У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про спецiальний режим iнвестицiйної дiяльностi на територiях прiоритетного розвитку в Чернiгiвськiй областi
З метою створення умов для залучення iнвестицiй у прiоритетнi види економiчної дiяльностi, створення нових робочих мiсць, сприяння соцiально-економiчному розвитковi Чернiгiвської областi та вiдповiдно до пункту 4 роздiлу XV "Перехiднi положення" Конституцiї України ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Запровадити з 1 сiчня 2000 року строком на 30 рокiв спецiальний режим iнвестицiйної дiяльностi на територiях прiоритетного розвитку в Чернiгiвськiй областi (далi - спецiальний режим iнвестицiйної дiяльностi).
До територiй прiоритетного розвитку належать у своїх адмiнiстративно-територiальних межах Городнянський, Корюкiвський, Новгород-Сiверський, Рiпкинський, Семенiвський, Чернiгiвський, Щорський райони.
2. Спецiальний режим iнвестицiйної дiяльностi передбачає встановлення вiдповiдно до цього Указу податкових i митних пiльг для суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi - юридичних осiб, якi в установленому законодавством порядку зареєстрованi на територiях прiоритетного розвитку, в межах їх господарської дiяльностi, пов'язаної з реалiзацiєю на цих територiях iнвестицiйних проектiв у прiоритетних видах економiчної дiяльностi.
Спецiальний режим iнвестицiйної дiяльностi застосовується пiсля укладення зазначеним суб'єктом пiдприємницької дiяльностi та вiдповiдним органом мiсцевого самоврядування (мiсцевою державною адмiнiстрацiєю) територiї прiоритетного розвитку договору (контракту) щодо реалiзацiї у прiоритетних видах економiчної дiяльностi вiдповiдного iнвестицiйного проекту кошторисною вартiстю не менше:
200 тис. доларiв США - у сiльському господарствi, харчовiй, переробнiй, легкiй, целюлозно-паперовiй промисловостi, обробленнi деревини, виробництвi виробiв з деревини та меблiв, у сферi охорони здоров'я, освiти, культури;
300 тис. доларiв США - у будiвництвi, туристсько-рекреацiйнiй сферi;
500 тис. доларiв США - у видобувнiй промисловостi, виробництвi машин i устаткування, неметалевих мiнеральних виробiв, хiмiчному виробництвi, транспортi.
Перелiк прiоритетних видiв економiчної дiяльностi визначається Кабiнетом Мiнiстрiв України.
3. Законодавство України на територiях прiоритетного розвитку в Чернiгiвськiй областi на перiод запровадження спецiального режиму iнвестицiйної дiяльностi дiє з урахуванням особливостей, визначених цим Указом.
4. Органами управлiння територiями прiоритетного розвитку є:
Рада з питань територiй прiоритетного розвитку (далi - Рада), утворювана Чернiгiвською обласною державною адмiнiстрацiєю за погодженням з Чернiгiвською обласною радою;
вiдповiднi органи мiсцевого самоврядування та мiсцевi державнi адмiнiстрацiї у межах своїх повноважень.
До складу Ради входять представники, делегованi органами мiсцевого самоврядування, представники мiсцевих державних адмiнiстрацiй, а також центральних органiв виконавчої влади, визначенi Кабiнетом Мiнiстрiв України.
До повноважень Ради належить:
схвалення iнвестицiйних проектiв у порядку, встановленому Кабiнетом Мiнiстрiв України;
розроблення та здiйснення комплексу заходiв щодо забезпечення залучення фiнансових ресурсiв для реалiзацiї iнвестицiйних проектiв;
здiйснення вiдповiдного контролю за iнвестицiйною дiяльнiстю суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi на територiях прiоритетного розвитку в межах своїх повноважень згiдно з цим Указом;
пiдготовка пропозицiй вiдповiдним органам мiсцевого самоврядування щодо ставок орендної плати, тарифiв, плати за комунальнi та iншi послуги, якi надаються пiдприємствами комунальної форми власностi;
розгляд у досудовому порядку спорiв, що виникають мiж суб'єктами пiдприємницької дiяльностi, якi реалiзують iнвестицiйнi проекти на територiях прiоритетного розвитку, та вiдповiдними органами мiсцевого самоврядування;
прийняття у межах своєї компетенцiї рiшень, обов'язкових для виконання на територiях прiоритетного розвитку пiд час реалiзацiї iнвестицiйних проектiв;
надання Мiнiстерству економiки України, Мiнiстерству фiнансiв України та Агентству з питань спецiальних (вiльних) економiчних зон iнформацiї про наслiдки запровадження спецiального режиму iнвестицiйної дiяльностi.
До повноважень вiдповiдних органiв мiсцевого самоврядування та мiсцевих державних адмiнiстрацiй належить укладення договору (контракту) з суб'єктом пiдприємницької дiяльностi щодо реалiзацiї схваленого Радою iнвестицiйного проекту.
5. Спецiальний режим iнвестицiйної дiяльностi передбачає:
1) звiльнення пiд час ввезення (пересилання) на митну територiю України з метою використання для реалiзацiї iнвестицiйних проектiв на перiод до введення об'єкта iнвестування в експлуатацiю, але не бiльше нiж на п'ять рокiв, вiд обкладення ввiзним митом сировини, матерiалiв, перелiк яких визначається в порядку, встановленому Кабiнетом Мiнiстрiв України, устаткування, обладнання, комплектуючих виробiв до них (крiм пiдакцизних товарiв), а також вiд обкладення податком на додану вартiсть - устаткування, обладнання, комлектуючих виробiв до них (крiм пiдакцизних товарiв).
У разi нецiльового використання зазначених сировини, матерiалiв, устаткування, обладнання, комплектуючих виробiв до них платник податку зобов'язаний збiльшити податкове зобов'язання за наслiдками податкового перiоду, в якому вiдбулося таке порушення, на суму податку на додану вартiсть, що мала б бути сплачена пiд час ввезення (пересилання) на митну територiю України таких товарiв, сплатити пеню, нараховану на таку суму податку на додану вартiсть, виходячи iз 120 вiдсоткiв облiкової ставки Нацiонального банку України, що дiяла на день збiльшення податкового зобов'язання, за перiод вiд дати ввезення таких товарiв до дати збiльшення податкового зобов'язання, за перiод вiд дати ввезення (пересилання) таких товарiв до дати збiльшення податкового зобов'язання, а також сплатити ввiзне мито згiдно з чинним законодавством України.
Порядок контролю за цiльовим використанням сировини, матерiалiв, устаткування, обладнання, комплектуючих виробiв до них, що ввозяться вiдповiдно до цього Указу, встановлюється Державною податковою адмiнiстрацiєю України разом з Державною митною службою України;
2) звiльнення на три роки вiд оподаткування прибутку, одержаного новоствореним, в тому числi у процесi реструктуризацiї, пiдприємством вiд реалiзацiї iнвестицiйних проектiв, а також дiючим пiдприємством, на якому проведено реконструкцiю або модернiзацiю, - в частинi, одержанiй вiд освоєння iнвестицiй, на пiдставi документiв окремого (бухгалтерського, податкового) облiку.
У разi коли iнвестицiя у таке пiдприємство є еквiвалентною не менше 500 тис. доларiв США, з четвертого по шостий рiк прибуток, одержаний вiд реалiзацiї iнвестицiйних проектiв, оподатковується за ставкою в розмiрi 50 вiдсоткiв дiючої ставки оподаткування.
Зазначена пiльга застосовується з моменту одержання першого прибутку.
Положення цього пункту не поширюються на частину прибутку, одержаного вiд здiйснення iнвестицiй за рахунок бюджетних коштiв усiх рiвнiв та коштiв Державного iнновацiйного фонду.
Порядок обчислення прибутку дiючого пiдприємства, на якому проведено реконструкцiю або модернiзацiю, одержаного вiд освоєння iнвестицiй, визначається Державною податковою адмiнiстрацiєю України;
3) невключення до валового доходу пiдприємства з метою оподаткування суми iнвестицiї, одержаної вiд реалiзацiї iнвестицiйного проекту у виглядi:
коштiв;
матерiальних цiнностей;
нематерiальних активiв, вартiсть яких у конвертованiй валютi пiдтверджено згiдно з законами (процедурами) держави iнвестора або мiжнародними торговельними звичаями, а також експертною оцiнкою в Українi, включаючи легалiзованi на територiї України авторськi права, права на винаходи, кориснi моделi, промисловi зразки, знаки для товарiв i послуг, ноу-хау тощо.
У разi коли протягом звiтного (податкового) перiоду вiдбувається часткове або повне вiдчуження зазначеної iнвестицiї, суб'єкт пiдприємницької дiяльностi, який одержав iнвестицiю, зобов'язаний сплатити податок з прибутку, одержаного в такому звiтному (податковому) перiодi;
4) звiльнення на перiод освоєння земельної дiлянки (планування територiї, будiвництва об'єктiв iнфраструктури тощо), визначений iнвестицiйним проектом, але не бiльше нiж на п'ять рокiв, вiд плати за землю.
6. Кабiнету Мiнiстрiв України у тримiсячний строк з дня набрання чинностi цим Указом забезпечити розроблення та затвердження нормативно-правових актiв, передбачених цим Указом.
7. Цей Указ набирає чинностi в порядку, передбаченому пунктом 4 роздiлу XV "Перехiднi положення" Конституцiї України.
Президент України | Л.КУЧМА |
м. Київ
27 червня 1999 року
N 729/99