Какой максимальной период одстрочки платежа по договору согласно законодательства Украины
Какой максимальной период одстрочки платежа по договору согласно законодательства Украины?
Гость: ср, Липень 31, 2013 12:01 6
Какой максимальной период одстрочки платежа по договору согласно законодательства Украины?
Copyright © 2025 НТФ «Інтес» Всі права збережено. Підтримка: support@qdpro.com.ua |
qdpro-consult: ср, Липень 31, 2013 13:55
Ниже смотрите два документа, регулирующих этот вопрос:
ПРАВЛIННЯ НАЦIОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
м. Київ
14.05.2013
N 163
Про змiну строкiв розрахункiв за операцiями з експорту та iмпорту товарiв i запровадження обов'язкового продажу надходжень в iноземнiй валютi
Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
14 травня 2013 р. за N 718/23250
Вiдповiдно до статтi 387 Господарського кодексу України, статей 7, 25, 44, 45, 56 Закону України "Про Нацiональний банк України", статей 1 та 2 Закону України "Про порядок здiйснення розрахункiв в iноземнiй валютi", роздiлiв II та III Декрету Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19 лютого 1993 року N 15-93 "Про систему валютного регулювання i валютного контролю", а також з метою пiдтримки стабiльностi валютного ринку України Правлiння Нацiонального банку України постановляє:
1. Установити, що розрахунки за операцiями з експорту та iмпорту товарiв, передбаченi в статтях 1 та 2 Закону України "Про порядок здiйснення розрахункiв в iноземнiй валютi", здiйснюються у строк, що не перевищує 90 календарних днiв.
2. Установити вимогу щодо обов'язкового продажу на мiжбанкiвському валютному ринку України надходжень в iноземнiй валютi у виглядi валютної виручки резидентiв вiд продажу товарiв за зовнiшньоекономiчними договорами.
Розмiр надходжень в iноземнiй валютi, що пiдлягають згiдно з абзацом першим цього пункту обов'язковому продажу на мiжбанкiвському валютному ринку України, у тому числi безпосередньо Нацiональному банку України, установлюється окремим розпорядчим документом Нацiонального банку України.
Вимога щодо обов'язкового продажу поширюється на надходження в iноземнiй валютi 1-ї групи Класифiкатора iноземних валют та банкiвських металiв, затвердженого постановою Правлiння Нацiонального банку України вiд 04 лютого 1998 року N 34 [у редакцiї постанови Правлiння Нацiонального банку України вiд 02 жовтня 2002 року N 378, зареєстрованої в Мiнiстерствi юстицiї України 24 жовтня 2002 року за N 841/7129, зi змiнами (далi - Класифiкатор)], та в росiйських рублях.
Уповноважений банк зобов'язаний попередньо зараховувати надходження в iноземнiй валютi, на якi згiдно з абзацом першим цього пункту поширюється вимога щодо обов'язкового продажу, на окремий аналiтичний рахунок балансового рахунку 2603 "Розподiльчi рахунки суб'єктiв господарювання" (далi - розподiльчий рахунок).
Уповноважений банк зобов'язаний здiйснити обов'язковий продаж надходжень в iноземнiй валютi згiдно з вимогами цього пункту та в установленому Нацiональним банком України розмiрi:
без доручення клiєнта;
не пiзнiше нiж на наступний робочий день пiсля дня зарахування таких надходжень на розподiльчий рахунок.
3. Вимоги пунктiв 1, 2 цiєї постанови поширюються також на власнi операцiї уповноважених банкiв.
Уповноваженi банки з метою виконання вимог пункту 2 цiєї постанови використовують окремий аналiтичний рахунок балансового рахунку 1919 "Iнша кредиторська заборгованiсть за операцiями з банками".
4. Установити вимогу щодо обов'язкового продажу на мiжбанкiвському валютному ринку України надходжень iз-за меж України в iноземнiй валютi на користь фiзичних осiб (резидентiв та нерезидентiв) у сумi, що дорiвнює або перевищує в еквiвалентi 150000 гривень за мiсяць.
Вимога щодо обов'язкового продажу поширюється на надходження в iноземнiй валютi 1-ї групи Класифiкатора та в росiйських рублях.
Уповноважений банк зобов'язаний попередньо зараховувати кошти, якi надходять iз-за меж України за переказами на користь фiзичних осiб в iноземнiй валютi, на окремий аналiтичний рахунок балансового рахунку 2909 "Iнша кредиторська заборгованiсть за операцiями з клiєнтами банку" (далi - аналiтичний рахунок).
Уповноважений банк зобов'язаний здiйснити обов'язковий продаж надходжень в iноземнiй валютi згiдно з вимогами цього пункту:
без доручення клiєнта;
не пiзнiше нiж на наступний робочий день пiсля дня зарахування таких надходжень на аналiтичний рахунок.
Уповноважений банк здiйснює зарахування гривневого еквiвалента на поточний рахунок отримувача переказу не пiзнiше наступного робочого дня з дня здiйснення обов'язкового продажу.
5. Унести до Правил здiйснення за межi України та в Українi переказiв фiзичних осiб за поточними валютними неторговельними операцiями та їх виплати в Українi, затверджених постановою Правлiння Нацiонального банку України вiд 29 грудня 2007 року N 496, зареєстрованих у Мiнiстерствi юстицiї України 01 лютого 2008 року за N 74/14765, такi змiни:
5.1. Главу 1 пiсля пункту 1.7 доповнити новим пунктом такого змiсту:
"1.8. Виплата переказу (переказiв), що надiйшов (надiйшли) в iноземнiй валютi з-за кордону на користь фiзичної особи, у сумi, що дорiвнює або перевищує в еквiвалентi 150000 гривень за мiсяць, здiйснюється в гривнях i зараховується на поточний рахунок отримувача переказу (переказiв)".
У зв'язку з цим пункти 1.8 - 1.10 уважати вiдповiдно пунктами 1.9 - 1.11.
5.2. Пункт 2.5 глави 2 виключити.
6. На час дiї цiєї постанови iншi нормативно-правовi акти Нацiонального банку України дiють в частинi, що не суперечить цiй постановi.
7. Генеральному департаменту грошово-кредитної полiтики (Щербакова О. А.) пiсля державної реєстрацiї в Мiнiстерствi юстицiї України довести змiст цiєї постанови до вiдома територiальних управлiнь Нацiонального банку України та банкiв України для використання в роботi, а банкам України - до вiдома їх клiєнтiв.
8. Прес-службi (Кутерещин О. Р.) забезпечити опублiкування цiєї постанови в газетi "Урядовий кур'єр" або "Голос України" протягом трьох днiв пiсля державної реєстрацiї цiєї постанови в Мiнiстерствi юстицiї України.
9. Постанова набирає чинностi з 20 травня 2013 року, крiм пунктiв 4 та 5, якi набирають чинностi з 28 травня 2013 року. Постанова дiє до 19 листопада 2013 року.
Голова I. В. Соркiн
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про порядок здiйснення розрахункiв в iноземнiй валютi
Стаття 1. Виручка резидентiв у iноземнiй валютi пiдлягає зарахуванню на їх валютнi рахунки в уповноважених банках у строки виплати заборгованостей, зазначенi в контрактах, але не пiзнiше 180 календарних днiв з дати митного оформлення (виписки вивiзної вантажної митної декларацiї) продукцiї, що експортується, а в разi експорту робiт (послуг), прав iнтелектуальної власностi - з моменту пiдписання акта або iншого документа, що засвiдчує виконання робiт, надання послуг, експорт прав iнтелектуальної власностi. Перевищення зазначеного строку потребує висновку центрального органу виконавчої влади, що реалiзує державну полiтику у сферi економiчного розвитку.
При помiщеннi товарiв у митний режим переробки за межами митної територiї строк повернення цих товарiв або продуктiв їх переробки на митну територiю України у митному режимi iмпорту визначається вiдповiдно до Митного кодексу України.
Нацiональний банк України має право запроваджувати на строк до шести мiсяцiв iншi строки розрахункiв, нiж тi, що визначенi частиною першою цiєї статтi.
Стаття 2. Iмпортнi операцiї резидентiв, якi здiйснюються на умовах вiдстрочення поставки, в разi, коли таке вiдстрочення перевищує 180 календарних днiв з моменту здiйснення авансового платежу або виставлення векселя на користь постачальника продукцiї (робiт, послуг), що iмпортується, потребують висновку центрального органу виконавчої влади, що реалiзує державну полiтику у сферi економiчного розвитку.
При застосуваннi розрахункiв щодо iмпортних операцiй резидентiв у формi документарного акредитиву термiн, передбачений частиною першою цiєї статтi, дiє з моменту здiйснення уповноваженим банком платежу на користь нерезидента.
Строк та умови завершення iмпортної операцiї без увезення товару на територiю України визначаються у порядку, встановленому Кабiнетом Мiнiстрiв України за погодженням з Нацiональним банком України.
Нацiональний банк України має право запроваджувати на строк до шести мiсяцiв iншi строки розрахункiв, нiж тi, що визначенi частиною першою цiєї статтi.
Стаття 3. Нацiональний банк України має право встановлювати строк, протягом якого куплена резидентом на мiжбанкiвському валютному ринку України iноземна валюта для забезпечення виконання зобов'язань перед нерезидентом має бути використана за призначенням, i порядок її продажу в разi недотримання резидентом цього строку.
Стаття 4. Порушення резидентами строкiв, передбачених статтями 1 i 2 цього Закону або встановлених Нацiональним банком України вiдповiдно до статей 1 i 2 цього Закону, тягне за собою стягнення пенi за кожний день прострочення у розмiрi 0,3 вiдсотка вiд суми неодержаної виручки (вартостi недопоставленого товару) в iноземнiй валютi, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курсом Нацiонального банку України на день виникнення заборгованостi. Загальний розмiр нарахованої пенi не може перевищувати суми неодержаної виручки (вартостi недопоставленого товару).
У разi прийняття до розгляду судом, Мiжнародним комерцiйним арбiтражним судом чи Морською арбiтражною комiсiєю при Торгово-промисловiй палатi України позовної заяви резидента про стягнення з нерезидента заборгованостi, яка виникла внаслiдок недотримання нерезидентом строкiв, передбачених експортно-iмпортними контрактами, строки, передбаченi статтями 1 i 2 цього Закону або встановленi Нацiональним банком України вiдповiдно до статей 1 i 2 цього Закону, зупиняються i пеня за їх порушення в цей перiод не сплачується.
У разi прийняття судом рiшення про вiдмову в позовi повнiстю або частково або припинення (закриття) провадження у справi чи залишення позову без розгляду строки, передбаченi статтями 1 i 2 цього Закону або встановленi Нацiональним банком України вiдповiдно до статей 1 i 2 цього Закону, поновлюються i пеня за їх порушення сплачується за кожний день прострочення, включаючи перiод, на який цi строки було зупинено.
У разi прийняття судом рiшення про задоволення позову пеня за порушення строкiв, передбачених статтями 1 i 2 цього Закону або встановлених Нацiональним банком України вiдповiдно до статей 1 i 2 цього Закону, не сплачується з дати прийняття позову до розгляду судом.
Державнi податковi iнспекцiї вправi за наслiдками документальних перевiрок безпосередньо стягувати з резидентiв пеню, передбачену цiєю статтею.
Стаття 5. У разi порушення резидентами строкiв, установлених Нацiональним банком України вiдповiдно до статтi 3 цього Закону, придбана валюта продається уповноваженими банками протягом 5 робочих днiв на мiжбанкiвському валютному ринку України. При цьому позитивна курсова рiзниця, що може виникнути за такою операцiєю, щоквартально направляється до Державного бюджету України, а негативна курсова рiзниця вiдноситься на результати господарської дiяльностi резидента.
Стаття 6. Строки, зазначенi у статтях 1 i 2 цього Закону або встановленi Нацiональним банком України вiдповiдно до статей 1 i 2 цього Закону, можуть бути продовженi центральним органом виконавчої влади, що реалiзує державну полiтику у сферi економiчного розвитку, у разi виконання резидентами операцiй за договорами виробничої кооперацiї, консигнацiї, комплексного будiвництва, тендерної поставки, гарантiйного обслуговування, поставки складних технiчних виробiв i товарiв спецiального призначення.
Порядок вiднесення операцiй резидентiв до зазначених у частинi першiй цiєї статтi та умови видачi висновкiв на перевищення строкiв, зазначених у статтях 1 i 2 цього Закону або встановлених Нацiональним банком України вiдповiдно до статей 1 i 2 цього Закону, встановлюються Кабiнетом Мiнiстрiв України.
Центральний орган виконавчої влади, що реалiзує державну полiтику у сферi економiчного розвитку, протягом п'яти робочих днiв з дати видачi висновку, зазначеного у частинi другiй цiєї статтi, iнформує Нацiональний банк України та центральний орган виконавчої влади, що реалiзує державну податкову полiтику, про видачу такого висновку.
Розрахунки за експортно-iмпортними операцiями суб'єктiв космiчної дiяльностi, визначених вiдповiдно до статтi 1 Закону України "Про космiчну дiяльнiсть", а також суб'єктiв лiтакобудування, що пiдпадають пiд дiю норм статтi 2 Закону України "Про розвиток лiтакобудiвної промисловостi", пiсля перерахування авансових платежiв за виконання робiт з виготовлення (розробки) агрегатiв, систем космiчних ракетних комплексiв (космiчних ракет-носiїв), космiчних апаратiв, наземного сегмента космiчних систем та їх агрегатiв, систем i комплектуючих, а також з розробки, виробництва, переобладнання, ремонту, модифiкацiї, технiчного обслуговування авiацiйної технiки та авiацiйних двигунiв здiйснюються у строк до 500 календарних днiв. Перевищення зазначеного строку потребує висновку центрального органу виконавчої влади, що реалiзує державну полiтику у сферi економiчного розвитку.
Вимоги, передбаченi статтями 1 i 2 цього Закону або встановленi Нацiональним банком України вiдповiдно до статей 1 i 2 цього Закону, не поширюються на розрахунки за експортно-iмпортними операцiями iнвестора (представництва iноземного iнвестора на територiї України) за угодою про розподiл продукцiї, якi здiйснюються для потреб такої угоди (у тому числi пов'язанi з придбанням обладнання, матерiалiв, устаткування та iнших товарiв, робiт i послуг, необхiдних для провадження робiт чи здiйснення iншої дiяльностi, передбаченої угодою про розподiл продукцiї, у тому числi розпорядження частиною виробленої продукцiї, належною iнвестору (представництву iноземного iнвестора на територiї України), iншому iнвестору чи державi).
Якщо перевищення термiнiв, зазначених у статтях 1 i 2 цього Закону, обумовлено виникненням форс-мажорних обставин, перебiг зазначених термiнiв зупиняється на весь перiод дiї форс-мажорних обставин та поновлюється з дня, наступного за днем закiнчення дiї таких обставин.
Пiдтвердженням форс-мажорних обставин є вiдповiдна довiдка Торгово-промислової палати України або iншої уповноваженої органiзацiї (органу) країни розташування сторони договору (контракту) або третьої країни вiдповiдно до умов договору.
Стаття 7. Визнати таким, що втратив чиннiсть, Декрет Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19 лютого 1993 року N 17-93 "Про порядок здiйснення розрахункiв в iноземнiй валютi" (Вiдомостi Верховної Ради України, 1993 р., N 17, ст. 186, N 49, ст. 462).
Президент України
Л. КУЧМА
м. Київ
Гость: ср, Липень 31, 2013 16:29
По-моему, были изменения... И сейчас 90 календарных дней.
Дмитрий: ср, Липень 31, 2013 17:15
Если у Вас экспорт- то 90 дней.
Если импорт- можете хоть 3 года не платить. По истечении 3 лет заплатите налог на прибыль от суммы инвойса (так слышал от бухов).
Гость: ср, Липень 31, 2013 17:38
А, если, импорт, предоплата... И осталась сумма предоплаты на счету Продавца... Он же в срок 90 дней должен вернуть деньги, а не 180!?
из Кременчуга: чт, Серпень 01, 2013 08:27
Да, если была предоплата, то в срок до 90 дней Вы или должны получить товар в полном объеме, или Вам должны вернуть деньги на счет.
qdpro-consult: чт, Серпень 01, 2013 12:49
Сообственно, ограничение в 90 дней и было изложено в Постанові Првління Національного банку (см. второе сообщение на эту тему).
Коментувати