Документ скасований: Наказ № 518 від 11.12.2009

ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ IНСПЕКТОР ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

вiд 12 березня 2001 року N 23


Про невiдкладнi заходи попередження i лiквiдацiї проявiв захворювання великої рогатої худоби на губчастоподiбну енцефалопатiю та iншi прiоннi iнфекцiї

Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
18 квiтня 2001 р. за N 356/5547

Iз змiнами i доповненнями, внесеними
наказом Головного державного iнспектора ветеринарної медицини України
вiд 5 вересня 2001 року  N 69,
наказом Державного департаменту ветеринарної медицини
Мiнiстерства аграрної полiтики України
вiд 13 вересня 2004 року N 103


     Протягом останнiх рокiв у країнах Європи загострилася епiзоотична ситуацiя щодо губчастоподiбної енцефалопатiї. Ця хвороба дiагностована в багатьох країнах свiту i особливого поширення набула в Європi.

     З метою виконання постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28 лютого 2001 року N 179 "Про затвердження Програми запобiгання i лiквiдацiї проявiв захворювання великої рогатої худоби на губчастоподiбну енцефалопатiю та iнших прiонних iнфекцiй на територiї України на 2001 - 2010 роки" наказую:

     1. Головним державним iнспекторам ветеринарної медицини Автономної Республiки Крим, областей, мiст Києва та Севастополя:

     1.1. Розробити регiональнi комплекснi плани заходiв з профiлактики губчастоподiбної енцефалопатiї великої рогатої худоби до 20 квiтня 2001 р. та розглянути на засiданнях державних надзвичайних протиепiзоотичних комiсiй при обласних державних адмiнiстрацiях.

     1.2. Здiйснювати постiйний контроль за господарствами рiзних форм власностi, у якi протягом останнiх 10 рокiв була iмпортована велика рогата худоба та в яких використовувалися iмпортованi сперма та зиготи шляхом обов'язкового дослiдження великої рогатої худоби усiх тварин на губчастоподiбну енцефалопатiю у разi їх забою або загибелi.

     1.3. Заборонити згодовування жуйним тваринам та свиням м'ясного, м'ясо-кiсткового та кiсткового борошна, до складу якого входить бiлок жуйних тварин.

     1.4. Установити постiйний контроль за суб'єктами пiдприємницької дiяльностi, що проводять забiй тварин, переробку сировини тваринного походження.

     1.5. При забої великої рогатої худоби, завезеної за iмпортом, та її потомства слiд вилучати головний i спинний мозок, очi, мигдалики з наступною їх утилiзацiєю (температура 135° C, тиск 3 атмосфери та час 0,5 години) або спалюванням.

     1.6. Заборонити реалiзацiю мозку (головного, спинного) та очей жуйних тварин для виготовлення харчових продуктiв.

     Забезпечити постiйний контроль за дотриманням технологiчних режимiв (температура 135° C, тиск 3 атмосфери та час 0,5 години) на пiдприємствах, що виготовляють тваринне (м'ясне, м'ясо-кiсткове та кiсткове) борошно iз залишкiв забою та трупiв тварин.

     1.7. У разi недотримання вказаних режимiв роботу пiдприємств призупиняти. Заборонити реалiзацiю на ринках паренхiматозних органiв окремо вiд туш, фаршу, ковбасних виробiв, iнших готових харчових продуктiв домашнього виготовлення.

     1.8. Здiйснювати контроль за мiсцями зберiгання та вилучати в установленому порядку з реалiзацiї сировину, продукти тваринного походження, готовi харчовi продукти без вiдповiдних супровiдних документiв.

     1.9. Провести перевiрки мiсць зберiгання i реалiзацiї кормiв та кормових добавок, якi мiстять бiлки тваринного походження i в разi вiдсутностi реєстрацiї їх в Українi та експертизи державної установи ветеринарної медицини вилучати та проводити утилiзацiю.

     1.10. У разi пiдозри захворювання на губчастоподiбну енцефалопатiю великої рогатої худоби встановлювати карантин до уточнення остаточного дiагнозу та термiново iнформувати головних державних санiтарних лiкарiв Автономної Республiки Крим, областей, мiст Києва та Севастополя.

     1.11. Ужити заходiв щодо впровадження Положення про державний ветеринарний нагляд та контроль за дiяльнiстю суб'єктiв господарювання щодо забою тварин, переробки, зберiгання, транспортування й реалiзацiї продукцiї тваринного походження, затвердженого наказом Головного державного iнспектора ветеринарної медицини України вiд 01.09.2000 N 45 та зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 31.10.2000 за N 760/4981.

     2. Головним державним iнспекторам ветеринарної медицини регiональних служб держветконтролю на державному кордонi та транспортi:

     2.1. Заборонити ввезення на територiю України м'ясного, м'ясо-кiсткового, кiсткового борошна i кормових добавок, що його мiстять.

     2.2. Посилити контроль за недопущенням увезення в Україну з неблагополучних щодо губчастоподiбної енцефалопатiї великої рогатої худоби країн:

     абзац пункту 2.2 вилучено

(згiдно з наказом Державного департаменту ветеринарної медицини Мiнiстерства аграрної полiтики України вiд 13.09.2004 р. N 103)

     абзац пункту 2.2 вилучено

(згiдно з наказом Державного департаменту ветеринарної медицини Мiнiстерства аграрної полiтики України вiд 13.09.2004 р. N 103)

     абзац пункту 2.2 вилучено

(згiдно з наказом Державного департаменту ветеринарної медицини Мiнiстерства аграрної полiтики України вiд 13.09.2004 р. N 103)

     норок та тхорiв;

     сировини, продуктiв та готових харчових продуктiв, до складу яких входить бiлок жуйних тварин (крiм молока та молочних продуктiв);

     кормiв, кормових добавок, м'ясного, м'ясо-кiсткового та кiсткового борошна, до складу яких входить бiлок жуйних тварин;

     диких зоопаркових та циркових парнокопитних тварин (зубрiв, буйволiв, якiв, антилоп, жирафiв, бiзонiв, оленiв тощо);

     пiвнiчних оленiв;

     екзотичних кошачих;

     ветеринарних препаратiв та лiкарських засобiв, виготовлених з органiв та тканин жуйних тварин i тих, у якi додаються бiлки цих тварин.

     Ввезення великої рогатої худоби, овець, кiз, сперми вiд плiдникiв (бикiв, баранiв, козлiв), зигот, ембрiонiв, яйцеклiтин вiд жуйних тварин здiйснювати вiдповiдно до вимог Санiтарного кодексу наземних тварин Мiжнародного епiзоотичного бюро (МЕБ).

(пункт 2.2 доповнено абзацом згiдно з наказом Державного департаменту ветеринарної медицини Мiнiстерства аграрної полiтики України вiд 13.09.2004 р. N 103)

     2.3. Дозволити ввезення на територiю України сировини та продуктiв тваринного походження, кормових добавок, премiксiв, кормiв для домашнiх тварин, iншої продукцiї тваринного походження з пiдприємств, що мають дозвiл державної ветеринарної служби на постачання продукцiї в країни Європейського Союзу (з зазначенням реєстрацiйного номера пiдприємства) i перебувають пiд її постiйним контролем, про що вказується у ветеринарному сертифiкатi країни походження вантажу, лише при виконаннi Ветеринарних вимог щодо iмпорту в Україну вантажiв, пiдконтрольних службi державної ветеринарної медицини.

(пiдпункт 2.3 в редакцiї наказу Головного державного iнспектора ветеринарної медицини України вiд 05.09.2001 р. N 69)

     2.4. Увезення на територiю України сировини та продуктiв тваринного походження, кормових добавок, премiксiв, кормiв для домашнiх тварин, iншої продукцiї тваринного походження з пiдприємств, якi не мають дозволу на постачання продукцiї в країни Європейського Союзу, дозволяється лише пiсля попереднього вивчення епiзоотичної ситуацiї країн або регiонiв, з яких вони ввозяться, та отримання вiдповiдного висновку органiв державної служби ветеринарної медицини України.

(пункт 2 доповнено пiдпунктом 2.4 згiдно з наказом Головного державного iнспектора ветеринарної медицини України вiд 05.09.2001 р. N 69)

     2.5. Склад комiсiї для iнспектування виробництва фiрм-постачальникiв визначає Головний державний iнспектор ветеринарної медицини України або уповноваженi ним щодо вирiшення цих питань заступники.

     Звiт про проведену роботу з висновками комiсiї подається Державному департаменту ветеринарної медицини Мiнiстерства аграрної полiтики України в десятиденний термiн пiсля повернення.

(пункт 2 доповнено пiдпунктом 2.5 згiдно з наказом Головного державного iнспектора ветеринарної медицини України вiд 05.09.2001 р. N 69)

     2.6. Сировина та продукти тваринного походження, кормовi добавки, премiкси, корми для домашнiх тварин, iнша продукцiя тваринного походження, що перемiщується з порушенням вимог, зазначених у пунктах 2.3 та 2.4, пiдлягає поверненню за межi держави.

(пункт 2 доповнено пiдпунктом 2.6 згiдно з наказом Головного державного iнспектора ветеринарної медицини України вiд 05.09.2001 р. N 69)

     3. Управлiнню забезпечення протиепiзоотичної роботи (Кучерявенко О. О.) протягом року:

     3.1. Розробити та затвердити iнструкцiю щодо профiлактики та боротьби з губчастоподiбною енцефалопатiєю великої рогатої худоби та скрепi овець i кiз.

     3.2. Розробити спiльно з Мiнiстерством охорони здоров'я України, Українською академiєю аграрних наук систему епiзоотологiчного та епiдемiологiчного нагляду за прiонними iнфекцiями.

     3.3. Створити при Державному департаментi ветеринарної медицини Мiнiстерства аграрної полiтики України науково-практичну групу з науковцiв та iнспекторiв ветеринарної медицини з метою забезпечення своєчасної та фахової дiагностики губчастоподiбної енцефалопатiї великої рогатої худоби.

     4. Центральнiй державнiй лабораторiї ветеринарної медицини (Павленко М. С.):

     4.1. Узяти участь у створеннi науково-дослiдних центрiв з питань прiонних iнфекцiй та забезпечити вiддiл патоморфологiї Центральної державної лабораторiї ветеринарної медицини необхiдним обладнанням, реактивами для проведення лабораторно-дiагностичних дослiджень великої рогатої худоби на губчастоподiбну енцефалопатiю.

     4.2. Включити в план пiдвищення квалiфiкацiї лiкарiв ветеринарної медицини патоморфологiв, епiзоотологiв, патологоанатомiв, вiрусологiв питання щодо вивчення прiонних iнфекцiй тварин та людей.

     5. Державному науково-контрольному iнституту бiотехнологiї i штамiв мiкроорганiзмiв (Головко А. М.), Державному науково-дослiдному контрольному iнституту ветеринарних препаратiв i кормових добавок (Косенко М. В.):

     5.1. Упровадити в лабораторну практику протягом першого пiврiччя визначення бiлкiв жуйних тварин у кормах, кормових добавках тощо за допомогою полiмеразної ланцюгової реакцiї.

     5.2. Установити контроль за недопущенням виготовлення ветеринарних препаратiв або лiкарських засобiв iз сировини та продуктiв тваринного походження, що не пройшли контроль на вiдсутнiсть прiонних iнфекцiй.

     6. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Головний державний iнспектор ветеринарної медицини України П. I. Вербицький
Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.