ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА РЕГIОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
НАКАЗ
м. Київ
16 лютого 1999 року | N 83 |
---|
"Про затвердження тимчасового порядку митного
оформлення вантажiв, що пiдлягають експортному
контролю"
Вiдповiдно до наказу ДМСУ вiд 20.01.99р. N 38, зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 05.02.99р. за N 73/3366,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити та ввести в дiю з 15.02.99р. "Тимчасовий порядок митного оформлення вантажiв, що пiдлягають експортному контролю".
2. Проводити митне оформлення вантажiв, що пiдлягають експортному контролю в ТВВ-8.
3. Начальникам оперативних пiдроздiлiв, в яких проводилося митне оформлення вантажiв, що пiдлягають експортному контролю, передати всi матерiали в ТВВ-8.
4. Начальнику ВМС Кузнiк В.I., начальнику ВМПД Кульбако Ю.О. призначити уповноважених осiб iнспекторського складу для оформлення вантажiв, що пiдлягають експортному контролю, надати списки в сектор мобiлiзацiйної пiдготовки та режимно-таємної роботи.
5. Начальнику сектора мобiлiзацiйної пiдготовки та режимно-таємної роботи Сакунову В.П. забезпечити оформлення допускiв до роботи з таємною документацiєю.
6. Контроль за виконанням положень "Тимчасового порядку митного оформлення вантажiв, що пiдлягають експортному контролю" покласти на начальника ТВВ-8 Кiнзерського Ю.О.
7. Загальний контроль виконання наказу покласти на заступника начальника митницi Ольховика О.М.
Начальник Київської регiональної митницi |
Симонов 0.I. |
Тимчасовий порядок митного оформлення вантажiв, що пiдлягають експортному контролю.
Даний порядок розроблено з метою визначення процедури митного оформлення при перемiщеннi через митний кордон України вантажiв, що пiдлягають експортному контролю у вiдповiдностi до вимог Митного Кодексу України, Положення про державний експортний контроль затвердженого Указом Президента України вiд 13.02.98р. N117, постанов Кабiнету Мiнiстрiв України, якi визначають порядок перемiщення через митний кордон товарiв, що контролюються в галузi експортного контролю, наказу ДМСУ N38 вiд 20.01.99 року, зареєстрованого у Мiнiстерствi юстицiї 5.02.99р. за N73/3366, Iнструкцiї про порядок оформлення та використання дозволiв на право здiйснення вивезення, ввезення та транзиту товарiв, що пiдлягають експортному контролю, яка затверджена Наказом Державної Служби Експортного Контролю України вiд 3.08.98 року N 163, зареєстрованого у Мiнiстерствi юстицiї 10.09.98р. за N560/3000, наказу ДМСУ N592 вiд 31.12.96 року "Про затвердження Положення про вiдкриття та експлуатацiю митних лiцензiйних складiв", листiв ДМКУ N11/3-69 вiд 11.01.94 року, N11/3-1713 вiд 18.04.95 року та "Технологiї митного оформлення листiв-узгоджень пiдроздiлами Київської митницi".
1.Загальнi положення.
Товари, обладнання та технологiї, щодо яких згiдно вимог чинного законодавства України встановлено режим експортного контролю, пiдлягають обов'язковому декларуванню в митних органах України на пiдставi спецiального дозволу (надалi - Дозвiл) Державної Служби Експортного Контролю (надалi - ДСЕК).
Декларування здiйснюється на пiдставi Дозволу ДСЕК ( в окремих випадках при наявностi додаткових дозволiв iнших контролюючих органiв) шляхом подання заповненої належним чином ВМД.
Митне оформлення вантажiв, що пiдлягають експортному контролю, проводиться iнспекторським складом, який має допуск встановленої форми для роботи з документами, що мiстять державну таємницю, згiдно своїх функцiональних обов'язкiв в оперативному пiдроздiлi, на умовах, що оформлення даного вантажу входить до компетенцiї оперативного пiдроздiлу.
Перелiк уповноважених осiб iнспекторського складу затверджується наказом начальника Київської регiональної митницi.
2. Декларування товарiв, обладнання та технологiй, що пiдлягають експортному контролю.
Декларування вантажiв здiйснюється шляхом подання в митний орган ВМД (форма МД-2, МД-З) згiдно вимог нормативних актiв ДМСУ незалежно вiд їх вартостi.
При митному оформленнi вантажiв ВМД заповнюється в загальному порядку. В графi 44 пiд номером 6.3 вказується номер i дата видачi дозволу ДСЕК на експорт, iмпорт та транзит товару, обладнання або технологiї, що пред'являється для митного оформлення. В графi 13 проставляється символ "1".
Пiдприємство, яке проводить декларування вантажу, що пiдлягає експортному контролю, зобов'язане:
1. За три доби до митного оформлення надати митним органам документи, якi мiстять вiдомостi, що необхiднi для здiйснення митного контролю та оформлення, сплатити необхiднi податки та збори.
2. Надати змогу митним органам здiйснити контроль вантажiв, що перемiщуються через митний кордон України.
3. Документи, необхiднi для митного оформлення вантажiв, що пiдлягають експортному контролю.
1. Картка облiку в ТВВ-8, або лист-узгодження з iншою митницею ( або iншим вiддiлом КРМ, згiдно з додатком 1, якщо оформлення та догляд конкретного, пiдконтрольного ДСЕК, вантажу входить виключно до компетенцiї вiддiлу КРМ, що проводить митне оформлення, згiдно Дозволу ДСЕК).
2. Вантажна митна декларацiя форми МД-2; МД-3;
3. Оформлений згiдно встановленої Iнструкцiї дозвiл ДСЕК (при необхiдностi, додаток до нього) або висновок ДСЕК;
4. Договiр/контракт;
5. Специфiкацiя;
6. Пакувальний лист;
7. Рахунок-фактура/iнвойс або iнший документ що пiдтверджує вартiсть;
8. Товаро-транспортнi документи на вантаж;
9. Iншi документи, що передбаченi чинним законодавством України;
В разi потреби, додатковi дозволи iнших контролюючих органiзацiй.
4. Митне оформлення.
Митне оформлення вантажу проводиться згiдно встановленого порядку за кожним дозволом зазначеному в ньому митним органом (митницею оформлення).
4.1. Попередня перевiрка документiв.
Iнспектор перевiряє документи на вiдповiднiсть вимогам чинного законодавства України, наявнiсть дозволу ДСЕК та додаткiв до нього. Перевiряє вiдповiднiсть даних зазначених в контрактi, дозволi, контрактi, специфiкацiях, пакувальних листах, рахунках-фактурах та товаро-транспортних документах з даними зазначеними у ВМД.
4.1.1. Митне оформлення при ввезеннi/вивезеннi товарiв, обладнання та технологiй.
При вiдсутностi
зауважень при митному оформленi:
в гр. Д ВМД проставляється штамп
"ПМК" прiзвище та пiдпис iнспектора, який
прийняв ВМД до митного оформлення;
присвоюється номер ВМД та
проводиться реєстрацiя у журналi обiку ВМД;
в ТСД проставляється штамп
"ПМК".
При наявностi зауважень
щодо митного оформлення:
ВМД заповнено з порушенням чинного
законодавства щодо заповнення ВМД;
ВМД подано без повного комплекту
документiв, необхiдного для митного оформлення;
в iнших випадках, передбачених
чинним законодавством.
ВМД для митного оформлення не
приймається та обов'язково заповнюється картка
вiдмови у митному оформленi згiдно з порядком
встановленим ДМСУ.
Митне оформлення товарiв,
обладнання та технологiй на пiдставi дозволу
здiйснюється в межах його загальної кiлькостi (
квоти), зазначеної в ньому, та протягом
визначеного термiну дiї.
4.1.2. Митне оформлення тимчасового вивезення/ввезення товарiв, обладнання та технологiй.
Митне оформлення при тимчасовому вивезеннi/ввезенi по визначеним "операцiям з майном", а саме: оренда, ремонт (гарантiйний, капiтальний), спiльна пiдприємницька дiяльнiсть та iншi проводиться згiдно порядку встановленого наказом ДМСУ вiд 16.12.98р. N 784, iз зобов'язанням про зворотнє ввезення/вивезення, на пiдставi Дозволу ДСЕК, який подається разом з iншими необхiдними документами.
В окремих випадках, а саме в разi тимчасового вивезення/ввезення майна для демонстрацiї на виставках, ярмарках, з метою маркетингу, випробувань та з iншими подiбними цiлями, якi не передбачають переходу права власностi на вантаж, митне оформлення проводиться на пiдставi висновку ДСЕК. У висновку має бути зазначена назва виставки (ярмарки), мiсце її проведення, термiн експонування вантажу, заявник, експортер (iмпортер), найменування вантажу, код ТН ЗЕД, кiлькiсть, а також особливi умови вивезення/ввезення, якщо їх визначено.
При вiдсутностi зауважень при митному оформленнi iнспектор проставляє на рахунках-фактурах/iнвойсах, пакувальних листах, специфiкацiях, товаро-транспортних документах, 4-х примiрниках ВМД штамп "Пiд митним контролем".
Зворотнє ввезення/вивезення вантажiв здiйснюється в загальному порядку без подання додаткового дозволу, якщо iнше не передбачено роздiлом 20 ( особливi умови) вiдповiдного Дозволу.
4.2. Контроль нарахування митних платежiв.
Контроль нарахування митних платежiв проводиться виключно групою ВМП та Д при ТВВ КРМ, якому надано повноваження, щодо оформлення вантажiв пiдконтрольних ДСЕК.
Iнспектор групи ВМП та Д приймає ВМД для контролю за умови наявностi:
картки облiку в ТВВ-8 (листа узгодження з iнших ТВВ КРМ);
на ВМД штампу "ПМК" N ВМД, особистого пiдпису iнспектора, який проводив попередню перевiрку документiв;
повного комплекту документiв необхiдного для митного оформлення.
Iнспектор групи ВМП та Д при ТВВ проводить перевiрку:
заборгованостi по сплатi митних платежiв, податкiв та пред'явлених звiтних документiв;
вiдповiдностi даних, заявлених у графах ВМД, контроль за правiльнiстю заповнення яких покладено на ВМП та Д згiдно з "Технологiєю митного оформлення" вiд 27.08,97 р.;
при вiдсутностi зауважень проводиться зписання коштiв по ПД, що фiксується у гр. С ВМД, проставляється номерний штамп "Сплачено", дата та засвiдчується пiдписом на 5-ти аркушах ВМД;
ВМД разом з iншими документами направляється для подальшого митного оформлення та догляду;
У разi вiдмови у митному оформленнi iнспектор ВМП та Д на зворотньому боцi ВМД пише причину вiдмови, яку засвiдчує особистим пiдписом та пiдписом старшого групи ВМП та Д, та направляє суб'єкта ЗЕД до керiвництва ТВВ для прийняття рiшення або оформлення картки вiдмови.
4.3. Облiк статистичних даних.
Суб'єкт ЗЕД звертається до групи вiддiлу митної статистики в ТВВ, якому надано повноваження по митному оформленню вантажiв, що пiдлягають експортному контролю, з електронною копiєю ВМД.
Iнспектор групи статистики здiйснює перевiрку реквiзитiв суб'єкта ЗЕД, статистичних даних заявлених у ВМД та електроннiй копiї, вносить цi данi у базу даних Київської регiональної митницi та робить на ВМД вiдмiтку про реєстрацiю електронної копiї.
4.4. Митний догляд.
Митний догляд здiйснюється у зонi митного контролю ТВВ або в спецiальному примiщеннi вiдправника/отримувача в присутностi представника пiдприємства (або його уповноваженого представника) та особи, що проводила декларування вантажу.
Iнспектор, що проводить митний догляд вантажу:
перевiряє наявнiсть та непошкодженнiсть митного забезпечення (при iмпортi);
перевiряє вiдповiднiсть вiдомостей про вид та кiлькiсть вантажу у ВМД наявному вантажу;
накладає митне забезпечення ( при експортi).
За догляд вантажу у зонi митного контролю ТВВ або у примiщеннi вiдправника/отримувача справляються вiдповiднi збори згiдно дiючого законодавства.
4.5. Завершення митного оформлення.
Пiсля митного догляду та при вiдсутностi зауважень груп вiддiлiв митної статистики та платежiв iнспектор оперативного пiдроздiлу проставляє вiдбиток особистої номерної печатки на товаро-транспортних документах, 5-ти примiрниках ВМД та реєструє ВМД в окремому журналi з присвоєнням їй вiдповiдного порядкового номера.
При завершеннi митного оформлення iнспектор робить на зворотньому боцi Дозволу або додатку до нього запис :
N ВМД;
кiлькiсть оформленого товару, обладнання чи технологiй згiдно з кодом ТН ЗЕД в одиницях вимiру;
залишок;
засвiдчує штампом "ПМК", особистою номерною печаткою та пiдписом.
При наявностi дозволiв iнших контролюючих органiзацiй, в них, робиться аналогiчний запис.
Пiсля закiнчення митного оформлення власнику вантажу або його уповноваженому представнику видається пiд роспис необхiдна кiлькiсть екзмплярiв ВМД та необхiдний пакет документiв.
У справах митницi оформлення залишається оригiнал Дозволу та додаток до нього разом з iншими документами згiдно з встановленим порядком митного оформлення.
Iнспектор, який завершував митне оформлення, реєструє в журналi облiку перевiзнi документи, якi передаються у вiддiл контролю за доставленням вантажiв мiж митницями.
В разi закiнчення строку дiї дозволу та/або вичерпання квоти, зазначеної в ньому, митне оформлення товару, обладнання чи технологiй за цим дозволом припиняється. Дозвiл та додаток до нього з необхiдними вiдмiтками передається до архiву митницi.
5. Особливi випадки митного оформлення товарiв, обладнання та технологiй.
5.1.1. Лист-узгодження при змiнi митницi оформлення з Київської регiональної на iншу.
Якщо у Дозволi визначено митницю оформлення ( роздiл 8.1) Київська регiональна, а вантаж фактично знаходиться у регiонi дiяльностi iншої митницi, i перемiщення його в КРМ неможливо або недоцiльно то суб'єкту ЗЕД оформлюється лист-узгодження, при наявностi письмового узгодження з ДМСУ ( управлiння експортного контролю) про змiну митницi оформлення, в кожному конкретному випадку
При цьому для митного оформлення листа-узгодження подаються:
заповнений згiдно встановленого зразку лист;
дозвiл ДСЕК та письмове узгодження з ДМСУ про змiну митницi оформлення ( оригiнал та копiя);
контракт/договiр;
картка реєстрацiї та лист-узгодження з iншою митницею ( або iншим вiдцiлом КРМ, згiдно з додатком 1, якщо оформлення та догляд конкретного, пiдконтрольного ДСЕК, вантажу входить виключно до компетенцiї вiддiлу КРМ, що проводить митне оформлення, згiдно Дозволу ДСЕК);
iннши документи, що вказанi у листi-узгодженнi.
Оригiнал дозволу та письмове узгодження з ДМСУ про змiну митницi оформлення знаходиться у справах ТВВ, якому надано повноваження по митному оформленню вантажiв, пiдконтрольних ДСЕК. Копiї документiв митного оформлення надсилаються митницею оформлення в митницю, що надала лист-узгодження в термiн не бiльше 5 дiб.
5.1.2. Лист-узгодження при митницi оформлення iнший, нiж Київська регiональна.
Суб'єкт ЗЕД оформлює лист-узгодження на загальних пiдставах, при цьому для митного оформлення листа-узгодження надаються:
лист-узгодження встановленого зразку;
дозвiл ДСЕК ( оригiнал та копiя);
контракт/договiр;
картка облiку в ТВВ (копiя) та лист-узгодження з iншим вiддiлом, якщо оформлення, пiдконтрольного ДСЕК, вантажу входить виключно до комцетендiї вiддiлу, що проводить митне оформлення (див. додаток 1);
iнши документи, що вказанi у листi-узгодженнi.
На зворотньонiй сторонi дозволу робиться запис "Надано листузгодження в ..... митницю на .....( кiлькiсть в одиницях вимiру) вантажу. У справах вiддiлу залишається копiя дозволу.
5.2. Розмiщення вантажiв на митних лiцензiйних складах.
Розмiщення товарiв на митних лiцензiй них складах здiйснюється за умови наявностi письмового дозволу ЦА ДМСУ.
5.3. Розмiщення вантажiв на складi отримувача для зберiгання пiд митним контролем.
Розмiщення на складi отримувача для зберiгання пiд митним контролем товарiв, обладнання та технологiй, що пiдлягають експортному контролю, можливе тiльки в складських примiщеннях, якi вiдповiдають умовам зберiгання даних вантажiв пiсля отримання дозволу керiвництва КРМ.
В виключних випадках для оперативного вирiшення питання, щодо розмiщення на вiдповiдальне зберiгання вантажiв, рiшення може приймати начальник оперативного пiдроздiлу при узгодженнi з керiвництвом КРМ.
Питання, якi не знайшли
вiдображення в цiй технолоiї вирiшуються
керiвником пiдроздiлу, якому надано повноваження
по митному оформленню вантажiв, що пiдлягають
експортному контролю, з вiддiлом Експортного
Контролю ДМСУ, при погодженнi з керiвництвом КРМ.
Додаток 1 до Технологiї митного оформлення вантажiв, що пiдлягають експортному контролю. |
Начальнику Київської Регiональної митницi Начальнику ТВВ-___ Начальнику ТВВ-8. 1. Пiдприємство_________________________________________________ (повна назва пiдприємства) код ЗУКПО _________; юридична адреса ________________________________________________ 2. Банкiвськi вiдомостi: банк ______________________________________________; (назва банку, адреса) ГРН/р ______ МФО ________ код ЗУКПО _______________; банк ______________________________________________; (назва банку, адреса) вал/р ____ МФО _______ код ЗУКПО ___________. 3. Згiдно контракту N _______ вiд __________ та на пiдставi Дозволу ДСЕК N ________ вiд _________, прошу дозволити митне оформлення вантажу в ТВВ-8. Керiвник пiдприємства (пiдпис) П.I.Б. (мп) ТВВ_ не заперечує проти митного оформлення вантажу в ТВВ-8. Виконавець ________________; Начальник ТВВ- _____________.