ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
вiд 07.07.97 | N 11/6-6325 |
---|
Начальникам регiональних митниць: Донбаської, Київської, Кримської, Чорноморської |
|
Начальнику Севастопольської митницi |
Щодо Тимчасового порядку митного оформлення
продукцiї морського промислу
(Лист втратив чиннiсть в частинi заповнення граф вантажної митної декларацiї; Порядок нарахування митних платежiв залишається чинним згiдно з Листом Державної митної служби N 11/3-1971 вiд 27.02.98) |
З метою впорядкування митного контролю при здiйсненнi митного оформлення продукцiї морського промислу українських та орендованих (зафрахтованих) українськими пiдприємствами i органiзацiями суден, що ввозиться на митну територiю України надсилаємо Тимчасовий порядок митного оформлення продукцiї морського промислу.
При цьому наголошуємо, що митне оформлення продукцiї морського промислу, виловленої (виробленої) iноземними риболовецькими пiдприємствами, яка ввозиться на митну територiю України, здiйснюється на загальних пiдставах зi сплатою всiх необхiдних платежiв.
До 15 липня 1997 року подати до Державної митної служби (управлiння нетарифного регулювання) свої пропозицiї щодо митного оформлення продукцiї морського промислу та заповнення ВМД при ввезеннi продукцiї морського промислу.
Лист Державної митної служби України вiд 13.12.96 р. N 11/6-9321 вважати таким, що втратив чиннiсть.
Заступник Голови Служби | Ю.Соловков |
Тимчасовий порядок митного оформлення продукцiї морського промислу
Цей порядок розроблено вiдповiдно до Митного Кодексу України, Закону України "Про Єдиний митний тариф" з метою вдосконалення митного контролю при ввезеннi продукцiї морського промислу на митну територiю України.
Дiя цього порядку поширюється на будь-яку продукцiю морського промислу, яка добута або вироблена в Свiтовому океанi українськими та орендованими (зафрахтованими) українськими пiдприємствами i органiзацiями суднами незалежно вiд їх юридичного статусу та форми власностi.
1. Визначення термiнiв
Риболовецькi пiдприємства - українськi пiдприємства та органiзацiї, що ведуть морський промисел своїми та орендованими (зафрахтованими) суднами;
- продукцiя морського промислу - вилов рибопродукцiї, морської риби, безхребетних, ракоподiбних або мушлей, а також продукцiя її переробки (рибнi консерви, рибна мука, риб'ячий жир та iнше), що вироблена риболовецькими пiдприємствами безпосередньо на своїх або орендованих (зафрахтованих) суднах, якi ведуть морський промисел у Свiтовому океанi;
- контрольнi служби - органи ветеринарної медицини, служби екологiчного контролю, санiтарно-епiдемiологiчної служби та iнших, якi згiдно з чинним законодавством України уповноваженi здiйснювати вiдповiдний контроль продукцiї морського промислу при ввезеннi її на територiю України;
- риболовне судно - будь-яке судно, що використовується для рибного або iншого морського промислу.
2. Загальнi вимоги до митного оформлення ввезення продукцiї морського промислу
2.1. Митне оформлення продукцiї морського промислу, що ввозиться на митну територiю України, проводиться пiсля завершення контролю та видачi дозволу на перемiщення через митний кордон України вiдповiдними контрольними службами.
2.2. Для митного оформлення зазначеної продукцiї може подаватися загальний експертний висновок, виданий контрольними службами. Порядок проходження пiдконтрольних вантажiв при проведеннi експертизи та форма експертного висновку визначається контрольними службами.
3. Митне оформлення продукцiї морського промислу, виловленої (виробленої) риболовецькими пiдприємствами
3.1. Митне оформлення продукцiї морського промислу, яка добута або вироблена риболовецькими пiдприємствами власними або орендованим (зафрахтованими) суднами проводиться на пiдставi наступних документiв:
- вантажна митна декларацiя;
- договiр на фрахтування судна;
- дозвiл на ввезення в Україну органiв, яким пiдконтрольна продукцiя морського промислу;
- вантажнi та товаросупровiднi документи (накладнi, коносаменти, специфiкацiї, рахунок-фактура);
- iншi документи, необхiднi для здiйснення митного оформлення та проведення митного контролю.
3.2. Для пiдтвердження українського походження продукцiї морського промислу разом з вказаними у п.3.1 документами до митного органу подаються:
- сертифiкат походження товару загальної форми, виданий Торгово-промисловою палатою України або регiональними торгово-промисловими палатами;
- лiцензiя на право вилову риби та рибопродуктiв в тiй чи iншiй зонi Свiтового океану, видана Мiнрибгоспом України або уповноваженими ним органами;
- виписка з суднового журналу з зазначенням дати, кiлькостi та мiсця, а також змiни району промислу вилову рибопродукцiї;
- перелiк основних технологiчних операцiй з випуску продукцiї на суднi;
- первиннi документи, якi пiдтверджують факт передачi виловленої рибопродукцiї на борт перевiзника цiєї продукцiї (у разi доставки рибопродукцiї судном-перевiзником, а не судном, яке здiйснювало вилов риби);
- iншi документи необхiднi для здiйснення митного оформлення та проведення митного контролю.
Особливостi заповнення граф вантажної митної декларацiї при митному оформленнi продукцiї морського промислу виловленої (виробленої) українськими пiдприємствами
При ввезеннi на митну територiю України продукцiї морського промислу декларантом заповнюються наступнi графи ВМД:
2, 7, 8, 9, 14, 16, 17, 21, 25, 26, 27, 29, 30, 31, 38, 41, 44, 47.
Графа "2" - в графi зазначається "Продукцiя морського промислу".
Графа 9 "Особа, вiдповiдальна за фiнансове регулювання" - вказуються номери рахункiв та реквiзити банкiв, в яких вiдкритi рахунки резидента.
Графа 16 "Країна походження" - в графi зазначається код України у вiдповiдностi з "Класифiкатором країн свiту".
Графа 31 "Вантажнi мiсця та опис товару" - в графi зазначається конкретне найменування продукцiї морського промислу та iншi данi, якi дозволяють однозначно класифiкувати задекларований товар у вiдповiдну (9-ти значну пiдсубпозицiю ТН ЗЕД, а також вид та кiлькiсть вантажних мiсць та данi по їх маркуванню.
Графа 37 "Процедура" заповнюється в режимi "40 00 53":
де:
"40" - основний митний режим "випуск у вiльний обiг";
"00" - попереднiй митний режим;
"53" - особливiсть перетину через митний кордон продукцiї морського промислу (для використання при митному оформленнi продукцiї морського промислу: в II роздiлi "Особливостi перемiщення товарiв "Класифiкатору процедур перемiщення товарiв через митний кордон України (додаток 1, наказ Держмиткому України N 57/95 вiд 16.02.95 р.) вводиться код 53 особливостей перемiщення товарiв.
Графа 44 "Додаткова iнформацiя/ поданi документи" - заповнюється в загальному порядку, крiм номеру та дати зовнiшньоекономiчного контракту.
Графа 47 "Нарахування митних платежiв" - стягується митний збiр (код платежу 12) згiдно iз ставками митних зборiв, що встановленi чинним законодавством та за курсом Нацiонального банку України, що дiє на момент митного оформлення.
Iншi платежi та податки не нараховуються.
Всi iншi графи заповнюються в загальному порядку як при ввезеннi майна.
"Митний брокер" N 1(8), сотор. 28