ПРОТОКОЛ
мiж Державною митною службою України та Державним митним комiтетом Росiйської Федерацiї щодо органiзацiї обмiну iнформацiєю про товари та транспортнi засоби, якi перемiщуються через митний кордон України i Росiйської Федерацiї
Державна митна служба України та Державний митний комiтет Росiйської Федерацiї, далi - "Сторони",
прагнучи до розширення взаємодiї мiж центральними митними органами, а також прикордонними митними органами держав Сторiн, розмiщених в сумiжних пунктах пропуску через спiльний кордон держав Сторiн (далi - прикордоннi митнi органи), з метою забезпечення захисту економiчних iнтересiв держав Сторiн,
усвiдомлюючи необхiднiсть пiдвищення ефективностi митного контролю товарiв, якi перемiщаються через митний кордон держав Сторiн,
керуючись положеннями Угоди мiж Урядом України i Урядом Росiйської Федерацiї про спiвробiтництво та взаємодопомогу в митних справах вiд 24 червня 1993 року,
домовились про таке:
Стаття 1
Сторони органiзовують i здiйснюють регулярний обмiн iнформацiєю на рiвнi центральних митних органiв щодо товарiв та транспортних засобiв, якi перемiщаються через митний кордон держав Сторiн.
Обмiн iнформацiєю здiйснюється Сторонами в межах їх компетенцiї та у вiдповiдностi з нацiональним законодавством їх держав.
Стаття 2
Сторони для вiдпрацювання технологiї iнформацiйної взаємодiї органiзовують i здiйснюють експеримент по обмiну iнформацiєю щодо товарiв та транспортних засобiв, якi перемiщуються через митний кордон держав Сторiн в таких пунктах пропуску:
Бачiвськ - Троєбортне;
Гоптiвка - Нехотєєвка;
Новоазовськ - Весело-Вознесенка.
Стаття 3
Сторони в двомiсячний термiн узгоджують призначений для передачi перелiк вiдомостей про товари та транспортнi засоби, якi перемiщуються через митний кордон держав Сторiн, порядок передачi iнформацiї, структуру та формат даних, вимоги стосовно захисту iнформацiї, а також порядок внесення позначок до документiв для iдентифiкацiї товарiв та транспортних засобiв, iнформацiєю про якi обмiнюються Сторони.
Стаття 4
Сторони пiсля узгодження питань iнформацiйної взаємодiї, вказаних в статтi 3 цього Протоколу, проводять протягом трьох мiсяцiв експеримент по обмiну iнформацiєю щодо товарiв та транспортних засобiв, якi перемiщуються мiж державами Сторiн.
Стаття 5
За результатами проведеного експерименту Сторони здiйснюють необхiднi заходи по внесенню вiдповiдних змiн до нормативно-правових документiв, а також по доопрацюванню iнформацiйно-технiчного забезпечення з метою органiзацiї мiж ними iнформацiйного обмiну на постiйнiй основi з 1 сiчня 2003 року.
Стаття 6
Сторони визначають вiдповiднi структурнi пiдроздiли своїх центральних митних органiв, якi забезпечують врегулювання питань, пов'язаних з реалiзацiєю положень Протоколу, та надають їм повноваження на здiйснення прямих контактiв мiж собою.
Стаття 7
Сторони створюють спiльну робочу групу з метою забезпечення проведення експерименту, передбаченого статтею 2 цього Протоколу.
Засiдання спiльної робочої групи проводяться щомiсячно протягом всього термiну проведення експерименту. По закiнченню проведення експерименту, спiльна робоча група вносить пропозицiї щодо реалiзацiї положень статтi 5 цього Протоколу.
Стаття 8
Сторони вживають заходи вiдповiдно до нацiональних законодавств держав Сторiн та взаємно iнформують про виявленi порушення положень Протоколу, а також про невiдповiднiсть чи недостовiрнiсть вiдомостей, отриманих у результатi iнформацiйного обмiну про перемiщуванi товари.
Стаття 9
Iнформацiя, отримана Сторонами вiдповiдно до Протоколу, має службовий характер i не може передаватись iншим особам без письмового дозволу Сторони, яка передала iнформацiю.
Стаття 10
За взаємним письмовим погодженням мiж Сторонами до цього Протоколу можуть вноситися змiни та доповнення, оформленi окремими протоколами до нього, якi є його невiд'ємною частиною.
Стаття 11
Спори, що виникають при тлумаченнi та виконаннi положень цього Протоколу вирiшуються Сторонами шляхом проведення консультацiй та переговорiв.
Стаття 12
Будь-яка iз Сторiн може вiдмовитись вiд участi в реалiзацiї положень цього Протоколу, направивши iншiй Сторонi не пiзнiше 6 (шести) мiсяцiв письмове повiдомлення про свiй намiр.
Стаття 13
Цей Протокол набуває чинностi з дати його пiдписання i дiє протягом дiї Угоди мiж Урядом України i Урядом Росiйської Федерацiї про спiвробiтництво та взаємодопомогу в митних справах вiд 24 червня 1993 року.
Вчинено в м. Москвi 5 червня 2002 року в двох примiрниках, кожний українською та росiйською мовами, при цьому обидва тексти мають однакову силу.
За державну митну службу України | За державний митний комiтет Росiйської Федерацiї |
ЗАТВЕРДЖУЮ Голова Державної митної служби України М. М. Каленський |
|
ЗАТВЕРДЖУЮ Голова Державного митного комiтету Росiйської Федерацiї М. В. Ванiн |
Тимчасова технологiчна схема
внесення спiвробiтниками митних органiв вiдмiток
до документiв на товари та транспортнi засоби, що
перемiщуються мiж Україною i Росiйською Федерацiєю
Ця тимчасова технологiчна схема застосовується при здiйсненнi митного контролю товарiв та транспортних засобiв, що перемiщуються мiж Україною i Росiйською Федерацiєю у пунктах пропуску через українсько-росiйську дiлянку державного кордону.
I. Перемiщення товарiв i транспортних засобiв з митної територiї України на митну територiю Росiйської Федерацiї
Спiвробiтник митного органу України, що знаходиться в пунктi пропуску через українсько-росiйську дiлянку державного кордону, проставляє номер вантажної митної декларацiї, оформленої митними органами України на данi товари та транспортнi засоби, у правому верхньому кутi товарно-транспортного документу.
Запис завiряється пiдписом i вiдбитком особистої номерної печатки.
Спiвробiтник митного органу Росiйської Федерацiї, що знаходиться в пунктi пропуску через росiйсько-українську дiлянку державного кордону, при оформленнi документа контролю доставки вносить зазначений номер вантажної митної декларацiї, оформленої митними органами України, в графу "попереднiй документ" документу контролю доставки i його електронної копiї.
II. Перемiщення товарiв та транспортних засобiв з митної територiї Росiйської Федерацiї на митну територiю України
Спiвробiтник митного органу Росiйської Федерацiї, що знаходиться в мiсцi митного оформлення, проставляє в правому верхньому кутi товарно-транспортного документу такi вiдмiтки при вивезеннi товарiв:
а) при транзитi - номер транзитної декларацiї, оформленої митними органами Росiйської Федерацiї, i вид документу "ТР";
б) в рештi випадкiв - номер вантажної митної декларацiї, присвоєний митним органом вiдправлення, i вид документу "ВМД".
Запис завiряється пiдписом та вiдбитком особистої номерної печатки.
Спiвробiтник митного органу України, що знаходиться в пунктi пропуску через українсько-росiйську дiлянку державного кордону, вносить зазначенi номер та вид документу в графу 44 документiв, що використовуються для контролю за доставкою товарiв та транспортних засобiв у митницi призначення, а також їх електронних копiй.