 3 кг на депешу або в день (якщо вiдбувається декiлька вiдправок в день) ММПО щомiсячно складає окремi вiдомостi депеш CN 55 з позначкою "Вiдкритий транзит" ("Transit a decouvert") для кожної iноземного мiсця обмiну країни вiдправляння на пiдставi складених нею письмових карт CN 31 з позначкою "Вiдкритий транзит" ("Transit a decouvert").

     Два перших примiрники вiдомостей CN 55, надрукованих французькою мовою, надаються виробничому пiдроздiлу, що здiйснює мiжнароднi розрахунки, не пiзнiше 14 числа мiсяця, наступного за звiтним.

     155. Кожне ММПО України щомiсяця складає на кожне iноземне ММПО вiдомостi депеш CN 55 на депешi з вихiдною з України наземною письмовою кореспонденцiєю.

     Першi примiрники вiдомостей CN 55 надаються виробничому пiдроздiлу, що здiйснює мiжнароднi розрахунки, не пiзнiше 7 числа мiсяця, наступного за звiтним.

СКЛАДАННЯ ДОКУМЕНТIВ ДЛЯ РОЗРАХУНКIВ ЗА ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВХIДНИХ В УКРАЇНУ ТА ВИХIДНИХ З УКРАЇНИ ДЕПЕШ З ПОРОЖНIМИ МIШКАМИ

     156. Пiсля одержання останньої вхiдної депешi кожного мiсяця ММПО на пiдставi письмових карт CN 31 складає для кожної iноземного ММПО вiдомiсть депеш CN 55.

     157. Кожне ММПО України щомiсяця складає на кожне iноземне ММПО вiдомостi депеш CN 55 на вихiднi з України депешi з порожнiми мiшками.

     Першi примiрники вiдомостей CN 55 надаються виробничому пiдроздiлу, що здiйснює мiжнароднi розрахунки, не пiзнiше 7 числа мiсяця, наступного за звiтним.

СКЛАДАННЯ ДОКУМЕНТIВ ДЛЯ РОЗРАХУНКIВ ЗА СЛУЖБУ ПОВЕРНЕННЯ МIЖНАРОДНОЇ КОМЕРЦIЙНОЇ КОРЕСПОНДЕНЦIЇ З ВIДПОВIДДЮ (МККВ)

     158. Пiсля вiдправляння останньої вихiдної з України депешi кожного мiсяця ММПО, що вiдправляє за призначенням вiдправлення МККВ, складає на кожне iноземне ММПО на пiдставi даних графи 4 письмової карти CN 31 вiдомiсть CN 09 (рис. 45) на вiдправлення МККВ, що повертаються до країн призначення.

     Якщо до письмової карти CN 31 не внесенi данi щодо маси вiдправлень МККВ, якi повертаються, то їх маса визначається у розмiрi 5 г за вiдправлення без додаткового узгодження.

     Вiдомiсть CN 09 надається виробничому пiдроздiлу, що здiйснює мiжнароднi розрахунки, не пiзнiше 7 числа мiсяця, наступного за звiтним.

Заступник начальника вiддiлу стратегiї розвитку поштового зв'язку Т. П. Лахно
Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.