МIНIСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
Н А К А З
18.12.2002 | N 898 |
---|
Про впорядкування системи оформлення, видачi,
використання та облiку дозволiв на мiжнароднi
вантажнi перевезення автомобiльним транспортом
З метою ефективного використання та прозорого розподiлу дозволiв на мiжнароднi перевезення вантажiв автомобiльним транспортом НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Тимчасовий порядок оформлення i видачi дозволiв на поїздку по територiях iноземних держав при виконаннi перевезень вантажiв автомобiльним транспортом у мiжнародному сполученнi, їх обмiну та облiку та Порядок оформлення, видачi, використання, облiку та звiтностi дозволiв Європейської конференцiї мiнiстрiв транспорту (ЄКМТ) на перевезення вантажiв автомобiльним транспортом мiж країнами - членами ЄКМТ.
2. Встановити чиннiсть вищезазначених нормативних документiв з 16.12.2002 р.
3. Вiдповiдальним за впровадження i виконання Тимчасового порядку оформлення i видачi дозволiв на поїздку по територiях iноземних держав при виконаннi перевезень вантажiв автомобiльним транспортом у мiжнародному сполученнi, їх обмiну та облiку та Порядку оформлення, видачi, використання, облiку та звiтностi дозволiв Європейської конференцiї мiнiстрiв транспорту (ЄКМТ) на перевезення вантажiв автомобiльним транспортом мiж країнами - членами ЄКМТ призначити директора Державного департаменту автомобiльного транспорту України.
4. Вважати такими, що втратили чиннiсть, Порядок оформлення i видачi дозволiв на поїздку по територiях iноземних держав при виконаннi перевезень вантажiв автомобiльним транспортом у мiжнародному сполученнi, їх обмiну та облiку вiд 27.12.2001 р., Доповнення та змiни до Порядку оформлення i видачi дозволiв на поїздку по територiях iноземних держав при виконаннi перевезень вантажiв автомобiльним транспортом у мiжнародному сполученнi, їх обмiну та облiку вiд 20.05.2002 р., Порядок оформлення, видачi, використання, облiку та звiтностi дозволiв Європейської конференцiї мiнiстрiв транспорту (ЄКМТ) на перевезення вантажiв автомобiльним транспортом мiж країнами - членами ЄКМТ вiд 27.01.97 р.
5. Створити Комiсiю у складi представникiв Мiнiстерства транспорту України, Державного департаменту автомобiльного транспорту, СМАП України, ДержавтотрансНДIпроекту, АсМАП України (за згодою) для здiйснення аналiзу ефективностi використання українськими перевiзниками дозволiв, розгляду виявлених порушень, вироблення заходiв впливу до порушникiв-перевiзникiв i пiдготовки пропозицiй щодо удосконалення системи оформлення, видачi, використання та облiку дозволiв на мiжнароднi вантажнi перевезення автомобiльним транспортом.
6. Державному департаменту автомобiльного транспорту прийняти до виконання розподiл дозволiв ЄКМТ на 2003 р. за типами згiдно з додатком.
7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Державного секретаря Мiнiстерства транспорту України Е.Ф.Абдуллаєва.
Мiнiстр | Г.М.Кiрпа |
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Мiнiстерства транспорту України 18.12.2002 N 898 |
ТИМЧАСОВИЙ ПОРЯДОК
оформлення i видачi дозволiв на поїздку по
територiях iноземних держав при виконаннi
перевезень вантажiв автомобiльним транспортом у
мiжнародному сполученнi, їх обмiну та облiку
1. Загальнi положення
1.1. Тимчасовий порядок оформлення i видачi дозволiв на поїздку по територiях iноземних держав при виконаннi перевезень вантажiв автомобiльним транспортом у мiжнародному сполученнi, їх обмiну та облiку (далi - Порядок) розроблено вiдповiдно до положень мiжурядових угод про мiжнародне автомобiльне сполучення, що укладенi Кабiнетом Мiнiстрiв України з урядами iноземних держав (далi - мiжурядовi угоди), та положень Закону України "Про автомобiльний транспорт".
1.2. Порядок регулює дiяльнiсть щодо обмiну дозволами мiж державами на виконання перевезень вантажiв автомобiльним транспортом у мiжнародному сполученнi, оформлення i видачу їх перевiзникам, контролю за використанням дозволiв та їх облiк.
1.3. Перевезення вантажiв автомобiльним транспортом по територiях iноземних держав або транзитом через їхнi територiї виконується українськими перевiзниками вiдповiдно до положень мiжурядових угод на основi належним чином оформлених дозволiв, якщо iнший порядок не передбачено положеннями мiжурядових угод.
1.4. Термiни, якi використовуються у цьому Порядку:
дозвiл - документ, який дає право на використання транспортного засобу для мiжнародного автомобiльного перевезення вантажу або слiдування без вантажу по територiї iноземної держави;
квота - максимальна кiлькiсть дозволiв на проїзд транспортного засобу з однiєї країни в iншу протягом визначеного перiоду;
транспортний засiб - зареєстрований в Українi автомобiльний транспортний засiб або комбiнацiя транспортних засобiв, в якiй хоча б автомобiльний транспортний засiб зареєстровано в Українi i призначений для перевезення вантажiв;
перевiзник - будь-яка фiзична чи юридична особа, яка здiйснює перевезення вантажiв на комерцiйнiй основi або за власний рахунок у вiдповiдностi з законами i правилами України;
зелений вантажний автомобiль - автомобiль, який вiдповiдає вимогам рiвня ЄВРО-1 щодо шуму та викидiв забруднюючих речовин i має вiдповiдний сертифiкат заводу-виробника або його офiцiйного представника;
особливо зелений та безпечний вантажний автомобiль - автомобiль, який вiдповiдає вимогам рiвня ЄВРО-2 щодо шуму та викидiв забруднюючих речовин та вимогам безпеки (у тому числi i до причепа/напiвпричепа) i має такi сертифiкати:
- сертифiкат вiдповiдностi вимогам щодо шуму та викидiв забруднюючих речовин (екологiчний);
- сертифiкат вiдповiдностi вимогам безпеки (окремо для автомобiля-тягача i причепа/напiвпричепа) (безпеки);
- сертифiкати вiдповiдностi вимогам придатностi до експлуатацiї, що виданi ДержавтотрансНДIпроектом згiдно з Резолюцiєю ЄКМТ CEMT/CM(2001)9/Final (окремо для автомобiля-тягача i причепа/напiвпричепа);
ЄВРО-3 безпечний вантажний автомобiль - автомобiль, який вiдповiдає вимогам рiвня ЄВРО-3 щодо шуму та викидiв забруднюючих речовин та вимогам безпеки (у тому числi i до причепа/напiвпричепа) i має такi сертифiкати:
- сертифiкат вiдповiдностi вимогам до шуму та викидiв забруднюючих речовин (екологiчний);
- сертифiкат вiдповiдностi вимогам безпеки (окремо для автомобiля-тягача i причепа/напiвпричепа) (безпеки);
- сертифiкат вiдповiдностi вимогам придатностi до експлуатацiї, що виданi ДержавтотрансНДIпроектом згiдно з Резолюцiєю ЄКМТ CEMT/CM(2001)9/Final (окремо для автомобiля-тягача i причепа/напiвпричепа).
1.5. Квота дозволiв для України на наступний рiк визначається на засiданнях Змiшаних комiсiй з питань мiжнародних автомобiльних перевезень (далi - Змiшанi комiсiї), що створенi компетентними органами країн - договiрних сторiн мiжурядових угод або на мiжвiдомчих переговорах.
1.6. У вiдповiдностi до положень мiжурядових угод дозволи можуть бути таких видiв:
двостороннiй - дозвiл дає право на здiйснення поїздки з вантажем або без нього мiж пунктом, розташованим на територiї України, i пунктом, розташованим на територiї iноземної держави, яка вказана в дозволi (туди та у зворотному напрямку);
транзитний - дозвiл, який дає право на здiйснення поїздки з вантажем або без нього через територiю держави, вказаної в дозволi, яка не є країною завантаження або розвантаження (туди та у зворотному напрямку);
унiверсальний - дозвiл, який дає право на здiйснення поїздки з вантажем або без нього як транзитом, так i в двосторонньому сполученнi (туди та у зворотному напрямку); до/з третiх країн - дозвiл, який дає право на здiйснення поїздки з вантажем iз пункту, розташованого на територiї держави, яка вказана в дозволi, до третьої держави або з третьої держави в пункт, розташований на територiї держави, яка вказана в дозволi.
1.7. Мiжурядовими угодами або протоколами Змiшаних комiсiй можуть установлюватись iншi види дозволiв.
2. Узгодження квоти дозволiв на поїздку по територiях iноземних держав при виконаннi перевезення вантажiв автомобiльним транспортом у мiжнародному сполученнi, їх обмiн та облiк
2.1. Узгодження квоти дозволiв з урахуванням потреби українських перевiзникiв здiйснює Мiнiстерство транспорту України або уповноважений ним Державний департамент автомобiльного транспорту на засiданнях Змiшаних комiсiй або згiдно з порядком, який передбачений положеннями мiжурядових угод.
2.2. Напередоднi проведення засiдань Змiшаних комiсiй або iнших переговорiв, якi передбаченi положеннями мiжурядових угод, Державний департамент автомобiльного транспорту спiльно iз Службою мiжнародних автомобiльних перевезень, яка передбачена статтями 15, 66 та 70 Закону України "Про автомобiльний транспорт" (далi - СМАП), та з урахуванням пропозицiй Асоцiацiї мiжнародних автомобiльних перевiзникiв України (далi - АсМАП) готує пропозицiї Мiнiстерства транспорту України стосовно квоти дозволiв держави, з якою проводяться переговори, i подає їх на затвердження Державним секретарем або уповноваженим ним заступником Державного секретаря.
2.3. На пiдставi протоколiв засiдань Змiшаних комiсiй або протоколiв переговорiв, у вiдповiдностi до наказу Мiнiстерства транспорту України або уповноваженого ним Державного департаменту автомобiльного транспорту СМАП здiйснює замовлення на виготовлення українських бланкiв дозволiв на в'їзд (увезення) та рух по Українi автотранспортного засобу в мiжнародному автомобiльному сполученнi.
2.4. Щорiчно до 20.12 за дорученням Мiнiстерства транспорту України Державний департамент автомобiльного транспорту або уповноважений ним СМАП здiйснює обмiн українських бланкiв дозволiв на iноземнi на пiдставi домовленостей, що досягнутi на засiданнях Змiшаних комiсiй або на переговорах. Обмiн оформлюється актом.
2.5. Одержанi Мiнiстерством транспорту України або, за його дорученням, Державним департаментом автомобiльного транспорту iноземнi бланки дозволiв передаються в повному обсязi в СМАП для їх оприбуткування, подальшого оформлення i використання вiтчизняними перевiзниками.
2.6. Бланки iноземних дозволiв пiдлягають обов'язковому поверненню, пiсля їх використання перевiзниками, у вiддiлення СМАП, розташованi в пунктах пропуску через державний кордон України.
3. Оформлення та видача дозволiв на поїздку по територiях iноземних держав при виконаннi перевезень вантажiв автомобiльним транспортом у мiжнародному сполученнi
3.1. Згiдно зi статтею 66 Закону України "Про автомобiльний транспорт" та повноваженнями, наданими Мiнiстерством транспорту України, оформлення та видачу дозволiв на поїздку по територiях iноземних держав при виконаннi перевезень вантажiв автомобiльним транспортом у мiжнародному сполученнi здiйснює СМАП.
3.2. СМАП оформляє i видає дозволи юридичним i фiзичним особам України, якi мають лiцензiю на мiжнароднi перевезення вантажiв та лiцензiйнi картки на транспортнi засоби, за умови, що транспортнi засоби вiдповiдають установленим технiчним нормам.
Для автомобiлiв, якi вiдповiдають вимогам ЄВРО-1, ЄВРО-2, ЄВРО-3 - комплект сертифiкатiв, необхiдний для категорiй "зелений", "особливо зелений i безпечний", "ЄВРО-3 безпечний" вантажний автомобiль вiдповiдно.
3.3. Оформлення та видача дозволiв проводиться вiддiленнями СМАП за фактом прибуття транспортного засобу при пред'явленнi лiцензiйної картки з обов'язковим занесенням отриманих дозволiв до реєстру видачi.
Реєстр видачi дозволiв ведеться згiдно з Положенням про реєстр, затвердженим директором Державного департаменту автомобiльного транспорту.
3.4. При оформленнi дозволiв до них заносяться такi реквiзити:
найменування перевiзника;
реєстрацiйний номер транспортного засобу;
пiдпис та номерний штамп посадової особи СМАП, що оформила дозвiл;
дата видачi.
3.5. Оформлення, видача та номерний облiк дозволiв здiйснюється з використанням комп'ютерного програмного забезпечення СМАП. Подальше отримання дозволiв забезпечується за умови повернення ранiше отриманих.
3.6. У разi дефiциту дозволiв Мiнiстерство транспорту, з урахуванням пропозицiй АсМАП України, може встановлювати спецiальнi умови видачi дозволiв для проїзду по територiях окремих iноземних держав, якi є обов'язковi для виконання.
3.7. Пiд час оформлення та видачi дозволiв перевiзник здiйснює вiдшкодування витрат згiдно з кошторисом, затвердженим Мiнiстерством транспорту.
4. Особливостi оформлення та видачi дозволiв окремих країн
4.1. Залежно вiд домовленостей, досягнутих на засiданнях Змiшаних комiсiй з окремими країнами, можуть бути встановленi додатковi умови видачi дозволiв, а саме:
дозволи на поїздку по територiї Росiї, Азербайджану, Грецiї, Казахстану та Югославiї на перевезення вантажiв до/з третiх країн оформляються та видаються перевiзникам СМАП
згiдно з розподiлом, який затверджується Державним секретарем Мiнiстерства транспорту або уповноваженим ним Заступником Державного секретаря з урахуванням пропозицiй АсМАП;
дозволи Австрiї оформлюються та видаються в пунктах пропуску на державному кордонi Австрiї тiльки на двостороннi перевезення;
багаторазовi дозволи на поїздку по територiї Францiї оформлюються та видаються вiддiленнями СМАП, а також пiдроздiлами центрального апарату СМАП. Зазначенi дозволи оформлюються разом з бортовим журналом на пiдприємство i можуть бути використанi будь-яким його транспортним засобом, заявленим перевiзником при одержаннi дозволiв, що вiдповiдає вимогам, викладеним у п. 3.2 цього Порядку.
4.2. Дозволи iноземних країн, що отримуються понад установлену за двосторонньою угодою квоту, оформляються та видаються перевiзникам тiльки на транспортнi засоби, що вiдповiдають вимогам до "особливо зеленого i безпечного" та "ЄВРО-3 безпечного" вантажного автомобiля.
5. Порядок використання та повернення дозволiв
5.1. При оформленнi i видачi дозволiв СМАП iнформує перевiзника про особливостi їх використання, а також про специфiку перевезень по територiї країн, для яких виданi дозволи.
5.2. Перевiзник, якому оформлений дозвiл, несе вiдповiдальнiсть за його правильне використання, збереження та своєчасне повернення. Передача дозволу iншому перевiзнику або одержання вiд особи, яка не передбачена цим порядком, та здiйснення будь-яких виправлень у ньому забороняються.
5.3. Бланки iноземних дозволiв є документами суворої звiтностi, їх облiк та зберiгання здiйснюються за правилами облiку та зберiгання бланкiв iноземних дозволiв.
5.4. Повернення використаних дозволiв, отриманих перевiзником iз занесенням до реєстру видачi, здiйснюється перевiзником у будь-якому вiддiленнi СМАП (за винятком дозволiв Австрiї) в пунктi пропуску через державний кордон України. При поверненнi використаних дозволiв працiвником вiддiлення СМАП у реєстрi видачi проставляються вiдмiтки про їх повернення (особистi пiдпис та печатка iнспектора вiддiлення СМАП, який прийняв використанi дозволи).
6. Контроль за оформленням, видачею, використанням та поверненням дозволiв на поїздку по територiях iноземних держав та аналiз ефективностi використання iноземних дозволiв
6.1. Мiнiстерство транспорту України, Державний департамент автомобiльного транспорту забезпечують контроль за оформленням, видачею, використанням, облiком та звiтнiстю дозволiв на поїздку по територiях iноземних держав українських перевiзникiв.
6.2. Керiвник СМАП несе вiдповiдальнiсть за дотримання працiвниками вiддiлень СМАП чинного законодавства та цього Порядку, контролює i вживає заходiв впливу щодо профiлактики та недопущення порушень.
6.3. До 15 числа мiсяця, наступного за звiтним кварталом, працiвники вiддiлень СМАП заносять iнформацiю про використанi бланки дозволiв до спецiального реєстру i передають його разом з бланками використаних дозволiв до центрального апарату СМАП для проведення контролю.
СМАП на пiдставi отриманих матерiалiв протягом мiсяця, наступного за звiтним кварталом, здiйснює аналiз ефективностi використання дозволiв i, у разi виявлення порушень, направляє клопотання Державному департаменту автомобiльного транспорту та АсМАП України про вжиття заходiв впливу до перевiзникiв. Дозволи i документи щодо дозволiв, якi були оформленi протягом попереднього перiоду, а також акт проведеного аналiзу СМАП надає комiсiї, призначенiй Мiнiстерством транспорту, для ознайомлення. До комiсiї входять представники апарату Мiнтрансу (голова комiсiї), Державного департаменту автомобiльного транспорту, АсМАП України (за згодою). Свiй висновок i пропозицiї комiсiя подає Державному секретарю для ознайомлення i, при необхiдностi, затвердження (погодження) коригуючи заходiв.
Використанi та невикористанi бланки дозволiв до першого квiтня року, наступного за звiтним, знищуються за рiшенням згаданої комiсiї.
6.4. Перевiзники, якi допустили порушення норм, визначених законодавством та/або цим Порядком, позбавляються права одержання дозволiв термiном - один квартал рiшенням Державного департаменту автомобiльного транспорту за пропозицiєю комiсiї.
6.5. СМАП щоденно через засоби масової iнформацiї та телекомунiкацiйного зв'язку iнформує перевiзникiв про кiлькiсть наявних у СМАП дозволiв (окремо щодо кожної країни), їх використання та про встановленi випадки порушень i їхнi наслiдки.
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Мiнiстерства транспорту України 18.12.2002 N 898 |
ПОРЯДОК
оформлення, видачi, використання, облiку щодо
дозволiв Європейської конференцiї мiнiстрiв
транспорту (ЄКМТ) на перевезення вантажiв
автомобiльним транспортом мiж країнами - членами
ЄКМТ
1. Загальнi положення
1.1. Порядок оформлення, видачi, використання, облiку щодо дозволiв ЄКМТ на перевезення вантажiв автомобiльним транспортом мiж країнами - членами ЄКМТ (далi - Порядок) розроблений згiдно з рiшеннями та Положеннями ЄКМТ, що регламентують здiйснення перевезень вантажiв на основi дозволiв ЄКМТ багаторазового використання.
1.2. Дозволи ЄКМТ дiйснi для перевезень вантажiв автомобiльним транспортом мiж країнами - членами ЄКМТ, а саме:
Австрiєю, Азербайджаном, Албанiєю, Бiлорусiєю, Бельгiєю, Болгарiєю, Боснiєю i Герцеговиною, Великобританiєю, Грецiєю, Грузiєю, Данiєю, Естонiєю, Iрландiєю, Iспанiєю, Iталiєю, Латвiєю, Литвою, Люксембургом, Македонiєю, Мальтою, Молдовою, Нiдерландами, Нiмеччиною, Норвегiєю, Польщею, Португалiєю, Росiйською Федерацiєю, Румунiєю, Словаччиною, Словенiєю, Туреччиною, Угорщиною, Україною, Фiнляндiєю, Францiєю, Хорватiєю, Чехiєю, Швецiєю, Швейцарiєю, Югославiєю, Вiрменiєю (країна - спостерiгач).
1.3. Мiнiстерство транспорту України отримує вiд секретарiату ЄКМТ багатосторонню квоту дозволiв i передає їх листом у Державний департамент автомобiльного транспорту України. Оприбуткування бланкiв дозволiв ЄКМТ, пiдготовку пропозицiй щодо розподiлу зазначених дозволiв, подання розподiлу на затвердження Державному секретарю Мiнiстерства транспорту України або посадовiй особi, ним уповноваженiй, та передачу дозволiв ЄКМТ до Служби мiжнародних автомобiльних перевезень (далi - СМАП) для оформлення i видачi українським перевiзникам здiйснює Державний департамент автомобiльного транспорту України.
1.4. Термiни, якi використовуються у зазначеному Порядку:
дозвiл - документ, який дає право на використання транспортного засобу для мiжнародного автомобiльного перевезення вантажу або слiдування без вантажу по територiї iноземної держави;
квота - максимальна кiлькiсть дозволiв на проїзд транспортного засобу з однiєї країни в iншу протягом визначеного перiоду;
транспортний засiб - зареєстрований в Українi автомобiльний транспортний засiб або комбiнацiя транспортних засобiв, в якiй хоча б автомобiльний транспортний засiб зареєстровано в Українi i призначений для перевезення вантажiв;
перевiзник - будь-яка фiзична чи юридична особа, яка здiйснює автомобiльне перевезення вантажiв на комерцiйнiй основi або за власний рахунок у вiдповiдностi з нацiональними законами i правилами України;
особливо зелений та безпечний вантажний автомобiль - автомобiль, який вiдповiдає вимогам рiвня ЄВРО-2 щодо шуму та викидiв забруднюючих речовин та вимогам безпеки (у тому числi i до причепа/напiвпричепа) i має такi сертифiкати:
- сертифiкат вiдповiдностi вимогам до шуму та викидiв забруднюючих речовин (екологiчний);
- сертифiкат вiдповiдностi вимогам безпеки (окремо для автомобiля-тягача i причепа/напiвпричепа) (безпеки);
- сертифiкати вiдповiдностi вимогам придатностi до експлуатацiї, що виданi ДержавтотрансНДIпроектом згiдно з Резолюцiєю ЄКМТ CEMT/CM(2001)9/Final (окремо для автомобiля-тягача i причепа/напiвпричепа).
ЄВРО-3 безпечний вантажний автомобiль - автомобiль, який вiдповiдає вимогам рiвня ЄВРО-3 щодо шуму та викидiв забруднюючих речовин та вимогам безпеки (у тому числi i до причепа/напiвпричепа) i має такi сертифiкати:
- сертифiкат вiдповiдностi вимогам до шуму та викидiв забруднюючих речовин (екологiчний);
- сертифiкат вiдповiдностi вимогам безпеки (окремо для автомобiля-тягача i причепа/напiвпричепа) (безпеки);
- сертифiкати вiдповiдностi вимогам придатностi до експлуатацiї, що виданi ДержавтотрансНДIпроектом, згiдно з Резолюцiєю ЄКМТ CEMT/CM(2001)9/Final (окремо для автомобiля-тягача i причепа/напiвпричепа).
2. Оформлення дозволiв ЄКМТ
2.1. Пiсля затвердження розподiлу дозволiв ЄКМТ українським мiжнародним автоперевiзникам надається iнформацiя щодо видiлення їм дозволiв ЄКМТ.
Оформлення i видачу дозволiв ЄКМТ українським автоперевiзникам здiйснює згiдно iз затвердженим розподiлом СМАП з покриттям ними витрат на проведення органiзацiйної роботи у вiдповiдностi до кошторису.
2.2. Дозволи ЄКМТ оформлюються тiльки перевiзникам України, якi мають лiцензiю на мiжнароднi перевезення вантажiв, лiцензiйнi картки на автомобiлi, що вiдповiдають вимогам ЄВРО-2 та ЄВРО-3, i комплект сертифiкатiв, необхiдний для категорiй "особливо зелений i безпечний" вантажний автомобiль та "ЄВРО-3 безпечний" вантажний автомобiль.
2.3. Разом iз дозволами ЄКМТ українським перевiзникам оформлюються бортовi журнали установленої форми.
2.4. Дозволи ЄКМТ, наданi Українi згiдно з листом ЄКМТ, кожного року розподiляються та оформлюються за типами, залежно вiд потреб i з метою бiльш ефективного використання, таким чином: "короткочаснi", "бiльш зеленi та безпечнi вантажiвки", "безпечнi вантажiвки Євро-3", якщо iншi типи не передбаченi документами ЄКМТ.
Розподiл i затвердження проводиться у порядку згiдно з п. 1.3 цього Порядку.
2.5. Розподiл дозволiв ЄКМТ мiж українськими перевiзниками проводиться згiдно з документом Умови проведення конкурсу на отримання українськими мiжнародними автоперевiзниками дозволiв Європейської конференцiї мiнiстрiв транспорту.
2.6. Дозволи ЄКМТ можуть бути вилученi СМАП, якщо вони використовуються перевiзниками неефективно або з порушеннями чинного законодавства, i скасованi Державним департаментом автомобiльного транспорту.
Замiсть скасованих чи повернутих дозволiв ЄКМТ можуть бути виданi резервнi дозволи ЄКМТ iншому перевiзнику на термiн, що залишився.
Замiну скасованих та втрачених бланкiв дозволiв ЄКМТ здiйснює департамент зовнiшньоекономiчних зв'язкiв Мiнтрансу України, про що повiдомляє Секретарiату ЄКМТ у вiдповiдностi з Положенням про департамент.
3. Використання дозволiв ЄКМТ
3.1. Дозволи ЄКМТ дають право на здiйснення перевезень вантажiв транспортними засобами як власними, так i придбаними на умовах лiзингу мiж пунктами завантаження та розвантаження, що розташованi в двох рiзних країнах - членах ЄКМТ.
Дозволи ЄКМТ дають право також на здiйснення перевезень вантажiв в/з третiх країн, якщо всi три країни є членами ЄКМТ.
Дозволи ЄКМТ дають право на проїзд порожнiх автотранспортних засобiв через територiю країн - членiв ЄКМТ.
3.2. Дозволи ЄКМТ не дають права на виконання перевезень вантажiв, завантажених на територiї однiєї країни - члена ЄКМТ для розвантаження в iншому мiсцi цiєї ж країни (каботажнi перевезення), на перевезення вантажiв мiж країною - членом ЄКМТ i країною, що не є членом ЄКМТ.
3.3. Дозволи ЄКМТ не звiльняють вiд необхiдностi отримання iнших дозволiв на транспортування великовагових, великогабаритних та небезпечних вантажiв.
3.4. Дозволи ЄКМТ оформлюються конкретним перевiзникам i не можуть бути переданi iншим перевiзникам.
3.5. Дозвiл ЄКМТ i бортовий журнал, в якому реєструються мiжнароднi перевезення, що виконуються згiдно з дозволом, повиннi перебувати у водiя автотранспортного засобу протягом всього циклу перевезення, включаючи подачу порожнього автотранспортного засобу на завантаження.
3.6. Дозволи ЄКМТ i бортовi журнали надаються для перевiрки представникам компетентних органiв на їхню вимогу.
3.7. Дозволи ЄКМТ мають чиннiсть дiї протягом календарного року (рiчний дозвiл - зеленого кольору) чи протягом мiсяця (короткочасний дозвiл - жовтого кольору з написом навскiс "короткочасний дозвiл"). Короткочаснi дозволи не мають чинностi на територiї Австрiї.
3.8. Дозволи ЄКМТ повиннi бути оформленi таким чином:
- у нижньому правому кутi проставлена печатка Мiнiстерства транспорту України та пiдпис заступника Державного секретаря Мiнiстерства транспорту України;
- надрукована повна назва та адреса перевiзника;
- надрукований термiн дiї дозволу, мiсце та дата видачi;
- можлива наявнiсть печаток червоного кольору про заборону дiї даних дозволiв на територiї деяких країн - членiв ЄКМТ (Австрiя, Iталiя та Грецiя);
- наявнiсть зеленої печатки з силуетом автомобiля з буквою S на дозволах, що мають використовуватись "особливо зеленими та безпечними", та цифри 3 на дозволах, що мають використовуватись "ЄВРО-3 безпечними" вантажними автомобiлями.
3.9. Дозвiл ЄКМТ - це аркуш з текстом на лицьовому та зворотному боках.
До дозволу ЄКМТ додається:
- iнформацiйний лист;
- комплект необхiдних сертифiкатiв для транспортних засобiв;
- бортовий журнал, в якому на титульному листi написана повна назва перевiзника та його адреса, проставлена гербова печатка перевiзника, дата та мiсце видачi бортового журналу, на внутрiшнiх сторiнках журналу записано номер дозволу (внутрiшнi сторiнки заповнюються перевiзником при здiйсненнi перевезень).
3.10. У дозволах ЄКМТ не зазначається державний реєстрацiйний номер автотранспортного засобу.
3.11. Використання дозволiв ЄКМТ, на яких вiдсутня назва та повна адреса перевiзника, пiдпис та печатка Мiнiстерства транспорту України, дата початку та завершення дiї дозволу ЄКМТ, дата видачi дозволу ЄКМТ, а також використання дозволiв ЄКМТ без iнформацiйного листа та бортового журналу не дозволяється.
3.12. У разi використання українським перевiзником орендованого автотранспортного засобу, крiм дозволу ЄКМТ, у водiя повиннi бути: договiр про оренду чи лiзинг або засвiдчений витяг з цього договору, в якому наведено, зокрема, прiзвище або найменування орендаря, прiзвище або найменування орендатора, дату укладання та термiн дiї договору, а також данi щодо автотранспортного засобу (в тому числi: марка, модель, рiк виготовлення, державний реєстрацiйний номер, iдентифiкацiйний номер виробника - VIN, наявнiсть необхiдних сертифiкатiв iз зазначенням номера, дати видачi i термiну дiї та органiзацiї, яка їх видала).
3.13. Дозволи ЄКМТ повертаються перевiзником у СМАП протягом двох тижнiв пiсля закiнчення термiну їхньої дiї.
У разi невиконання умов даного пункту, а також при втратi дозволу, перевiзник сплачує вiдповiдну грошову суму, передбачену Порядком для оформлення дозволу ЄКМТ, або позбавляється можливостi в подальшому отримувати дозволи ЄКМТ.
3.14. У разi втрати дозволу ЄКМТ перевiзник повинен негайно проiнформувати про це СМАП.
4. Облiк та звiтнiсть
4.1. Дозволи ЄКМТ отримуються СМАП у Державному департаментi автомобiльного транспорту України як бланки суворої звiтностi за накладними.
4.2. Подальший облiк, зберiгання, оформлення та видача дозволiв ЄКМТ здiйснюється СМАП згiдно з даним Порядком та iнструкцiєю з облiку, зберiгання та видачi бланкiв суворої звiтностi. Вiдповiдальнi за облiк i збереження дозволiв ЄКМТ призначаються наказом керiвникiв Державного департаменту автомобiльного транспорту та СМАП окремо по кожнiй органiзацiї.
4.3. Контроль за оформленням, видачею, використанням, обмiном та облiком дозволiв ЄКМТу СМАП здiйснює Департамент зовнiшньоекономiчних зв'язкiв Мiнiстерства транспорту України та вiддiл мiжнародних зв'язкiв i перевезень Державного департаменту автомобiльного транспорту України.
4.4. Використанi дозволи ЄКМТ (в тому числi iнформацiйнi листи та бортовi журнали) до 25.01, наступного за звiтним роком, здаються українськими перевiзниками в СМАП. Використанi мiсячнi дозволи ЄКМТ здаються в СМАП протягом 15 днiв пiсля закiнчення термiну дiї.
4.5. Використанi дозволи ЄКМТ до 15.02, наступного за звiтним роком, СМАП за накладними повертає в Державний департамент автомобiльного транспорту України.
4.6. Щоквартально (до 10 числа першого мiсяця наступного кварталу) українськi перевiзники, яким виданi дозволи ЄКМТ, iнформують СМАП (факс 8 (044) 264-80-62, 264-28-96) про ефективнiсть використання дозволiв згiдно з формою.
4.7. Щоквартально (до 15 числа першого мiсяця наступного кварталу) СМАП передає до Державного департаменту автомобiльного транспорту України узагальнену iнформацiю про ефективнiсть використання українськими перевiзниками дозволiв ЄКМТ.
4.8. До першого лютого, наступного за звiтним роком, СМАП України передає до Державного департаменту автомобiльного транспорту України узагальнену iнформацiю про ефективнiсть використання українськими перевiзниками дозволiв ЄКМТ протягом року згiдно з формою, а також данi про кiлькiсть невикористаних, зiпсованих та загублених дозволiв ЄКМТ.
4.9. До 15.02, наступного за звiтним роком, Державний департамент автомобiльного транспорту України проводить аналiз ефективностi використання дозволiв ЄКМТ i надає узагальнену iнформацiю та результати аналiзу до Департаменту зовнiшньоекономiчних зв'язкiв Мiнiстерства транспорту України для контролю.
"Транспорт України - нормативне
регулювання",
N 2, 31 сiчня 2003 р.