ДЕРЖАВНИЙ КОМIТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕХНIЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТА СПОЖИВЧОЇ ПОЛIТИКИ
Н А К А З
09.12.2004 | N 271 |
---|
Про затвердження Порядку встановлення
приналежностi засобiв вимiрювальної технiки до
таких, що призначенi для використання у побутовiй
сферi та не пiдлягають державним приймальним i
контрольним випробуванням
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 24 грудня 2004 р. за N 1639/10238 |
З метою реалiзацiї положень
статтi 26 Закону України вiд 15 червня 2004
року N 1765-IV "Про внесення змiн до Закону
України "Про метрологiю та метрологiчну
дiяльнiсть" наказую:
1. Затвердити Порядок встановлення приналежностi засобiв вимiрювальної технiки до таких, що призначенi для використання у побутовiй сферi та не пiдлягають державним приймальним i контрольним випробуванням, що додається.
2. Управлiнню метрологiї забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї України згiдно з чинним законодавством.
3. Визнати таким, що втратив чиннiсть, Порядок встановлення приналежностi засобiв вимiрювальної технiки до таких, що призначенi для застосування в побутi (ПМУ 12-99), затверджений наказом Держстандарту України вiд 12 травня 1999 року N 219 та зареєстрований в Мiнiстерствi юстицiї України 21 липня 1999 року за N 487/3780.
4. Керiвникам центрiв стандартизацiї, метрологiї та сертифiкацiї Держспоживстандарту України забезпечити дотримання вимог цього Порядку.
5. Вiдповiдальнiсть за виконання цього наказу покласти на начальника управлiння метрологiї Домницького Р.А.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Черепкова С.Т.
Голова | Л.Школьник |
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Держспоживстандарту України 09.12.2004 N 271 |
|
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 24 грудня 2004 р. за N 1639/10238 |
ПОРЯДОК
встановлення приналежностi засобiв вимiрювальної
технiки до таких, що призначенi для використання у
побутовiй сферi та не пiдлягають державним
приймальним i контрольним випробуванням
1. Загальнi положення
1.1. Цей Порядок розроблений вiдповiдно до статтi 26 Закону України "Про метрологiю та метрологiчну дiяльнiсть".
1.2. Порядок регламентує органiзацiю та процедуру визначення приналежностi засобiв вимiрювальної технiки, що виробляються в Українi та ввозяться на її територiю, до таких, що призначенi для використання у побутовiй сферi та не пiдлягають державним приймальним i контрольним випробуванням (далi - побутовi засоби вимiрювальної технiки).
1.3. Порядок поширюється на пiдприємства (їх об'єднання), установи й органiзацiї незалежно вiд форм власностi та виду дiяльностi, що дiють на територiї України, на фiзичних осiб - суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi i виробникiв (експортерiв) iноземних держав, що ввозять засоби вимiрювальної технiки на територiю України (далi - пiдприємства та органiзацiї), та територiальнi органи Держспоживстандарту України (далi - територiальнi органи).
1.4. До побутових належать засоби вимiрювальної технiки, якi призначенi для використання фiзичними особами, що не є суб'єктами пiдприємницької дiяльностi (далi - фiзичнi особи), у побутовiй сферi для їх власних потреб, на якi не поширюється державний метрологiчний нагляд.
1.5. Побутовими повиннi визнаватись засоби вимiрювальної технiки, якщо:
у технiчних умовах та (або) експлуатацiйних документах зазначено, що цi засоби призначенi для використання фiзичними особами виключно у побутовiй сферi для їх власних потреб;
на засобi вимiрювальної технiки нанесено напис "Для побуту".
2. Органiзацiя та порядок установлення приналежностi засобiв вимiрювальної технiки до побутових
2.1. Приналежнiсть засобiв вимiрювальної технiки до побутових, якi серiйно виробляються в Українi, установлюють виробники цих засобiв на стадiї їх розроблення.
Контроль за правильнiстю вiднесення засобiв вимiрювальної технiки до таких, що призначенi для використання у побутовiй сферi, здiйснюють територiальнi органи на етапi реєстрацiї технiчних умов на цi засоби.
2.2. Увезення на територiю України засобiв вимiрювальної технiки, що призначенi для використання у побутовiй сферi, дозволяється лише пiсля проведення експертизи експлуатацiйної документацiї територiальними органами, у порядку встановленому Держспоживстандартом України.
2.3. У разi, якщо пiд час проведення експертизи або державного метрологiчного нагляду виникають питання мiж пiдприємствами та органiзацiями i територiальними органами щодо приналежностi засобiв вимiрювальної технiки до побутових, цi пiдприємства та органiзацiї або територiальнi органи повиннi письмово звертатись за роз'ясненнями до Держспоживстандарту України.
2.4. До письмового звернення повиннi додаватися:
технiчнi умови та експлуатацiйна документацiя - для засобiв вимiрювальної технiки, якi серiйно виробляються в Українi;
експлуатацiйна документацiя - для засобiв вимiрювальної технiки, якi ввозяться на територiю України.
2.5. Держспоживстандарт України доручає розгляд звернень вiдповiдному державному науковому метрологiчному центру.
Державний науковий метрологiчний центр протягом одного мiсяця розглядає звернення i надає висновки на розгляд Науково-технiчної комiсiї з метрологiї Держспоживстандарту України.
2.6. Науково-технiчна комiсiя з метрологiї Держспоживстандарту України розглядає наданi висновки на своєму черговому засiданнi i надає вiдповiднi рiшення до Держспоживстандарту України.
Рiшення Науково-технiчної комiсiї з метрологiї Держспоживстандарту України щодо приналежностi засобiв вимiрювальної технiки до таких, що призначенi для використання у побутовiй сферi, реалiзується через рiшення Держспоживстандарту України.
2.7. Оплата робiт з експертизи щодо приналежностi засобiв вимiрювальної технiки до таких, що призначенi для використання у побутовiй сферi, проводиться у порядку, установленому чинним законодавством щодо вартостi метрологiчних робiт.
Начальник управлiння метрологiї | Р.А.Домницький |