ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
м. Київ
01.12.2003р. | N 813 |
---|
Про затвердження Положення про органiзацiю i
проведення навчання кiнологiчних команд у
Кiнологiчному центрi Державної митної служби
України
На виконання пункту 5 Плану заходiв щодо покращення роботи Кiнологiчного центру, затвердженого наказом Державної митної служби України вiд 29.08.03 N 580, наказую:
1. Затвердити Положення про органiзацiю i проведення навчання кiнологiчних команд у Кiнологiчному центрi Державної митної служби України (далi - Положення), що додається.
2. Кiнологiчному центру Державної митної служби України (далi - Центр) (Верко I.О.):
2.1. Забезпечити виконання вимог Положення пiд час органiзацiї навчання кiнологiчних команд.
2.2. Щорiчно узагальнювати iнформацiю про потребу митних органiв у навчаннi кiнологiчних команд та надавати її для узгодження до Управлiння органiзацiї боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил.
2.3. Спiльно з Управлiнням органiзацiї боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил визначати завдання, напрями та обсяги пiдготовки кiнологiчних команд.
3. Управлiнню органiзацiї боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил щорiчно узгоджувати пiдготовлену Центром iнформацiю щодо потреби митних органiв у пiдготовцi кiнологiчних команд та у визначенi строки направляти узагальнену заявку до Управлiння по роботi з особовим складом.
4. Управлiнню по роботi з особовим складом (Корнiйчук О.Т.) щорiчно при формуваннi Плану пiдвищення квалiфiкацiї особового складу митної служби України враховувати потребу митних органiв у навчаннi кiнологiчних команд у Центрi.
5. Начальникам митних органiв забезпечити:
5.1. Подання до Центру заявок на навчання кiнологiчних команд вiдповiдно до строкiв, визначених наказом Держмитслужби України вiд 13.11.02 N 624.
5.2. Направлення кiнологiчних команд на навчання до Центру згiдно з Планом пiдвищення квалiфiкацiї особового складу, який щорiчно затверджується наказом Державної митної служби України.
5.3. Проведення заходiв з органiзацiї професiйного навчання кiнологiчних команд без вiдриву вiд роботи згiдно з рекомендацiями Центру.
6. Управлiнню фiнансiв та бухгалтерського облiку (Олiйник Д.С.) здiйснювати фiнансування витрат, пов'язаних з утриманням та навчанням кiнологiчних команд, у межах затверджених кошторисiв митних органiв та Центру.
7. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Голови Служби Лозка В.Я.
Голова Служби | М.М.Каленський |
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Держмитслужби України 001.12.2003р. N 813 |
ПОЛОЖЕННЯ
ПРО ОРГАНIЗАЦIЮ I ПРОВЕДЕННЯ НАВЧАННЯ КIНОЛОГIЧНИХ
КОМАНД У КIНОЛОГIЧНОМУ ЦЕНТРI ДЕРЖАВНОЇ МИТНОЇ
СЛУЖБИ УКРАЇНИ
1. Загальнi положення
1.1. Цим Положенням визначається порядок органiзацiї та проведення навчання iнспекторiв - кiнологiв митних органiв зi службовими собаками (далi - кiнологiчнi команди) у Кiнологiчному центрi Державної митної служби України.
1.2. Кiнологiчний центр Державної митної служби України (далi - Центр) є спецiалiзованою митною установою, що входить в єдину систему органiв митної служби України й пiдпорядковується Державнiй митнiй службi України.
1.3. Основнi завдання Центру викладенi в Положеннi про Кiнологiчний центр Державної митної служби України, затвердженому наказом Держмитслужби вiд 14.10.03 N 693.
Вiдповiдно до цих завдань Центром здiйснюється спецiальна пiдготовка кiнологiчних команд з виявлення наркотикiв, вибухових речовин, зброї та боєприпасiв.
1.4. Метою спецiальної пiдготовки кiнологiчних команд у Центрi є забезпечення рiвня, необхiдного для виконання iнспекторами-кiнологами їх службових обов'язкiв, пов'язаних з використанням службових собак у боротьбi з контрабандою наркотикiв, вибухiвки та зброї при проведеннi митного контролю.
1.5. Завдання i змiст спецiальної пiдготовки iнспекторiв-кiнологiв у Центрi визначаються Митним кодексом України, вимогами Положення про систему пiдготовки, перепiдготовки та пiдвищення квалiфiкацiї особового складу митної служби України, затвердженого наказом Держмитслужби України вiд 07.07.03 N 439, iншими нормативно-правовими актам з питань здiйснення митної справи й вiдображаються у навчальних планах i програмах.
1.6. Дресирування та спецiальна пiдготовка службових собак носить безперервний характер i проводиться вiдповiдно до Порядку органiзацiї службового собакiвництва в митнiй службi, який затверджується наказом Держмитслужби.
1.7. Напрями та обсяги спецiальної пiдготовки кiнологiчних команд щорiчно формуються Центром з урахуванням потреб митних органiв i узгоджуються з Управлiнням органiзацiї боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил, Управлiнням по роботi з особовим складом та Управлiнням фiнансiв та бухгалтерського облiку.
1.8. Формування, розмiщення i виконання державного замовлення на навчання у Центрi проводяться вiдповiдно до Порядку формування обсягiв пiдготовки, перепiдготовки та пiдвищення квалiфiкацiї працiвникiв митної служби України, затвердженого наказом Держмитслужби України вiд 13.11.02 N 624.
2. Органiзацiя навчання кiнологiчних команд
2.1. Головним завданням навчання, що проводиться у Центрi, є теоретична та практична спецiальна пiдготовка кiнологiчних команд митних органiв, у ходi якої набуваються, вдосконалюються та розвиваються вмiння, знання i навички, необхiднi для ефективного вирiшення завдань з пошуку наркотикiв, вибухiвки та зброї при митному контролi.
2.2. Спецiальна пiдготовка кiнологiчних команд митних органiв органiзовується вiдповiдно до Плану пiдвищення квалiфiкацiї особового складу Держмитслужби України, який складається з урахуванням пропозицiй митних органiв i щороку затверджується наказом Держмитслужби України.
2.3. Спецiальна пiдготовка проводиться протягом всiєї трудової дiяльностi iнспектора-кiнолога в митних органах України й включає у себе:
первинну пiдготовку кiнологiчних команд;
пiдвищення квалiфiкацiї кiнологiчних команд;
iншi види навчальних заходiв.
2.3.1. Первинна пiдготовка кiнологiчних команд - це спецiальне навчання iнспекторiв-кiнологiв зi службовими собаками, якi ранiше не були кiнологiчною командою й не проходили первинної пiдготовки.
Первинна пiдготовка кiнологiчних команд спрямована на забезпечення вiдповiдного рiвня знань, вмiнь та навичок, необхiдного для продуктивної професiйної дiяльностi з пошуку наркотикiв, вибухiвки та зброї при здiйсненнi митного контролю, i проводиться для працiвникiв митних органiв, якi прийнятi на посади iнспекторiв-кiнологiв у митних органах.
2.3.2. Пiдвищення квалiфiкацiї кiнологiчних команд - навчання, у ходi якого вдосконалюються та розвиваються вмiння, знання i навички, здобутi в процесi практичної дiяльностi та пiд час проходження попереднього навчання.
При змiнi складу кiнологiчної команди проводиться її первинна пiдготовка.
2.3.3. До iнших видiв навчальних заходiв вiдносяться навчальнi збори, змагання та показовi заняття кiнологiчних команд.
Метою проведення цих заходiв є пiдвищення ефективностi роботи кiнологiчних команд шляхом обмiну досвiдом роботи, вивчення нових прийомiв у дресируваннi службових собак, участi кiнологiчних команд у змаганнях з пошуку наркотичних речовин, вибухiвки та зброї.
2.4. Змiст i тривалiсть спецiальної пiдготовки кiнологiчних команд вiдображаються у навчальних програмах та планах, якi розробляються працiвниками Центру й затверджуються його начальником.
2.5. Спецiальна пiдготовка кiнологiчних команд у Центрi, що проводиться вiдповiдно до навчальних програм та планiв, завершується випробуванням (iспитом, залiком, тестуванням чи атестацiєю).
Особам, якi успiшно пройшли випробування, видається свiдоцтво за встановленою формою.
2.6. Спецiальна пiдготовка кiнологiчних команд здiйснюється працiвниками Центру, освiтньо-квалiфiкацiйний рiвень яких вiдповiдає квалiфiкацiйним вимогам до займаної посади й якi пройшли вiдповiдну кiнологiчну пiдготовку.
При необхiдностi до викладання можуть залучатися досвiдченi iнспектори-кiнологи митних органiв, викладачi вiдомчих навчальних закладiв, керiвнi працiвники й фахiвцi митних органiв, а також фахiвцi iнших органiв державної влади.
2.7. Для забезпечення належного професiйного рiвня працiвникiв, якi залучаються до проведення навчального процесу, систематично проводяться заходи з:
комплектування Центру фахiвцями, що вiдповiдають вимогам Довiдника квалiфiкацiйних характеристик посадових осiб Державної митної служби України;
пiдвищення професiйного рiвня i педагогiчної майстерностi працiвникiв шляхом направлення їх до навчальних закладiв з метою пiдготовки, перепiдготовки та пiдвищення квалiфiкацiї з питань кiнологiї, а також шляхом проведення навчання особового складу без вiдриву вiд роботи;
органiзацiї показових занять з методики спецiальної пiдготовки в умовах, близьких до реальних, для вдосконалення практичних навичок роботи кiнологiчних команд;
мiжвiдомчого спiвробiтництва з удосконалення майстерностi науково-педагогiчних працiвникiв тощо.
2.8. З метою впровадження в навчальний процес сучасних навчальних технологiй Центр:
здiйснює вивчення, узагальнення та практичне впровадження у роботу передового досвiду кiнологiчних служб iнших органiв державної влади України й зарубiжних країн;
забезпечує участь працiвникiв Центру в наукових та науково-методичних конференцiях, навчальних заходах, що проводяться кiнологiчними службами України та iнших держав;
бере участь в науково-дослiднiй дiяльностi в кiнологiчнiй галузi, спрямованiй на активiзацiю науково-дослiдних робiт з прiоритетних напрямiв cучасних методiв дресирування службових собак;
направляє кращi кiнологiчнi команди Центру та митних органiв на регiональнi, республiканськi, мiжнароднi змагання за всiма напрямами пiдготовки кiнологiв i службових собак.
2.9. Пiд час навчання кiнологiчних команд Центр забезпечує здiйснення заходiв з охорони працi та проведення виховної й профiлактично-попереджувальної роботи серед особового складу Центру й працiвникiв митних органiв, вiдряджених на навчання до Центру.
3. Матерiально-технiчна та навчально-методична база Центру
3.1. Матерiально-технiчна та навчально-методична база Центру складається з:
навчальних примiщень (класи, кабiнети, бокси, лабораторiї) для проведення навчального процесу;
майданчика для дресирування собак;
дiлянки для вигулу службових собак;
тренажерiв;
необхiдного обладнання, iнвентарю, технiчних засобiв навчання та
навчально-методичного забезпечення.
3.2. Формування i розвиток матерiально-технiчної та навчально-методичної бази для пiдготовки кiнологiчних команд проводяться шляхом:
вдосконалення навчально-тренувальної бази;
забезпечення навчального процесу необхiдним обладнанням;
розроблення навчальних планiв та програм спецiальної пiдготовки кiнологiчних команд вiдповiдно до вимог митного контролю;
розроблення i направлення у митницi методичних рекомендацiй з органiзацiї тренувальних занять кiнологiчних команд за мiсцем роботи.
3.3. Потреби Центру в змiцненнi та вдосконаленнi матерiально-технiчної бази щорiчно визначаються i враховуються при формуваннi кошторису на утримання Центру.
4. Планування роботи Центру та облiк навчальних заходiв
4.1. Планування роботи Центру зi спецiальної пiдготовки кiнологiчних команд базується на:
систематизацiї й узагальненнi даних про потребу митних органiв у спецiальнiй пiдготовцi кiнологiчних команд;
наданнi в установленому порядку й у визначенi термiни узагальненої iнформацiї з вiдповiдними пропозицiями до Держмитслужби України для включення їх до Плану пiдвищення квалiфiкацiї особового складу митних органiв;
проведеннi облiку навчальної роботи згiдно з вимогами нормативно-правових актiв та iнструктивно-методичних документiв;
здiйсненнi статистичного облiку стану спецiальної пiдготовки кiнологiчних команд;
результатах контролю за органiзацiєю роботи кiнологiчних команд безпосередньо в митних органах;
узагальненнi оцiнки якостi професiйного навчання кiнологiчних команд у митницях регiонiв, формуваннi пропозицiй з вдосконалення навчального процесу;
аналiзi впливу професiйної пiдготовки кiнологiчних команд на стан роботи, направленої на виявлення i знешкодження каналiв контрабанди наркотикiв;
проведеннi добору кiнологiчних команд для проходження спецiальної пiдготовки в Центрi з урахуванням заявок митних органiв.
4.2. Планування та облiк навчальної роботи зi спецiальної пiдготовки кiнологiчних команд у Центрi проводяться з метою:
планомiрного ведення навчального процесу;
забезпечення запланованої послiдовностi теоретичного й практичного навчання;
встановлення навчального навантаження працiвникам, якi здiйснюють навчання iнспекторiв-кiнологiв або дресирування службових собак;
облiку проведених занять;
облiку вiдвiдування занять;
здiйснення контролю за навчальним процесом;
пiдбиття пiдсумкiв успiшностi, виконання кiнологiчними командами правил i норм, здачi випускних iспитiв тощо.
4.3. Основними навчально-методичними документами при плануваннi навчального процесу в Центрi є:
план-графiк навчального процесу в Центрi, складений вiдповiдно до Плану пiдвищення квалiфiкацiї особового складу митної служби України, який щорiчно затверджується наказом Державної митної служби України;
розклад занять Центру;
навчальний план спецiальної пiдготовки кiнологiчних команд;
навчальнi програми спецiальної пiдготовки кiнологiчних команд.
4.4. Основними документами облiку навчальної роботи є:
журнал облiку занять зi спецiальної пiдготовки кiнологiчних команд;
щоденник (конспект лекцiй), що ведеться iнспектором-кiнологом пiд час навчання у Центрi.
5. Фiнансування спецпiдготовки кiнологiчних команд у Центрi
5.1. Видатки на навчання кiнологiчних команд у Центрi здiйснюються за рахунок коштiв Державного бюджету України в межах затверджених обсягiв асигнувань на його утримання.
5.2. Обсяги бюджетних витрат на утримання кiнологiчних команд щорiчно включаються митними органами в їх кошториси.
Начальник Управлiння по роботi з особовим складом | О.Т.Корнiйчук |