КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Київ
вiд 17 грудня 2003 р. | N 1956 |
---|
Про затвердження Порядку проведення робочих
зустрiчей керiвника митницi та його заступникiв з
представниками митного органу сумiжної iноземної
держави
(назва у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.05.2012р. N 433) |
Iз змiнами i доповненнями, внесеними
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 21 травня 2012 року N 433
Вiдповiдно до статтi 566 Митного кодексу України Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:
1. Затвердити Порядок проведення робочих зустрiчей керiвника митницi та його заступникiв з представниками митного органу сумiжної iноземної держави, що додається.
(пункт 1 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.05.2012р. N 433) |
2. Ця постанова набирає чинностi з 1 сiчня 2004 року.
Прем'єр-мiнiстр України | В.ЯНУКОВИЧ |
Iнд. 27
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 17 грудня 2003 р. N 1956 |
ПОЛОЖЕННЯ
проведення робочих зустрiчей керiвника митницi та
його заступникiв з представниками митного органу
сумiжної iноземної держави
(назва Порядку у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.05.2012р. N 433) |
1. Цей Порядок визначає механiзм проведення робочих зустрiчей керiвника митницi та його заступникiв (далi - керiвник митного органу) у разi, коли в зону дiяльностi митниць, що їм пiдпорядкованi, входить частина митного кордону України, який збiгається з державним кордоном України, з представниками митного органу iноземної держави, яка має спiльну з Україною дiлянку державного кордону (далi - сумiжна iноземна держава), з метою вирiшення невiдкладних питань стосовно пропуску товарiв i транспортних засобiв, виявлення та припинення контрабанди i порушень митних правил, забезпечення законностi i правопорядку в пунктах пропуску через митний кордон України (далi - робочi зустрiчi).
(абзац перший пункту 1 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.05.2012р. N 433) |
Якщо в мiжнародному договорi України передбачено iнший порядок проведення таких зустрiчей, застосовуються положення цього договору.
2. До невiдкладних стосовно пропуску товарiв i транспортних засобiв належать питання:
1) перемiщення культурних цiнностей через митний кордон України у разi, коли вiдповiдний митний орган України або митний орган сумiжної iноземної держави має сумнiви щодо законностi перемiщення таких цiнностей;
2) необхiдностi використання для термiнового здiйснення митного контролю технiчних засобiв, наявних у вiдповiдного митного органу сумiжної iноземної держави, за вiдсутностi в митного органу України аналогiчних технiчних засобiв;
3) пропуску товарiв i транспортних засобiв, якi перемiщуються через митний кордон України з метою лiквiдацiї наслiдкiв стихiйного лиха, призначаються для проведення свят, фестивалiв та iнших масових заходiв, а також стосовно яких Держмитслужбою отримано офiцiйне повiдомлення як про такi, що призначенi для використання пiд час вiзитiв офiцiйних делегацiй та осiб, якi користуються мiжнародним захистом, вiдповiдними перевагами, дипломатичними привiлеями та iмунiтетом;
4) необхiдностi термiнового врегулювання питань пропуску товарiв i транспортних засобiв у зв'язку з внесенням змiн до законодавства України або сумiжної iноземної держави щодо обмеження перемiщення окремих видiв товарiв через митний кордон України чи сумiжної iноземної держави;
5) пропуску товарiв i транспортних засобiв, у тому числi вiйськової та спецiальної технiки, призначеної для використання пiд час спiльних навчань вiйськових пiдроздiлiв Збройних Сил України i збройних сил iноземної держави (держав);
6) запобiгання значному скупченню транспортних засобiв унаслiдок припинення дiяльностi сусiднiх пунктiв пропуску через державний кордон;
7) здiйснення спiльного митного контролю.
3. До невiдкладних стосовно припинення контрабанди i порушень митних правил, забезпечення законностi та правопорядку належать питання:
1) отримання копiй документiв, якi є пiдставою для пропуску товарiв через митний кордон сумiжної iноземної держави, у разi, коли вiдповiдний митний орган України або митний орган сумiжної iноземної держави має сумнiви щодо законностi перемiщення таких товарiв через митний кордон України чи сумiжної iноземної держави;
2) обговорення порядку взаємодiї у разi проведення спiльних заходiв з метою виявлення та припинення контрабанди i порушень митних правил;
3) проведення контрольованих поставок.
4. Держмитслужбою до невiдкладних можуть бути вiднесенi iншi питання, якi виникають пiд час надзвичайних ситуацiй техногенного чи природного характеру та в iнших випадках.
5. Робочi зустрiчi можуть проводитися на територiї України або на територiї сумiжної iноземної держави.
6. У разi iнiцiювання робочої зустрiчi керiвником митного органу подаються вiдповiднi пропозицiї Держмитслужбi.
У разi iнiцiювання робочої зустрiчi представником митного органу сумiжної iноземної держави керiвник митного органу пiсля отримання вiдповiдної пропозицiї iнформує про це Держмитслужбу з поданням копiї листа вiдповiдного митного органу сумiжної iноземної держави (у разi потреби з перекладом на українську мову) та своїми пропозицiями щодо дати, часу, мiсця, умов та програми проведення робочої зустрiчi, а також своєї позицiї щодо шляхiв вирiшення питань, якi виносяться на обговорення.
Держмитслужба розглядає пропозицiї та про результати повiдомляє митний орган.
У разi прийняття Держмитслужбою позитивного рiшення керiвник митного органу уточнює з представником митного органу сумiжної iноземної держави мету, дату, час, мiсце, умови та програму проведення робочої зустрiчi i погоджує з вiдповiдним прикордонним представником України мету, програму зустрiчi та свою позицiю щодо шляхiв вирiшення питань, якi виносяться на обговорення.
7. Керiвник митного органу та представники митного органу сумiжної iноземної держави перетинають державний кордон України за документами на право в'їзду на територiю України або виїзду з України та пiдлягають прикордонному i митному контролю.
8. У разi потреби до участi в робочих зустрiчах можуть залучатися представники iнших державних органiв та органiв мiсцевого самоврядування.
9. Пiд час робочих зустрiчей можливе надання в розпорядження представника митного органу сумiжної iноземної держави вiдповiдно до законодавства iнформацiї та документiв за умови, що їх використання не заподiє шкоди державним iнтересам.
10. Пiсля проведення робочої зустрiчi керiвник митного органу подає у триденний строк Головi Держмитслужби письмовий звiт у якому, зокрема, зазначаються дата, час, мiсце, умови, склад учасникiв, мета, змiст та результати зустрiчi, а також перелiк заходiв, здiйснених або тих, що необхiдно здiйснити у зв'язку з досягнутими домовленостями, та iншi вiдомостi.
Держмитслужба подає у десятиденний строк до МЗС письмовий звiт про робочу зустрiч.
11. Фiнансування органiзацiйно-технiчних заходiв щодо проведення робочої зустрiчi, а також перебування керiвника митного органу на територiї сумiжної iноземної держави здiйснюється вiдповiдно до законодавства.