Наказ Мiнiстерства охорони здоров'я
України,
Мiнiстерства охорони навколишнього природного
середовища та ядерної безпеки України,
Державного комiтету медичної та мiкробiологiчної
промисловостi України та
Державного департаменту ветеринарної медицини
України
вiд 26 сiчня 1999 року | N 13/24/13/4 |
---|
Про затвердження Порядку розпорядження
медикаментами, наркотичними засобами,
прекурсорами, психотропними речовинами та iншими
хiмiчними сполуками, що переходять у власнiсть
держави
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї
України 2 березня 1999 р. за N 130/3423 |
Вiдповiдно до постанови
Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25 серпня 1998 року
N 1340 "Про Порядок облiку, зберiгання, оцiнки
конфiскованого та iншого майна, що переходить у
власнiсть держави, i розпорядження ним"
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Порядок розпорядження медикаментами, наркотичними засобами, прекурсорами, психотропними речовинами та iншими хiмiчними сполуками, що переходять у власнiсть держави (додається).
2. Вiддiлу органiзацiї медикаментозного забезпечення населення Головного управлiння лiкувально-профiлактичної допомоги Мiнiстерства охорони здоров'я України (Iляшова С. I.) подати на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї в установленому порядку.
3. Управлiнню справами Мiнiстерства охорони здоров'я України (Мотюк М. П.) забезпечити публiкацiю цього наказу в газетi "Урядовий кур'єр".
Мiнiстр охорони здоров'я України | А. М. Сердюк |
Мiнiстр охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України | В. Я. Шевчук |
Голова Державного комiтету з медичної та мiкробiологiчної промисловостi України | О. Ш. Коротко |
Голова Державного департаменту ветеринарної медицини України | П. П. Достоєвський |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Мiнiстерства охорони здоров'я України, Мiнiстерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, Державного комiтету з медичної та мiкробiологiчної промисловостi України, Державного департаменту ветеринарної медицини України вiд 26 сiчня 1999 року N 13/24/13/4 |
|
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 2 березня 1999 р. за N 130/3423 |
ПОРЯДОК
розпорядження медикаментами, наркотичними
засобами, прекурсорами, психотропними
речовинами та iншими хiмiчними сполуками, що
переходять у власнiсть держави
1. Цей Порядок регламентує основнi вимоги до органiзацiї розпорядження, використання лiкарських засобiв (в тому числi медикаментiв), наркотичних засобiв, психотропних речовин, якi застосовуються в медичнiй практицi, прекурсорiв та iнших хiмiчних сполук, що можуть бути використаними для виробництва лiкарських засобiв та засобiв захисту тварин.
2. Термiни у цьому порядку вживаються у такому значеннi:
Лiкарськi засоби - речовини або їх сумiшi природного, синтетичного чи бiотехнологiчного походження, якi застосовуються для запобiгання вагiтностi, профiлактики, дiагностики та лiкування захворювань людей або змiни стану i функцiй органiзму.
До лiкарських засобiв належать:
дiючi речовини (субстанцiї), готовi лiкарськi засоби (лiкарськi препарати, лiки, медикаменти); гомеопатичнi засоби; засоби, якi використовуються для виявлення збудникiв хвороб, а також боротьби зi збудниками хвороб або паразитами; лiкарськi косметичнi засоби та лiкарськi домiшки до харчових продуктiв;
готовi лiкарськi засоби (лiкарськi препарати, лiки, медикаменти) - дозованi лiкарськi засоби у тому виглядi та станi, в якому їх застосовують;
дiючi речовини (субстанцiї) - бiологiчно активнi речовини, якi можуть змiнювати стан i функцiї органiзму або мають профiлактичну, дiагностичну чи лiкувальну дiю та використовуються для виробництва готових лiкарських засобiв;
допомiжнi речовини - додатковi речовини, необхiднi для виготовлення готових лiкарських засобiв.
3. Дiя цього Порядку поширюється на такi лiкарськi засоби, наркотичнi засоби, психотропнi речовини, якi застосовуються в медичнiй практицi, на прекурсори та iншi хiмiчнi сполуки, що можуть бути використаними для виробництва лiкарських засобiв, та засоби захисту тварин:
1) конфiскованi на пiдставi рiшення суду у випадках, обсязi та порядку, встановлених законом;
2) що зберiгаються пiд митним контролем виключно митницею як не пропущенi на митну територiю України внаслiдок установлених заборон чи обмежень на їх увезення або транзит через територiю України, якщо сума складських митних зборiв сягає їх вартостi;
3) термiн зберiгання яких пiд митним контролем закiнчився, а власник не звернувся за ними в установлений Митним кодексом України термiн;
4) вилученi правоохоронними органами або затриманi митними органами як предмети порушення митних правил, затриманi у справах про контрабанду;
5) визнанi безхазяйними вiдповiдно до законодавства;
6) подарованi державi власником;
7) неврученi мiжнароднi та внутрiшнi поштовi вiдправлення, визначенi законодавством термiни зберiгання яких пiдприємствами зв'язку закiнчилися, - у разi неможливостi видачi їх отримувачам та повернення вiдправникам.
4. Для вирiшення питання щодо можливостi використання зазначених засобiв або їх знищення (утилiзацiї) до складу комiсiї, яка провадить облiк та оцiнку їх, розпорядження ними та знищення цих засобiв (надалi - комiсiя), створеної вiдповiдно до пункту 7 Порядку облiку, зберiгання, оцiнки конфiскованого та iншого майна, що переходить у власнiсть держави, i розпорядження ним, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.09.98 N 1340, залучаються залежно вiд предмету, такi експерти:
щодо лiкарських засобiв, наркотичних засобiв, психотропних речовин, прекурсорiв - експерти з числа представникiв регiональних центрiв Фармакологiчного комiтету, Комiтету з контролю за наркотиками, Державної iнспекцiї з контролю якостi лiкарських засобiв Мiнiстерства охорони здоров'я (МОЗ), органiв Мiнекобезпеки на мiсцях;
щодо субстанцiй, допомiжних речовин та iнших хiмiчних сполук, що можуть бути використаними для виробництва лiкарських засобiв - Фармакопейного комiтету Державного комiтету з медичної та мiкробiологiчної промисловостi (Держкоммедбiопром); лабораторiй, акредитованих Держкоммедбiопромом; Комiтету з контролю за наркотиками МОЗ; органiв Мiнекобезпеки на мiсцях;
щодо засобiв захисту тварин - головних державних iнспекторiв ветеринарної медицини або їх заступникiв i державних iнспекторiв ветеринарної медицини, органiв Мiнекобезпеки на мiсцях.
5. Комiсiя направляє зразки лiкарських засобiв, наркотичних засобiв, психотропних речовин, якi застосовуються в медичнiй практицi, прекурсорiв та iнших хiмiчних сполук, що можуть бути використаними для виробництва лiкарських засобiв та засобiв захисту тварин, до органiв державного контролю якостi лiкарських засобiв, лабораторiй, акредитованих Держкоммедбiопромом, та органiв державної ветеринарної медицини.
6. За результатами експертизи наркотичних засобiв, психотропних речовин, прекурсорiв копiї експертних висновкiв та актiв про передання зазначених засобiв надсилаються до Комiтету з контролю за наркотиками МОЗ.
7. Лiкарськi засоби, не зареєстрованi в Українi в установленому порядку, вiдповiдно до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27 квiтня 1998 року N 569 "Про затвердження Порядку державної реєстрацiї (перереєстрацiї) лiкарського засобу i розмiрiв збору за державну реєстрацiю (перереєстрацiю) лiкарського засобу", наркотичнi засоби, психотропнi речовини, прекурсори, iншi хiмiчнi сполуки, що можуть бути використаними для виробництва лiкарських засобiв, та засоби захисту тварин, визнанi неякiсними, пiдлягають обов'язковому знищенню (утилiзацiї) згiдно з пунктом 16 Порядку облiку, зберiгання, оцiнки конфiскованого та iншого майна, що переходить у власнiсть держави, i розпорядження ним, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.09.98 N 1340, та чинного законодавства.
8. Лiкарськi засоби, наркотичнi засоби, психотропнi речовини, якi застосовуються в медичнiй практицi, прекурсори та iншi хiмiчнi сполуки, що можуть бути використаними для виробництва лiкарських засобiв, та засоби захисту тварин, зазначенi у пунктi 3 цього Порядку - за рiшенням комiсiї, на пiдставi акта опису, оцiнки та передання, експертних висновкiв, за умови пiдтвердження якостi, згiдно з пунктом 5 цього Порядку, передаються безоплатно, а саме:
8.1. Лiкарськi засоби (за виключенням субстанцiй), наркотичнi засоби, психотропнi речовини, прекурсори - за розпорядженням Мiнiстерства охорони здоров'я Автономної Республiки Крим, управлiнь охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської мiських державних адмiнiстрацiй - закладам охорони здоров'я, що повнiстю або частково утримуються за рахунок бюджетних коштiв, для їх подальшого використання у медичних цiлях.
8.2. Лiкарськi засоби (субстанцiї) та iншi хiмiчнi сполуки, якi можуть бути використаними для виготовлення лiкарських засобiв - за розпорядженням Держкоммедбiопрому - пiдприємствам-виробникам для подальшого виробництва з них готових лiкарських засобiв.
8.3. Засоби захисту тварин - за розпорядженням Державного департаменту ветеринарної медицини Мiнiстерства агропромислового комплексу - до вiдповiдних установ ветеринарної медицини, для їх подальшого використання.
9. За заявками Державного комiтету у справах охорони державного кордону, Державної митної служби, Мiнiстерства внутрiшнiх справ та Мiнiстерства оборони, що кожного року подаються до МОЗ Автономної Республiки Крим, управлiнь охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської мiських державних адмiнiстрацiй, конфiскованi з незаконного обiгу наркотичнi засоби, психотропнi речовини i прекурсори безкоштовно передаються пiдроздiлам цих вiдомств для подальшого використання з вiдповiдною метою (пiдготовка спецiальних собак тощо).
10. Облiк та використання безоплатно отриманих лiкарських засобiв, наркотичних засобiв, психотропних речовин, прекурсорiв та iнших хiмiчних сполук, що можуть бути використаними для виробництва лiкарських засобiв та засобiв захисту тварин, здiйснюється вiдповiдно до пункту 17 Порядку облiку, зберiгання, оцiнки конфiскованого та iншого майна, що переходить у власнiсть держави, i розпорядження ним, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.09.98 N 1340.
Начальник вiддiлу органiзацiї медикаментозного забезпечення населення ГУ ЛПД | С. I. Iляшова |
Начальник Управлiння справами | М. П. Мотюк |