УГОДА
мiж Кабiнетом Мiнiстрiв України та Урядом Латвiйської Республiки про економiчне, промислове та науково-технiчне спiвробiтництво
Кабiнет Мiнiстрiв України та Уряд Латвiйської Республiки, якi надалi iменуються Договiрними Сторонами,
враховуючи традицiйнi довголiтнi економiчнi вiдносини,
прагнучи пiдтримувати та змiцнювати економiчне, промислове та науково-технiчне спiвробiтництво,
керуючись принципами рiвностi, взаємних iнтересiв та мiжнародного права,
враховуючи, що з 1 травня 2004 року Латвiя набула членства в ЄС,
домовились про таке:
Стаття 1
Договiрнi Сторони прагнутимуть розвивати, змiцнювати i диверсифiкувати економiчне, промислове та науково-технiчне спiвробiтництво на взаємовигiднiй основi та у всiх галузях, що являють взаємний iнтерес.
Стаття 2
Беручи до уваги досягнутий рiвень економiчного, промислового та науково-технiчного спiвробiтництва, Договiрнi Сторони зiйшлися у поглядах, що iснують сприятливi можливостi для спiвробiтництва на договiрнiй основi зокрема в наступних галузях:
- легка промисловiсть;
- транспорт, включаючи транспортнi засоби;
- енергетика;
- охорона здоров'я та фармацевтична промисловiсть;
- хiмiчна та нафтохiмiчна промисловiсть;
- газова промисловiсть;
- деревообробна промисловiсть, включаючи целюлозно-паперову;
- електрообладнання та електропобутовi прилади;
- електронна та електротехнiчна промисловiсть;
- металургiя, включаючи металообробну промисловiсть;
- промислове обладнання;
- сiльськогосподарська та лiсова технiка;
- обладнання для харчової промисловостi, включаючи обладнання для переробної промисловостi;
- екологiчне машинобудування;
- гiрничодобувна промисловiсть;
- виробництво будiвних матерiалiв та обладнання;
- модернiзацiя та реконструкцiя електростанцiй, включаючи системи електропостачання;
- розширення та реконструкцiя газо- i нафтопроводiв, включаючи спiвробiтництво у сферi розвiдки та обладнання нових родовищ;
- спiвробiтництво в галузях промислового та цивiльного будiвництва, освiти та навчання фахiвцiв в рiзних галузях промисловостi, спiвробiтництво в галузях статистики.
Стаття 3
З метою виконання завдань, визначених в статтi 1 цiєї Угоди, створюється Мiжурядова Комiсiя з економiчного, промислового i науково-технiчного спiвробiтництва (далi "Мiжурядова Комiсiя"). Мiжурядова Комiсiя складається з представникiв вiдповiдних органiв державної влади.
Мiжурядова Комiсiя може запросити представникiв дiлових структур брати участь в її роботi.
Стаття 4
Мiжурядова Комiсiя буде проводити засiдання у разi необхiдностi, але не рiдше одного разу на рiк почергово в Українi та Латвiйськiй Республiцi. Мiжурядова Комiсiя узгодить свiй регламент роботи.
Стаття 5
1. Основними завданнями дiяльностi Мiжурядової Комiсiї є:
a) обговорення програм економiчного, промислового та науково-технiчного спiвробiтництва в галузях, що представляють взаємний iнтерес;
b) сприяння створенню необхiдних умов для надання кредитiв та забезпечення фiнансування економiчного, промислового i науково-технiчного спiвробiтництва;
c) сприяння спiвробiтництву малого та середнього пiдприємництва;
d) сприяння створенню вiдповiдних умов для участi пiдприємцiв обох держав в мiжнародних виставках та ярмарках, якi проводитимуться на територiї будь-якої з Договiрних Сторiн;
e) спiвробiтництво з розвитку екологiчно безпечних систем iнфраструктури, а саме в галузях:
- енергетики;
- автомобiльних та залiзничних мереж;
- морських та рiчкових транспортних мереж;
- авiацiйного транспорту;
- телекомунiкацiй;
- збору та обробки промислових та побутових вiдходiв;
- мелiорацiї;
- водного господарства;
f) розробка пропозицiй з метою захисту та охорони навколишнього природного середовища та захист споживачiв;
g) розробка пропозицiй та прийняття заходiв з забезпечення безпеки та сталостi поставок електричної енергiї, нафти та природного газу, а також привернення потенцiйних iнвесторiв. При цьому надаватиметься особлива увага питанням використання та передачi електричної енергiї, транспортування газу та нафтопродуктiв;
h) розробка пропозицiй та прийняття заходiв, спрямованих на пiдвищення рiвня безпеки атомних електростанцiй вiдповiдно до мiжнародно визнаних стандартiв ядерної безпеки;
i) спiвставлення статистичних даних Договiрних Сторiн.
2. Мiжурядова Комiсiя буде сприяти розвитку кооперацiйних вiдносин та iнших форм виробничого спiвробiтництва.
3. Мiжурядова Комiсiя надаватиме рекомендацiї щодо змiн та доповнень до цiєї Угоди.
Стаття 6
Ця угода застосовуватиметься не перешкоджаючи зобов'язанням, якi витiкають iз членства Латвiї в Європейському Союзi. Положення Угоди не можуть бути сприйнятi чи iнтерпретованi, як недiйснi чи суперечливi до зобов'язань накладених Угодою про партнерство та спiвробiтництво або iншими угодами мiж Україною та Європейським Союзом.
Стаття 7
За взаємною згодою Договiрних Сторiн до положень цiєї Угоди можуть вноситися змiни або доповнення. Такi змiни та доповнення оформлюються окремим Протоколом, що становитиме невiд'ємну частину цiєї Угоди.
Стаття 8
Ця Угода набуває чинностi з першого дня наступного мiсяця, пiсля того як Договiрнi Сторони повiдомлять одна одну про завершення внутрiшньодержавних процедур, необхiдних для набуття нею чинностi.
Пiсля набуття чинностi цiєю Угодою, Угода мiж Урядом України та Урядом Латвiйської Республiки про створення мiжурядової українсько-латвiйської комiсiї з питань торговельно-економiчного спiвробiтництва вiд 24 травня 1995 року припинить чиннiсть.
Стаття 9
Ця Угода укладена на невизначений термiн. Кожна з Договiрних Сторiн може припинити дiю цiєї Угоди шляхом направлення письмового повiдомлення iншiй Договiрнiй Сторонi. Припинення набере чинностi з першого дня шостого мiсяця, починаючи з дати, коли Договiрна Сторона отримає таке повiдомлення.
Вчинено в м. Рига 5 жовтня 2004 року, в двох примiрниках, кожний українською, латвiйською та англiйською мовами, всi тексти є автентичними. У разi виникнення розбiжностей в тлумаченнi положень цiєї Угоди перевагу має текст англiйською мовою.
За Кабiнет Мiнiстрiв України | За Уряд Латвiйської Республiки |