ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА РЕГIОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
НАКАЗ
м. Київ
12.01.2004 p. | N 10 |
---|
Про введення в дiю технологiчної схеми
розпорядження майном, товарами та iншими
предметами
З метою забезпечення єдиного порядку облiку, оцiнки, зберiгання та розпорядження майном, товарами та iншими предметами, якi зберiгаються пiд митним контролем та передаються у власнiсть держави, згiдно вимог Митного кодексу України вiд 11.07.02 N 92-IV, у вiдповiдностi до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.08.98 за N 1340 iз змiнами i доповненнями, наказую:
1. Затвердити та ввести в дiю з 09.01.04 "Технологiчну схему розпорядження майном, товарами та iншими предметами, якi зберiгаються пiд митним контролем та передаються у власнiсть держави."
2. Загальному вiддiлу наказ довести до виконавцiв згiдно технологiї опрацювання та доведення документiв.
3. Начальникам структурних пiдроздiлiв забезпечити ознайомлення iнспекторського складу з даним наказом та неухильне його виконання.
4. Вважати такими, що втратили чиннiсть, накази Київської регiональної митницi N 1008 вiд 16.11.00 та N 1093 вiд 11.12.00.
Загальний контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Т.в.о. начальника Київської регiональної митницi | А.В.Макаренко |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Київської регiональної митницi вiд 12.01.2004 р. N 10 |
Технологiчна схема розпорядження майном, товарами та iншими предметами, якi зберiгаються пiд митним контролем та передаються у власнiсть держави
Загальнi положення
Тимчасова технологiчна схема розроблена у вiдповiдностi iз ст.ст.172, 174, 214, 244, 246 Митного кодексу України вiд 11.07.02 N 92-IV, Постанови КМУ вiд 25.08.98 N 1340 "Про порядок облiку, зберiгання, оцiнки конфiскованого та iншого майна, що переходить у власнiсть держави, i розпорядження ним" iз змiнами i доповненнями, Постанови КМУ вiд 17.12.03 N 1955, iнших законодавчих та нормативних документiв.
1.Начальник структурного пiдроздiлу при отриманнi заяви про надання дозволу на розмiщення вантажу в митний режим вiдмови на користь держави безпосередньо вiд власника, або за його дорученням вiд вантажоодержувача готує на розгляд керiвництва митницi пакет документiв на вантаж. Пакет документiв повинен мiстити заяву з обов"язковим зазначенням причин вiдмови (в двох екземплярах), повнi данi про вантаж (найменування, кiлькiсть, вагу, iншi характеристики, документи, якi засвiдчують право власника розпоряджатись товарами, дозволи, наданi iншими органами державної влади, що здiйснюють вiдповiдно до їх компетенцiї контроль пiд час перемiщення товарiв через митний кордон України, згiдно ст.27 МКУ). Якщо частина вантажу, що розмiщувався на митному лiцензiйному складi, складi тимчасового зберiгання, територiї пiдприємства була ранiше оформлена в iнший митний режим, повиннi надаватись копiї вiдповiдних ВМД. Службовою запискою начальника структурного пiдроздiлу митницi всi матерiали, пiсля реєстрацiї в загальному вiддiлi, передаються на розгляд керiвництва митницi.
2. Заява розглядається керiвництвом митницi протягом трьох робочих днiв пiсля її реєстрацiї. За результатами розгляду приймається вiдповiдне рiшення. Дозвiл на вiдмову на користь держави вiд товарiв оформлюється накладенням на обох примiрниках заяви резолюцiї "Помiщення у митний режим вiдмови дозволено", а ненадання дозволу - "Помiщення у митний режим вiдмови не дозволено". Резолюцiя засвiдчується пiдписом керiвництва митницi, який скрiплюється печаткою митного органу.
Один примiрник заяви з резолюцiєю керiвництва митницi передається для пiдготовки наказу до юридичного вiддiлу, а другий - повертається до структурного пiдроздiлу митницi (по мiсцю облiку суб'єкта зовнiшньоекономiчної дiяльностi, в пунктi пропуску, або по мiсцю знаходження товару) для видачi чи надсилання поштою (з повiдомленням про вручення) власниковi товару або уповноваженiй ним особi.
3. Начальник структурного пiдроздiлу повiдомляє власника товару або уповноважену ним особу про надання (ненадання) дозволу на розмiщення вантажу в митний режим вiдмови в дохiд держави.
Не можуть бути заявленими (розмiщенi) в митний режим вiдмови на користь держави вiдповiдно:
- товари (предмети) якi забороненi до ввезення в Україну;
- товари, якi не знаходяться на митний територiї України;
- товари, якi не можуть бути пред'явленi та фактично переданi митним органам при декларуваннi;
- товари, якi не є власнiстю особи, яка вiдмовляється вiд товарiв на коритсь держави та якщо немає згоди власника;
- товари, щодо яких не проведено встановлених законодавством України видiв контролю;
- товари, якi потребують особливих умов зберiгання, у випадках коли митний орган не має можливостi їх забезпечити;
- товари (предмети) якi перебувають пiд митним контролем в режимi:
а) знищення або руйнування;
б) реiмпорт;
в) випущенi у вiльний обiг;
г) тимчасово ввезенi на митну територiю України.
- вiдходи та залишки пiсля знищення або руйнування;
- товари нелiквiднi або неякiснi, щодо яких закiнчився термiн використання (споживання);
- радiоактивнi та iонiзуючi матерiали;
- збитковi товари якi можуть завдати державi витрат;
- товари якi можуть спричинити шкоду здоров'ю людей, загрожувати їх життю, а також тваринному та рослинному свiту;
- iншi товари перелiк яких встановлюється Кабiнетом Мiнiстрiв України.
4. Юридичний вiддiл митницi перевiряє документи на вантаж, щодо якого надано дозвiл про оформлення в митний режим вiдмови. У разi потреби додатково запитує необхiднi документи у структурних пiдроздiлах митницi за мiсцем облiку суб"єктiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi.
Пiсля перевiрки документiв юридичний вiддiл готує наказ щодо подальшого розпорядження вантажем.
Наказ по митницi готується з дотриманням вимог нормативних документiв, визначених чинним законодавством. Проект наказу подається на узгодження комiсiї по розпорядженню майном, термiн зберiгання якого закiнчився та майном, що перейшло у власнiсть держави. Положення про комiсiю, її склад та порядок роботи затверджується окремим наказом по митницi.
Узгоджений проект наказу разом з повним пакетом документiв подається на пiдпис начальнику митницi.
Пiсля пiдписання наказу по митницi та його реєстрацiї копiя наказу та весь пакет документiв передається через загальний вiддiл до структурного пiдроздiлу митницi який забезпечує його виконання.
5. Начальник структурного пiдроздiлу митницi на пiдставi наказу по митницi забезпечує передачу зазначеного вантажу згiдно Акту прийому-передачi на склад митницi для подальшого розпорядження. Митне оформлення товарiв вiдповiдно до режиму вiдмови на користь держави здiйснюється iз застосуванням ВМД у встановленому порядку.
Необхiдними документами при передачi майна на склад митницi, якi передаються до господарсько-експлуатацiйного вiддiлу є:
- наказ про передачу вантажу на склад митницi з необхiдним пакетом документiв;
- службова записка начальника структурного пiдроздiлу на iм'я начальника митницi;
- опис предметiв, що пiдлягають передачi на склад митницi (ф.Т-10) (складається iнспектором оперативного пiдроздiлу.) Докладно описуються предмети, їх вiдмiннi ознаки, кiлькiсть, вартiсть, вага та iнше. У випадку неможливостi встановлення вартостi або попередньої оцiнки майна, iнспектор оперативного пiдроздiлу направляє службовою запискою матерiали для оцiнки (в необхiдних випадках для нарахування митних зборiв та платежiв) у вiдповiднi пiдроздiли чи органiзацiї, а пiсля отримання вiдповiдi, передає до господарсько-експлуатацiйного вiддiлу;
- акт приймання-передачi на вiдповiдальне зберiгання з детальним описом предметiв (складається спiвробiтником господарсько-експлуатацiйного вiддiлу);
Опис предметiв є одночасно карткою аналiтичного облiку. Господарсько-експлуатацiйним вiддiлом кожнi десять днiв первиннi прибутковi та видатковi документи на переданi вантажi надаються за реєстрами до вiддiлу бухоблiку, звiтностi та розрахункiв по митних платежах для здiйснення облiку.
У разi, якщо розмiщення вантажу на складi митницi неможливо (негабаритний вантаж, температурнi умови зберiгання та iн.), пiдроздiл митницi, визначений в наказi, укладає з пiдприємством (установою, органiзацiєю) договiр про передачу вантажу на вiдповiдальне зберiгання, пiсля чого оприбутковує його у вiддiлi бухоблiку, звiтностi та розрахункiв по митних платежах. Обов'язковими реквiзитами такої угоди є:
- найменування сторiн;
- об'єкт угоди;
- термiн, на який укладається угода;
- розмiр, склад та графiк сплати платежiв за вiдповiдальне зберiгання та умови їх перегляду;
- умови дострокового розiрвання угоди;
- штрафнi санкцiї за невиконання умов угоди;
- вiдповiдальнiсть сторiн;
- дата й мiсце укладення угоди.
Облiк вантажiв, переданих на склади митницi (або переданих на вiдповiдальне зберiгання iншим органiзацiям), ведеться господарсько-експлуатацiйним вiддiлом в книгах складського облiку.
У випадках, коли на склад митницi передається вантаж не в повному обсязi за поданням господарсько-експлуатацiйного вiддiлу, керiвництвом митницi приймається рiшення про службове розслiдування вiддiлом власної безпеки по факту нестачi вантажу.
6. У випадку прийняття начальником митницi або особою, що його замiщує рiшення про проведення знищення (утилiзацiї) непридатного до подальшого використання вантажу начальник структурного пiдроздiлу митницi, в якому вантаж знаходився пiд митним контролем, створює комiсiю по знищенню та безпосередньо контролює виконання наказу. До комiсiї по проведенню знищення в письмовiй формi запрошуються представники державної податкової адмiнiстрацiї, представники iнших контролюючих служб, вiдомств, iнспектор господарсько-експлуатацiйного вiддiлу, матерiально-вiдповiдальнi особи складiв, тощо.
Всi витрати, пов'язанi iз розмiщенням товару у митний режим "Знищення або руйнування", оплата робiт щодо зберiгання, транспортування, пакування, розвантаження, навантаження та iншi роботи здiйснюються за кошти власника цього товару (якi пiдпадають пiд даний режим) чи iншої заiнтересованої особи.
Факт знищення фiксується актом, в якому обов"язково вказується дата знищення (утилiзацiї), мiсце знищення, детальна iнформацiя про вантаж, спосiб знищення.
7. Господарсько-експлуатацiйний вiддiл, пiсля прийняття на склад придатних до подальшого використання вантажiв, вживає всi необхiднi заходи щодо реалiзацiї майна на користь держави або безоплатної передачi у вiдповiдностi вимог нормативних документiв.
8. Вантаж вважається знятим з митного контролю з моменту проведення його передачi на склад митницi чи знищення, що пiдтверджується оформленою ВМД, вiдповiдним актом передачi на склад митницi або актом про знищення (утилiзацiю).
Начальник господарсько-експлуатацiйного вiддiлу | Г.П.Храпай |