ДОГОВIР
про дружнi вiдносини i спiвробiтництво мiж Україною i Республiкою Еквадор
Україна i Республiка Еквадор (далi "Договiрнi Сторони"),
бажаючи розширювати i змiцнювати вiдносини дружби i спiвробiтництва на принципах суверенної рiвностi та взаємної поваги,
бажаючи пiдняти вiдносини мiж ними на якiсно новий рiвень, керуючись цiлями i принципами Статуту Органiзацiї Об'єднаних Нацiй,
визнаючи верховенство мiжнародного права i загальнолюдських цiнностей,
пiдтверджуючи, що дотримання основних прав i свобод людини є невiд'ємною умовою змiцнення мiжнародного миру i безпеки,
домовились про наступне:
Стаття 1
Договiрнi Сторони розвиватимуть дружнi вiдносини мiж собою, керуючись принципами суверенної рiвностi держав, незастосування сили чи погрози силою, мирного вирiшення спорiв, невтручання у внутрiшнi справи, поваги до прав людини, права народiв на самовизначення, добросовiсного виконання мiжнародних зобов'язань, а також у дусi партнерства i спiвробiтництва.
Стаття 2
Договiрнi Сторони координуватимуть свої зусилля з метою пiдтримання та змiцнення миру в усьому свiтi, нерозповсюдження та заборони зброї масового знищення, досягнення загального i повного роззброєння, що охоплює як ядернi, так i звичайнi види озброєння, пiд мiжнародним контролем, вiдповiдно до нацiонального законодавства та мiжнародних зобов'язань у цiй сферi.
Стаття 3
Договiрнi Сторони розвиватимуть взаємовигiдне i всебiчне спiвробiтництво в галузях торгiвлi, економiки, науки i технологiй, вiйськовiй та вiйськово-технiчнiй, культури, освiти, охорони здоров'я, засобiв масової iнформацiї, туризму i спорту на основi принципiв рiвностi та взаємних iнтересiв.
Стаття 4
1. Договiрнi Сторони сприятимуть, у вiдповiдностi з нацiональним законодавством та виходячи з мiжнародних зобов'язань, створенню договiрно-правової бази, що стимулюватиме розвиток торгiвлi та iнших видiв економiчного спiвробiтництва мiж двома державами, включаючи заохочення та взаємний захист iнвестицiй.
2. Договiрнi Сторони всiляко сприятимуть встановленню комерцiйних контактiв мiж публiчними та приватними органiзацiями, а також рiзних форм спiвробiтництва мiж органiзацiями та торговельними фiрмами двох держав.
Стаття 5
Договiрнi Сторони спiвпрацюватимуть на основi взаємної зацiкавленостi та виходячи з вiдповiдних норм мiжнародного права, в галузi охорони довкiлля, використання екологiчно чистих технологiй при розробцi природних ресурсiв.
Стаття 6
Договiрнi Сторони, з метою забезпечення необхiдних умов для зближення та дружби мiж народами двох держав, всiляко сприятимуть розширенню контактiв, як мiж громадянами, так i по лiнiї публiчних i приватних органiзацiй, профспiлок, асоцiацiй, навчальних i культурних закладiв, науково-дослiдних iнститутiв, засобiв масової iнформацiї, молодiжних i спортивних органiзацiй двох держав.
Стаття 7
Договiрнi Сторони здiйснюватимуть обмiн досвiдом та спiвпрацюватимуть у справi боротьби зi злочиннiстю, зокрема органiзованою, мiжнародним тероризмом, з незаконним обiгом наркотичних засобiв та психотропних речовин, контрабандою усiх видiв, включно з незаконним перевезенням через кордони культурних цiнностей, вiдповiдно до чинних мiжнародних угод та чинного законодавства Договiрних Сторiн.
Сторони прагнутимуть укласти необхiднi угоди щодо взаємної правової допомоги в цивiльних i кримiнальних справах.
Стаття 8
Договiрнi Сторони вирiшуватимуть спори, пов'язанi з тлумаченням чи застосуванням цього Договору, шляхом прямих переговорiв, консультацiй, процедури встановлення фактiв та процедури примирення.
Стаття 9
1. Цей Договiр пiдлягає ратифiкацiї та набуває чинностi в день обмiну ратифiкацiйними грамотами.
2. Договiр укладається строком на 10 рокiв. Його дiя автоматично продовжуватиметься на наступнi п'ятирiчнi перiоди, якщо жодна iз Договiрних Сторiн письмово через дипломатичнi канали не повiдомить другу Сторону про своє бажання припинити його дiю не пiзнiше, нiж за один рiк до закiнчення строку дiї Договору.
Стаття 10
Цей Договiр буде зареєстрований в Секретарiатi ООН згiдно зi ст.102 Статуту Органiзацiї Об'єднаних Нацiй.
Вчинено в м. Нью-Йорк 12 листопада 2001 року в двох примiрниках, кожний українською, iспанською та англiйською мовами, при цьому всi тексти є автентичними. В разi виникнення будь-яких розбiжностей, текст англiйською мовою матиме перевагу.
За Україну | За Республiку Еквадор |