Про об'єкти пiдвищеної небезпеки
Iз змiнами i доповненнями, внесеними
Законами України
вiд 15 травня 2003 року N 762-IV,
вiд 23 вересня 2010 року N 2562-VI,
вiд 16 жовтня 2012 року N 5459-VI,
вiд 9 квiтня 2014 року N 1193-VII
У цьому Законi наведенi нижче термiни вживаються у такому значеннi:
Стаття 2. Законодавство у сферi дiяльностi, пов'язаної з об'єктами пiдвищеної небезпеки
Вiдносини, пов'язанi з дiяльнiстю об'єктiв пiдвищеної небезпеки, регулюються Конституцiєю України, цим Законом, законами України та iншими нормативно-правовими актами.
Вiдносини, пов'язанi з дiяльнiстю об'єктiв пiдвищеної небезпеки в межах територiї виключної (морської) економiчної зони України та на континентальному шельфi, що здiйснюється на умовах угод про розподiл продукцiї, регулюються цим Законом з урахуванням особливостей, передбачених Законом України "Про угоди про розподiл продукцiї".
(статтю 2 доповнено частиною другою згiдно iз Законом України вiд 23.09.2010р. N 2562-VI) |
Державний нагляд та контроль у сферi дiяльностi, пов'язаної з об'єктами пiдвищеної небезпеки, здiйснюють уповноваженi законами органи влади, в тому числi центральнi органи виконавчої влади та їх територiальнi органи (у разi утворення), до вiдання яких вiдповiдно до закону вiднесенi питання:
(абзац перший частини першої статтi 3 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 16.10.2012р. N 5459-VI) |
забезпечення екологiчної безпеки та охорони навколишнього природного середовища;
державного нагляду (контролю) у сферах пожежної i техногенної безпеки;
(абзаци четвертий i п'ятий частини першої статтi 3 замiнено одним абзацом згiдно iз Законом України вiд 16.10.2012р. N 5459-VI, у зв'язку з цим абзаци шостий та сьомий вважати вiдповiдно абзацами п'ятим та шостим) |
санiтарно-епiдемiчної безпеки;
Державний нагляд i контроль за дiяльнiстю, пов'язаною з об'єктами пiдвищеної небезпеки, що провадиться вiдповiдно до умов угоди про розподiл продукцiї в межах територiї виключної (морської) економiчної зони України та на континентальному шельфi, здiйснюються з урахуванням особливостей, передбачених Законом України "Про угоди про розподiл продукцiї" та умовами вiдповiдної угоди про розподiл продукцiї".
(статтю 3 доповнено частиною другою згiдно iз Законом України вiд 23.09.2010р. N 2562-VI) |
координацiя роботи центральних органiв виконавчої влади у сферi дiяльностi, пов'язаної з об'єктами пiдвищеної небезпеки;
(абзац шостий статтi 4 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 16.10.2012р. N 5459-VI) |
надання дозволiв на спорудження та/або реконструкцiю, консервацiю (лiквiдацiю) об'єктiв пiдвищеної небезпеки в межах континентального шельфу та виключної (морської) економiчної зони України, якщо iнше не передбачено угодою про розподiл продукцiї;
(статтю 4 доповнено новим абзацом сьомим згiдно iз Законом України вiд 23.09.2010р. N 2562-VI, у зв'язку з цим абзац сьомий вважати вiдповiдно абзацом восьмим) |
здiйснення iнших функцiй, передбачених законами України та актами Президента України.
(назва статтi 6 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 16.10.2012р. N 5459-VI) |
До повноважень центральних органiв виконавчої влади у сферi дiяльностi, пов'язаної з об'єктами пiдвищеної небезпеки, належать:
(абзац перший статтi 5 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 16.10.2012р. N 5459-VI) |
здiйснення контролю за додержанням вимог законодавства суб'єктами господарської дiяльностi;
органiзацiя разом з вiдповiдними центральними органами виконавчої влади прийняття до експлуатацiї об'єктiв пiдвищеної небезпеки, сфера екологiчного впливу дiяльностi яких згiдно з дiючими нормами включає вiдповiдну територiю;
(абзац четвертий статтi 6 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 16.10.2012р. N 5459-VI) |
вжиття заходiв для вiдшкодування шкоди, заподiяної внаслiдок аварiй та надзвичайних ситуацiй;
абзац третiй статтi 7 виключено
(згiдно iз Законом України вiд 09.04.2014р. N 1193-VII) |
здiйснення iнших повноважень, передбачених законами.
Стаття 8. Обов'язки суб'єктiв господарської дiяльностi
Суб'єкт господарської дiяльностi зобов'язаний:
забезпечувати експлуатацiю об'єктiв пiдвищеної небезпеки з додержанням мiнiмально можливого ризику;
Обов'язки, передбаченi частиною першою цiєї статтi, у разi укладення угоди про розподiл продукцiї вiдповiдно до вимог Закону України "Про угоди про розподiл продукцiї" пiдлягають виконанню з урахуванням таких особливостей:
дiяльнiсть з використанням об'єкта (об'єктiв) пiдвищеної небезпеки на пiдставi угоди про розподiл продукцiї провадиться виключно в межах умов, передбачених такою угодою;
усi дозволи та дозвiльнi документи, передбаченi цим Законом, при виконаннi угоди про розподiл продукцiї в межах територiї виключної (морської) економiчної зони України та на континентальному шельфi надаються iнвестору в порядку, встановленому Кабiнетом Мiнiстрiв України.
(статтю 8 доповнено частиною другою згiдно iз Законом України вiд 23.09.2010р. N 2562-VI) |
Стаття 9. Iдентифiкацiя об'єктiв пiдвищеної небезпеки
Нормативи порогової маси небезпечних речовин встановлюються Кабiнетом Мiнiстрiв України.
Стаття 11. Плани локалiзацiї i лiквiдацiї аварiй на об'єктах пiдвищеної небезпеки
План локалiзацiї i лiквiдацiї аварiй погоджують центральнi органи виконавчої влади, що забезпечують формування та реалiзують державну полiтику у сферах цивiльного захисту, пожежної i техногенної безпеки.
(частина третя статтi 11 у редакцiї Закону України вiд 16.10.2012р. N 5459-VI) |
План локалiзацiї i лiквiдацiї аварiй переглядається кожнi 5 рокiв.
При внесеннi змiн i доповнень до плану локалiзацiї i лiквiдацiї аварiй суб'єкти господарської дiяльностi та iншi юридичнi i фiзичнi особи, якi повиннi брати участь у виконаннi протиаварiйних заходiв, надають центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної полiтики у сферi цивiльного захисту, та центральному органу виконавчої влади, що реалiзує державну полiтику у сферах пожежної i техногенної безпеки, вiдповiдну для цього iнформацiю.
(частина шоста статтi 11 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 16.10.2012р. N 5459-VI) |
Обсяг, змiст, форма i порядок надання iнформацiї встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну полiтику у сферах цивiльного захисту, пожежної i техногенної безпеки.
(частина сьома статтi 11 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 16.10.2012р. N 5459-VI) |
Центральнi органи виконавчої влади, що забезпечують формування та реалiзують державну полiтику у сферах цивiльного захисту, пожежної i техногенної безпеки, протягом 10 днiв пiсля затвердження плану локалiзацiї та лiквiдацiї аварiй надають через засоби масової iнформацiї вiдомостi, необхiднi для виконання населенням правил поведiнки i дiй в екстремальних ситуацiях, передбачених цим планом.
(частина восьма статтi 11 у редакцiї Закону України вiд 16.10.2012р. N 5459-VI) |
Стаття 12. Порядок будiвництва i/або реконструкцiї об'єктiв пiдвищеної небезпеки
Будiвництво (реконструкцiя) об'єктiв пiдвищеної небезпеки здiйснюється суб'єктами господарювання вiдповiдно до Закону України "Про регулювання мiстобудiвної дiяльностi".
(стаття 12 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законами України вiд 15.05.2003р. N 762-IV, вiд 16.10.2012р. N 5459-VI, у редакцiї Закону України вiд 09.04.2014р. N 1193-VII) |
(стаття 13 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законами України вiд 15.05.2003р. N 762-IV, вiд 16.10.2012р. N 5459-VI, виключена згiдно iз Законом України вiд 09.04.2014р. N 1193-VII) |
Стаття 14. Розслiдування аварiй на об'єктах пiдвищеної небезпеки
Стаття 15. Надання iнформацiї та право на одержання iнформацiї про об'єкти пiдвищеної небезпеки
Суб'єкт господарської дiяльностi вiдповiдно до закону надає вiдповiдним центральним органам виконавчої влади, визначених статтею 3 цього Закону, мiсцевим органам виконавчої влади, органам мiсцевого самоврядування та засобам масової iнформацiї, у тому числi i тим, засновником яких є органи мiсцевого самоврядування, iнформацiю про об'єкти пiдвищеної небезпеки, якi перебувають у його власностi або у користуваннi.
(частина перша статтi 15 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 16.10.2012р. N 5459-VI) |
Суб'єкт господарської дiяльностi повiдомляє центральнi органи виконавчої влади, що реалiзують державну полiтику у сферах цивiльного захисту, охорони працi, пожежної i техногенної безпеки, здiйснення державного нагляду (контролю) у сферi охорони навколишнього природного середовища, про всi аварiйнi ситуацiї, розвиток яких призвiв або мiг призвести до аварiї.
(частина друга статтi 15 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 16.10.2012р. N 5459-VI) |
Центральнi органи виконавчої влади, що реалiзують державну полiтику у сферах цивiльного захисту, пожежної i техногенної безпеки, здiйснення державного нагляду (контролю) у сферi охорони навколишнього природного середовища, забезпечують оброблення одержаної вiдповiдно до закону iнформацiї про дiяльнiсть об'єктiв пiдвищеної небезпеки та надають її мiсцевим органам виконавчої влади, органам мiсцевого самоврядування, суб'єктам господарської дiяльностi та iншим заiнтересованим особам, а також у встановленому порядку iнформують населення про аварiйнi ситуацiї, що виникають на об'єктах пiдвищеної небезпеки.
(частина третя статтi 15 у редакцiї Закону України вiд 16.10.2012р. N 5459-VI) |
Стаття 16. Вiдшкодування шкоди, заподiяної аварiєю на об'єктi пiдвищеної небезпеки
Стаття 17. Вiдповiдальнiсть за порушення вимог цього Закону
Порушення вимог цього Закону тягне за собою вiдповiдальнiсть згiдно з законами України.
Стаття 18. Мiжнародне спiвробiтництво
Стаття 19. Прикiнцевi положення
1. Цей Закон набирає чинностi з дня його опублiкування.
3. Пункт 3 статтi 19 виключено
(згiдно iз Законом України вiд 09.04.2014р. N 1193-VII) |
4. Кабiнету Мiнiстрiв України протягом шести мiсяцiв з дня набрання чинностi цим Законом:
привести свої нормативно-правовi акти у вiдповiднiсть iз цим Законом;
5. Статтю 6 Закону України "Про страхування" (Вiдомостi Верховної Ради України, 1996 р., N 18, ст. 78; 1998 р., N 2, ст. 4, N 11-12, ст. 50; 1999 р., N 4, ст. 35; 2000 р., N 19, ст. 143) доповнити пунктом 291 такого змiсту:
Президент України | Л.КУЧМА |
м. Київ
18 сiчня 2001 року
N 2245-III